pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
15
@Xenomorph
NIgdy nauczyciel nie bierze tych pieniędzy dla siebie. Nie wiem skąd takie pomysły? Jeśli coś zostaje to albo jest to oddawane dzieciom, albo idzie do puli klasowej i jest z tego dofinansowanie np. do zorganizowania wigilii klasowej.
Porównujesz wyjazd z rodziną do wyjazdu z 15 osobową grupą obcych dzieci ? Coraz lepiej.
Szkoły organizują wycieczki na prośby głównie dzieci, uczniów, rodziców. Czy szkoła zmusza jakiegoś ucznia do wyjazdu na przymusową wycieczkę i wymusza od rodziców kasę? To jest ustalane do na zebraniach gdzie rodzice wychodzą z inicjatywą.
14
@Xenomorph
To nie jest zapłata! Dlaczego w szkole podstawowej takich wycieczek jest maksymalnie 1-2? Skoro tyle jest plusów? Dlatego, że to praca, która się nie zwraca.
Za wycieczki nauczyciele dostają dodatkowe pieniądze? Od kogo? Od dyrektora? Uczniów? Od kogo?
1
@snake99
tyle na temat
https://www.fcbarca.com/96550-slaby-slabszy-semedo.html
15
@Xenomorph
Taaa, jak wygląda taka wycieczka od momentu zakończenia zwiedzania, powiedzmy od 16 do 22 w ósmych klasach czy w szkole średniej? Uważasz, że to bezstresowa wycieczka? A po 22.00 też wycieczka?? Uważasz, że to zwiedzanie, szukanie gdzie jest każdy uczeń, liczenie każdego, czy wszyscy wyszli z jakiejś sali, czy ktoś się nie zgubił, ktoś chciał do WC.
Nie napisałem że musi, ale jednak w szkole może być postrzegany przez swoją klasę mniej sympatycznie od innych nauczycieli którzy z innymi klasami decydują się na taki wyjazd. To nie jest mus ale pewna zasada, dobra wola.
15
@Xenomorph
Jaką wycieczkę? 12 raz wyjazd do Oświęcimia, czy 8 do Warszawy z tymi samymi punktami do zwiedzania? Jak mają dokładać pieniądze do własnej pracy? Przecież tam jadą do pracy a nie na wycieczkę? Nikogo nie można zmusić do tej pracy ale będąc wychowawcą i chcą jakoś funkcjonować w społeczności szkolnej organizuje się takie wycieczki 2-3 dniowe raz do roku.
19
@zwyklykibic93
"mają wakacje o których żaden pełnoetatowy pracownik nie może nawet pomarzyć" - w ciągu roku poza z góry wyznaczonymi terminami nie ma ani jednego dnia urlopu, termin jego jedyny z góry narzucony, może któryś nauczyciel chciałby wyjechać w czerwcu na wakacje, bo już ciepło a ceny niższe a tu nie da rady.
"wszelkie święta i przerwy są nadwymiar dłuższe".
- tzn. 11 listopada trwa 3 dni u nauczycieli a Boże Ciało przez tydzień?
Są dni dyrektorskie,
- Jest kilka dni dyrektorskich w których szkoła i tak funkcjonuje zapewniając zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, w niektórych szkołach są dyżury więc zapewne o to Ci chodziło mówiąc o dłuższych świętach, czyli dni dyrektorskie przeznaczone np. na uzupełnienie dni w tzw. długich weekendach. np Boże Ciało, potem dzień dyrektorski z zajęciami opiekuńczo-wychowawczymi.
-udział w wycieczkach.
Tą głupotę już skomentowałem. A jak skomentujesz tzw. Zieloną szkołę gdy nauczyciel jedzie z dziećmi na 2 tygodnie pracując lub będą przygotowanym do pracy przez ponad 300 godzin z rzędu? Cały czas odpowiadając za dzieci?
- Dodatkowo godzina pracy nauczyciela wlicza 15 minutową przerwę.
