pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Zlatan się wpasował, popatrz na jego statystyki. I świetnie rozumiał się z Leo. tam był konflikt głównie osobowościowy między Guardiolą a Zlatanem i nie chodziło o wyniki sportowe.
3
Nie rozumiem tylko po co dają do statystyk średnią ocenę i ZM według redakcji jeśli są to subiektywne poglądy redakcji, gdzie często są przekłamania, wywyższanie oceny pupilkom redakcji i zaniżanie ocen tym nielubianym. Opisy pełne wymyślonych wydarzeń boiskowych. Pytanie jest jedno - po co jest to robione ??
0
I o tym już pisasłem. Ostatni mecz z Atletico Messi zagrał dobrze, ale nie wybitnie, jednak nie mozna mu było odmówić chęci, zaangażowania, powrotów pod własne pole karne czy rajdów. A jednak słusznie czy nie uczepię się tej taktyki - Messi grał dobrze bo miał miejsce w środku - bo nie grał któryś z pomocników xavi-iniesta-cesc. Gra messiego teraz przeciwko atletico i w meczu LM przeciwko Atletico to dwie inne sprawy, bo wystarczyło zmienić taktykę.
1
tzn. ?? w pierwszej zaliczył stratę 30 metrów od bramki Realu, a nie pod wlasną bramką, błąd taktyczny popełnił mascherano który jako ostatni stoper zamiast kryć tą pozycje w chwili utraty piłki zachował sie jak defensywny pomocnik i poszedl spóźniony na odbiór, zostawiając połowe boiska wolnego w którą wszedł di Maria wychodząc z niekrytej lewej strony gdzie zabezpieczac miał Alba. Przy drugiej Bale objechał Bartre jak chciał to też wina Alvesa.
1
No nie bardzo. Alba prawie wogóle nie wraca do obrony, co pokazał mecz z realem. Tam tylkko raz udanie powrócił do obrony - tak jego strona była całkowicie odkryta. barcelona gra z wysunietymi wysoko obrońcami i nie zawsze jest możliwy powrót, tak jak po stracie Alvesa w CdR gdy di Maria wyskoczył z strefy alby i który go gonił ale nie dogonił. A co do Bartry to wielka przyszłość barcelony ale usprawiedliwianie go tam powinen byc Alves jest śmieszne. To tak jak usprawiedliwiać np cesca że z 10 centymetrów nie trafia do pustej bramki bo tam powinen być Messi, bartra został objechany przez Bale i nie było tu winy Alvesa. Alves grał w tym miesiącu dobrze a nawet bardzo dobrze, na tle innych, nie piszę żew wybitnie bo też robił błędy, ale gdyby nie w ostatnim meczu szpaler dla Atletico były już przed pierwszym gwizdkiem
0
tzn. ?? którą ?? pierwszą zawalił Pedro a druga padła po dośrodkowaniu - Alves dopiero wracał, ale jego strona była sekurowana przez innych, w szczególności przez Bartrę który dał dośrodkować a Masche dał się przeskoczyć. Wszystkie wina Alvesa, grypa, różyczka i Aids pewnie też. Dobrze grał w meczu z Getafe, świetna asysta, mega aktywny, bliski strzelenie bramki głową.
8
Nigdy nie chwaliłem Alvesa do meczu w CdR z Realem. Za ten mecz ponad połowa kibiców jechała strasznie po Alvesie, było to też wynikiem negatywnego nastawienia (już kolejnego) redakcji na tego zawodnika. Dano mu najgorszą ocenę za ten mecz. Forumowicze wypisywali, że jego wrzutki to auty i wybicia w trybuny, że się nie nadaje, że się wypalił. Więc sprawdziłem, zrobił w całym meczu 17 wrzutek – wszystkie w pole karne, miał najwięcej odbiorów w drużynie, najwięcej powrotów (Alba raz wrócił do obrony przez cała połowę), najwięcej kluczowych podań, najwięcej razy kreował sytuacje podbramkowe. Jednak redakcja dała mu ocenę jeden, a hejterzy podłapali, w kolejnych meczach było podobnie – on grał dobrze, ale i tak hejty szły na Daniego. Dlaczego Alves robi wrzutki bo Iniesta od 2 miesięcy gra piach, nie kreuje sytuacji, nie ma kluczowych dograń, asyst, nie robi przewagi, nie wygrywa dryblingów. Cesc gra też nierówno, wtedy Alves przejmuje to czego tamci nie są w stanie zrobić. Robił to różnie – raz źle, raz dobrze, ale w odróżnieniu od np.Iniesty stwarzał zagrożenie dla przeciwnika. Od miesiąca Alves prezentuje równą i wysoką formę. No, ale co tu tłumaczyć, wyrok już zapadł.
