Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
26
Masche ma u nas 100% skuteczności ;)
0
Mam nadzieję że mecz rozstrzygniemy w pierwszych 45 minutach i dalej to już będziemy się tylko bawić. Ale Real tak podszedł do Betisu i teraz zakładają kalesony bo im tyłki marzną.
Pewność siebie - tak. Lekceważenie rywala - nie!
Cieszą mnie bardzo wyniki i postawa drużyny ale daleki jestem od hurraoptymizmu. Ta drużyna dopiero się tworzy. Nie zapominajmy o tym.
0
Taktyka Girony opiera się na dużej ilości wrzutek na wysokiego napastnika, więc wystawianie zwinnego ale niskiego Masche to najgłupszy pomysł jaki można zrealizować.
Jak dla mnie najbardziej prawdopodobny skład to Mats-Semedo,Pique,Umtiti, Alba-Deulofeu,Rakitic,Busi,Iniesta-Messi-Suarez
Jeżeli do 60-65 minuty nie będziemy prowadzić to spodziewałbym się Paco za Inieste. Jeżeli wynik będzie pewny to przypuszczam że wejdzie np. Gomes i S. Roberto oraz Denis.
31
Uwaga będzie długo!
Odnoszę wrażenie że masa osób na stronie szuka okazji żeby sobie popsioczyć.
Paulinho się obronił to walimy w Paco. I tak w kółko.
A ja uważam że Paco najzwyczajniej w świecie potrzebuje więcej czasu aby zrozumieć (e: zrealizować się w pomyśle) pomysł Valverde. Co więcej nie gramy już 3 napastników tylko 2 w wersji Suarez-Messi lub jednym z Messim na szpicy. Kogo miałby zmieniać? I to na etapie budowania drużyny.
Fikcją jest podawanie składu w wariancie 4-3-3. Mamy na dziś dwa ustawienia:
1. Z Messim i Suarezem w wariancie 4-4-2, wyglądającym mniej więcej tak:
https://zapodaj.net/images/bb0d4a7a3f141.jpg
Tutaj Alba łamie linię ale ogólnie przekaz jest jasny.
2. Bez Suareza w wariancie 4-1-4-1 wyglądającym tak:
https://zapodaj.net/images/5ff03c8b07ec9.jpg
W wariancie 1 zagraliśmy w meczach: Espanyol, Juve i Getafe. Warto tutaj podkreślić że Dembele grał z prawej strony i pełnił rolę skrzydłowego a nie napastnika, gadanie o tym jak to ma zastąpić Neymara nie ma sensu.
W wariancie 2 zagraliśmy w meczach: Betis, Alaves i Eibar. W pierwszym zagrał Paco ale na lewym skrzydle a nie w ataku. Totalnie mu taka gra nie leży.
Wracając do meritum: kogo waszym zdaniem miałby zastąpić Paco? Wystarczy się zastanowić i jasnym okazuje się czemu nie był w kadrze na ostatni mecz. Jeżeli Suarez siedzi na ławce to po co tam 2 napastnik?
Paco wszedł na boisko w meczu z Alaves (zmiana była przygotowana przed 1 bramką w 55', wszedł w 57'). Nie było Suareza a trzeba było strzelić = wchodzi napastnik. Efektem była asysta przy ważnym golu na 0:2.
Heatmaps z Paco z tego spotkania:
https://zapodaj.net/images/3b220294d57e5.jpg
Teraz oczywiste wnioski:
Paco jest 3 napastnikiem a na skrzydle będzie grał tylko w ostateczności. W meczach przewidzianych na grę wariantem 2 nie będzie powoływany do kadry. W wariancie 1 na ławce będzie zapewne zawsze. Tyle że rzadko będzie wchodził, chyba że wynik nie będzie odpowiedni, Valverde będzie chciał dać odpocząć El pistolero lub nie będzie się bał ściągnąć Messiego ;)
Zakładam, że Paco będzie wchodził na boisko jeżeli mecz będzie zbliżał się do końca a wynik nadal nie będzie korzystny. Niestety obawiam się takiego stanu rzeczy w najbliższym spotkaniu, więc nie zdziwię się jeżeli w okolicach 60-70 minuty przy stanie 0:0 Paco będzie wchodził na boisko.
