pax

1

Dlaczego ?? To dobra wiadomość.

pax

1

Tylko cała Europa widzi, że Cesc gra słabo, ta kwota to i tak jest dużo.

pax

0

Najlepszy rozgrywająca ?? tzn. ?? Kto ??

pax

1

prawie robi dużą różnicę. Nikt tak nie gaśnie w decydującej części sezonu jak Fabregas. Iniesta powiedzmy tylko w tym roku odnotował taaaki mega spadek formy. Reszta gra mniej-więcej na równym poziomie.

pax

0

dzisiaj w nocy wyjeżdżam na kilka dni więc nie będę pisał. Teraz też za bardzo nie mam czasu. Ciągle nie możemy się dogadać co do jednego. gdy ja mówię o zagęszczeniu i braku przestrzeni to nie mówie tylko o zawodnikach drużyny przeciwnej, ale i o Barcelonie, zagęszczenie w drugiej linii nie daje nic dobrego w kreowaniu sytuacji, bo Messi nie wraca bo musiałby zbierac piłke fabregasowi lub Iniescie. ty pisząc o braku miejsca piszesz tylko o zagęszcznieu obrony przez przeciwnika.

pax

1

Fabregas - piłkarz którego należałoby zatrudnić co roku na pół sezonu, bo co roku w najważniejszej części sezonu kompletnie zawodzi.
sezon 2011/2012 ostatnie 20 spotkań - 0 bramek
sezon 2012/2013 ostatnie 18 spotkań = 5 bramek (3 z Majorką u siebie, 1 z malagą u siebie i 1 z Levante u siebie - w żadnym meczu o stawkę)
sezon 2013/2014 - ostatnie 18 spotkań - 0 bramek - 1 asysta

pax

1

Fabregas - piłkarz którego należałoby zatrudnić co roku na pół sezonu, bo co roku w najważniejszej części sezonu kompletnie zawodzi.
sezon 2011/2012 ostatnie 20 spotkań - 0 bramek
sezon 2012/2013 ostatnie 18 spotkań = 5 bramek (3 z Majorką u siebie, 1 z malagą u siebie i 1 z Levante u siebie - w żadnym meczu o stawkę)
sezon 2013/2014 - ostatnie 18 spotkań - 0 bramek - 1 asysta

pax

0

Nie chodzi o pojedyncze mecze, ale o cała koncepcję. Krytyka jest Messiego że nie biega - no , bo gdzie ma biegać w takiej taktyce, krytyka jest na Cesca że gra piach, jak ma nie grać jak co mecz jest na innej pozycji.
Właśnie tego sukcesu nie było, Barcelona przegrała praktycznie wszystko wtedy gdy grała tymi 4 zawodnikami, w ostatnim meczu z Atletico Messi odżył bo nie było xaviego/Fabregasa i była przestrzeń do gry. Ten mecz najdobitniej pokazał, że gra 4 pomocnikami spowalnia grę i przeciwnicy potrafią się ustawiać do wolnego rozgrywania piłki. Tu raczej dyskutujemy o taktyce, a taktyka ze skrzydłowymi byłaby dobra gdyby Ci skrzydłowi coś grali.

pax

4

Z Cesckiem się zgodzę, co do Iniesty że jest unikatem również, ale w tym sezonie to największy spadek formy ze wszystkich graczy Barcelony miał Iniesta.

pax

0

hazard przejdzie do psg,

pax

0

mało grali razem w poprzednich sezonach i tak odpowiedziałem gdy pisałeś o grze przez ostatnie 2-3 sezony. W tym sezonie grali dużo i przyniosło to negatywne efekty. Wyjątki są zawsze, jednak trend jest jednoznacznie negatywny.

pax

0

no właśnie i jak to wyglądało.

pax

17

Po fatalnym sezonie większość forumowiczów chciała sprzedaży 3/4 składu. Jak przychodzi do sprzedaży to nagle 3/4 nie chce wymiany i rewolucji w składzie. Obaj bramkarze już nie zagrają w Barcelonie, Puyol odszedł, w środku pola czyli w formacji która najbardziej zawiodła nagle najlepiej się nikogo nie pozbywać - Iniesta najgorszy sezon od gry w pierwszej jedenastce ale przecież to Iniesta, Cesc fatalna druga połówka sezonu ale to Cesc, xavi bo to Xavi z szacunku niech dogra do emerytury, Busquets to nazwisko same w sobie jak w formie jest nie do przejścia więc wystarczy poczekać na formę ile? NIe wiadomo. Pedro fatalna gra no, ale jako zmiennik by się przydał, Alexis nienajgorszy sezon więc dajmy mu jeszcze z 3 lata i już na pewno się rozkręci i już będzie crackiem. Z komentarzy wynika że najlepiej sprzedać Alvesa i Messiego i problemy Barcelony same się rozwiążą, jakby to oni byli winni fatalnej postawy całego zespołu.
Z drugiej strony Ci co nie chcą sprzedaży Alexisa czy Cesca chętnie widzieliby w składzie Vidala, Gundogana, Koke, Aguero i kilku innych. Najlepiej skład 50 osobowy.
Cesc przyszedł za grube miliony, nie grał źle ale co by nie mówić nie jest gwiazdą i nie błyszczy, nie rozwinął się piłkarsko. Alexis jego forma statystycznie rośnie, ale wystarczy popatrzeć na jego spotkania - król dryblingów sam ze sobą, mega ilość strat, słabe zgranie, słaba kreacja gry, ładne kilka bramek, ale to za mało na grę w pierwszej jedenastce najlepszej drużyny świata.

