pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@ElTomas
Czemu miałby być wyższy niż 12 lat?
" Pewnie kasku nie miała" - nie rozumiem, robienia sobie kpin i żartów z ludzkiej śmierci.
Twój wpis był bezsensu, a odpowiedź na moje pytanie czyli "no nie wiem" tylko to potwierdziła.
" Co mają sądy do zabicia bezbronnej kobiety która była na rowerze z 3letnim dzieckiem i osierociła trójkę pozostałych. Pewnie kasku nie miała".
Idąc twoim tokiem myślenia to, czy sądy odpowiadają za brak kasku, który jak piszesz przyczynił się do śmierci?
0
@ElTomas
- Sądy w Polsce.
- Co mają sądy do tego wypadku??
- No nie wiem.
Dziękuję. Za odpowiedź.
Wypadek był dwa dni temu, dla Ciebie jest to powód do zarzucanie czegoś sądownictwu w Polsce. Piszesz, że sąd wydaje wyrok? Więc czy wyrok zapadł?
0
@ElTomas
Co mają sądy do tego wypadku??
1
@Janas11224
To powiedz od razu, że niechęć do Zabrza wiąże się z nienawiścią do klubu z tego miasta.
0
@PatrykBarca
Tu chodzi o to, że inaczej rozmawia się i negocjuje z klubem o graczu któremu zostaje rok do końca kontraktu a po pół roku można rozmawiać z samym zawodnikiem bez patrzenia się na klub.
0
@PatrykBarca
Tylko czy za rok z rocznym kontraktem byśmy tyle wyciągnęli ?
1
@Dojt
No nie za bardzo, miał być crackiem, liderem pomocy, czy jako pivot czy jako środkowy pomocnik. Busquets pokazuje że jest o dwie klasy lepszym zawodnikiem a młokos Pedri również wygrywa rywalizację z Frenkim. Na jakiej pozycji się niby dostosował?
1
@Dojt
Nie jest argumentem że nie tylko on się nie sprawdził. Większość spotkań w Barcelonie miał słabych, część przeciętnych a bardzo dobrych można policzyć na palcach rąk.
Jasne, możemy się licytować kto bardziej się nie sprawdził, co nie zmienia faktu nie sprawdzenia się.
1
@Dojt
Wciąż ma papiery... a kto nie ma papierów...
3 sezony w Barcelonie i jednak się nie sprawdził. Wiek? Co ma wiek do oceny gry zawodnika - Puig jest młodszy i co z tego? Kultura pracy - czyli co? rzadkie kontuzje - fajnie ale to nie stanowi o tym, że zawodnik się sprawdził, a nawet odwrotnie będąc mniej kontuzjowany miał więcej szans na pokazanie umiejętności więc łatwiej ocenić czy się sprawdził czy nie.
2
@Emhyr
Frenkie grał kilkanaście spotkań z rzędu za Koemana na pivocie (jako jedyny lub częściej jeden z dwójki pivotów) i był to jego najsłabszy okres gry w Barcelonie. Zawalał seryjnie bramki Barcelonie, poza tym on nie wraca do obrony, źle się ustawia i ma słaby pressing. Podbiega do zawodnika i staje 2 metry przed nim i czeka. Nie potrafi przewidywać rozwoju sytuacji na boisku, popatrz na pierwszą bramkę w ostatnim spotkaniu i jego zachowanie. Trójka atakujących - ale nie ma takiej trójki jak MSN która robiłaby grę w ofensywie. Ustawienie 4-2-1-2-1 jest bardzo defensywne i wątpię aby Xavi chciał tak grać, może jako chwile w defensywie, ale w ofensywie już gra 2-3-2-3 przesuwając bocznych obrońców wyżej, między liniami pomocy i ataku Frenkie i Pedri. W obronie jest różnie czasem 5-3-2.