4
Wspaniale się to czyta. Gratulacje i podziękowania dla tłumacza :)
0
I będzie próbował wygrać trzeci raz o ile wniosek przejdzie. Ale co z tego wynika?
Czy Ty uważasz, że tak poważną operacje mógłby przeprowadzić ktokolwiek? Benedito się tego podjął i chwała mu za to. A wybory to i tak osobna kwestia.
2
Za każdym razem wstawiasz ten sam komentarz...
Coraz bardziej przypomina to manifestacje zamiast komentowania.
11
Nie ma się co śpieszyć. Nawet jak zagra w marcu a nie w grudniu to nic się nie stanie. Niech się wyleczy porządnie na fazę pucharową LM bo wtedy będzie głównie potrzebny.
A teraz niech robi masę ;)
72
A ile byś chciał po 5 kolejkach? +15? :P
31
Jeżeli jest za słaby na Madryt to na pewno nie przebiłby się u nas ;)
2
Nie sądzę abyśmy zlekceważyli rywala. Jedziemy do ekipy która straciła do tej pory tylko 5 bramek a grali z Bilbao, Sevilla i Atletico oraz Leganes i ostatnią Malagą. Defensywa 5 osobowa i szybie wyjścia skrzydłami (częściej lewym). Co grosza nie patyczkują się i nie bawią w przetrzymywanie piłki ale szukają możliwości wrzutki na Cristhiana Stuani (186 cm). Semedo i Albe (oraz asekurujacego go Umtitiego) czeka trudny mecz. Będą musieli być mocno skoncentrowani. Mam nadzieję że Pique złapie coś z formym bo będzie mu potrzebna. W występ Masche nie wierzę, gdyż jest zwyczajnie za niski na grę na wysokiego napastnika.
Za rozprowadzanie piłki odpowiada Alex Granell i trzeba będzie go mocno naciskać żeby wyłączyć z gry. Spodziewam się że w środku pola zagra Busi, Rakitic i Iniesta. Jestem ciekaw czy na szpicę wróci Suarez. Nie zdziwię się jeżeli znowu wyjdzie Deulofeu i Denis aby wzmocnić środek pola i Messi szukający sobie miejsca z przodu.
Nie spodziewałbym się tutaj wielu bramek. Raczej będziemy spokojnie budować atak, tak aby nie pozwolić rywalom wyjść z kontrą i licząc na to, że w którejś akcji nasz atak wymyśli sposób na wykorzystanie błędów w obronie.
1
Czy mi się zdaje czy prognoza jest na osty przymrozek w Madrycie? :D
0
Za bardzo się rozluźniliśmy wczoraj przy dobrym wyniku. Choć Masche dawał radę.
Ale nie ma co krytykować obrony. 2 bramki w 6 meczach to wynik o którym w poprzednim sezonie mogliśmy tylko pomarzyć. I to w momencie kiedy Pique jest raczej w słabszej formie a Busi ma wahania zupełnie nie w swoim stylu.
Teraz cała drużyna broni. I tak to musi wyglądać. Wtedy słabsza forma jednego czy dwóch graczy jest mniej widoczna.
1
5 kolejnych wygranych spotkań w lidze + 1 w LM;
20 bramek strzelonych;
2 bramki stracone;
ostatni mecz wygrywamy 6:1;
Nie ma dla nas nadziei...
2
Gdyby ktoś się zastanawiał jakim gramy ustawieniem bez Suareza na szpicy to proszę bardzo ;)
https://zapodaj.net/images/5ff03c8b07ec9.jpg
2
Mógł. Ale ja nie lubię gdybania. Za to brawo dla MatSa za świetną obronę.
Dziś wielu zawodników uciszyło swoich krytyków.
Gorzej że to trochę ratuje Bartomeu ale nadzieja jest że jednak nikogo wyniki nie zaślepią.
