Azi

0

Pewnie że możesz się zastanawiać. Twoje prawo. Ale ja np. podjąłbym taką samą decyzję jak Valverde. Strasznie mnie razi jak ktoś się w czasie meczu wyłamuje z przyjętego schematu gry. Cała drużyna chce grać piłka a jeden (dwóch jeżeli na boisku jest też Semedo) próbuje szarżować na bramkę rywali. A potem czytam na LR "czemu oni nie idą za akcją?". To nie drużyna nie idzie tylko ktoś łamie schemat. Dlatego też ten ktoś nie gra. Żadna filozofia.

Azi

0

Nie wiem. Może coś brałeś? ;)

Nikt we Włoszech nie stawia autobusu (a przynajmniej tak mi się wydaje, bo mało śledzę serie a). U nas ma autobus w 9/10 meczach. Kontratak też nie jest dla nas normą, więc każda opcja będzie dla niego lepszym wyborem.

Azi

0

Mnie tam wcale nie dziwi że nie gra. On pasuje do drużyny grającej kombinacyjną piłkę tak jak pięść pasuje do nosa. Ktoś miał kompleks Romy więc chciał pokazać jak to im sprzątanie gościa. I to było bardzo, bardzo głupie.

Malcom ma mega talent. Świetne sprawdzi się w drużynie grającej szybką, bezpośrednia piłkę. Jak dać mu trochę przestrzeni i możliwości rozpędzenia się to będzie kozak. A u nas? Ma tylko tłok, kolegów nie idących za akcją (bo niby czemu mieliby nagle zacząć grać taką piłkę?) i taktykę która najwyraźniej go przerasta. Nie skreśla to jednak jego możliwości. Tylko że z każdym dniem marnuje czas. U nas nigdy znaczącą postacią nie będzie.

Azi

1

Kto musi się poprawić? Zarząd czy Cou? :P
Nie tylko w tym sezonie nie widzieliśmy najlepszej wersji zarządu, choć przez ostatnie dwa lata nastąpiła naprawdę gigantyczna poprawa - to muszę przyznać.

Azi

0

No nie. Koleś bawiący się w psychiatrę :D
Absolutnie rozwalasz system. Szczególnie że zaczynasz wywód o "zaburzeniach paranoicznych" od tekstu o "swojej starej". Hahaha genialenie.

Tak właściwie to ile masz lat? Bo od samego początku odnoszę wrażenie że około 13. Tym bardziej teraz. Cieszy jednak że zaczynasz używać mózgu choćby po to aby wymyślić te cięte riposty. Niestety mnie nie ruszają - taki urok dorosłości że mało mnie interesuje jaką opinię o mnie mają inni, szczególnie jakieś dzieciaki.

Azi

0

Nie jestem. Używam formy męskiej jeżeli nie zauważyłeś. W sumie nie dziwi mnie że nie zauważyłeś bo w tej "dyskusji" udowadniasz że czytanie za zrozumieniem nie jest Twoją mocną stroną.

Azi

0

Ty weź przeczytaj co sam stworzyłeś :)

Azi

0

Ale rozumiesz że to co piszesz świadczy o Tobie a nie o mnie? Więc nawet jak napiszesz ironicznie "mistrzu" to ośmieszasz i tak siebie szczególnie po takim wstępie :)

Azi

0

Wyżaliłeś się już? To teraz pora zacząć myśleć logicznie.

Alba wrócił do klubu - gdzie tu widzisz problem?
Nigdzie nie napisałem że Grimaldo się nie nadaje. Jeżeli czytałbyś ze zrozumieniem (już artykuł) to zrozumiałbyś że taki zawodnik nie będzie chciał wrócić do macierzystego klubu żeby siedzieć w nim na ławie. Bo po co? Rywalizacji z Albą i tak nie wygra. Nie wiem gdzie Ty widzisz dla niego interes w takim przedsięwzięciu?