Busi nie musi dać kreację, ale wtedy jednak potrzeba byłoby zdrowego Pedriego i jeszcze co najmniej jednego ofensywnego zawodnika z przeglądem pola, a obecnie takiego nie mamy.
1
@aldewir
Jasne, Busi zagra 1-2 lata, ale Frenkie gra słabo na jego pozycji, więc o jakim spokoju mówisz?
1
@aldewir
Przecież Busi zjada Frenkiego na pivocie. De Jong grał w ubiegłym roku kilkanaście spotkań z rzędu na pivocie i grał fatalnie.
1
@Lukas82
Chcesz poznać moje życie zamiast rozmawiać na temat dyskusji?
1
@Bartas7VeB
Nigdy nie sprzedawałem zawodnika, tylko patrzę na jego grę, która w przypadku de Jonga nie powala. Czy nie kupimy kogoś lepszego tego nie wiem. Widzę natomiast że na jego nominalnych pozycjach defensywny czy środkowy pomocnik nie jest najlepszym zawodnikiem w klubie.
0
@Lukas82
Dziękuję za nie merytoryczny komentarz nie oparty o argumenty.
4
@MateuszDoniec
Pytanie jakie cechy ma pozytywne Frenkie a jakie negatywne i które są najbardziej przydatne w systemie gry Xaviego. Najbardziej brakuje mu przeglądu pola, szybkich decyzji, gry z pierwszej piłki. Wielu zachwyca się jego przejściami ze strefy obronnej na połowę przeciwnika dla mnie nie jest to coś co we współczesnym futbolu godne pochwały, trochę to orlikowe. Sytuacja jest taka, że zamiast jednym dokładnym długim podaniem uruchomić linie ataku, on z piłkę u nogi holuje przez kilka sekund piłkę a następnie i tak podaje temu zawodnikowi któremu mógł wcześniej tylko że z 4 metrów gdy przeciwnik zdąży się ustawić. Pamiętam niedawne zachwyty nad jego podaniami w meczu z Majorką, uruchomił dwa razy skrzydła raz był słupek po próbie wybicia przez obrońcę, raz chyba nawet nieuznana bramka. Jednak w obu sytuacjach zagwizdano spalonego bo Frenkie holował i holował aż podał gdy zawodnik był na spalonym. Jaka pozycja w ofensywie byłaby dla niego najlepsza? 6, 8,10? Nie ma tego ciągu na bramkę, tego niesygnalizowanego strzału, nie potrafi zdominowac środka pola jak Kross, Modrić, Veratti itd.. W defensywie niestety gra jeszcze gorzej. Jak piłka jest już za jego linią on przestaje biec, staje w miejscu i czeka na rozwój sytuacji, nie potrafi się dobrze ustawić czy przewidzieć rozwoju sytuacji, choćby w ostatnim meczu gdy Traore uciekł zawodnik to Frenkie stał i patrzył się jak mu za plecy wbiega zawodnik. Bardzo słabo presuje, (nie chodzi o bieganie) podbiega do przeciwnika na 2 metry, nie zamyka korytarza podania i nie atakuje przeciwnika po prostu blokuje mu jedynie drogę bez próby odbioru. Nie wiem czy jest sens trzymać na ławce zawodnika wycenianego na 70-90 mln. Słaba postawa Frenkiego jest od początku jego gry w Barcelonie, po pierwszym sezonie w Holandii mówiono że to wina Valverde i jego taktyki, po drugim że Messi nie daje mu rozgrywać i zabiera przestrzeń po trzecim że Busi nie daje mu rozgrywać i zabiera przestrzeń. Frenkie miał wszelkie podstawy aby stac się kluczowym zawodnikiem, baa crackiem, ale nie udźwignął tego.
4
@maciach
To na pewno o de Jongu?
Ile tych fenomenalnych strzałów z dystansu miał? Z kluczowymi podaniami u niego jest słabo bo on holuje piłkę, nie podaje w tempo.
