Azi

7

Nie martw się. Dorośnie, pójdzie do roboty i okaże się że jest jeszcze gorzej :D

Azi

0

Bardzo błyskotliwa odpowiedź. Ale na poziomie tych wyżej więc nie jestem zaskoczony.

Azi

2

Nie bawię się w gdybania. Tym bardziej tak głupie.

Azi

1

Nawet Niedzielan, który wczoraj sprawiał wrażenie jakby oglądał pierwszy mecz Barcelony w tym sezonie, zauważył że Semedo w idiotyczny sposób podłącza się do ataków.
Pojawiło się też dużo komentarzy, że to Semedo potrzebuje Dembele a odwrotnie takiej zależności nie ma. Mówiąc krótko: dlaczego dziwi Cię że nie gramy takim ustawieniem?

Żeby nie było - Semedo nie zagrał wczoraj źle. Ale on nic nie daje w budowaniu ataku, więc raczej nie spodziewam się aby został w 11 na najbliższe mecze (chyba że S. Roberto nadal będzie grał w środku pola).

Azi

0

Nie lubię takich drużyn grających jak Lyon wczoraj - wszystko byleby nie stracić bramki. Inter też tak z nami grał na swoim stadionie. Mimo wszystko okazji trochę stworzyliśmy (pomimo wyraźnej zadyszki w lutym) tylko szwankuje skuteczność. Ale to był dobry mecz w naszym wykonaniu. Statystyki to tylko potwierdzają.

Azi

0

Jest coś takiego jak równowaga między obroną a atakiem. A my wyglądamy dobrze tylko wtedy gdy jest zachowana równowaga a w środku pola są zawodnicy, którzy nie pchają bezmyślnie piłki do przodu (szczególnie kiedy Saurez ma wyraźny dół formy) tylko starają się przenieść piłkę w ten sektor, gdzie ewentualny atak ma największą szansę powodzenia (czytaj lewą stronę bo Semedo we wspieraniu ataku wygląda jeszcze gorzej niż Saurez w przyjmowaniu piłki).

Azi

1

O jakim bronieniu Ty piszesz? Rywale mają piłkę i nas cisną czy o co Ci chodzi? Bo ja tam odnoszę wrażenie że to jednak my jesteśmy dużo częściej przy piłce.

Azi

1

Faktycznie nie czaję takiej "logiki" która jest nielogiczna.

Dobrze że Valverde też nie czai :D

Azi

0

Nie czaję. Twoim zdaniem Rakitic nie jest naszym zawodnikiem? :D

Azi

0

Czuję. Jeden gra wszystko a drugi siedzi na ławie i nie pojawia się na boisku. Czujesz różnicę który jest dla nas więcej warty?

Azi

10

Niech się frustrują jak mają taką potrzebę. Ale czy ich zdanie kogokolwiek obchodzi? :)

Nieźle wyglądają statystyki z tego meczu. Totalna dominacja. Jeżeli nie wydarzy się nic dziwnego (czytaj fart na poziomie Realu) to spokojnie powinniśmy awansować bez gigantycznego nakładu sił.

W lutym nasza gra standardowo wygląda źle. Ale nie przegrywamy (a tak często bywało) więc to dobrze rokuje na wiosnę.

Azi

1

Podstawowy zawodnik najlepszej drużyny świata. Z kontraktem do 2021 roku. Za 45 mln euro? Jasne :D

Za tą kasę to możemy oddać Malcoma. A nawet dorzucimy Rafe.

Azi

0

Na dziś mamy tylko jedną opcję środka pola: Busi, Rakitic i Arthur. Wypada jeden i gra albo ofensywny Alena albo dużo słabszy taktycznie Vidal. Ten drugi dużo nadrabia walecznością ale to niewiele daje przy konstrukcji akcji. Dlatego że Jong jest niezbędny. Dlatego też Rakieta i Busi grają wszystko. Nie ma zwyczajnie w kim wybierać. Ewentualne Samper ale musi wyglądać tragicznie skoro nie łapie się nawet na ławkę.

Azi

0

Sam to napisałeś: Barcelona bez piłki nic nie znaczy. Rewolucja ma rację. Wystawianie Cou w środku pola to jak proszenie się o bieganie za piłką i sprinty pod własne pole karne. Nic dobrego z tego nie wyjdzie chyba że rywal bez walki odda środek pola (hahaha już to widzę).

Azi

0

Co musi zrobić Busi albo Suarez? Oni zapewne nic. Tylko ich zmiennicy muszą dać więcej niż oni. A z tym to już jest ciężko.

Ciekawe że Suarez bez formy zrobił w sobotę więcej niż Boateng. A grał 30 min krócej.

Azi

29

Ojciec Neymara zerka na kartkę i czyta "Mój syn jest szczęśliwy w Paryżu. Nigdzie nie dzwoniłem!"
A dolary płyną :)

Azi

1

Sam widzisz że kopiący się po czole Suarez daje więcej niż rywale. To znaczy, że gra kopiący się po czole Suarez a nie ktoś inny. Z psutego i Salomon nie naleje a zawsze jest nadzieja, że Suarez nagle przestanie się kopać po czole.

No chyba że masz inne propozycje, na które nie wpadłby sztab (w co wątpię). To dajesz. Rozważymy.

Azi

0

Zagrał w sobotę Boateng. A Ty dalej niezadowolony...

Azi

0

W senie zapłaci żeby grać w Barcelonie? Ale nie musimy go wystawiać na mecze? Z drugiej strony Saurez nie ma zmiennika a Boateng i tak nic nie gra. Lukaku ma przynajmniej głośne nazwisko.

