Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Oby miał poukładane w głowie bo talentu mu nie brakuje.
1
Akurat z Sevillą organizacja w pierwszej połowie była tragiczna. Stąd dwie zmiany już w przerwie. Dużo razu pisałem że Semedo fatalnie wpływa na organizację gry swoim słabym ustawieniem. Ale gra się tym co się ma. A. Roberto też nie jest ideałem, nie może grać wszystkiego a potrzebujemy go również w środku pola.
Na dziś nie mamy prawego obrońcy i mamy tylko 3 sensownych zawodników w kluczowym środku pola. Vidal i Alena są opcja ale to zadaniowych. Potrzebni ale to zawodnicy którzy nie stanowią długotrwałej alternatywy.
14
Powiem Ci tak: zastanów się nad zdaniem "Valverde woli grać wyrachowany futbol oparty na defensywie". Z założenia nasza gra oparta jest na posiadaniu piłki (chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego?) a jak masz piłkę to ciężko powiedzieć że się wtedy bronisz.
Ktoś wymyślił bzdurę o "defensywnym Valverde" i ludzie to naiwnie podłapali. A wystarczy się zastanowić. Czy jak masz piłkę to się bronisz czy atakujesz? A jeżeli chcesz mieć piłkę przez praktycznie cały czas to znaczy że chcesz się bronić?
Owszem - są w meczu takie sytuacje gdzie masz piłkę i nie atakujesz ale to wszystko wyrachowana gra na czas i wynika z okoliczności (chcę utrzymać wynik) ale nawet wtedy ciężko taką taktykę uznać za defensywną. To raczej mądrość i wyrachowanie.
0
Factorio
To 100% prawda!
4
Fakt. Ale poprzeczka i tak jest mega wysoko. Tylko przy Leo wydaje się łatwa do pokonania.
Popatrzmy np na Busiego, który też jest wybitny a do granicy jaką wyznaczył Xavi raczej nie ma szans dobić.
21
To najgłupsza teoria jaką można było wymyślić.
Ty myślisz że czemu Cou nie gra w środku pola? Bo czekamy na City żeby ich zaskoczyć?
0
Ile miejsc będzie po przebudowie?
3
Akurat w tym przypadku celowość była. Może nie zagrania akurat ręką ale poszerzenia powierzchni przy blokowaniu strzału jak najbardziej. Wiem że sytuacja jest stykowa ale to nie było wybitnie naturalne ułożenie rąk. Lepiej je trzymać za plecami albo osłabić twarz/jaja. W takich wypadkach zawsze napiszę że to nie jest celowe. A tutaj? Dla mnie nie ma żadnych wątpliwości. Zawodnik nie może takimi "niby przypadkami" ułatwiać sobie obrony.
0
PSG ma ciekawą tradycje ;)
0
Jak PSG odpadnie z takim MU to konkurs o tytuł frajerów roku znowu będzie otwarty.
Real ma jednak sznase na jakieś trofeum. I to całkiem duże ;)
11
Real przeszedł do historii. Wystarczył jeden mały VAR żeby w marcu rozpoczęli wakacje. Co teraz mają w głowach ich kibice?
4
https://www.fcbarca.com/88057-emilio-butragueno-do-wyniku-0-2-bylismy-duzo-lepsi-we-wszystkim,dyskusja-7083169.html
Nostradamus :D
4
No i super. To jeden z najbardziej utalentowanych zawodników jacy w ostatnich latach wyszli z La Masii. Dużo problemów z kontuzjami ale umiejętności mu nie brakuje. Nich mu służy zmiana klimatu :)
E: na telefonie, że słownikiem, nie da się pisać...
0
Kontuzję wyleczył dawno temu...
I jak zawsze te głupie porównania z przekonaniem że mają jakiś sens.
Jakby baba miała wąsy to by była wojewodą.
Jakbyś nie wymyślał tyle gdybań to mniej by Cię bolała głowa. Tym bardziej patrząc na temat dyskusji. Trzeba być "wybitny" żeby szukać jakiś ale...