Czepiłeś się tej La Masii jakby tam były tylko brylanty na poziomie Iniesty czy Busiego. A prawda jest taka, że o dzieciaka o takich możliwościach jest naprawdę trudno. Że ciężko jest na siłę uzupełniać kadrę nieogranymi dzieciakami bo w efekcie zamiast o wszystkie trofea to w połowie sezonu grasz o jedno albo i o żadne. Musisz mieć szeroką kadrę ale Ci co wchodzą z ławki tez muszą prezentować wysoki poziom. Nie wiem gdzie Ty widzisz miejsce na szkolenie tych zawodników skoro dwa kolejne remisy to oznaka totalnego kryzysu i powód do zwolnienia trenera. W takich warunkach wpuszczanie średnio utalentowanych zawodników w dodatku totalnie nieogranych to byłoby szaleństwo.

Nie mówiąc już o tym, że w ostatnich kilku (może nawet kilkunastu) latach szkółka podupadła. Że z jakiegoś bardzo głupiego powodu wróciliśmy do ściągania juniorów o dobrych warunkach fizycznych a nie błyszczących techniką i taktyką. I efekty są jakie są. Na szczęście ktoś tam się w klubie obudził i doszedł do wniosku, że coś jest trochę nie halo. Ale na efekty tego trzeźwienia przyjdzie nam poczekać kolejne kilka/kilkanaście lat. Bo z naszych rezerw czy młodszych roczników do pierwszej drużyny mogą trafić Puig, Wague, Miranda, Oriol, Abel Ruiz, może Morey, Fati ale czy któryś z nich zrobi karierę na miarę bycia kręgosłupem naszej pierwszej drużyny? To szczerze wątpię. Puig to nasze DNA i z nim wiąże największe nadzieje. Wague ma za rywali pomocnika grającego na obronie i bardzo słabego portugalczyka, który nie umie się ustawiać, więc też nie powinien tracić nadziei. Miranda powinien iść na wypożyczenie - najlepiej do Betisu. Oriol jest za słaby i nie będzie następcą Busquetsa, choć ma tak samo na nazwisko. Abel Ruiz jest genialny jak gra z juniorami ale z seniorami wygląda przeciętnie - dla niego ten przeskok może być nie do przejścia (trwa to już ponad sezon a postępów nie widać) a szkoda bo naprawdę ciężko o zawodnika o większych możliwościach. Morey leczy cały sezon kontuzję - mógłby dać sensowną rywalizację Wague. Fati to brylant ale to nadal dzieciak i musi się rozwijać. Długa droga jeszcze przed nimi.

Azi

0

Icardi? Bellerin? Weź nie żartuj. Śmiech na sali. Pomijam fakt, że brakowało im cierpliwości żeby załapać się do pierwszego składu (a wątpię aby mieli szansę tam kiedykolwiek zaistnieć).

Thiago grał w pierwszej drużynie więc przeczy Twoim założeniom. Nikt też nie chciał się go pozbywać a on sam dziś wie, że odejście było błędem.
I chcesz mi powiedzieć że nie dostał szansy w pierwszej drużynie? Sam sobie walisz argumenty obalające Twoje poglądy :D

Cesc wrócił do Barcelony i tez nie dał rady. A to talent dużo większy niż wymienieni Icardi czy Bellerin. Grimaldo nie miał (i nadal nie ma) szansy wygrać rywalizacji z Albą. Dobrze sobie radzi w Portugalii i niech robi postępy ale do Barcelony raczej nie wróci. Cucu jest za słaby na lewą obronę nawet na Eibar. Dlatego nie gra na obronie... A założenie że to poziom zawodnika LM, nawet na ławkę, jest po prostu śmieszny.

Keita Balde nie jest naszym wychowankiem... Był w La Masii przez rok i nic to nie znaczy. Pomijam fakt że to nie jest nawet podstawowy piłkarz Interu. I to ma być argument?