0
dziwne, jest to, że przez co najmniej ostatni miesiąc był jednym z najlepszych jak nie najlepszym zawodnikiem Barcelony. Od meczu z realem w cdR.
0
on ma inną rolę w Argentynie, tam ma miejsce się rozpędzić i strzelić lub dograć bo są inni z przodu - Aguero, Hiquain, lavezzi, palacio. Oni też skupiają uwagę obrońców w Barcelonie z przodu jest praktycznie tylko Leo.
0
To była moim zdaniem fatalna pozycja leo. On grał świetnie po kontuzji raczej na pomocy wystawiając świetne piłki (np. 3 asysty do Tello). Jeśli messi ma piłkę przy nodzę i jest przodem do bramki przeciwnika zawsze stwarz zagrożenie, jeśli jest ustawiony na "9" i stoi na 20 metrze i nie dostaje podań a jak dostaje to jest kryty przez 2,3,4 zawodników i nie ma miejsca aby cokolwiek zrobić z piłką to takie sa skutki. Wątpię, aby Messi się oszczędzał przed mundialem, musiałby nie grać, jak zdecydował się na granie w każdym meczu to zdawał sobie sprawde że naraża się na kontuzję. Więc, oszczędzanie się nie wchodziło w grę.
0
Dla mnie wystarczy, że poukłada zespół. Messiego cofnie na cofniętą "9" lub skrzydlo bo to jest jego pozycja i wymyśli coś dla Cesca bo chłop co mecz to gra na innej pozycji.
0
ma 18 lat - dokładnie za miesiąc 18 czerwca
0
ostatnim meczem Leo pokazał, że walczy i biega. Większość kibiców przez wypisywanie przez hejterów tych samych bzdur zaczęła w to wierzyć. tak jak w fatalne wrzutki Alvesa - mimo, że są one w większości przypadków naprawdę niezłe. z Messim jest tak samo, wczoraj po raz pierwszy od wielu tygodni zrezygnował z duszącego gre Messiego kwartetu pomocników sergio-Iniesta-Cesc- xavi. Efekty przyszły bardzo szybko - Messi nabrał szybkości bo miał przestrzeń. Kilka udanych powrotów do obrony, rozgrywanie w środku pola, kilka rajdów. Nie strzelał (oprócz prawidłowej lecz nie uznanej bramki) ale walczył i starał się. Jednak hejterzy już dawno założyli że Messi w żadnym meczu nie wraca, nie biega ale człapie, myśli o mistrzostwach i liczy miliony.
0
taktyka Barcelony jest właśnie taka że boczni obrońcy pełnią role skrzydłowych. W meczu z Realem Alves miał najwięcej odbiorów z całej drużyny, najwięcej powrotów z wszystkich bocznych obrońców, miał 60 metrowe powroty w których dopadał Bale i to po stronie Adriano - Alba praktycznie w ogóle nie wracał. Sytuacja z di Marią - była strata Alvesa na 30 metrze od bramki realu - błąd taktyczny zrobił Mascherano który zamiast pilnować pozycji stopera poszedł na wycieczkę jako defensywny pomocnik. W meczu z elche Alves zawsze był w obronie i miał doskonałe odbiory - 4 wślizgi, ale nie wybicia ale zagarnięcia piłki. W sobotę tez grał nieźle, dużo więcej kreował na skrzydle od Alexisa który oprócz cudownej bramki grał fatalnie.
0
Tylko, że Alves przez ostatni miesiąc imponował formą, a to że grupa hejterów po nim jechała a gimbaza się przyłączała to tylko o nich świadczy. Co najmniej od meczu w cdR Alves grał dobrze i ciągnął zespół w każdym meczu.
0
To inni nie grali przeciwko atletico? To nie były dobre zawody alexisa, bramka cudo a poza tym nic.
0
Z Atletico jeden z najlepszych na boisku zaraz po stoperach, słabszy Alexis a Pedro i Iniesta w tym spotkaniu porażka. Messi musi mieć przestrzeń do gry i brak jednego z trójki (Iniesta-Cesc_xavi) mu to zapewniał,. W meczu z Atletico nie było błysku, ale były juz rajdy, powroty na własna połowe , czy próby pressingu, wystarczyło go cofnąć z "9" na którą wyrzucił go Martino.
