pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Oj oj Meszal, najlepszą sytuację miał xavi i miał pecha, a barca zagrała bardzo słabo, nie było kreacji gry, widze że znalazłeś tylko jednego kozła ofiarnego.
0
Bez sensu napisałeś. Ranking dotyczy najcenniejszego, lub najwięcej wartego a nie najdroższego piłkarza lub najdroższego transferu. Wartość marketingowa gdybyś doczytał też była brała pod uwagę i ona nie zależy w tym przypadku od barw klubowych (Barca i Real są tak samo rozpoznawalne).
0
Messi powinien strzelić, ale podoba mi się to,że po stracie powalczył i odzyskał. Nie gwiazdorzy, tylko walczy z pozostałymi.
0
Messi odegranie i bieg przez całe boisko,
0
henry nie był w cale lepszy od alexisa. nie boją się podać do pilnowanych partnerów. a co do pique,alves czy iniesty zgoda
0
Jak dla mnie, Tello bardzo słabo, bardzo dużo błędów technicznych w przyjęciu
0
Messi cały czas w pressingu
0
Nie rozumiem najeżdżania na Bertrę za mecz z Bayernem . Z Bayernem Bartra był najlepszym zawodnikiem w meczu (o czym pisałem w pomeczowych ocenach, wtedy został nie do końca sprawiedliwie za Pique), Był nie do przejścia. Ani jedna bramka go bezpośrednio nie obciążała. Wtedy najgorszy był Adriano, który był niemiłosiernie wkręcany przez Robbena, potem Robbena wziął Bartra i Robben w drugiej połowie już sobie nie pograł, przegrywając praktycznie wszystkie pojedynki jeden na jeden.
Obejrzyjcie mecz a potem komentujcie, wszyscy zagrali słabo, szczególnie środek pola, Bartra z Pique łatali wszystko co się dało bo boczni obrońcy robili szkolne błędy.
0
Z Bayernem Bartra był najlepszym zawodnikiem w meczu, Był nie do przejścia. Ani jedna bramka go bezpośrednio nie obciążała. Wtedy najgorszy był Adriano, który był niemiłosiernie wkręcany przez Robbena, potem Robbena wziął bartra i Robben w drugiej polowie juz sobie nie pograł, przegrywajac praktycznie wszystkie pojedynki jeden na jeden.
0
Lewego chcial Real nie Barca i to jego klęska
0
Mógłbyś nie zaśmiecać forum, jak masz coś więcej do powiedzenia napisz jednego długiego posta a nie wysyłaj po jednym zdaniu.
0
Wszyscy wiemy jakie Barcelona ma słabości, nasi przeciwnicy też wiedzą, a jednak Barcelona wygrywa prawie wszystko na przestrzeni ostatnich 5 lat. 15 punktów nad drugim w tabeli Realem mówi wszystko. Gdby barcelona nie wyciagnęła wniosków to real by wygrał ostatnie GD a jednak przegrał.
0
Pytam bo znam to zdjęcie (WIĘC PO CO PYTAM:-)). Spytałem z ciekawości, bo sam zajmuje się zawodowo badaniami nad terroryzmem, więc pytanie było poniekąd z ciekawości zawodowej. :-)
0
Panik - Twój avatar to zdjęcie Hamasu ?
0
Twój avatar to zdjęcie Hamasu ??
0
Messi wygra, bo "pomogą" mu klasyfikacje. Z dużą dozą prawdopodobieństwa w obecnym roku Messi zostanie liderem wszech czasów Ligi Mistrzów (brakuje mu 6 bramek do Raula) i liderem wszechczasów strzelców w LaLiga (brakuje mu 28 bramek). Ale czy Ty klasyfikacje musza mu pomagać, wątpię, wystarczy aby kontuzje nie przeszkadzały.
0
Ronaldo w 2011 ?? za co ??
Ronaldo - 53 bramki, 14 asyst, jeden tytuł - najmniej znaczący CdR.
Messi - 53 bramki, 24 asysty - Mistrz Hiszpanii, zdobywca superpucharu Hiszpanii, wygrana Liga Mistrzów, wygrany superpuchar Europy, Klubowe Mistrzostwa Świata.
Napisz coś z sensem.
0
To przeczyatj jeszcze raz
0
Wyliczałem te kwestie które autor celowo pominął lub zmniejszył ich znaczenie w swoim felietonie. Dla autora ważniejsze były 2 mecze z Realem w lidze niż 36 pozostałych spotkań w lidze. Autor napisał o wypowiedzi Messiego w stosunku do viceprezydenta Barcelony, ale już nie napisał o wypowiedzi i groźbie bojktu Ronaldo w stosunku do Blattera i FIFA. Autor porównał zwycięstwo 1:3 Realu w Pucharze Króla z 5:0 zwycięstwo Barcelony z Realem w lidze.Wyliczałem zasługi Messiego bo autor całkowicie je pominął. Jak można prezentować trójkę kandydatów do Złotej Piłki i pisać super o Ronaldo (nic nie pisał o fatalnych wynikach ligowych, zawalonym meczu z Borussią, czy finale z Atletico,) pisać super o Robbenie czy Ribery'm, o Messim wypisywać same negatywy. Można uważać, że Ronaldo zasługuje na Złotą piłkę i wyliczać osiągnięcia Messiego.
0
Artykuł nie jest obiektywny. Co wykazałem wcześniej.
0
Poza tym, nie rozumiem tego, że napisałeś o krytyce viceprezydenta swojego klubu przez Messiego, a nie napisałeś o krytyce Blattera i całej Fifa przez Ronaldo, który zagroził, że jak nie dostanie Złotej Piłki to zbojkotuje galę w Szwajcarii. Proszę, pisz obiektywnie.