To chyba logiczne, skoro to należy do jego obowiązków i jest wliczone w 40 godzinny tydzień pracy. Poczytaj Kartę Nauczyciela. Nauczyciel musi zapewnić opiekę nad dziećmi i patrząc na twój tekst robi to za darmo, skoro wliczasz tylko jego 45 minutową pracę na lekcji.
-18 h w tygodniu w tym 18 razy 15 min.
Nie znam nauczyciela, który przy pełnym etacie dyżuruje jedną przerwę. Chyba masz złe dane.
"Jakość nauczycieli pozostawia wiele do życzenia, często sprawdziany, testy itd są kopiowane od kliku lat więc mało czasu spędzają sprawdzając to".
I tak dobrze, że cokolwiek robią po zajęciach, według Ciebie robią to charytatywnie bo liczysz tylko godziny tablicowe.
"Często sprawdzają na zajęciach".
Przecież muszą jakoś je sprawdzić a sam piszesz, że pracują tylko 18 godzin ;)
Moja mama była nauczycielem i ponad 15 lat temu miała na godzinę ponad 40 zł.
15 lat temu Bez studiów i to w szkole podstawowej 1-3.
Chciałbym to zobaczyć, skoro magister i to dyplomowany czyli z powiedzmy z 10 letnim stażem zarabiał 2 tysiące, teraz według twoich stawek mamusia zarabiałaby 80-90 za godzinę :). Nie wiem jak to skomentować.
"A obecnie nauczyciel po studiach i z doświadczeniem ma miesięcznie ponad 4 k na rękę. Bez nadgodzin. To daje ponad 55 zł na godzinę 45 minutową".
czyli praca na wycieczkach za darmo, dyżury za darmo, szkolenia, warsztaty za darmo, konferencje za darmo, sprawdzanie prac za darmo, przygotowanie prac za darmo. Ciężko być nauczycielem tyle mają obowiązków za których nie dostają nawet złotówki ;)
"Do tego płacone mają w miesiącach które nie pracują (wakacje)".
Dobrze, że w każdym innym zawodzie nikt za urlop nie dostaje pieniędzy. Wszystkie urlopy w innych zawodach są bezpłatne a tylko nauczyciele dostają wynagrodzenie za urlop. Skandal.
"Dodatkowo 13 wypłata i dodatki za dojazd, wychowawstwo, staż pracy itd."
Jak to w budżetówce
"Znam to od środka".
Właśnie widzę ;)
0
@joloskyy
czyli tak ale jednak nie ;)
Ciekawe
21
@zwyklykibic93
Ale stereotypy i głupoty. Udział w wycieczkach? Nie piszesz, że to praca 24H. A kto tą wycieczkę organizuje, trzeba zamówić autokar, załatwić nocleg, spotkać się z rodzicami, zarezerwować miejsca zwiedzania, zrobić plan wycieczki a potem pracować 16 godzin plus powiedzmy 8 godzin czuwać w nocy, bo jak dziecko o 3 nad ranem zwymiotuje do łóżka to nie powiesz, że masz to w d... 3 dniowa wycieczka to praca 72H. Cały czas odpowiedzialność za dzieci. No ale dla Ciebie to UDZIAŁ w wycieczkach, to nie za bardzo znasz się na realiach pracy nauczyciela.
0
@joloskyy
ok, czyli 5-6 i rewanż 0-1 czyli bramkowo 6-6 ale wynik liczony jako 7-12 ?
0
@joloskyy
Określają zasady rozstrzygnięcia ale nie mnożenie, dlatego zadałem pytanie czy wynik 0-1 i rewanż 0-4 to wynik po przeliczeniu 2-8?
0
@joloskyy
Uważam tak z wyników jakie były. Wystarczy przeanalizować liczbę awansów drużyn które tego dokonały w regulaminowym czasie gry dzięki właśnie tej zasadzie. W fazie pucharowej LM na 70 spotkań w ciągu ostatnich 5 lat ta zasada dała awans w 6 przypadkach, czyli jakieś 8%.
Czy gdy jedna drużyna wygra na wyjeździe 0:1 a w rewanżu przegra u siebie 0:4 to wynik jest 2:8? One nie są liczone podwójnie, ale intencja jest taka, że liczą się podwójnie a nie są liczone podwójnie, czyli bramki wyjazdowe są premiowane przy wyniku remisowym, tzw. zasada bramek wyjazdowych (Away goals rule).
