Azi

1

Dyktowanie karnego za to że zawodnik nie chciał dostać piłką w twarz. To przecież jest odruch zasłonić w takiej sytuacji twarzy. Dyktowanie podobnych rzutów karych uważam za głupotę. Zaraz usłyszę że tak piszę, bo dotyczy RM ale to nie ma znaczenia. Każdy normalny człowiek w tej sytuacji odruchowo się zasłoni...

Pozostaje pytanie co ma w takiej sytuacji zrobić sędzia? Z jednej strony wyraźna piłka dobija się od ręki a z drugiej nie ma celowości zagrywania piłki ręką (ciężko nazwać celowością chronienie twarzy). Ja bym w takich sytuacjach stosowałbym rzut sędziowski i w efekcie oddanie piłki zespołowi atakującemu. Tak jest po prostu fair play, bo dawanie zespołowi karnego za to że ktoś chroni twarz czy jaja to są... jaja!

Azi

7

Bo nie ma nagród dla aktorów trzecioplanowych :P

Azi

0

Chcesz powiedzieć że to winna Leo że nie podaje do Semedo a nie złego ustawiania się Portugalczyka? :D

W środę obstawiam Cillessen - S. Roberto, Pique, Lenglet, Alba - Busi, Rakitic, Arthur - Cou, Messi, Dembele
Pod warunkiem że holender i brazylijczyk wrócą do zdrowia.

Azi

1

Semedo w tym sezonie zaczynał w wyjściowej jedenastce 14 spotkań ligowych a warto podkreślić że w 5 meczach S. Roberto pauzował z powodu urazów.

W 4 z tych 14 spotkań Semedo kończył mecz już w 45 minucie (tak jak wczoraj). To znaczy że w blisko 30% spotkań Semedo grał tylko do przerwy. A Valverde nie jest trenerem lubiącym robić szybko zmiany, bo takich zmian w przerwie było (w lidze*) tylko 7 (raz Vidal za Arthura, raz Rafa za S. Roberto i raz Umtiti za Dembele - po czerwie Lengleta).
te 4 mecze to kolejno:
- Alaves (0:0 po 45 minutach, 3:0 na koniec)
- Real Sociedad (0:1 i 2:1)
- Valencia (1:2 i 2:2)
- Sevilla (1:2 i 4:2)

Semedo zostaje zmieniony w przerwie średnio co 3-4 spotkanie ligowe. Zawsze wynik jest dla nas niekorzystny a zespół gra źle. Zawsze jego miejsce zajmuje S. Roberto i zawsze wynik się poprawia (3 zwycięstwa w tym dwie remontady + remis z Valencią).

Sam uznaj czy jest to przypadek. Wnioski też każdy umie wyciągnąć sobie sam.

*ciekawostka: w LM taka zmiana była w rewanżu z Totkami (Rakitic-Busi czy odwrotnie) a identyczna też w meczu PK z Cultural Leonesa. Potem w pierwszym meczu z Levante S. Roberto zmienił w przerwie Mirandę. Ostania to superpuchar i Rafa za Rakitica. W zasadzie tylko zmiana Mirandy wynikała z przyczyn innych niż odpoczynek dla zawodnika (przypominam że w superpucharze Rakitic grał w zasadzie bez okresu przygotowawczego).

Azi

2

https://www.flashscore.pl/mecz/rHNII7YQ/#sklady;1

S. Ramos - powody wykluczenia - "Czerwone kartki". Liczba mnoga jak najbardziej wskazana :D

Azi

0

Standardowo jak przychodzi do poważnych zawodów to mamy kryzys formy

Azi

0

Dziś nie mamy Arthura i jest problem z obsadzeniem sensownej linii pomocy. Zobacz ile minut mają rozegrane Rakitic i Busi. A Ty się martwisz o szansę dla rezerwowych jak ciężko (przy tylko 1 kontuzji) pierwszą 11 obsadzić :P

Azi

1

Busi, Rakitic, Arthur, de Jong - wybierasz 3 a czwarty zawsze daje zmianę w trakcie meczu. Do tego Vidal (walecznośći) + Alena (ofensywa) + Riqui Puig (ogranie zawodnika). Więcej nam nie trzeba.

Azi

0

https://zapodaj.net/images/f46934ece9cbf.jpg

Ronaldo - ten oryginalny Brazylijski
Piekny wykres. Strach pomyśleć jak wyglądałaby jego kariera gdyby nie te ciężkie urazy. U nas miał 34 bramki w 37 meczach (średnia 0.92!). Szkoda że grał u nas tylko 1 sezon. Lubię go choć brylował w Realu. Lubię Marcelo, mam szacunek do dokonań Roberto Carlosa czy Raula.

