Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Argentyna nie ma kreatywnego środka pola. Mają ten sam problem co my w poprzednim sezonie. Kiedy atak jest w formie i ma swój dzień to rozwalą każdego rywala. Bo w przodzie mają siłę jakiej nie ma żadna inna reprezentacja. Ale kiedy rywal się muruje a atak sobie nie radzi to kaszana. Idę o zakład że modlą się tam o gracza choćby klasy Rakitica albo chociaż Gomesa.
Popatrzcie na Messiego z tego sezonu. Nie ma Neymara a Suarez jest bez formy. Ale jak ma wsparcie w pomocy to nie ma mocnych. Najbliżej ukruszenia nas było Getafe a tak to żaden autobus nam niestraszny.
2
Ten sezon zakończyliśmy Ligą, Pucharem i CL więc jak ma się powtórzyć to poproszę :P
0
Wiem że obecne przepisy nie zezwalają na taki obrót sprawy (a zdaje się to właśnie powiedział) ale przepisy się zmieniają. Czasem na wariata. Zwykle na wariata...
0
https://www.efortuna.pl/pl/strona_glowna/nahled_tiketu/index.html?ticket_id=Mzk5MDI3Njc2Mzg2ODgwMDoAjkC4s%2BjOWBOR7hk%3D&kind=MAIN
Myślę że ryzykowny ale z dużą szansą na odrobinę radości ;)
0
Nie zgodzę się z Tobą. Piłka nożna to biznes a nie polityka. Ukraina walczy o awans na MŚ w Rosji a przecież powinni powiedzieć że w obecnej sytuacji mają gdzieś taki mundial.
Barcelona jest bardzo atrakcyjnym kąskiem dla oglądalności, więc wcale bym się nie zdziwił, gdyby propozycje gry w innych ligach pojawiły się już nawet teraz. Kogo obchodziłoby zdanie jakiegoś małego klubu walczącego o utrzymanie kiedy można mieć w lidze Barcelonę?
Już nawet gadanie, że w przypadku odłączenia się Katalonii (do czego moim zdaniem nie dojdzie) spowoduje wywalenie nas z ligi nie ma sensu. To czysty blef. W piłce decyduje kasa a LL bez Barcelony traci połowę wartości rynkowej. Z topowego produktu leci do poziomu ligi Szkockiej powiedzmy. Nie mów mi więc o polityce bo światem rządzi kasa nie poglądy polityczne i uprzedzenia.
0
Proszę bardzo :)
0
Gomes czy Deulofeu na 3 zmianę? Ja stawiam na Hiszpana
0
Ja stawiałem że Messi nic dziś nie strzeli (ładny kurs) ale tak czułem ze to kasa wywalona :D
Messi właśnie 2 strzelił. Pięknie :)
3
Wygrywając przy remisie Duńczyków z Czarnogórą
0
Nieprawda! S. Roberto twarzą zaatakował (brutalnie!) nogę zawodnika Las Palmas. Tak będzie w raporcie.
4
Co to za łajza sędziuje?
Vidal do zmiany...
0
Jestem bardzo ciekaw jak będzie wyglądało nasze ustawienie bez Messiego (bo zakładam że w pierwszej/-ych fazach pucharu dostanie wolne).
Może na prawej obronie szansę dostanie Palencia ?
0
Jeżeli tylko Messi nie ustrzeli to nie wiem co zrobię. Chyba zalajkuje na tydzień profil CR coby niefart odpędzić :D
0
Uważacie że wejdzie?
https://www.efortuna.pl/pl/strona_glowna/nahled_tiketu/index.html?ticket_id=Mzk5MDE3NjY5ODM4MDEwMDqoyaYooIj9uvg0Hp4%3D&kind=MAIN
0
Jak tak dalej pójdzie to będą w PSG jednego sprzedać żeby oczyścić atmosfere i poprawić bilans transferów. Dlatego szkoda że to nie Veratti :p
0
Girona też gra na wysokich napastników a wyszedł (ku mojemu zaskoczeniu) jednak Masche. Wiem, że to nie ten poziom co Sporting ale jednak jest to zastanawiające.
0
Lepiej nie. Obstawiłem że Leo strzeli. No chyba że już będzie miał bramkę na koncie - wtedy proszę bardzo :)
0
Na Utd też tak postawiłem. A Barca? Że Messi strzeli - pewniak powinien być :D
0
Nie da się nigdzie obstawić, że Suarez zacznie mecz na ławce?
0
Przejrzyj moje komentarze w takim razie. Tam znajdziesz analizę. Do tej pory mój tok rozumowania sprawdzał się ogólnie jeżeli chodzi o składy ;)
0
Na ławkę nie załapie się jeden z bocznych obrońców. Najpewniej Digne. Ewentualnie S. Roberto albo (choć to mało prawdopodobne) Vidal, ale ten jest przewidziany zapewne na prawe skrzydło.
Nie ma Paco, więc zapewne Suarez zacznie mecz na ławce. W takim wypadku obstawiałbym ustawienie 4-1-4-1 w składzie (formacje od prawej):
MatS - Semedo, Pique, Umtiti, Alba - Busi - Deulofeu, Rakitic, Iniesta, Denis - Messi
Ale Valverde potrafi zaskoczyć i zastosować rotacje (z umiarem), więc nie zdziwiłbym się gdyby np zagrał Digne albo Gomes w pierwszym składzie.