Plisy że dobrze chroni piłkę, ale to tyle, słabo broni, nie przewiduje sytuacji boiskowych zarówno w ofensywie, jak i w defensywie.
0
@MateuszDoniec
Jak wrócę do domu to wyargumentuje. Nikt nie pisze że jest słaby, ale moim zdaniem nie jest na tyle dobry aby stanowić o sile nowego projektu co pokazał przez 3 lata. Grał też dużo bo nie łapał kontuzji jak pozostali a do tego Barcelona pozbyła się kilku zawodników środka pola- Rakitic, Vidal, moriba, Arthur
0
@KibicBarcy84
Obecna pozycja Frenkiego to środek pomocy a tu zdrowy Pedri jest lepszy. Trzeba sprowadzic zmiennika Busquetsowi bo za de Jonga może grać też Gavi czy Nico.
4
@MateuszDoniec
Sportowo raczej niewielu przekonuje. Grał u Valverde, Setiena, Koemana, Xaviego i u żadnego z nich nie przekonywał.
3
@cules100pro
To jedno, ale dla mnie od niego Barcelona zaczęła tracić pewną magię. Był świetny, technika, przegląd pola, ale był dodatkiem niepotrzebnym. Zachwiana została równowaga. Najlepszy był na pozycji pomocnika i jego kreator gry. Niestety dostał się do Barcelony w chwili, gdy królowali w niej najlepsi zawodnicy świata (całe podium złotej piłki zajęte przez zawodników Barcelony). Cesc był świetny ale niestety słabszy od Leo, Xaviego i Iniesty więc rzucano go po różnych nienaturalnych pozycjach dla niego lub zagęszczano środek i wtedy Barcelona traciła płynność i wertykalność.
0
@cules100pro
Czemu ?
0
@Comentateiro
NIe chodzi, że się przywiązałem, tylko samą dyskusję rozpocząłeś powołując się na "prawa" do ziemi w kontekście obecnej okupacji. W dużej części nielegalnej , względem prawa ziem w Palestynie sprzed tysięcy lat. Potem tłumaczyłeś czystkę etniczną kwestiami równowagi biologicznej i naturą człowieka.
Oddziały żydowskie dokonały czystki etnicznej na Arabach Palestyńskich i nie da się temu zaprzeczyć, kilka tysięcy zamordowano, setki tysięcy wypędzono.
Co do Buczy, zauważ co napisałem, że takie działania się zdarzają nawet obecnie, ale moim zdaniem należy je potępiać a nie np. usprawiedliwiać tym że państwa ukraińskiego nie było w przeszłości a była tam np. Rosja, ZSRR czy Polska. Więc czy Rosja dokonuje tylko równowagi biologicznej w imię praw historycznych. Zobacz do czego to prowadzi.
Czy odzyskaliśmy w 1918 tereny przedrozbiorowe? Oczywiście, że nie. Endecja jedynie chciała poszerzenia na Wschód, ale wielkich roszczeń o tereny nieodzyskane nie było. Prawo powrotu po 800 latach, na tereny gdzie od 800 lat mieszkały w pokoju pokolenia innych społeczeństw. Sytuacja nie jest analogiczna, bo Izrael został utworzony w mandacie gdzie żydzi byli mniejszością a Polska powstawała jedynie na terenach gdzie Polacy byli większością.
Gdyby Polska nie powstała w 1918r to co wtedy? Polacy chcieliby państwa i gdzie by to państwo miało powstać? Tam gdzie kiedyś było państwo polskie czy tam gdzie mieszkają i stanowią większość. Oczywiście wybrałbym drugą wersję. Czy chciałbym aby Polacy dokonywali czystek etnicznych na terenach gdzie nie stanowili większości w imię tego, że państwo miało granice dalej niż obecnie. Nie.