Moim zdaniem przepisy nie precyzyjnie to określają, niby można wywnioskować z przepisów tak jak piszesz, ale nikt tak nigdy tego nie liczy aby mnożyć bramki wyjazdowe.
10
Co do bramek na wyjeździe, to nie były one liczone podwójnie, jak wielu to dziwnie to określa. Po prostu liczone są jako przewaga bramek na wyjeździe jedynie przy wyniku remisowym. Czy jestem za zniesieniem tej zasady? Patrząc na ostatnie lata i ogólne wyniki to niewiele zmiana by zmieniła, bardzo rzadko się zdarzała aby dzięki tej zasadzie drużyna awansowała (raczej były to pojedyncze przypadki). Więc, sam nie wiem czy ta zmiana wiele by zmieniła. Jestem natomiast za zniesieniem tej zasady w dogrywce, to zabija emocje. Gdy drużyna przyjezdna strzeli bramkę na wyjeździe w dogrywce to praktyczne jest pozamiatane.
1
@inViNcibl3
Że tak piszę, to typowe. Są osoby które wolą obrażać zamiast pisać komentarze z argumentami. Więc często zdarza mi się wskazywać, że ktoś woli obrażać zamiast używać argumentów, bo nie mając argumentów zostaje tylko obrażanie. Tak, typowy mój wpis wskazujący na brak kultury dyskutantów w rozmowach ze mną.
0
@burtek
Mój jest bardzo miły, szczególnie czytając wypowiedzi osób które same siebie wpędzają w zakłopotanie :)
Zazwyczaj nie oznacza zawsze, a zazwyczaj to niestety wypowiedzi Korwina są głupie:) Są tak głupie, że nawet zwolennicy Korwina nie są w stanie ich wytłumaczyć czy obronić.
0
@burtek
Dalej to samo. Pamiętasz że tematem dyskusji była wypowiedź Korwina? Fajna nowomowa. Nic w temacie. Spodziewałem się że wytłumaczysz głupie wypowiedzi Korwina ale Ty uciekasz od tematu. Nie dziwię się, głupot Korwina nie da się logicznie wytłumaczyć.
2
@burtek
Czyli nie potrafisz wytłumaczyć głupot Korwina. Więc po co pisać że ktoś nie rozumie jak samemu nie daje się rady zrozumieć jego głupot. Wytłumaczysz? Czy będziesz się przekomarzać i uciekać od tematu?
2
@Quavosk
Jak mówię nie jestem za cenzurą, ale wklejanie każdej głupoty Konfederacji bo właśnie pokazał się jakis twitt i trzeba się na rambli nim pochwalić raczej pokazuje głupotę osób które to robią. Zauważ, że nikt tak nie robi tylko zwolennicy jednej partii. Raz na jakiś czas pokaże się twitt Tuska, czy twitt polityczny z gazety Urbana, czy jakis inny i to wszystko, zwolennicy KOnfederacji lepiej by wychodzili na tym gdyby wklejali te wartościowsze twitty ale fanatycy Korwina zalewają ramble każdą jego wypowiedzią. Większość z nich jest odklejona od rzeczywistości, tak jak było ze Szwecją , pandemią, porównaniami wszystkich innych od socjalistów, ubogacaniu poprzez pedofilię itd.
Zgadzam się dla jednych może być piękna rozmowa o gospodarce, Barcelonie, dla innych diecie z mrożonej pizzy i snach Korwina. Każdy ma swój poziom piękna, smaku i wartości.
3
@wyjasniecie
Gdzieś słyszałem, że chcą z tego podatku finansować bon edukacyjny. No ale już teraz nie wiem czy chcą znieść podatki czy edukację :)
2
@Quavosk
NIe chodzi aby zabraniać ale by robić to to tak aby nie zakłócało odbioru i używania rambli. Jeśli są wklejane dziennie po kilka postów jednej partii to jest to agitacja polityczna. Gdyby to jeszcze były mądre rzeczy a przynajmniej jakies dające przyczynek do dyskusji. Ja omijam większość takich postów, skupiam sie na co dziesiątym Konfederacji, nie tylko dlatego że przeważnie są głupie i samo orające się ale prawie tylko takie są na rambli. Więc czasem chcąc coś skomentować z polityki to i tak komentuję Konfederację bo jej zwolennicy wklejają każda głupotę ich polityków.