My nie jesteśmy drużyną zarabiającą na promocji i sprzedaży talentów, więc o jakim $ mówisz? Chyba Ci się trochę priorytety poprzestawiały.

Azi

0

Którzy wychowankowie robią te zawrotne kariery?

Azi

0

Za te 2 zł kupiłbyś dziewczynie tulipana lepiej.

Azi

1

"Spoko, ale umawiamy się, że nie gadamy publicznie, że la Masia wychowuje piłkarzy 1 składu ok? "
Znaczy że co? To kogo wychowuje? Matki Polki?

"Grimaldo, Cucurela i Miranda - trzech lewych obrońców, wychowanków Barcy - a u Nas gada się, że ściągniemy Mendyego za 50 mln :-)"
Kto tak gada? Może prasa tak spekuluje. Dla mnie oczywistą rzeczą jest ściągnięcie emeryta, który pogodzi się z ławką a jednocześnie da dostatecznie wysoki poziom gry aby w razie potrzeby zastąpić Albe.

"Przypominam, że np: wielu wychowanków Barcy omijało Barcę B i trafiało do 1 składu od razu z Juvenil A"
Pytanie o nazwiska już dostałeś. To raz. Po drugie mówimy o awansach zawodników, których Pep prowadził właśnie w rezerwach i miejsca w pierwszym składzie nie dostali z miejsca - nawet Busi. Po trzecie Pep rozwalił drużynę przejętą po Franku Rijkaardzie i nikt normalny nie oczekiwał od niego w takich warunkach trypletu co sezon. Porównywanie początków Pepa do dzisiejszej piłki byłoby więc niepoważne.

Azi

2

Co ma wspólnego gra w młodzieżówce do Barcelony? Tobie się wydaje że jak ktoś błyszczy na tle rówieśników to znaczy ze poradzi sobie z weteranami europejskich pucharów? Nie bądź naiwny. Piłka juniorska to zupełnie inna gra niż gra w seniorach. A gra w pucharach to poziom dużo wyższy niż gra w seniorach. Miranda niech się ogra w rezerwach. Potem dostanie szansę w pierwszej drużynie. A dopiero potem się zobaczy czy nadaje się do czegoś więcej.

Grimaldo miał bardzo poważny uraz w wieku 17 lat. Stracił chyba cały sezon - piszę z pamięci, więc jak jesteś zainteresowany to sam sobie poszperaj. Potem zwyczajnie zdecydował się odejść do klubu gdzie będzie grał. Myślisz że po paru sezonach mu się odwidziało i będzie chciał być rezerwowym Alby? Jakoś tego nie widzę.

Azi

1

Zawsze podejrzewałem że UE nienawidzi YT.

Azi

0

Przecież tutaj nie chodzi o zarzuty tylko o dobre maniery. Kobiety tak mają że czegoś oczekują a jednocześnie o tym nie mówią. Akurat taka sytuacja jest tak prosta i wymowna, że nie załapanie powoduje, że to Ty wyglądasz na głupka. Ale jeżeli Ci to nie przeszkadza to nie widzę problemu.

Azi

0

Twoje założenia są bez sensu.

Azi

0

Mamy 4 zawodników na 3 miejsca. Busi, Rakitic, de Jong i Arthur. O minuty dla żadnego z nich nie ma sensu się martwić bo zawsze jeden dostanie zmianę w meczu. Nikt nie będzie miał pewnego miejsca w składzie choć niewątpliwie de Jong będzie musiał swoją wartość dopiero udowodnić.

Natomiast założenie że Busi i Rakitic będą grali wszystko jest nielogiczne Oni grają wszystko bo nie mają zmiennika. Nie jest Vidal (inny styl) ani Alena (zbyt ofensywny i małe doświadczenie). I Chilijczyk i młody są nam bardzo potrzebni w drużynie ale to nie są zawodnicy na pierwszy skład. To są dodatkowe opcje dla trenera.

Azi

0

Vidal jest potrzebny. Będzie musiał się pogodzić z mniejszą ilością minut ale taka jest kolej rzeczy.