I jeszcze jedna kwestia nielegalna okupacja terenów palestyńskich nastąpiła po utworzeniu państwa Izrael, więc nie jest to kwestia państwowości Izraela ale rozszerzenia swojego państwa, a nawet sama czystka etniczna w 1948 była dokonana po decyzji ONZ o powstaniu państwa Izrael a następnie po proklamacji Izraela. Więc nie jest to kwestia utworzenia państwa ale nielegalnej okupacji terenów zdobytych poprzez zbrojną agresję w 1967r.
2
@Comentateiro
Zależy co rozumiesz przez stwierdzenie własna ziemia. Ziemia którą weszliśmy w posiadanie mordując jej wcześniejszych mieszkańców? To po pierwsze. Po drugie czy dokonanie czystki etnicznej na mieszkańcach innej narodowości, mordy na dzieciach, kobietach, przymusowe wypędzenia setek tysięcy ludzi mieszkańców którzy w żaden sposób nie pozbawili tych dokonujących czystki etnicznej ziemi.
Pytanie czy usprawiedliwiamy mordy na cywilach i czystkę etniczną faktem, że kilka tysięcy lat temu nasi pra pra pra dziadkowie zamieszkiwali te tereny. Do tego dokonanych w roku uchwalenia Deklaracji Praw Człowieka. Ludzkość jednak od czasów starożytnych zrobiła kilka kroków do przodu w tej kwestii. Nie dlatego, że czystki etniczne nie mają miejsce ale dlatego że nie usprawiedliwia się ich równowagą biologiczną, tylko potępia.
1
@Comentateiro
Czyli typowe biologiczne podejście do mordów, czystek etnicznych - po prostu to jedynie zachowanie równowagi.
1
@Foro
Ja spytałem, a nieładnie jest pytaniem odpowiadać na pytanie.
2
@Comentateiro
To Ci co przybyli tam i podbili i częściowo wymordowali miejscową ludność - Kananejczyków?
Dziwne, jest powoływanie się na ziemię sprzed 2,5 tysiąca lat w obecnym czasie, gdy ta ziemia byłą od setek lat zamieszkała przez inne społeczeństwo i dokonano czystki etnicznej na Arabach Palestyńskich w 1948, aby zasiedlić te tereny europejskimi Żydami.
1
@Foro
apropo czego to wpis?
3
@Wembley1993
To nie zasługa Koeman, ale Xavi zmienił wszystko, od taktyki, przygotowania fizycznego, mentalu, sposobów treningów, analizy gry własnej i przeciwnika, dosłownie wszystko. Nawet jeśli Koeman zawodził w wynikach, nawet jeśli zawodził w stylu, nawet jeśli zawodził w taktyce to jego osiągnięcia trenerskie są wybielane. Jedyny argument to, że wprowadził nowych graczy do składu. Jest to jedyny argument służący do wywyższania Koemana jakby on miał stworzyć np. Pedriego i wydobyć z czeluści oraz jako jedyny który uwierzył w jego talent. Oczywiście prawda jest zgoła odmienna o czym kilka osób zapomina. To nie Koeman sprowadził Pedriego, ale kontrakt z młodą perłą hiszpańskiej piłki został podpisany kilkanaście miesięcy przed tym jak Koeman został trenerem Barcelony (wtedy trenerem był Valverde). 2 września 2019r Barcelona potwierdziła porozumienie z Pedrim. Zanim przeszedł do Barcelony 16latek był kluczowym zawodnikiem seniorskiej drużyny Las Palmas https://www.fcbarca.com/93469-rekordowe-liczby-pedriego-w-las-palmas.html