0
Alexis w meczu z Atletico.
Alexis Sanchez – dr Jackyll i mr Hyde tego meczu. Pierwsza połowa bardzo dobra. NIe tylko bramka majstersztyk, aktywny w destrukcji – pierwszy odbiór już w 2 minucie, potem równie dużo biegał ale z mniejsza skutecznością. Starał się, ale dryblingi spowalniały jego grę i rozegranie akcji (np.9 minuta), 2-3 straty w tej części gry, mógł lepiej zachować się przy dośrodkowaniu Alvesa w 24 minucie. Druga połowa to koncert nieudolności i „kreciej roboty”. Nie można mu odmówić zaangażowania, ale prawie każda akcja przechodząca przez Alexisa kończyła się stratą (albo niepotrzebne dryblingi, złe przyjęcia piłki lub fatalne podania). W drugiej połowie zdecydowanie najsłabszy zawodnik Barcelony. Stracił piłkę (m.in. – 46, 53, 56, 77, 78, 79, 80, 90 minucie). Mimo, że skrzydłowy praktycznie nie uczestniczył w kreowaniu sytuacji podbramkowych. Piękna bramka i słaby mecz.
Nie rozumiem ludzi którzy po jednym zagraniu zawodnika wpadają w hurra zachwyt nie postrzegając jego gry całościowo.
0
Ale napisał prawdę, w barcelonie grał również nie najlepiej.
0
Alexis w meczu z Atletico.
Alexis Sanchez – dr Jackyll i mr Hyde tego meczu. Pierwsza połowa bardzo dobra. NIe tylko bramka majstersztyk, aktywny w destrukcji – pierwszy odbiór już w 2 minucie, potem równie dużo biegał ale z mniejsza skutecznością. Starał się, ale dryblingi spowalniały jego grę i rozegranie akcji (np.9 minuta), 2-3 straty w tej części gry, mógł lepiej zachować się przy dośrodkowaniu Alvesa w 24 minucie. Druga połowa to koncert nieudolności i „kreciej roboty”. Nie można mu odmówić zaangażowania, ale prawie każda akcja przechodząca przez Alexisa kończyła się stratą (albo niepotrzebne dryblingi, złe przyjęcia piłki lub fatalne podania). W drugiej połowie zdecydowanie najsłabszy zawodnik Barcelony. Stracił piłkę (m.in. – 46, 53, 56, 77, 78, 79, 80, 90 minucie). Mimo, że skrzydłowy praktycznie nie uczestniczył w kreowaniu sytuacji podbramkowych. Piękna bramka i słaby mecz.
0
W jaki sposób się odgryzł i co pokazał ? W meczu zmarnował dwie dobre sytuacje, a poza tym bezproduktywny. Z jego strony Barcelona nie groziło zbyt duże zagrożenie nawet po zejściu Costy.
1
Gra bardzo nierówno - wczoraj wybitna pierwsza połowa i fatalna druga.
1
W swoim felietonie challenger nie zarzucał Messiemu braku zaangażowania ale butę, pychę, arogancję, chamstwo i egoizm co nie miało przełożenia w rzeczywistości. Rozumiem, że krytykujesz Messiego za brak zaangażowania i człapanie, ale to nie jest tylko wina Messiego. Napisałem o tym felieton i mam nadzieję, że w tym tygodniu się ukaże. W tym meczu Messi pokazał, że potrafi nie człapać, ale biegać bo... Martino wreszcie nie wystawił Iniesty - Cesca i Xaviego w jednym składzie, Messi wreszcie nie został przez taktykę Martino zepchnięty na "9" gdzie nie lubi i nie potrafi grać, a dostał więcej przestrzeni co wykorzystał.
0
Messiemu nie wolno schodzić poniżej pewnego poziomu - nie grał w 7 spotkaniach ligowych a w kilku w niepełnym wymiarze a mimo to jest 2 strzelcem i ex-aequo 4 asystentem ligi. Rozumiem, że pewny poziom dla Messiego do liderowanie w każdej klasyfikacji.
