Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
W Legii jest totalny chaos. Tego co się dzieje na górze nie ma sensu nawet komentować. Totalna niekompetencja.
Z drużyny pouciekali co lepsi zawodnicy, nie ma napastnika, sprowadzono szrot a za całość tego cyrku poleciał Magiera, który robił dobrą robotę. Szkoda słów...
0
Lewy dodał dużo od siebie co nie zmienia faktu że obrońca jest zainteresowany tylko tym żeby nim szarpnąć/wytrącić z równowagi. Nikt mi chyba nie powie że takie "łapanki" są zgodne z przepisami.
0
Chyba pora na jakieś rotacje. Jeszcze 5 spotkań granych co 3/4 dni. To jakie decyzje podejmie teraz Valverde jest niemal równie ważne jak dobry początek ligi i niezła gra z Juve.
Niby Valverde mówi że nie ma pierwszej 11 ale kręgosłup jest jednak mocny: MatS, Pique, Umtiti, Alba, Busi, Rakitic, Iniesta, Messi i Suarez a wiec 9 zawodników. Myślę, że nie ma co zakładać więcej niż 2 a góra 3 zmian w tym schemacie.
Getafe nie stara się grać piłką. Ich taktyka to szybkie kontry skrzydłami. Dlatego spodziewam się, że środek pola się jednak nie zmieni. Możliwe że odpocznie Alba, który w ciągu miesiąca zagrał 7 spotkań i tylko raz był zmieniony. Odpocząć powinni też Busi i Umtiti ale raczej nie w tym meczu.
1
prawie 7000 jak mi się zdaje
3
Ja tam nie odniosłem takiego wrażenia. Ale też nie słuchałem ich jakoś szczególnie. Może się do gościa negatywnie nastawiasz? Genralnie nie rzucał nic tak głupiego jak np. Dudek :D
0
Dembele będzie grał na prawej stronie.
Po co ma wchodzić w paradę Albie, który świetnie daje radę i w ataku i w obronie? A do tego ma do pomocy często schodzącego do linii Iniestę.
Dembele mógłby się pojawić na lewej stronie tylko w wariancie z Messim na szpicy ale bez Suareza. I to wymieniając się pozycjami z Deulofeu/D. Suarezem.
14
3-4 lata mniej i pewnie przebiłby się z czasem do pierwszego zespołu. Tak bez dużej porcji szczęścia będzie ciężko, ale kto wie? Fajnie że w naszych rezerwach można się wypromować. Może przestaną nam wyciągać najzdolniejszą młodzież wreszcie.
0
W kadrze nie ma ani Vidala ani Digne ale jest Denis, Gomes i Paulinho, więc SR z pewnością jest rozpatrywany jako prawy obrońca. Obstawiam go też na pierwszy skład.
Nie wiem czy Valverde zdecyduje się rzucić Dembele na pierwszy ogień. Początek meczu to będzie raczej przepychanka i nie będzie prawie w ogóle miejsca a francuz jest jeszcze niezgrany z zespołem, więc zakładam, że w pierwszym składzie wyjdzie jednak Deulofeu.
Wcale bym się też nie zdziwił gdyby zamiast Iniesty wyszedł Paulinho albo Gomes. Choć to akurat uważam za mało prawdopodobne.
Obstawiam skład: Mats - SR, Pique, Umtiti, Alba - Busi, Rakitic, Ineista - Messi, Deulofeu, Suarez
40
Jeden element ostatniego meczu podobał mi się bardzo. Mianowicie radość ze dobycia 5 bramki i gratulacje dla Dembele. Widać że wiara w tego dzieciaka jest w zespole duża i że Suarez oraz Messi chcą z nim grać (i pewnie dużo mu wybaczą;). Powinno to zbudować dużą pewność siebie u naszego młodzika i jeżeli sodówka nie uderzy mu do głowy to będzie z niego Dzik :)
Kolejny świetny mecz zagrał Rakitic (pozdrowienia dla wszystkich którzy chcieli się go pozbyć w ostatnim okienku), który obok Messiego i Alby jest chyba najlepszym zawodnikiem pierwszych 3 spotkań ligowych (oby tak dalej!).
Pora teraz na poważny sprawdzian. Dwumeczu (choć wtopa to lepsze określenie) z Realem za taki nie uważam, gdyż drużyna dopiero się budowała a pomysł na grę bez Neymara kiełkował. Początek ligi pokazał, że piłkarze chyba przekonali się do pomysłów trenera i wracamy do starego (dobrego:) stylu. Jeszcze pozbędziemy się złodzie... znaczy zarządu i będzie dobrze.
