yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Mega fajny artykuł wpisujący się moje poglądy.
Messi grający na maksa przez 60 proc. Czasu i schodzący, a także kluczowy na najważniejsze mecze sezonu? Wizja piękna ale nie realne. Jego po prostu się nie da posadzić. Ostatni który próbował to Luis Enriqe. I doprowadziło to do konfliktu.
0
@MaŁolat ty zdajesz sobie sprawę, że przegraliś w meczu "drabinkowym" prawdopodobnje z najlepiej grającym w fazie pucharowej na świecie zespołem.
Nic dla ciebie nie znaczy, że nasza pomoc to była 1/3 i 1/4 co bez kontuzji by tam grało? I że to była usposobiona defensywnie pomoc, która do 0.2 dawała radę, a później pękła? Widzisz tylko 0.4, ale to że wygraliśmy wcześniejsze dwa mecze nic nie znaczy.
No i później się kończy płaczem na wyniki jak odpadamy w półfinale LM bo nam jeden mecz koszmarne poszedł.
Obecność Messiego nic by nie zmieniła. Pooglądaj ostatnie kilka El Classico z nim. Koleś nie istniał.
A tu nadal bajają Mś pod które koleś podporządkował cały cykl.
Ale skoro tak piejecie już o MŚ to gdzie jest Messi w PSGni gdzie był w dwumeczu z Bayernem?
10
Sorry ale rzygać mi się chce, wynajdowaniem usprawiedliwienia jego powrotu. I udowadnianiem na siłę czemu musi tu wrócić.
Takich czasów dożyliśmy że naszą nadzieją ma być 35 letni gracz, który osiągnął wszystko, zamiast głodne sukcesu młode wilki.
Co tam że największa Barca była z 19 letnim Luisem Nazario, 19 letnim Ronaldinhio, 18 letnim Messim.
Teraz budujemy zespół na posiadanej młodzieży i staniemy na głowie, czyniąc cuda nad kasą, aby ściągnąć byłą gwiazdę, która nie dojeżdż ambicją w słabszej lidze.
0
Statystycznie Abde bardzo fajnie. Tylko jest różnica w grze z kontry, gdzie masz miejsce na rozpędzenie i tak naprawdę dryblingiem tylko można zyskać, w stosowaniem głównie ataku pozycyjnego. Gdzie skrzydłowi zamiast wchodzić w drybling, często wycofują piłkę.
Mimo wszystko jest naszą tanią opcją na lewe skrzydło i na pre sezon jak najbardziej.
0
@ventriloquist1 no tak, a tych w Naszym klubie akurat. I kasy i przyzwoitości i godności. Od kilku lat jesteśmy akurat w tych wymienionych kwestiach pośmiewiskiem. Od bana za nieprawidłowości w transferach młodych zawodników, po horrendalne umowy kontraktowe ponad możliwości klubu, po ogromne zadłużenie wpływające na niemożliwość rejestracji graczy, po aferę korupcyjną z potencjalnym kupowaniem lepszego sędziowania.
Ale to oni się ośmieszają korzystając z furtki zgodnej z prawem, która w najgorszym wypadku nic nie zmieni? A jeśli racja będzie po ich stronie to da im 3 pkt.
Gdyby nke tak niedawno w cdr ktoś myślał w twoich kategoriach to nikt by Realu nie wykluczył. A jednak to się stało. A też się z nich śmiano.
0
@ZygmuntTrzeciFaza w przypadku walkowera (w który nie wierzę) już tylko 11.
0
@lica711(12) meczy do konca 33 pkt do zdobycia. Z walkowerem za Barce 36. Nie takie historie piłka widziała, np szalona runda wiosenna Podbeskidzia w polskiej ekstraklasie.
Wiec nie wiwm jakim cudem wyszło ci że Elche nie ma ŻADNYCH szans na utrzymanie.
4
Drużyn walczy o utrzymanie. Nie zdobyła żadnego pkt w meczu. Teoretycznie ma podstawy do zgłoszenia. Co och kosztuje to? Nic. A co jak zabrakło by im jednego pkt do utrzymania?
Tak naprawdę nie zgłoszenie z ich strony było by graniem przeciwko sobie. Jeśli barca dochowala formalności nic nam nie grozi. Ale już przy transferach młodzieży było ok. Przy rejestracji Gaviego było ok. Wiec......ja się nie założe czy oni tacji nie maja.
