pax

14

Nie mam dzisiaj zbytnio czasu, ale jeśli ktoś chce się czegoś dowiedzieć o konflikcie izraelsko-palestyńskim zapraszam do dyskusji i o pytania, bo widzę że z powodu wydarzeń temat staje się "gorący".

pax

1

@Maker0
Nie jest dokładnie, ale propagandowo.

pax

0

@Wilczeq
Możesz pokazać te tysiące przed II wojną światową? Acha i przypominam, że terroryzm na terenie Palestyny rozpoczęły żydowskie organizacje terrorystyczne.

pax

0

@klemens100
Tylko tutaj ludzi wypędzono z ich domów i oni jeszcze żyją i są w obozach uchodźców na skraju ubóstwa.

pax

0

@klemens100
A wcześniej do Filistynów :)
Przypominam, że kiedyś Kraków należał do Czech, więc czy obecnie należy powoływać się na kwestie historyczne sprzed tysięcy lat. Poza tym to nie Palestyńczycy pozbawili państwowości Izrael ale Babilończycy a później Rzymianie.

pax

1

@Encore
życzenia się należą, a w ramach życzeń trzeba mu życzyć, aby został obecnie najlepszym pomocnikiem , baaa najlepszym pomocnikiem w historii Barcelony. Po to są życzenia, spełnienia Frenkie

pax

0

@AlexDark00
Kto wtedy pisał, że zagrał dobre zawody? Nie przypominam sobie takich osób.

pax

3

@Ratamahatta
Wątpię, byli tacy co po meczu z Bayernem gdzie zawalił przy co najmniej 4 bramkach go bronili i pisali, że był najlepszy na boisku. Dest ma hype jak na razie więc jest w miarę cisza o jego błędach.

pax

0

@tbas
Komentarzy wychwalających świetną grę trenera.

pax

4

Dziwi mnie to, że jeszcze wczoraj 80% pisało że nie ma co liczyć na Mistrza bo sezon przejściowy, bo dobry trener ale kontuzje i świetnie wprowadza nowych graczy i trzeba się cieszyć ze świetnego sezonu, bo przed sezonem mieliśmy niby walczyć o top4. A dzisiaj jakby jednak Ci sami liczyli, że coś się zmieni udają zawiedzionych.
Jutro natomiast od początku będzie, że świetny trener i że trzeba na niego stawiać i cieszyć się z wyników.

Jeśli wygramy obydwa mecze do końca wyrównamy punktowo ostatni sezon czyli najgorszy sezon od 2007/2008, najgorsze, że mistrzostwo przegraliśmy frajersko przy najsłabszym Realu od lat.

pax

0

@ObiektywnyKibic121
Jednak 95% ciśnie po jednym zawodniku.

pax

0

@Witekk10
Jak nie, acha w pierwszej połowie jeszcze nie wykorzystał dwóch setek na początku.
Pierwsza jego wina, źle pokrył w polu karnym.

pax

0

@Witekk10
Nieważne, na rambli wszystkie gole zawalił Roberto. Przy trzeciej bramce to Roberto się poślizgnął, potem nie pokrył strzelca a na końcu dał sobie wcisnąć w krótki róg.

pax

0

@ObiektywnyKibic121
Zobaczymy czy nie będzie informacji o jakiejś kontuzji, ale zagrał słabiutko, tylko nie rozumiem pociskac po jednym zawodniku a po drugim już nie gdy jeden i drugi zagrali na podobnym poziomie

pax

0

@Roobo
Gdyby tak poślizgnął sie Roberto, to by był pocisk z niego.

pax

3

Bardzo słaby mecz Roberto.
Barcelona traci trzecią bramkę, Dest się ślizga, Pique nie broni a 80% dalej ciśnie po Roberto ;)

pax

0

@Hopner15
Aaaaa, rząd ukrywa samobójstwa? Mentzen to głosi czy Korwin?

pax

9

Messi klasa, świetny Alba i de Jong (wreszcie widzę że dobrze gra na jeden kontakt), Griezmann dobrze choć bez błysku, Dembele co doda to odda, Busquets 3 razy dobrze i 3 razy źle, przeciętnie- mało pewny w interwencjach, Pique i Lenglet bardzo dobre rozciągnięcia, Pedri dfobrze i nic więcej, 2 przestrzelone świetne sytuacje i wykorzystana sytuacja z pustą bramką i bramką z 5 metrów, ale wciąż brakuje mu odwagi w podaniach mimo, że Levante zostawia przestrzenie, miejsca, korytarze, widać jednak pracę w środku pola.

pax

2

@arraco
Kogo wyjaśnia? Z trzech świetnych sytuacji wykorzystuje jedną z 5 metrów strzela do pustej bramki.