Nie wiem czy też tak macie ale dla mnie kontrola nad meczem powoduje, że nasze mecze ogląda się dużo przyjemniej. Czy uda się tak grać z drużynami z topu? Wierzę ze tak i nie mogę doczekać się jutrzejszego spotkania :)
0
Nie zostali zgłoszeni zawodnicy z rocznika 99 i młodsi, więc może nie trzeba ich zgłaszać?
Tak samo Abel Ruiz i Jorge Cuenca .
0
Sytuacji mieli od groma tylko nie umieli ich wykorzystać.
1
Liczę że poza nimi może Abel Ruiz (17 lat) i Oriol Busquets (18) się ładnie rozwiną.
Na MŚ U20 nieźle prezentował się Santiago Bueno (w listopadzie 19 urodziny) - stoper, ale na razie miejsce na ławce łapie Jorge Cuenca (też w listopadzie ma urodziny ale 18ste). Jestem tez ciekawy czy czasem pierwszym lewym obrońcą nie będzie Marc Cucurella (19 lat).
0
Obstawiam skład:
Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Rybus - Mączyński, Zieliński, Błaszczykowski, Grosicki - Milik, Lewandowski
Choć zdecydowanie bardziej wolałbym żeby grał Lientty niż Mączyński to nie wierzę aby Nawałka nie wystawił swojego faworyta
0
Jako kibic pełen wiary 3:0 :)
Ale jeżeli zagrają z taką ambicją i agresją jak z Danią o 0:2...
Mam nadzieję że wyjdziemy 442 i będą chcieli pokazać się po piątkowej porażce. Marzę o takim meczu jak z Rumunami :)
3
Nie dziwne że ma więcej podań skoro Luksemburg był gnieciony przez cały mecz ;)
Staram się tylko podkreślić że Vermaelen jest lepszym stoperem niż wielu tutaj uważa. A to że się często łamie to już nie jego wina.
1
Vermaelen ma staty lepsze niż Umtiti a rywal nieporównywalny. Szkoda że tak często łapie urazy :/
0
Arda może jeszcze przejść do galatasaray
0
Zgadzam się z Tobą.
Wszyscy wiedzą że Neymara już nie ma a mało kto zwraca uwagę, że wiąże się to z przejściem z systemu z 3 napastników na grę 2 (Suarez - Messi) i parą skrzydłowych z dużo większym zakresem zadań w defensywie. Co chwilę ktoś wrzuca swoją wizję 11skti a to w systemie 4-3-3 a to 4-2-3-1 a mnie się wydaje że bardziej będziemy wyglądać na 4-4-1-1.
Tutaj mała dygresja - nie jestem pewien czy S. Roberto nie jest widziany też na boku obrony. Rakitica raczej nie wygryzie a grając na prawej obronie mamy możliwość elastycznego przejścia do gry z jednym pomocnikiem więcej - pod warunkiem że Dembele będzie grał na prawym skrzydle.
Takl więc Valverde z jednej strony ma trudniej odnosząc się do składu z poprzedniego sezonu a z drugiej może ułożyć rozbitą drużynę od nowa. To co widziałem w dwóch pierwszych meczach ligowych, choć dalekie od ideału, podobało mi się.To kontrola nad meczem i powrót do wysokiego pressingu.
0
Jeszcze doda że sztab szkoleniowy nikogo nie chciał tak żeby wyglądało że to nie ich wina...
2
Cytując Grosickiego (choć to może nienajlepsze źródło dziś;)
45 min ....
0
To mi przypomina futuramę ;)
0
Fakt - za bardzo się wkurzyłem i nie dopatrzyłem :D
0
Nie ale jest 2:2 :)
0
Edytka: do usunięcia
1
https://www.transfermarkt.pl/statistik/einnahmenausgaben
PSG - słabsza liga i byli karani, wiec idą na pierwszy ogień
City - duże przychody z TV - pewnie im się upiecze, zresztą wydali mniej niż ManUTD
Milan - ciężko ocenić ale ja bym ich dokładnie sprawdził
0
Wiem ale zarząd się zmieni - oby!
0
Warto! Zdecydowanie warto :)
To ile ten chłopak widzi na boisku, gra z pierwszej piłki, odbiory, przerzuty w punkt, długie podania, łamanie linii. Musi być nasz :)
0
Z Napoli kupiłbym tylko jednego grajka - Amadou Diawara
Nieco ponad miesiąc temu 20 urodziny, ponad 50 występów w Serie A, zagrał już 7 spotkań w LM a do tego nie boi się wyjść po piłkę, przyjąć z rywalem na plecach, minąć tego rywala samym przyjęciem! Maestria!
Sami oceńcie:
0
Nie, choć przydałoby mu się trochę minut
0
Arda do Galatasaray i Munir gdziekolwiek (może nawet grać w Barcy B jak dla mnie)