0
Nie wierzę w takie podejście Verattiego. Myślę że on widzi co się dzieje w klubie (frajerskie 1:6 i teraz "dziecinne" kłótnie o karne) i chciał odejść ale wyczuł, że go nie puszczą.
Jestem ciekaw co wyjdzie z tej kontroli UEFA jaką dostało PSG. Pewnie niewiele, ale dobrze byłoby wywalić ich z pucharów bo to trochę uzdrowiłoby rynek transferów i płac (o ile to jeszcze możliwe).
Ciekawe jak skończy się ich pojedynek z Bayernem. Gdyby był Neuer to wyżej stawiałbym Niemców. Ale bez niego bramkę mogą stracić i z amatorami. Największym minusem Bawarczyków jest brak choćby przeciętniaków do zastąpienia bramkarza i Lewego. No i dziadki na skrzydłach.
2
Lewy reklamuje proszki do prania albo podpaski? Nie widziałem nic takiego. Podaj jakiś link.
Mysle że zwyczajnie go nie lubisz i każdy powód jest dobry żeby ponarzekać.
Messi reklamuje Lays i też jest zły? Bez żartów. Tak działa ten świat.
Co do sponsorów: bardzo szanuje tradycje ale niestety piłka dziś wygląda tak, że bez kasy nic się nie wygra (o czym mówił wspomniany wyżej Lewy nawet). Nie podoba mi się dodatek do nazwy stadionu ale przecierpie go (i tak bedzie się mówiło CN po prostu) bo inaczej Real zostawi nas w tyle w najbliższej dekadzie. Dla mnie nie ma znaczenia czy na koszulce jest jakieś logo czy go nie ma - liczą się barwy a sponsora i tak nie zauważam. Ale na dzieci to już działa. Mój 8letni siostrzeniec chciał kupić koszulkę Barcy (dobry wpływ wujka:) ale zobaczył że nie ma Beko i stwierdził że podróbka. A nawet nie wie czym się ta firma zajmuje...
14
Nazwijcie mnie masochistą ale Barcelona bez Neymara podoba mi się dużo bardziej niż z nim w składzie.
1
MatS - S. Roberto, Pique, Umtiti, Alba - Vidal, Rakitic, Busi, Iniesta - Messi - Suarez
Dokładnie tak to będzie wyglądało podając każdą formację od prawej strony.
Dlaczego? Bardzo prosta analiza:
Jeżeli w składzie jest Paco to na pewno na szpicy zagra Suarez (inaczej Paco nie zostałby powołany). Znaczy to też że tuż za Suarezem będzie grał Messi. Atak ustawiony.
Obrona: nie ma Semedo (jego miejsce zajmie S. Roberto) a na ławce zawsze jest dokładnie 2 obrońców - środkowy i lewy/prawy. Ze środka jest Masche, Pique i Umtiti. Girona gra na wysokiego napastnika, więc Masche powinien zacząć na ławce. Jest Digne a na ławce 2 miejsca dla obrony, więc Vidal jest przewidziany do drugiej linii.
Kluczowa druga linia: i tutaj może być niespodzianka ewentualnie.
Nie wierzę aby dziś miał odpoczywać Busi (myślę że przy pewnym wyniku za niego może wejść Paulinho, choć wtedy cofnięty zostanie Rakitic). Przed nim stawiam na Rakiete i Iniestę, który z pewnością zagra jeżeli grają Alba i Umtiti. Pozostaje prawa strona, gdzie raczej spodziewałbym się Vidala niż Denisa.
Ławka: Cillessen, Digne, Masche, Paulinho, Gomes, Denis, Paco
Zmiany:
Paco między 60 a 70 minutą jeżeli będzie trzeba walczyć o bramkę;
Za Inieste powinien wejść albo Gomes (przy spokojnym wyniku) albo Denis (jeżeli trzeba będzie walczyć o bramkę);
Za Busiego zapewne Paulinho (choć jak pisałem to będzie znaczyło że Rakitic będzie grał bardziej z tyłu).
Oczywiście Valverde może zupełnie zaskoczyć ale wydaje mi się to mało prawdopodobne w takim meczu.
Liczę że szybko strzelimy bramkę, przed przerwą drugą i potem spokojnie na boisku pojawi się Paulinho, Gomes i Paco/Denis.
Visca el Barca! :)
0
poker
1
http://www.matchhighlight.com/?s=barcelona
Proszę :)
26
Masche ma u nas 100% skuteczności ;)
0
Mam nadzieję że mecz rozstrzygniemy w pierwszych 45 minutach i dalej to już będziemy się tylko bawić. Ale Real tak podszedł do Betisu i teraz zakładają kalesony bo im tyłki marzną.
Pewność siebie - tak. Lekceważenie rywala - nie!
Cieszą mnie bardzo wyniki i postawa drużyny ale daleki jestem od hurraoptymizmu. Ta drużyna dopiero się tworzy. Nie zapominajmy o tym.
0
Taktyka Girony opiera się na dużej ilości wrzutek na wysokiego napastnika, więc wystawianie zwinnego ale niskiego Masche to najgłupszy pomysł jaki można zrealizować.
Jak dla mnie najbardziej prawdopodobny skład to Mats-Semedo,Pique,Umtiti, Alba-Deulofeu,Rakitic,Busi,Iniesta-Messi-Suarez
Jeżeli do 60-65 minuty nie będziemy prowadzić to spodziewałbym się Paco za Inieste. Jeżeli wynik będzie pewny to przypuszczam że wejdzie np. Gomes i S. Roberto oraz Denis.