3
@burtek
Tak jak sądziłem. Wolisz obrażać niż napisać coś z argumentami, typowe dla korwinistów. Zero argumentacji ale chamskie wstawki. Ja wiem że Korwin w większości pisze głupoty, Ty sam to dostrzegasz nie potrafiąc wytłumaczyć logicznie co chciałby Korwin przekazać. Grzecznie napisałem : "wytłumacz go" a odpowiedź "nie każdy chwytak musi zdać maturę". Pięknie pokazałaś profil zwolennika Konfederacji.
1
@burtek
Korwina ?? Wytłumacz go.
2
@burtek
Niektórych rzeczy nie da się logicznie zrozumieć. Dotyczy to głównie wypowiedzi polityków Konfederacji jak i skrajnej Lewicy. Podobna dawka utopii.
1
@daniel32778
Porównamy kto i co wstawia? Widzę raz na tydzień post Chakalaki o Tusku i 5 dziennie o Konfederacji. Fanatycznie wklejane po kilka razy o tym co się przyśniło Korwinowi, o jego diecie o Mentzenie, Berkowiczu itd. Komentuję co 10 post o Korwinie/Konfederacji a tych głupot jest tu zalew. Porównaj ilość postów lewicy, prawicy, centrum i będziesz miał rozeznanie.
1
@Quavosk
W jaki sposób karać reżim? Gdy karzesz jedynie tych którzy są u nas? Władza Polski nie sięga na Białoruś. Więc Korwin chce karać tylko tych co do nas przyjeżdżają. A kto przyjeżdża? Wysocy funkcjonariusze i ministrowie z rodzinami Łukaszenki czy zwykli obywatele szukający wolności i chleba? Jak mam kolejną głupotę Korwina doceniać? Uważasz, że Konfederację czy Korwina powinna się doceniać za głupotę bo przynajmniej jacyś są?
4
@Quavosk
Nie mówimy o przemycie więc nie wymyślajmy. Mówimy o specjalnym, intencyjnym działaniu wymierzonym w ogół. Straż Graniczna, służba celna dobrze sprawdzają wszystko i wszystkich wzbudzających podejrzenia, Korwin chce czegoś innego. Chodzi o uprzykrzenie życia zwykłym ludziom szukającym lepszego życia w innym państwie, życia bez cenzury, bez państwa opresyjnego. Tych ludzi na swój cel bierze Korwin. Nie bierze reżimu czy przemytników. Taki z niego wolnościowiec ;)
4
@Quavosk
Ale co to za interes przeszukiwać specjalnie samochody które nie budzą podejrzeń którymi jada zwykli obywatele innego państwa? Wytłumacz mi jaka POLSKA RACJA STANU za tym przemawia aby specjalnie uprzykrzać życie innym?
7
@Quavosk
Czasem lepiej nic nie pisać niż pisać głupoty, a propo większości wpisów Korwina.
5
@Quavosk
Dlatego chce swoimi pomysłami uprzykrzać życie tym którzy szukaliby wolności w Polsce?
6
@fcbarcafan19
My za czasów komuny jeździliśmy na zachód za chlebem a czasem nawet prosząc o azyl polityczny, Korwin chce wymierzyć ciosy wobec Łukaszenki skupiając się na tych Białorusinach którym udało się wyjechać z Białorusi szukając lepszego życia, na zwykłych ludziach którzy chcą godnie żyć poza granicami państwa autokratycznego. Wszystko i imię haseł wolnościowych oczywiście :)
11
@Quavosk
To już nie jest śmieszne, nawet żałosne ciężko to nazwać. Mógłby coś mądrego czasem zaproponować, przynajmniej mógłby spróbować.