0
II połowa
Tu najsłabszy był niestety Alexis i do czego zdążył nas przyzwyczaić znowu Iniesta. Alexis – dwuliczbowa liczba strat w jednej połowie i zero kreacji w ataku, nie tylko bezproduktywny, ale szkodził Barcelonie – większość kontaktów z piłka kończyło się jego stratami. Iniesta – nic nie potrafił zrobić, wolny, ociężały, bez wizji gry, dokonywał złych wyborów, przez większość drugiej połowy zupełnie niewidoczny. Najlepsi Messi, Masche, Pique. Messi najbardziej aktywny w drugiej połowie- 58 Messi dobre odegranie do Iniesty, 61 – Messi sprint do obrońcy i pressing który zmusza go do wybicia piłki-przejęcie Barcelony, 64 – wrzutka Alvesa i nieuznana prawidłowa bramka Messiego, 65, dobre przyspieszenie Messiego – podanie do Cesca ten do Alvesa, 67 – Messi wzięty w kleszcze przez 4 zawodników, mimo to dobrze zagrywa do Alexisa który zle powrotem do Messiego. 69 – rajd Messiego zakończony faulem około 22metry od bramki Atletico, strzał w mur, 73 strata Messiego, 80-25 metrowy rajd Messiego, odegranie w pole karne do Alexisa ten źle przyjął i strata, 83-strata Messiego, 85- powrót Messiego na 25 metr od własnej bramki – 25 metrowy bieg z piłka i odegranie do Neymara, 86- Messi dobrze rozciąga do Alvesa ten płasko w pole karne – obrońcy wybijają, 88 powrót Messiego na połowe boiska kilkunastometrowy bieg z piłka i odegranie do Adriano który źle dośrodkowuje, 90- Barcelona zamknieta na 20 metrze od własnej bramki – powrót Messiego i odegranie głową wyjaśnia sytuację.
0
Nie podam ci kontaktów z piłka bo nie wypisuje kontaktów które nic in plus czy minus nie wnoszą, czyli "ty do mnie - ja do ciebie" bez zdobywania przestrzeni.
Generalnie Messi pierwsze połowę miał niezłą (nie piszę, że dobrą) bo grał dość dużo przodem do bramki przeciwnika, raczej kreował sytuacje niż wykańczał.
2' Messi dobrze dogrywa do Alvesa ten wrzutka do Iniesty a ten kiks i lepiej o tym strzale zapomnieć.
13' - niezły pomysł Messiego na dogranie do Alexisa ale piłka niecelna
18' Dobry pomysł Messiego, ale piłka niecelna bo Pedro nie zorientował się co do zamiarów Argentyńczyka
18' Messi zagrywa do Adriano a ten wrzutka i rożny dla barcy
28' klepka Messiego z Alvesem - strata Alvesa i mocny pressing Messiego zakończony nieodgwizdanym przewinieniem
31' - Messi niecdelne dogranie do Pedro który zrobił ruch do bramki a następnie stanął
33- asysta do Alexisa, zgranie klatką raczej dla siebie, ale zostawił piłkę Alexisowi
39'- udany rajd Messiego , dryblingiem wygrywa pozycję zagrywa do Alvesa, ten wrzutka trochę za mocna, jeszcze Messi zgrywa do Iniesty który jest zablokowany.
45- powrót na własną połowe i 25 metrów od własnej bramki wybija piłkę spod nóg Felipe Luizowi.
2
Widzę, że chyba meczu nie oglądałeś. Messi w tym meczu starał się i szarpał do tego uczestniczył w obronie. Jednak niektórzy widzą na boisku tylko to co chcą zobaczyć. Messi był jednym z najlepszych i najaktywniejszych do tego równy przez całe spotkanie a nie tak jak Alexis - wybitna pierwsza połowa i fatalna druga.
0
Problem w tym że mimo że Messi leniwy, kapryśne, człapie to w tym meczu był jednym z najlepszych w przeciągu 90 minut, kilka rajdów, kilka powrotów, bardziej kreował niż wykańczał. Lepsi tylko para stoperów. Alexis cudowna pierwsza połowa i fatalna druga - co kontakt z piłka to strata, dwuliczbowa ilość strat w jednej połowie mówi wszystko.
0
Jose Manuel Pinto5
Dani Alves6
Gerard Pique6,5
Javier Mascherano6,5
Adriano5,5
Cesc Fabregas6
Sergio Busquets5
Andres Iniesta3
Alexis Sanchez6
Lionel Messi6,5
Pedro2
Alexandre Song5
Neymar6
Xavi5,5
0