Azi

3

Cooo?

Sprzedać Rakitica bo mamy Vidala? Gdzie tutaj jest logika?
I gdzie jest ta świetna młodzież tak wspaniale rokująca? Puig nie łapie się do reprezentacji młodzieżowej. Ma też zero doświadczenia a Ty chcesz go wrzucić na walkę o LM. Toż to przejaw głupoty.

Azi

1

"Żegnam" - wygląda na to że na koniec obraził się jak stereotypowa baba...

I jeszcze Puyol w nicku (mój ulubiony piłkarz). Czasem mam ochotę zaproponować aby możliwość używania nazwisk naszych zawodników była dopuszczona tylko dla użytkowników, którzy wyróżniają się czymś pozytywnym na stronie.

Azi

4

Na nich logiczne argumenty nie działają, więc szkoda męczyć palce i niszczyć klawiaturę.

To co napisałeś jest proste i logiczne dla każdego myślącego kobica. A oni niech sobie narzekają na brak minut dla de Jonga zanim ten pojawił się w klubie.

Azi

0

Dokładnie. Plus Rakitic do rotacji + Alena jako wsparcie ofensywne + Vidal jako dodatkowa waleczność + Puig jako inwestycja na przyszłość + Oriol jako rotacja na wczesną fazę PK. I mamy wspaniałą drugą linię.

Azi

0

Szanuj sobie dalej ko-bi-ty. Ja szanuje prawdziwych facetów :)

Azi

0

To pięknie brzmi ale rzeczywistość wcale tak nie wygląda. Teoria jest wspaniała ale pozostaje w sferze marzeń. Bo problem nie leży w tym że raz nie zauważysz tylko w tym że w ogóle się nie rozglądasz bo nie chcesz zauważyć. i potem sobie wmawiasz jak to Ty byś się zachował w takiej sytuacji. To jest takie typowe biadolenie.

Powiem Ci tak: żona chodziła z naprawdę sporym brzuchem długo. A w kolejce przepuścili ją może 2-3 razy przez ostatnie kilka miesięcy. Idąc Twoim tokiem rozumowania całe społeczeństwo jest ślepe.

Azi

1

To jest po prostu smutne co się robi z naszym społeczeństwem. Ile razy jadąc metrem widziałem takiego typka, który tak zawzięcie gapi się w telefon żeby tylko przypadkiem nie zauważyć ciężarnej stojącej tuż przed nim. O osobach starszych nawet nie wspomnę.

I wiecznie to samo - czyli szukanie wymówek. Oj boli mnie noga! Oj właśnie od lekarza wracam! Ona na pewno jedzie od kosmetyczki! Bla bla bla. Męskość ma dziś najwyraźniej zupełnie inną definicję, bo kiedyś facet czuł się dumny że pomógł kobiecie. A dziś?

Azi

1

Człowiek wysyła apel do Twojej męskości i dostaje takie dziecinne odpowiedzi. Szkoda. Rób jak uważasz ale obawiam się że zderzenie z rzeczywistością bardzo Cię otrzeźwi. A życie takie jest że jak będziesz miał dziewczyne w ciąży to spotykasz takiego siebie który nie ustąpi jej miejsca i jeszcze jej nawtyka od jakiś Karyń. Bohater.

Azi

9

To teraz nie zrobiłeś mu reklamy...

On chce grać a nie grzać ławę. Masz napisane w artykule.

Azi

2

Żal mi cię chłopie. Twojej ewentualnej dziewczyny również. Rozciągasz te swoje filozofie na wszystkie kobiety w ciąży bo jedna Ci nagadała. Smutne. Zastanów się czasem kto powinien być facetem.

Azi

2

Szwy miałeś na ustach? Jaki jest problem powiedzieć "właśnie mi założyli szwy i niestety nie mogę Pani ustąpić"? Serio ludzie załamujecie mnie z takim podejściem...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?