1
Przecież nie gra...
Chłopie skończ z gdybaniem. Szkoda życia. Co Ci da zastanawianie się nad tym "co by było gdyby?"
95
Nie jest wstydem nie dać rady w Barcelonie. Teraz nowy etap i należy życzyć samych sukcesów! Powodzenia!
1
Świetnych prawych obrońców to akurat mamy równe zero...
0
1. Czytaj uważnie i że zrozumieniem.
2. Czytaj do końca...
0
Semedo przez ponad 1,5 sezonu nie zrobił praktycznie postępów. Należy się go pozbyć bo jeszcze jest coś wart. To jest zawodnik na kontrę i szybkie ataki.
Potrzebujemy zupełnie nowego prawego obrońcy. S. Roberto nie jest idealny. Może Wague?
0
To mnie więcej pokazuje że zdanie takich osób trzeba po prostu ignorować. Ile ja się naczytałem że Semedo zje Juniora a S. Roberto będzie miażdżony... No dramat. Dwa mecze i totalna weryfikacja. Nawet nie ma sensu porównywać tych zawodników. A LR nadal będzie się dziwiła "czemu nie Semedo"?
16
Raczej nie przeoczył :D
11
Butragueno nie łam się. Jeszcze dwa mecze i wakacje! :D
0
A ja (oby nie wyjątkowo ;) stanę w jego obronie. Bo dziś zagrał o niebo lepiej niż z Sevillą. Miał dużo pracy z Juniorem ale Alba też dziś nie szalał, tylko starał się pilnować Vazqueza. Duże brawa za otwierające podanie do Dembele! On świetnie się czuje w kontrze - w tym elemencie jest nieporównywalnie lepszy niż S. Roberto. Chciałem żeby za Suareza wszedł Malcom ale widać zmiana Vidala była już gotowa i nie było czasu na inne manewry a Arthur musiał się ograć przed sobotą. Szkoda, bo kontrataki to coś co Semedo i Malcom bardzo lubią.
0
Vinicius (znowu) pokazał nie tylko szybkość ale też waleczność. Jeżeli ma dobrze poukładane w głowie to będziemy mieli z nim zawsze dużo problemów. Za dużo miejsca dziś miał. Ale też bardzo ładnie wykorzystywał wolne pole, urywał się z krycia.
Na minus dziś dla mnie Pique, który strasznie gubił krycie w polu karnym. Dobrze że Real był nieskuteczny. Na sobotę powinien wrócić Arthur i gra będzie wyglądała inaczej bo Rakitic, Busi i S. Roberto to jednak trochę za mało na rywala tego kalibru.
0
Nie wiem. To gdybanie ale nie mam wątpliwości że u nas czułby się lepiej niż w Madrycie. O tym, że więcej by grał to nie ma co wspominać.
0
Barcelona - Real 9:2 w tym sezonie. Prawie 10% dorobku bramkowego drużyny.
Szkoda że nie pokazywali Isco. Bo zastanawiam się komu dziś kibicował :)
1
Ten transparent jeszcze wisi? :D
0
Napisałem smsa do Isco ale nie odpisał...
0
Szkoda że bez Arthura. Wprawdzie krótko w klubie. Ale jak wypada na kilka spotkań to gramy jakbyśmy nogę stracili :)
0
Ja tam mam nadzieję że Arthur dziś zagra od 1 minuty, bo to będzie znaczyło że S. Roberto nie zagra w drugiej linii.
Ogólnie nie zdziwią mnie dziś drobne rotacja jak w pierwszym meczu. Ale wolałbym dziś i w sobotę najmocniejsze 11. Jest tydzień na odpoczynek do Rayo, gdzie też mogą być rotacje. Chciałbym w ataku Cou-Messi-Dembele ale taka linia jest dużo bardziej prawdopodobna na Rayo właśnie a nie na Real.