pax

0

Na czym polega autobus - na zagęszczeniu obrony przez wycofanie ofensywnych graczy do obrony i tak autobusy broniły w trzech liniach - pierwsza na 20 druga na 27, trzecia na 35-40 metrze. Dodatkowy pomocnik tu nic nie daje, bo oni (pomocnicy) operowali w okolicach 40 metra. Zamysł gry ze skrzydłami był dobry bo chodziło o rozerwanie obrony, o jej rozciągnięcie - co innego że skrzydła nie funkcjonowały Alexis i Pedro (delikatnie mówiąc w kratkę z formą), Neymar wiecznie kontuzje. na autobusy to jedynie zawodnicy w formie - czyli np. Iniesta który potrafi zrobić różnicę, zdobyć "pole", przejść z piłką głębiej w obronę przeciwnika. Jednak i on totalnie bez formy. Cesc nie nadawał się na "9" czy nawet cofniętą "9", Messi nie za bardzo miał się gdzie cofać. pamiętam 3-4 lata temu dyskusję czy jest możliwe aby w jednym spotkaniu grał Iniesta, fabregas i Xavi, wielu twierdziło że to niemożliwe. czasem im mecz wyjdzie , ale gra tyloma kreatorami jest bezsensowna. Cesc przeważnie nic przez ten środek nie wyszarpywał i to tez był problem w wielu spotkaniach.

pax

0

W wyniku rotacji, kontuzji cała ta czwórka nie grywała aż tak często razem.

pax

0

Nie zrozumiałeś. Nie miał miejsca nie ze względu na przeciwników, ale na taktykę Barcelony i zawodników Barcelony. Przesunięcie Messiego wynikło z upchnięcia do składu Cesca. Miał zabierać im piłki jak Iniesta - Xavi i Cesc klepali bez sensu ?/ To dopiero byłaby tu afera, że się rządzi, że egoista itd... nie ma drugiego takiego zespołu w którym grałoby tylu kreatywnych zawodników, co niestety odbiło się czkawką.

pax

0

On teraz grał tylko jako "9". Wcześniej grał jako wolny elektron, albo jako cofnięta "9", na skrzydle to on grał za czasów Etoo. Na "9" grywał ale to nie była jego pozycja, nawet nie chodzi o samą pozycję, ale o to o czym ciagle ostatnio piszę, o brak przestrzeni. Nawet jak grał jako "9" często sam schodził niżej robił miejsce wchodzącym z drugiej linii, albo sam brał się za rozgrywanie lub jechał 30 metrów z piłka i 4 obrońcami. Teraz to wyglądał, że gra na "9" plus brak przestrzeni uniemożliwia Messiemu ruch, gdzie miał schodzić po piłke jak w pomocy Barcelony było 4-6 zawodników ? Już nie raz redakcja odejmowała punkty Messiemu za to że schodził po piłkę, pisali wtedy że dubluje pozycję Fabregasa uniemożliwiając mu grę. Gra 4 pomocnikami którzy libia być przy piłce spowolniła akcje Barcelony i w tym przypadku forma Messiego nie ma nic do rzeczy.

pax

0

NIe, to była najgorsza gra. Gra 4 pomocnikami była fatalna na autobusy co potwierdzały mecze z Atletico, czy z Realem w CdR. W takim ustawieniu jest podawanie na 40 metrze od bramki przeciwnika co nic nie wnosi. W pomocy masz Busquetsa, Iniestę, Xaviego i Cesca, do tego do pomocy idą boczni obrońcy Alba i Alves i oni wszyscy robią kółko wzajemnej adoracji na 40 metrze od bramki - zero kreacji gry, zero przyspieszenia. Obrońcy przeciwników stoja strefą , więc w d... maja że Barcelona ma posiadanie 70%, bo wiedzą że Barcelona nie jest w stanie zbliżyć się pod bramkę. Do tego masz Messiego czy Neymara którzy schodzą po piłke bo na podanie się nie doczekają i masz w konsekwencji 2 obrońców, 7 pomocników, jednego zagubionego Pero czy Alexisa gdzies na skrzydle. Nawet jak Messi ma ta piłkę na 40 metrze to komu ma podać ?? Wszyscy są w pomocy.