Azi

0

Ale to nadal jest tylko Twoja opinia a nie argumenty. A ja chcę argumenty, bo Twoje zdanie - wybacz - w ogóle mnie nie interesuje. DLACZEGO zagrał beznadziejnie - uzasadnij to, daj jakiś dowód, cokolwiek, tylko daruj mi swoje opinie. Już przy opisywaniu ogólnej gry Rakitica pokazałeś że Twoje opinie są dalekie od rzeczywistości. Dlatego proszę o argumenty/dowody a nie opinie.

Twoja teoria: Rakitic gra źle w wielu meczach.
Konsekwencje? Rakitic nadal gra praktycznie wszystko. W tym momencie należy założyć że teoria jest nietrafiona a nie szukać na siłę czegokolwiek na potwierdzenie założeń.

Azi

0

Ale co z tym spotkaniami? Bo ja mogę wymienić spotkanie z Valencią, RSSS, Wisłą Kraków i Finał MŚ. Ale co z tego?

Azi

0

No to proszę Cię o te argumenty a Ty nic. A ja czekam i czekam...

Azi

0

Spoko. Mnie jest wszystko jedno kim jesteś i jaki jesteś.

Podawaj lepiej te mecze gdzie się tak Rakitic nie popisał - tylko dużo, bo jako gość w kilka miesięcy gra 40-parę spotkań to te kilka słabszych (zakładając że faktycznie takie były) to trafią się każdemu - nawet Leo. Nie jest to jednak powód aby szykanować zawodnika. Przynajmniej nie jest to powód w normalnym świecie.

Przypomnę jednak że statystyki na których się nie opierasz bo przekłamują rzeczywistość, coś tam jednak mówią. Np. że Rakitic ma najwyższą liczbę podań w drużynie przy bardzo zbliżonej średniej celności podań. To znaczy że większość piłek idzie przez Rakitica a raczej nie podaje się najwięcej do zawodnika, który nie radzi sobie za dobrze z presją, bo to byłoby głupie.

Zobacz co pisze Pax - dokładnie analizuje grę poszczególnych zawodników a i tak ciągle się z nim nie zgadzają bo "widzą coś innego". A gość dobrze pisze - warto poczytać jego uwago i zastanowić się, obejrzeć sytuację raz jeszcze.

Azi

0

Nie opierasz się na statystykach bo nie pasują do Twojej teorii. Wszystko co nie pasuje negujesz. Bardzo poważne podejście :)

Przypominaj mecze i to dużo bo do tej pory piszesz same bzdury nie mające pokrycia w niczym więcej niż w Twojej wyobraźni :D

Nie wiem co to znaczy "nie przeglądałeś mnie". Przypuszczam że chodziło Ci o przegadanie ale mogę się mylić.
Jeżej jednak nie to dodam że może dla Ciebie dyskusje tutaj to jakaś rywalizacja ale ja jestem dorosły i zwyczajnie prowadzę dyskusję nie oczekując na żadne "bonusy" z tego tytułu. Ale jeżeli dla Ciebie jakieś "lajki" są ważne - mnie to nie przeszkadza, choć uważam że to strasznie dziecinne (albo głupie jak naklejki z biedry).

Azi

24

Malcom chyba w wolnych chwilach robi nogi na siłce :D

Azi

2

Nie dziwne. Koleś popisał się totalną ignorancją. Zapewne celowo. Pytanie tylko komu zależało żeby padło to co padło?

Azi

0

Chcesz mi powiedzieć że Valverde (podobno defensywny) wystawia w pierwszym składzie (i daje grać najwięcej z zawodników środka pola) Rakitica - gościa, który nie radzi sobie pod presją :D
Rakitic? Zawodnik, który ma najwyższą średnią liczbę podań w zespole? Zawodnik który ma podobną jeżeli nie niższą (patrząc na LL i LM) średnią strat? :D
e: niż Busi i Arthur (zapewne też niż cała reszta "potencjalnych" pomocników)

Dawno się tak nie ubawiłem :D
Weź sprawdź dane zanim napiszesz coś w tym stylu. Ha ha ha ha ha :D

Azi

0

To co napisałeś że jest kluczowe to przecież właśnie definicja gry Rakitica. Utrzymanie się przy piłce nawet pod presją, spokój z piłką przy nodze, łączenie gry w obronie z atakiem.
Może Rakitic nie dyktuje tempa akcji tak dobrze jak Arthur ale swoje umie. Zapewne całkiem dużo skoro gra wszystko...

Coś mi się wydaje, że ty zwyczajnie Rakitica nie lubisz. I widzisz tylko to co chcesz zobaczyć, przez co zupełnie nie jesteś w stanie zrozumieć - całkowicie logicznych - decyzji Valverde. Dlatego marudzisz (przeprasza... marudzisz wyrażając swoje zdanie;) bo Rakitic gra a Tobie się to nie podoba. I takie błędne koło.

Azi

0

Mam nadzieję że ktoś tam w klubie wie. A przynajmniej ma jakieś przybliżone plany w tym zakresie ;)

Azi

0

Bardzo chciałbym aby wreszcie awansował ktoś świetny. Nie wiem też czy nasze rezerwy powinny być miejscem do promowania i sprzedaży zawodników. Niedawno dużo się mówiło że młodzież ucieka bo ciężko się przebić.

Ja nie mówię że do rezerw ma nikt nie trafiać. Ale kilku zawodników w przeciągu kilku tygodni? Nie wierzę że to takie talenty. Przykro mi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?