0
Challenger
Proszę, napisz raz, obiektywny felieton. A mianowicie pisząc o złotej piłce wypisz dobre i złe strony zawodników a następnie z nich ułóż wnioski. Czytając ostatnie Twoje komentarze, mam wrażenie, że ważniejsze dla Ciebie jest wbicie kija w mrowisko, czy za wszelką cenę złapanie jak największej ilości komentarzy (celebrytyzm??) nie ważne pozytywnych czy negatywnych. Nie ważne jak, ważne aby komentowali. Tutaj zadeklaruję, że nie będzie kontrfelietonu, ale zwrócę Ci uwagę na brak obiektywizmu i pewne wady logiczne. Piszesz „Nie zamierzam kwestionować zeszłych triumfów Messiego”, by następnie pisać „werdykty kapituły Złotej Piłki nie powinny być zawsze traktowane dosłownie” oraz że w poprzednich latach Ronaldo był „Raz lepszy, raz gorszy”. Jednak deprecjonujesz wcześniejsze Złote Piłki Messiego!
0
Pokażę Ci w jaki sposób prezentujesz dokonania Messiego – krętacz podatkowy i arogant krytykujący viceprezesa klubu. Półfinal ligi mistrzów przysłonił mistrzostwo Hiszpani (przecież bys nie napisał że mistrzostwo Hiszpanii z rekordem 100 punktów, przewagą 15 punktów nad Realem i 12 bramek przewagi w Pichichi mimo rozegrania mniejszej ilości punktów nie przeszło by Ci przez klawiaturę, jak to Barca upokorzyła taka przewagą Real, Messi zdominował Ronaldo – fuuu, to by nie pasował do felietonu – więc trzeba pominąć). Za słabe wyniki Barcy w meczach z Realem cała winę obarczasz Messiego a samą porażkę dwoma bramkami (1:3) w pucharze króla (mniej ważne trofeum od mistrzostwa) porównujesz z 5:0 Barcelony z Realem w lidze (dla mnie skandal!). Dla Ciebie pojedynki z Realem były ważniejsze od samej ligi, deprecjonujesz mistrzostwo z taka przewaga, bo Messi w dwóch meczach z Realem zagrał słabiej. Interpretujesz, tak wydarzenia i wyniki, aby pasowały do twojego felietonu. Deprecjonujesz Złotego Buta Messiego tymi meczami z Realem. Pisząc o Ronaldo pokazujesz tylko superlatywy, nie napisałeś że nic nie wygrał , nie zdobył ani jednego trofeum (bo to nie nagroda druzynowa - ale Messiemu bys to wypomniał). Nie uwypukliłeś, że przegrał wewnętrzną rywalizację z Messim o pichichi, nie napisałeś że Lewy pogrążył real, a wystarczył jeden palec u nogi Łukasza Piszczka aby Ronaldo nie zaistniał w półfinale LM.
0
Ronaldo i Messi jak dla mnie statystycznie w tym roku szli „dość” równo. Nie widzę ani jednego argumentu za jakąś kolosalną wygraną Ronaldo, jednak jako kibic Barcelony uważam że tą nagrodę powinien dostać CR7. Pomijam fakt, że w tym roku po czterech kontuzjach Messiego jest mowa że ktoś dorównuje mu poziomem i że przez te kontuzje najlepszy piłkarz świata może tej nagrody nie dostać. Trzeba było czterech kontuzji aby ktoś mógł mu dorównać. Messi - mistrz Hiszpanii, super puchar Hiszpanii, złoty but, najlepszy strzelec wszystkich lig europejskich w 2013 roku, więcej asyst od Ronaldo, większy wpływ na drużynę i jej wyniki, w reprezentacji świetne mecze potwierdzone licznymi bramkami m.in dwie z Urugwajem (4 drużyna świata na ostatnich mś, 6 obecnie według Fifa) poprowadził Argentynę do finałów mś bez baraży z pierwszego miejsca. Ronaldo nie wygrał ani jednego tytułu, w lidze w statystykach daleko za Messim w ubiegłym sezonie, w tym był tez za Messim do momentu aż Messi nie złapał kolejnej kontuzji, w reprezentacji fatalne mecze przeciwko Rosji i Izraelowi, Portugalia mając najsłabszą grupę jej nie wygrała, dopiero w barażach Ronaldo zapewnił jej awans (3 bramki ze sklasyfikowana na 26 meczu Szwecją). Jedynie w LM Ronaldo strzelił więcej bramek, jednak w najważniejszych meczach w 2013 r., kompletnie zawodził. W Lidze Mistrzów wystarczył Piszczek aby Ronaldo stał się zwykłym kopaczem, w CdR zawalony finał z Atletico. Ogólne statystyki Ronaldo ma lepsze (łącznie bramki w 2013) i powinien dostać Złotą Piłkę, ale to co challenger wypisujesz to już nie jest diss na Messiego to jest …
0
racja
0
Nie graliśmy gorzej. Po prostu wycofanie Iniesty i przesunięcie Cesca spowodowało większą lukę w środku pola co skutkowało groxniejszymi akcjami Atletico, z drugiej strony Messi i Ney przeprowadzili 2-3 groxne akcje których brakowało jak ich nie było. W sumie wychodzi na zero.
0
Alba w jednym meczu nie zagra po obu stronach na lewej i prawej obronie. Chcesz wywalić dwóch prawych obrońców i wstawić stopera, bo jest Alba na lewej stronie??
0
Alves zagrał słabo, ale faulu tam nie było. Wystarczyłoby zobaczyć, że Costa już się kładł zanim doszło do kontaktu.
0
Ja też Iniesty nie widzę :-)
0
Przecież to było niebezpieczne wejście masche