1
@KluivertFCB zgadzam się. Ale tak jak nie widzieliśmy zdjęcia Messiego z Bayernem w PsG, tak nie wierzę, że ktoś będzie w stanie go zdominować w Barcelonie. Bo zawsze jest ten moment, chwila, może wolny. Może zaczaruje.
Za dużo było pod niego. I za dużo oczekiwano tylko od niego. W drugiej strony hyć może to on nie pozwalał przenieść ciężaru gry na Dembele, Griezmana. Tak naprawdę w ostatnich momentach dogadywał się tylko z Pedrim i Alba.
Ja generalnie jestem konserwatysta. I uważam że tworzyny coś nowego. Zmienia się styl.
Kiedys za taką grę jak teraz gra Xavi wyrzuciliśmy EV, który zdobył mistrzostwo, przegrał finał CdR i półfinał LM. Półfinał!
Ale chyba w koncu dorośliśmy do tego ze nie będzie juz takiej dominacji z naszej strony. I zaczynamy doceniać wynik ponad piękną grę. Bo to wyników potrzebujemy.
Dodatkowym problemem są pieniądze. Wgbmnie nie stać nas na Messiego. A jesli będą szachrajstwa żeby. go podpisać
0
@xavi890 bo tam mu ambicji nie zabrakło. Prawdopodobnie podporządkował cały cykl temu. Rozumiesz? Zobacz jego liczby w 1 części sezonu. Jego formę. A jednocześnie przypomnij sobie mecz z Arabią. Genialna 1 połowa. I człapiący Messi w 2 połowie. Wtedy kiedy nie szło bo przecienik rzucił przeciw nim to co miał ambicję i wolę walki. A bóg piłki nożnej dał im dwa gole.
I śmiem twierdzić że właśnie porażka z Arabią, była tym co dało Argentynie MŚ. Po tej porażce Messi odpalił na Meksyk. Imho to byl dużo ważniejszy mecz dla Messiego niż finał z Francją. Bo wtedy zrodziła się drużyna. Messi błyszczał ale to własnie Acuna, McAllister, RdP, Alvarez są ojcami sukcesu turniejowego. Jako drużyn wsparts genialna grą gwiazdy.
Bez nich nie było by nic. Messi sam nie wygrał turnieju. Dał impuls, bo mu się właśnie chcialo . Bo to był cel.
A w piłce klubowej widać że ciężko mu się zmotywować na cokolwiek. A dodatkowo zawodzit też w ważnych meczach. I jeśli przyjdzie do Barcy to nic się nie zmieni. Dodatkowo pozycja na jakiej gra sprawi że Dembele i Raphinia nie beda grać swojego.
6
@Gaz Messi nie jest od oceniania drużyny tylko od grania swojego. To ona ma dać impuls. To on ma dać gole. A jak mu się nie chce, to niech nie płacze że go wygwizdują i nie chcą.
To jest proste. Dajesz z siebie dużo (za co ci zresztą płacą) to nikt cię nie wygwzduje. Bo ludzie widzą co robisz. Jaki masz wkład.
Nie dziwi cię, że nie wygwizdują Mbappe? Nie gwiżdżą na młodych pomocników którzy czasem nie dają rady? Nie. Nie gwizdza na nich bo im ambicji nie brakuje. Umiejętności może tak. Ale nie ambicji i woli walki. A Messiemu tak.
I co to w ogóle za argument : stracił chęć gry bo koledzy nie dawali rady? A koledzy zarabiali 500 mln?
Dosłownie ręce mi opadają. Postawę gracza tłumaczyć słabszą grą kolegów.
Spoko. Czyli tak naprawdę prawdą bylo i jest że Messi nie istnieje bez Puyola, Xaviego, Iniesty. Bo jak nie ma kolegów na światowym poziomie, to w sumie nie musi nic robić. Bo po co. Bo mu się nie chce. I ma prawo. Bo jest najlepszy. Więc wszyscy muszą równać do niego. A jak nie to foch.
Serio?
0
@David_Martin będzie. Z uwagi na zarobki. A szkoda. Bo w praktyce mogli by stworzyć z Balde fajne lewe skrzydlo. Posunę się dalej. Mogli by na nim zagrać razem.
