pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Wembley1993
Piszesz jakby Koeman odkrył Pedriego co nie jest prawdą.
Podajesz statystykę pod jakąś z góry założoną tezę i starasz się na niej oprzeć swoje założenie. Jedynie w kwestii walki o mistrzostwo można napisać że Koeman zostawił Barcelonę na 9 miejscu a Xavi nawet przy słabej końcówce wykręcił wicemistrzostwo.
Zobaczymy w przyszłym sezonie. W pierwszym sezonie Koemana gdy miał Messiego, Griezmanna, Dembele zanotował najgorsze miejsce w lidze od kilkunastu lat.
1
@Rhaan
napisałeś dwie hiperbole, pierwszą wskazując że Busquets jest świętą krową co oznaczałoby że miałby immunitet od redakcji co jest bzdurą, bo w porównaniu do innych pomocników przeważnie oceniany jest surowiej.
Przy pierwszej bramce zaspał de Jong i który nie przejął strzelca bramki który uciekł Traore. I nie zostało to odnotowane.
Mylisz się pisząc, że wszystkie błędy innym zawodnikom są skrupulatnie wypisywane a Busquetsowi nie.
Jest kilku redaktorów oceniających i każdy ma swój styl, jeden pisze skrupulatnie wszystko i wszystkim, inny bardziej skupia się tylko na głównych elementach. Każdy stara się to robić najobiektywniej. Nie masz tu w opisie minuta po minucie opisu każdego zawodnika.
Nie piszesz że Busquets nie został oceniony źle ale Ty byś dał niższą ocenę. Hmmm, to w sumie jak.
Co do tej jednej straty, też uważam że powinna się znaleźć w opisie, co nie zmienia faktu że użyłeś wyolbrzymienia.
1
@Rhaan
Zgadzam się, nie adekwatna ocena i opis do Busqetsa, gość tyrał za 3 po boisku, świetnie rozgrywał uruchamiając skrzydła, doskonałe przerzuty (aż 11 celnych) głównie do Adamy, Alby czy Ferrana, dzięki temu tworzyła się przestrzeń i jakikolwiek ruch z przodu. Do tego odbiory, kluczowe podania, przerzuty itd. Jego grę trzeba zobaczyć. Też uważam że troszkę jednak za nisko został oceniony, fajnie że to dostrzegłeś ;)
Busi - pozostali pomocnicy łącznie (de Jong, Gavi, Puig)
interwencje w obronie
4-2
kluczowe podania
2-1
przerzuty
11-7
A statystyki nie oddają jaka była różnica w poziomie piłkarskim w tym spotkaniu między Busquetsem a pozostałymi pomocnikami.
Nazywanie straty na połowie rywala 200% sytuacją jest trochę kuriozalne, gdy cały czas jest dwóch obrońców Barcelony przed bramką a przeciwnik nawet nie oddaje strzału. Zgadzam się, że sytuacja mogła być ujęta w opisie bo mogła być potencjalnie groźna, ale 200% to hiperbola :)
2
@Xwowrak
Ogólnie trochę prawdy jest w tym co pisze. Jednak totalnie błędne wnioski i podsumowanie.
0
@SLNCyC
Skoro są najlepsi na swojej pozycji wśród obecnych zawodników Barcelony to trudno aby nie grali.
0
@SLNCyC
Chyba że kupią kogoś lepszego od nich.
0
@zibi
Jakiś argument ? :)
6
@Ronnie1992
Chyba nie bardzo tak było z lucho i etoo
1
@Azglahal
Frenkie od 3 lat nie pokazał nic wyjątkowego. Busi go zjada na pivocie, Pedri na środku pomocy.
1
@Przemas8411
Pytasz o taktykę a nie o zawodników. Popatrz, że właśnie Pep z swoja taktyką zdobył mistrza Anglii, problem nie zmusi być taktyka ale jej wykonawcy. "Teraz liczy się szybkość, dynamiką, gra na pełnej szybkości" - to jest taka taktyka którą chce grać Barcelona. Odbiór w 5 sekund po stracie, stały pressing i podania wertykalne, brak holowania piłki.
20
Bez pomocy nie da się wygrać spotkania, a tam znowu tylko Busi zagrał na poziomie. Niestety 3 sezon w którym nie widać zbytnio postępu w grze de Jonga. Dzisiaj kolejne słabe spotkanie. Gavi też słabiutko.
0
@Swistus172
Tylko pytanie jak ktoś się nie sprawdza (nie mówię o konkretnym zawodniku) i trener to widzi lub trener ma swoją wizję gry to nie powinien szukać zawodników o profilu który odpowiada do jego taktyki?