pax

5

Alba źle podaje ale komentator gapiostwo Busquetsa, w następnej akcji Busi wślizgiem wyłuskuje piłkę a komentatorzy bez słowa, czyli komentarze jak zawsze

pax

4

@Ojciec5tkidzieci
Wczoraj była tu wiadomość o jakiejś grupie lewicowych aktywistów co szła z flagą ZSRR. Dla mnie każdy totalitaryzm i skrajność jest zła, więc skrytykowałem takie zachowanie, napisałem, że jest to naganne i powinny być za coś takiego konsekwencje i skomentowałem tylko to czego dotyczyła informacja. Ty natomiast przy wypowiedzi Korwina o Hitlerze i Holocausie piszesz o Stalinie i lewicy. Po co? Niby nie jest to usprawiedliwienie, ale odbiór jest jakby było. Twoja pierwsza wypowiedź brzmiałą: "Dobrze, ze na niektorych fanpejdzach grupek lewicowych nie ma tego problemu i tam nikt nie wychwala Stalina. A nie... wait. :D" Ani słowa o Fatalnej wypowiedzi Korwina, ani słowa o Konfederacji, ani słowa o osobie odpowiedzialnej za zagładę 6 milionów obywateli Polski, ale odwrócenie uwagi na postawę lewicy i na Stalina. Tak to niestety wygląda.

pax

0

@ander123
Ja nie mam powodów mu nie wierzyć. 3 osoby śmiertelne, dwie młode osoby w bardzo ciężkim stanie, jedna w ciężkim. a wszystko w małej miejscowości w przeciągu miesiąca. Przecież jak sam napisał, że on podaje prawdziwe dane a wszyscy inni kłamią, więc jak mu nie wierzyć :)

pax

0

@Hopner15
Możesz podeprzeć to statystykami samobójstw? Tak abym wiedział, że nie wymyślasz ?

pax

26

@Janiama
Pewien człowiek powiedział: "w Barcelonie nie możesz być dobry, musisz być najlepszy" to też odnosi się do trenera ;)
Nie wygrał spotkań które powinien, nie wyciągał wniosków, jak pewne kwestie można było w pierwszej części sezonu wytłumaczyć różnymi czynnikami tak teraz ma za sobą miesiące pracy, a jest jak jest. Zmiany w 85 minucie nie dające ni a przynoszące tylko negatywne kwestie, podstawowi nie odpoczywają, rezerwowi się nie ogrywają, brak rotacji, przy tak intensywnym sezonie wychodzi. Poza tym tak słabego chociażby Realu nie było od co najmniej dekady.

pax

1

@malicinho
Możesz podać nazwę tej małej miejscowości w której zmarły 3 osoby po podaniu szczepionki? Chcę Ci uwierzyć, naprawdę.
Po podaniu szczepionki w Polsce zmarły 75 osoby na 14 mln podanych dawek.
Możesz podać tą małą miejscowość.

pax

0

@Hopner15
30% samobójstw? Czyli z 38 mln Polaków to prawie 13 mln popełniło samobójstwo?
Pisz dalej, pisz i opowiadaj bajki
https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/312169878-Mimo-pandemii-koronawirusa-liczba-samobojstw-w-Polsce-spada.html

pax

0

@Hopner15
Odpowiedziałem Ci, masz lawinowo rosnąca liczbę szczepionek, temperatury. Skoro lockdown powstrzymał roznoszenie się patogenu to od kogo można byłoby się zarazić, skoro dzięki lockdownowi ludzi siedzieli w domu więc albo byli zdrowi albo przechorowali ? To logiczne, ale nie dla wszystkich?
Jak masz ospę to siedzisz w domu i nie zarażasz innych - przechorujesz w domu i po miesiącu już nie zarazisz nią nikogo. Już wiesz po co jest lockdown?

pax

1

@JarekS
No właśnie się nie zgodzę, podajesz przykłady młodych zawodników którzy ciągnął zespoły, stali się gwiazdami w nich, a nie tych co wrzucenie na głęboką wodę w pierwszym sezonie nie zakończyło się sukcesem. Piszesz o Mbappe który w wieku Pedriego strzelił 26 bramek dla Monaco. Jednemu takie wrzucenie do ciągłej gry służy a drugiemu nie, trener jest od tego aby to dostrzegać i umiejętnie wprowadzać zawodnika. Dużo zalezy od indywidualnej postawy zawodnika. Pedri gra słabo i można mieć tu różne przyczyny a zbyt wczesne oparcie na nim gry może taką być.

pax

1

@szela1899
No nie bardzo, jeśli zawodnik od miesięcy gra słabo to widać to w prawie każdym spotkaniu, Pedri od miesięcy jest cieniem zawodnika ze swojego debiutu.

pax

0

@Hopner15
Powtarzasz w kwestii Teksasu te głupoty Konfederacji.
" Tak samo było w innych stanach, a skoro w teksasie nie było obostrzen to czego również spadało?a nie rosło albo stało w miejscu". Źle zadajesz pytanie (bo na nie odpowiedziałem - szczepienia, temperatura, obostrzenia dały wymierne korzyści). Skoro przeanalizowano dane, skonsultowano się z lekarzami, temperatura rosłą, rozpędziły się szczepienia to podjęto decyzję o zniesieniu obostrzeń i to nie z dnia na dzień, ale prawie po tygodniu od decyzji, analizując jeszcze sytuację. Pytanie powinno brzmieć, dlaczego inne stany nie zniosły obostrzeń skoro utrzymuje się tendencja spadkowa.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?