33
Zapytam się czy ktoś z was oglądał mecz?
Podać wam w artykule statystykę i ocenę portalu i o gwiżdzą na najlepszego.
Spoko. 5 kluczowych podań. Ok.
A poza tym co? Brak zaangażowania. Snucie się na boisku, brak ambicji, zero pomocy w defensywie. Kibic widzący na żywo może potrafi być hamem, ale nie jest debilem. I nie kupuje statystki z portalu, tylko widzi zaangażowanie zawodnika.
A u tego ono jest praktycznie od mundialu zerowe.
Dodatkowo ma świadomość ile taki gracz zarabia w klubie. I mamy komplet emocji do wygwizdania.....które tak naprawdę są również wyrazem frustracja i próby wpłynięcie na zawodnika. Bodziec negatywny. Na niektórych działa.
Ale sami sobie powinniśmy powiedzieć co zawodnik musi prezentować przez dłuższy czss, że sobie na to zapracował.
I tu dochodzimy do oglądania gry zawodnika. A kto oglądał Bayern Psg ten widział. I tak jest w każdym meczu. A to że ma statyskę? Busi też miał na poziomie topki światowej przez dwa ostatnie sezony. Odbiory, celnosci i ilość podań. Czemu praktycznie 99proc. La Rambli było za tym by odchodził?
Bo jego gra nic nie dawała!!
A jednak staty miał. I z Messim jest i było tak samo.
Jest najlepszym piłkarzem. Ma mega umiejętności. Wygrywał Pichichi raz za razem. A Barca dołowała. Bo indywidualnie dawał radę, ale zespołowo ciągnął klub w dół.
To samo jest obencie w Psg.
Nie na darmo Psg bylo w top formie na poczatku sezonu kiedy to Messi czarował rozdzielając gole miedzy Neymara i Mbappe. A później jak od wielu sezonów w drugiej rundzie zaliczył lot pikowy wszystkiego w dół.
Przypomnę taki sezon CR7 kiedy śmialiśmy się że do zimy strzelił dwa gole w LaLiga. A Messi czarował. Później Ronaldo odpalił Real zdobył LM, do Messiefo mu chyba 3 bramek zabraklo. Bo ten się na koniec obudził.
Ten kto prowadzi Messiego od dawna nie umie go przygotować na drugą część sezonu. I później oglądamy ying yang dwumeczów Roma/Liverpool. Genialny występ vs niewidzialność.
2
@damianfcb105 tak naprawdę poza golem nie pokazał nic. Straty, brak zaangażowania do odzyskania po stracie. Słaby jak zawsze (ostatnio).
1
@Xxxbarca4ever ja bym raczej dał zejść Arujo. Bo jest kluczowy.
1
4:0 może w końcu dać szansę młodzieży i chronić od kontuzji kluczowych zawodników?
0
@LatajacyHolender natomiast już S. Roberto może tam zagrać robiąc miejsce dla Torre. Ale pokażmy mu dalej jakie mamy do niego zaufanie. W końcu po co nam młody perspektywiczny gracz. I dodatkowo mega problemy z dopięciem składu pomocy.
Garcie przecież chcemy sprzedać ale nie jako pomocnika.
2
Po co mieć Torre w składzie, jak lepiej zagrać z ostatnią drużyna ligi, obrońcą w pomocy.
Po prostu wiara trenera w posiadanych zmienników porażająca.
1
Sorry ale nie dla Messiego.
Ts drużyna pracuje defensywa. Może nie jest spektakularna w ofensywie ale spora w tym zasługa braku formy Lewego. Gdyby strzelał jak na początku sezonu wyglądało by to optymistyczniej.
Natomiast powrót Messiego burzy wszystko co wypracowano z nową drużyną. Znowu patrzenie na niego i oglądanie postawy : mam wyjebongo i nawet nie udaje ze biegam
0
@Guess jak bym z jednej strony zobaczył ofertę 2 mln za rok i bycie zmiennikiem Lewego, a pewnie z 4/5mln za rok i rywalizacje z Jesusem to nawet bym się nie zastanawiał i pakował do Londynu, choć jestem kibicem Barcy od 1991 roku.
Można żyć marzeniami, ale w profesjonalnej karierze trwającej czasem 10-18 lat, 0 na koncie mają znaczenie.