Azi

0

Kto gra z 10?

Azi

0

Nie lubię gdybania :)

Tutaj na skrócie jest pięknie cała kontra z bramki na 0:1 - 1:44 min.



Nie obwiniam za tą bramkę Semedo. Mógł i powinien włączyć się do ataku (Vidal mógłby wejść w pole karne) albo mógł przynajmniej skupić się na ewentualnym zapobieganiu takim właśnie kontrom. Strasznie mnie razi takie statystowanie - ani atak ani obrona.
W tej sytuacji, po przechwycie, jest od razu autostrada do naszej bramki. Wystarczyło im 1 podanie aby wyjść 3 an 2. A w środku byli Pique i Umtiti oraz Busi + Semedo. Trzech spokojnie by wystarczyło do skasowania kontry jeżeli wszyscy by się dobrze ustawiali. Stało się inaczej a tak grać nie możemy. Tutaj jest cała kompilacja tragicznego w skutkach ustawiania się. A takich strat w meczu mamy multum. Jeżeli będziemy dopuszczać do takich sytuacji to będą nas lali wszyscy w lidze, że o LM nie wspomnę.

Co do ofensywnej gry bocznych obrońców: powinno być lustrzane odbicie na heatmapie. Taki obraz jest np. w City Pepa (wyjątek mecz z Chelsea gdzie Walker wyraźnie krył 1:1 Hazarda). Jeżeli obaj boczni obrońcy mogą grać ofensywie w City to czemu nie mogliby u nas? Mogą - muszą tylko włączać się do akcji. Inaczej jedna strona kuleje.

Azi

1

Celnie :)

Strasznie mnie bawi jak ktoś piszę że Semedo jest dobry w obronie. W czasie meczu na LR padało pytanie czemu Vidal pojawia się na prawej obronie. No jak to czemu? Bo Semedo tam nie było a ktoś być powinien.
Kilka piłek za plecy, jakieś dziwne ścinanie do środka przy totalnym odpuszczeniu swojej strefy (zastanawiam się kiedy wreszcie rywale strzelą nam bramkę po przerzucie na prawą - próbują ale ciągle Pique nadąża na razie).
A najbardziej mnie zastanowiło zachowanie przy straconej pierwszej bramce: Leo nie ma komu podać, Semedo stoi centralnie za jego plecami, tak żeby przypadkiem nie dostać piłki. Vidal zszedł aż pod linię boczną. W środku pola dziura jak po atomówce. Strata i Sevilla ma całe boisko tylko dla siebie. Dramat.

Bardzo, bardzo dawno nie widziałem tak słabego meczu Semedo. Zwykle jest najsłabszy z naszych ale tutaj to była zupełnie inna liga. Całą pierwszą połowę miałem wrażenie że my gramy w 10. Potem otwieram heatmapę w przerwie. Tak dziwnej heatmapy nie widziałem jeszcze u nas w tym sezonie.
https://zapodaj.net/images/c5830dbf2274b.png

Na szczęście Valverde zrobił szybkie zmiany i udało się wygrać.

Azi

1

Wymiany na linii S. Roberto- Semedo w tym sezonie (w przerwie meczu):

1. Alaves (1 kolejka, stan przy zmianie 0:0) - S. Roberto był już na boisku ale przeszedł z pomocy na prawą obronę. Wszedł Cou. Wynik końcowy: 3:0
2. Real Sociedad (4 kolejka, 0:1) - podobnie jak wyżej S. Roberto zmienił pozycje na boisku, w tym wypadku również wszedł Cou, Wynik końcowy: 2:1
3. Valencia (22 kolejka, 1:2) - S. Roberto przeszedł z lewej strony, wszedł Alba. Wynik końcowy 2:2
4. Sevilla (25 kolejka, 1:2) - Wynik końcowy 4:2

Tak. Z pewnością była to zmiana na odpoczynek ;)

Azi

0

Odpisałem na PW zanim zdążyłeś odpisać tutaj :)

Azi

0

Ten post kierowałem do konkretnych osób a raczej grupy osób - niestety nie ma możliwości otworzenia dyskusji dla wąskiego grona więc mój ironiczny komentarz o Semedo nie dającym nic w ataku ale przynajmniej świetnie broniącym mogła wyłapać tylko garstka użytkowników.