Umowa z Pedrim zakładała, że porozumienie gwarantuje mu grę przynajmniej na poziomie Segunda División, więc w sytuacji gdy rezerwy nie awansowały do segunda, zarząd miał wybór włączyć Pedriego do pierwszej drużyny lub wypożyczyć. Na 7 tygodni przed zatrudnieniem Koemana zarząd postanowił, że Pedri nie będzie wypożyczony ale ma dołączyć do pierwszego zespołu https://www.fcbarca.com/95543-mundo-deportivo-francisco-trincao-i-pedri-zostana-w-barcelonie-na-nastepny-sezon.html . Pedri nie został wydobyty z niebytu, ale gdy Koeman przyszedł to Pedri już miał miejsce w pierwszym zespole. Jak skomentował transfer Pedriego do Barcelony trener las Palmas – Pepe Melo: „Ta operacja na pewno kosztowała Barcelonę wiele pieniędzy. Katalończycy byli jednak inteligentni. Potrafili w nim zobaczyć nowego Iniestę i kupili. Czy styl gry Pedriego przypomina grę Iniesty? Tak, tak. Pedri to zawodnik napędzający grę całej drużyny. Możesz podać do niego piłkę i wiesz, że jej nie straci. Dobrze się utrzymuje przy piłce, widzi całą akcję i sprawia, że wszystko staje się proste. Nigdy nie widziałem, aby się pomylił. Kilka dni temu grał dla reprezentacji Hiszpanii i strzelił jedynego gola w meczu. Dzisiaj (czwartek) graliśmy ze Sportingiem Gijon i jedynego gola również zdobył Pedri”. (to wypowiedź ROK przed zatrudnieniem Koemana) https://www.fcbarca.com/91303-pepe-mel-barcelona-potrafila-dojrzec-w-pedrim-nowego-inieste-i-sciagnela-go-do-siebie.html W wieku 16 lat Pedri grał w reprezentacji U-21 i został uznany za jednego z największych talentów piłkarskich na świecie przez dziennik Guardian https://www.fcbarca.com/91663-ansu-fati-i-pedri-wsrod-najbardziej-utalentowanych-pilkarzy-swiata-wedlug-dziennika-the-guardian.html Dołączenie Pedriego do pierwszego zespołu w presezonie było postanowione ponad pół roku zanim zatrudniono KOemana https://www.fcbarca.com/92940-mundo-deportivo-barcelona-ma-specjalny-plan-dzialania-wobec-pedriego.html
Jak Pedri został włączony do zespołu początkowo grał głównie jako zmiennik Coutinho. Koeman nie miał zbytniego pomysłu na zagospodarowanie umiejętności Pedriego środkowego/ofensywnego pomocnika lub lewoskrzydłowego i dał go np. na prawe skrzydło w pierwszym spotkaniu od pierwszej minuty z Realem Madryt. Było to najgorsze spotkanie Pedriego w barwach Barcelony. W tym spotkaniu Coutinho doznał kontuzji na miesiąc, po powrocie po miesiącu doznał kolejnej wykluczającej go na resztę sezonu. Koeman wymyślił sobie taktykę na dwóch pivotów na jesieni, więc w środku pola nie za bardzo miał opcji (przed sezonem drużynę opuścił Rakitic i Vidal), kontuzji doznał Coutinho i Roberto, więc jedynymi zawodnikami dostępnymi na tą pozycję byli : Pjanić, Pedri, Puig, Moriba. Więc chcąc nie chcąc i tak zostałby powołany któryś z młodych zawodników. Więc jeśli jest młodzik, który jest doceniany przez piłkarski świat, ogarnia reprezentację młodzieżową Hiszpanii, znajduje się na liście największych talentów młodego pokolenia to trudno, aby Koeman ignorował ten fakt. Powoływanie na mecze Pedriego przez Koemana to nie jest wielka zasługa, natomiast brak powołań to byłaby ignorancja.
Teraz pozostaje mieć nadzieję, że Xavi wydobędzie cały potencjał piłkarski z Pedri’ego, odpowiednio ułoży grę i da mu się rozwijać zgodnie z jego wielkim talentem.
0
@Rhaan
Fajnie, że można skończyć dyskusję w dobrej atmosferze, dodam tylko, że nie jest wypisany błąd de Jonga.