0
@jordi70 już widzimy kolejny artykuł o zainteresowaniu Arsenalem. A akurat o zainteresowanie tego klubu boje się najbardziej. Młody trener stawiający na swoje transfery. Ambitny ale przede wszystkim młody skład. W napadzie Brazylijczyk który miał podobny start w lidze angielskiej jak Roque, a więc aklimatyzacja dla niego całkiem spoko. No i na pewno większe pieniądze i bardziej konkurencyjna liga.
Na ten moment Barca może rywalizować marką. I chyba tylko tym. Może wystarczy. Może nie. Na pewno nie jak będzie musiał rywalizować z Lewandowskim. Sam bym nie przeszedł na zmiennika topowego napastnika i jedne z najgłośniejszych nazwisk na 9. No ale zobaczymy.
Mam nadzieję, że nie będzie chachmęcenia przy jego umowie bonusami pod stołem.
0
@JarekS zgodzę się....ale:
Po pierwsze to Tottki wiedzą jaką mamy sytuację i że MUSIMY obniżyć płace, co działa na ich korzyść.
Po drugie przyjdzie nowy trener i nie wiadomo jak się będzie na niego zapatrywał, a nie ma on niskiego kontraktu, co jest naszą bolączką, bo mógłby zostać pewnie jako 4/5 środkowy obrońca.
Po trzeci jeśli Tottki naprawdę go chcą a on już tam jest, to kontrakt ma dogadany i jest przekonany do zespołu. A teraz weź znajdź chętnego, który go przekona, da odpowiednie pieniądze jemu, i zadowoli nas dobrą ofertą (przy założeniu że również wie iż MUSIMY)
I po czarte jeśli jest dogadane z Kogutami od razu. To transfer poleci od razu na początku co pozwoli "rejestrować" Gaviego i wykonywać już jakieś ruchy, bo kasa jest na już. A mam na prawdę duże obawy, że z Gavim może się skończyć nie ciekawie.
0
@Kilotopy nie ma oficjalnych informacji ile proponują. Ale patrząc na to co dają angielskie kluby to nasza propozycja moze oscylować nisko.
0
Bądźmy poważni. Jeśli Barca zaproponuje połowę zarobków innej drużyny (a to jest dość realne). Dodatkowo romansuje z Aubą. A Roqe miałby przyjść jako głęboki zmiennik Lewandowskiego, to bądźmy poważni. Wystarczy że Arsenal się pojawi i zaprosi go na zmiennika Jesusa.
Można marzyć o Barcie. Ale w profesjonalnej piłce musisz dobrze pokierować karierą. Szczególnie będąc graczem idącym z ligi brazylijskjej a nie przez europesjska piłkę. Równie dobrze możesz błyszczeć jako 18 latke i zniknąć jako 19. A wtedy jest różnica czy zarobiłeś 1 czy 5 milionów.
0
@xavi890 bo trener rozumie rotacje. A nie ciągłe granie Pedrim Gavim i tylko once de gala jak się da.
5
Zapraszamy do Barcelony....na wakacje i życie na emeryturce.
Ale piłkarsko już nam Messi do niczego nie potrzebny.
7
Kiedyś może dojadą do takich rozwiązań jak w pilce ręcznej i koszu, że jak faulujesz to już nie dotykasz piłki pod groźbą kary. No i im szybciej wprowadza zatrzymywany czas tym szybciej przestanienimy być widzami teatrzyków z tarzaniem i udawaniem fauli.
Natomiast czemu służyć maja takie zmiany nie wiem. Jakieś granice są. Ale nie długo bramkarz już nic nie będzie mógł
0
WIECEJ grajmy jednym składem bez rotacji. Osasuns, Girons, Sevilla, Real? Żadna różnica. Jeden skład na wszystkie 100 meczy w sezonie! Bo serio nie można pokopać Torre albo Kessiem.
4
@martin86 i to jest post w punkt. Grałby bo potrafi... Od czasu do czasu jak by mu się chciało. Mamy nowy projekt i przy nim zostańmy.
2
Ja bym raczej nie stawiał na żaden transfer "finansowy" do klubu. Będą brali zawodników bez kontraktu, co niestety obecnie też kosztuje, aczkolwiek będzie sporo ciekawych zawodników.