Ja nie patrze na błędy indywidualne. Owszem są i będą. Jeżeli to nie jest jakiś mega błąd to przymykam oko. Ja patrzę na to jak wygląda zespół z piłką i po jej stracie. Jak współpracują formację i jak się ustawiają względem piłki i rywala. I widzę że wygląda bardzo źle co skutkuje tym, że po stracie bardzo łatwo wyprowadzają nam kontrę - właśnie lewą stroną gdzie jest więcej miejsca bo Alba atakuje. Ale to nie znaczy że błąd leży na lewej stronie. Problemem jest fakt, że rywal może swobodnie tą piłkę tam przerzucić. A skoro Semedo nie atakuje to powinien się skupić przynajmniej na tym aby uniemożliwić takie zagranie. On tego nie robi. Ani nie atakuje ani nie broni dobrze. Pax to widzi, ja to widzę, sporo osób to widzi. Ale czymś innym są błędy indywidualne a czymś zupełnie innym rozrywanie formacji.

Dlaczego nasza gra wyglądała dobrze w drugiej połowie a silna Sevilla nagle zaczęła wyglądać słabo? Bo wróciła harmonia w nasze ustawienie. Bo formacje zaczęły pracować tak jak powinny. Bo złapaliśmy równowagę miedzy obroną a atakiem. Czy nie popełniliśmy błędów indywidualnych? Sporo - ale dzięki dobremu ustawieniu zawsze kolega zdążył z asekuracją. Bo w naszą grę wkradła się organizacja.

Azi

0

Zadziwiające - jak zawsze wszystkie okoliczności bronią Semedo. A to wejdzie Dembele a to Messi uratuje dzień. I tak na okrągło.

Tyle że to nie pierwsza tego typu zmiana w sezonie. Nie pierwszy raz gonimy wynik po bardzo słabej pierwszej połowie. A zmiana zawsze jest ta sama. A okoliczności jak zwykle bronią Semedo :)

Możesz w niego wierzyć i szukać dla niego wymówek ale fakt pozostaje niezmienny - kiedy jest na boisku gra wygląda źle. Kiedy schodzi gra się poprawia. Warto pomyśleć dlaczego tak jest zamiast pisać "to nie zmiana 1 do 1" żeby tylko nie stracić twarzy.

Pozdrawiam kolegę.

Azi

0

Tak. Na pewno o to chodzi ;)

Azi

0

Patrzcie - da się atakować prawą stroną :D

Azi

0

Widzisz różnicę w naszej grze? Wróciła harmonia, gra się klei. Prawą stroną odżyła.

Azi

1

Jak gra idzie i lewą i prawą to jakoś Sevilla wygląda mało groźnie.

Azi

0

Zapewne jesteś bardzo zdziwiony zmianą ;)

Azi

0

Przecież on to wie doskonale...

Nie jest jego winą że Semedo jest bardzo słaby. Sorry - przykro mi że walę tak prosto z mostu ale tak jest - Semedo jest beznadziejny :(
S. Roberto nie jest dużo lepszy. Popełnia proste błędy w obronie ale przynajmniej daje wsparcie akcjom ofensywnym. Dlatego gra.

Azi

0

Bo to pomocnik a nie obrońca... Mistrzem gry w obronie nigdy nie był i raczej nie będzie.

Azi

1

Brawo Leo ale brawa też dla Rakitic - świetnie czyta grę :)

Azi

0

Dlatego warto się zastanowić. Semedo ani nie brał udziału w tym ataku ani nie bronił. Mówiąc krótko asystował. Nie mówię że inni nie nawalili. Zwracam tylko uwagę na fatalną grę naszego prawego obrońcy.

Azi

0

Wiem. To była ironia. Semedo był dziś tragiczny. Odpuszczenie strefy (dobrze że Vidal asekuruje) zero w ataku. Dramat :(

Azi

0

Ciekawe czemu zszedł Semedo...

Azi

0

Nie. Mimo wszystko wina leży w wielu miejscach. Ja nie przypisuje winy tylko pokazuje że nie mamy prawej strony i nie wynika to z tego że prawy obrońca koncentruje się na obronie :(

Azi

0

Nie mam uprzedzeń. Zwyczajnie widzę że nie mamy prawej strony (co pokazuje dobitnie heatmapa) i zastanawiam się dlaczego tak jest. A skoro prawy obrońca koncentruje się na obronie to czemu rywal wchodzi w nas jak w masło? Może w takim wypadku skoro i tak beznadziejnie bronimy to choć poprawimy prawą stronę w ataku? Ale nie - to byłoby nielogiczne... ;)

Azi

1

To zobacz skąd wyszła kontra przy pierwszej i gdzie w momencie straty piłki stoi Semedo ;)

Każdy rozsądny zawodnik nie będący pod presją przerzuci piłkę tam gdzie jest wolne pole. Pozostaje pytanie czemu nasz prawy obrońca ani nie wspiera ataku jak Alba anie nie wspiera obrony?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?