pax

0

to twierdził zubi

pax

0

Ustawienie go na typowej "9" było błędem o czym napisałem felieton i jest on od 3 tygodni w redakcji. On nie gral jakos mega gorzej, tylko przez swoje ustawienie nie miał przestrzeni do gry. Iniesta nie zmienił swojej pozycji, jednak liczba kluczowych podań, asyst, penetracji pola karnego, strzałów zmniejszyła się dramatycznie. Messi tak źle nie wygląda, może właśnie statystyka bramek go ratuje. On nie miał gdzie grać bo był kryty przez 3,4 zawodników i grał tyłem do bramki. Pamiętam obniżanie ocen Messiego przez redakcje za... to że się cofał po piłkę i tym samym dublował pozycję Fabregasa uniemozliwając mu grę,

pax

1

No nie bardzo. Messi jednak wywiązywał się z zadań boiskowych, można mieć pretensje że mało biegał, ale to był wynik zmiany taktycznej Martino. Iniesta zagubił formę. Po kontuzji - Messi wchodził w CdR i wymiatał jako rezerwowy, początkowo nie mógł się wstrzelić w lidze, ale robił grę i asystował, potem w lidze się rozhulał i prawie dogonił Ronaldo - było 13 bramek przewagi - zostały 2. Iniesta miał ostatnie 2 miesiące bardzo kiepskie, to był najlepszy kreator świata, drugi w kolejnce po złotą piłkę, teraz nawet nie mieści się w drugiej 11 ligi.

pax

0

Zlatan był wtedy jednak lepszy od Etoo, jednak cena była kosmiczna, nie chcę pisać że Etoo dostali plus te 40 mln bo za Etoo nie 3wzieliby za dużo - gracz który chcial odejść i któremu po roku kończył się kontrakt.
Tutaj skomentowałem to jedno zdanie , może być że to druga myśl.

pax

0

Szkółka niestety nie jest już najlepsza i to od dobrych kilku lat. Z jednej strony domagasz się aby nie żyć historią, z drugiej masz sentyment do szkółki. Super że w tym roku młodzież zdobyła młodzieżową LM, ale jeszcze długa droga przed nimi. Tak naprawdę to praktycznie od 6 lat nikt bezpośrednio ze szkółki nie stał się zawodnikiem pierwszej 11-stki, ostatnim był Busquets i Pedro. bartra to jedyny zawodnik który grał w tym sezonie więcej niż kilka minut a i to tylko ze względu na kontuzje Pique.
talent to jedno, jeszcze jest odpowiedzialność i dojrzałość, i praca, praca, prca - Tello, Bojan, Cuenca, GdS, Delefoeu nie można im odmówić talentu, ale nie są na tyle dobrzy aby wygryźć ze składu Neymara, Messiego czy nawet Alexisa. tamto pokolenie (Messi, Iniesta, Cesc, Pique, Alba) pomału przemija a i tak nie ma nikogo w szkółce aby im talentem i umiejętnościami dorównywał.
Co do nazwisk masz rację - Pedro, Alexis, Cesc, Iniesta - grali słabo a i tak byli powoływani, szkoda, może sezon nie byłby stracony.

pax

0

NIe rozśmieszaj mnie. W najważniejszych meczach sezonu - z Realem hat-trick, z MC w lidze mistrzów świetne spotkanie, w decydującym meczu sezonu z Atletico jeden z najlepszych - biegal do obrony, mial rajdy. Po powrocie na boisko po kontuzji najskuteczniejszy strzelec Europy (runda wiosenna). W pozostałych ważnych meczach błąd popełnił Martino grając 4 pomocnikami, gdzie Messi nie miał przestrzeni. Poza tym największy spadek formy w rundzie jesiennej zanotował Iniesta który grał katastrofalnie, jego też chcesz sprzedać ??

pax

0

Ale co ma zarząd do nie wykorzystania potencjalu Zlatana ?

pax

0

Messi nie miał problemu z Ibrą. Grał między formacjami i to mu odpowiadało, jemu nie odpowiada gra typowej '9", tylko fałszywej.

pax

0

Akuratnie asysty ligowe to 13 podawane oficjalnie więc tu nie ma interpretacji. Dalej nie wiem co z tymi 3 bramkami. Presezon się nie liczy, a nawet gdyby to ilość spotkań by się nie zgadzała.
Transfermarkt uznaje za asyste sytuacje gdy Cesc miał piłkę przy nodze - bramkarz mu wybija spod nóg a ta trafia do piłkarza Barcelony który strzela bramkę.

pax

0

Co ma zarząd do niewykorzystania potencjału Zlatana ?? Ibra miał konflikt z Guardiolą a w sumie odwrotnie to Pep miał z nim problem. w takiej sytuacji zarząd nic nie mógł zrobić - albo zwolnić trenera po 2 sezonach z 8 pucharami, albo sprzedać Ibrę.

pax

0

Jest niesamowitym człowiekiem, pięknie czaruje piłką. niestety nie zanosi się aby otrzymał złotą piłkę, jego szczyt formy to było 3-4 lata temu. ten sezon nie udany a końcówka wprost fatalna. zanotował największy spadek formy ze wszystkich zawodników Barcelony. Ważne, aby ją odzyskał w nowym sezonie. człowiek wielki.

pax

0

Asyst jeszcze jakoś dało się policzyć, dlatego się nie czepiam, ale bramki mi "uciekły".

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?