7
Villareal głęboko się cofnął a niestety nie było prawie ruchu w linii ataku. Auba tylko 6 podań w ciągu prawie godziny, Ferran zagrał nieźle ale też dość stojąco, Adama jako jedyny robił wiatr ale burzy z tego nie było. Niestety bardzo słabe spotkanie Gaviego i de Jonga, brak kreatywnej pomocy i odpowiednich podań, ruchu skazało Barcelonę na kreację przez Busquetsa i Alvesa - Sergi rozdzielał piłki na skrzydła - kilkanaście udanych przerzutów i długich piłek, ale nie zastąpi pozostałych pomocników. Alvesa wrzutki były różnej jakości, jednak niektóre stanowiły najczęstsze zagrożenie pod bramką Villarealu. Na pochwałę tak jak po pierwszej połowie Araujo, Busquets i Alba, można dodać nawet Lenglet.
Zmiany niewiele pomogły. Szczególnie Fati mógł być bardziej przekonujący.
0
@Emhyr
Busi odbiór i to on daje opcje w ofensywie rozdzielając piłki na skrzydła. Alba dobrze w obronie i gra box to box.
17
Bardzo dobre spotkanie Araujo i Busquetsa, potem Alba. Ferran nieźle.
8
Od początku spotkania kilkakrotnie Adama był przesunięty na prawą obronę, a Alves w tym czasie operował w pomocy. Błąd Traore który nie upilnował zawodnika
3
@Jakub1513
Jak na razie jest najlepszym zawodnikiem w spotkaniu. Świetny w odbiorze i świetny w uruchamianiu skrzydeł.
1
@arcziFCB
Byłem
6
@sebasek99
Problem jest taki, że wystarczy że Korwin czy inny Mentzen lub Braun napisze, że trzeba obniżyć podatki i połowa rambli zacznie bić bravo i deklarować poparcie, zapominając o ich głupich wpisach i poglądach na wszelkie inne tematy.
0
@Xavifcb6
W Turynie zagrał jako drugi pivot a w Barcelonie jako pivot bo Busquets nie grał. Frenkie w tym okresie, grając na pivocie lub drugim pivocie był odpowiedzialny jako jeden z dwóch zawodników za utratę największej ilości bramek przez Barcelonę.
0
@michal26
Ja pisałem tylko o wpisach które krytykowały głosowanie polityczne ale jednocześnie miały pretensje że dla Polski nie było głosowania politycznego. Jak pisałem, nie oglądałem i nie słuchałem, natomiast uderzyła mnie takie rodzaj hipokryzji we wpisach.
1
@michal26
kurła Chłopie :)
nie do końca się rozumiemy. Ja piszę o wpisach na rambli, Ty o zarzutach w Polsce kto kogo lubi. Ja o tym nie pisałem. Pisałem o wpisach które krytykują głosowanie polityczne, jednocześnie takiego samego się domagając wobec Polski. Dla mnie to hipokryzja. Albo krytykujemy takie głosowania albo je akceptujemy, bo krytyka jeśli nie dotyczy Polski i akceptacja tego gdyby dotyczyła Polski jest właśnie czymś takim dla mnie.
0
@michal26
Tylko czy wiesz o co mi chodzi. Jest zarzut że jedni dostali głosy z powodów politycznych i to jest źle i trzeba skrytykować, a gdy drudzy nie dostali głosów z powodów politycznych i to też jest źle i trzeba skrytykować. Wszystko zależy więc po której stronie się jest.
3
@John_Doe
Rozumiem, czyli popierasz polityczny wydźwięk Eurowizji i uważasz że nie piosenka się liczy tylko polityka i że z powodów politycznych a nie muzycznych "można było oczekiwać z ich strony gestu, politycznego".
3
@Maciux7
To powiedz kto zachował się źle?
"polska głosuje z powodów politycznych, a Urkaina ma nas gdzieś".
Czy Polska która głosowała z powodów politycznych czy Ukraina która nie głosowała z powodów politycznych?
5
@michal26
Tylko przekaz jest inny i nie ma co tutaj pisać o Banderze czy Chmielnickim czy Wiśniowieckim, bo chodziło o coś innego. Zwróciłem uwagę jedynie na to, że wiele osób ma pretensje o głosowanie polityczne wobec Ukrainy ale nie widząc nic złego w głosowaniu politycznym dla Polski i mając o to pretensje że takiego nie było.
0
@clyde
Przekaz twojego wpisu jest taki, że Eurowizja jest gówno warta bo Ukraina nie dała nam punktów a z powodów politycznych a powinni dać bo my im daliśmy.
3
@michal26
Czyli jak Polska głosuje z powodów politycznych źle, jak Ukraina nie głosuje powodów politycznych też źle?
0
@clyde
Czyli popierasz głosowanie ze względów politycznych?
12
Nie oglądałem Eurowizji i nie wiem kto jak śpiewał. Wytłumaczcie mi jedno bo patrząc na komentarze to widzę, że według dużej części userów Ukraina wygrała z powodów politycznych i jest to tutaj negatywnie oceniane, ale większość tych samych osób ma zarzuty wobec Ukrainy, że nie dali Polsce punktów. Czyli głosowanie polityczne za Ukrainą źle, głosowanie polityczne za Polską dobre, bo im pomagamy i się nie zrewanżowali. Nie wiem kto jak śpiewał, po prostu uderzyło mnie takie rozumowanie.