6
Trochę mi szkoda Eibar. Nie grają tak źle jak sugeruje wynik.
1
Messi powinien podpisać tą piłkę to ktoś na trybunach miałby piękną pamiątkę :)
0
Czy mi się wydaje czy Deulofeu grał ostatnie 10 minut na 9? :D
0
Jednak Masche chyba nie jest przewidziany do środka pola.
3 zmiana pewnie Vidal za Deulofeu
1
S.Roberto za Inieste;
Vidal za Deulofeu;
Vermaelen za Busiego;
Oby :)
1
Lepsza skuteczność niż L. Suarez :D
1
To fakt. Szkoda że przerwał serię MatSa ale strzał wyszedł mu wspaniały. Nie oglądałem skrótów innych spotkań ale to będzie zapewne kandydat do bramki kolejki.
Ogólnie podoba mi się nasza gra w defensywie i cierpliwość w budowaniu akcji. Trochę brakuje przebojowości czasami i akurat w tym meczu było widać jakieś zmęczenie (za mało przyśpieszania gry) ale z nieśmiałej wiary, że Valverde coś stworzy wchodzimy w nadzieję na powalczenie o puchary a to już dużo :)
1
Obawiam się ze to ostatni sezon Masche w Barcelonie. Oczywiście jako zawodnik, bo z pewnością powinien dostać jakąś posadkę w klubie. Może jako trener młodzieży? Ale to pewnie za parę lat, bo pewnie jeszcze ze 3 sezony będzie chciał pograć.
0
W takim wypadku można śmiało założyć że S. Roberto albo zacznie na prawej obronie albo (raczej ta opcja) posiedzi na ławce. Zdaje się że na rotacje jutro nie mamy co liczyć.
3
Po co robić takie radykalne zmiany? To może przynieść złe skutki.
Zakładam że zagra Masche i Digne oraz S. Roberto (w miejsce Iniesty) a to i tak dużo. Jeżeli mecz się będzie dobrze toczył to niech wejdzie jeszcze Paulinho, Gomes i Denis.
0
Zakładam że ustawienie bez Messiego będzie wyglądało zupełnie inaczej niż to co gramy na teraz, czyli gra bez lewego skrzydłowego.
Myślę że nie ma sensu szukać zastępstwa dla Messiego, bo zwyczajnie nie da się go zastąpić. W takim wypadku zapewne pojawi się lewoskrzydłowy (zapewne Denis właśnie) a Iniesta nie musząc już asekurować lewej strony dostanie więcej swobody w ofensywie. Zastanawiam się też czy w takim wariancie miejsca Rakitica nie zająłby np Paulinhio.
Gdyby nie mógł grać/odpoczywał też Iniesta to w jego rolę najlepiej wejdzie pewnie S. Roberto, choć ja dałbym tutaj szansę Rafie o ile chłopak się wyleczy.
W sumie nie mogę doczekać się jakiegoś meczu w PK albo ostatniej kolejki LM. Myślę że np. na ostatni mecz ze Sportingiem możemy wyjść tak:
Cillessen - Vidal, Masche, Vermaelen, Digne - Paulinho, Gomes , S. Roberto - Denis, Deulofeu - Paco
0
Weźcie zobaczcie heatmaps zanim zaczniecie wyciągać wnioski :)
Możecie sprawdzić tutaj:
https://www.whoscored.com/Matches/1238314/Live/Europe-UEFA-Champions-League-2017-2018-Barcelona-Juventus
Gdzie w większym stopniu toczyła się gra? Na lewej stronie właśnie.
A tutaj możecie zobaczyć podania Messiego z wczorajszego spotkania i miejsca gdzie podawał:
http://champions-league.squawka.com/champions-league/12-09-2017/barcelona-vs-juventus/matches
0
Czuł pismo nosem ;)
Juve chyba dawno nie dostało lania 3 bramkami do zera w meczu o punkty. Ktoś sprawdzał kiedy coś takiego się wydarzyło?
2
Raczej druga bramka zabiła mecz i obu ekipom przestało się chcieć więcej biegać ;)