Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Paulinho jest potrzebny ale trafia się okazja naprawdę dobra i trzeba się z tym pogodzić. Taka okazja już się raczej nie trafi w kasa wiadomo - musi się zgadzać.
0
Mnie też to zawsze rozwala. Podobnie wygląda naśmiewanie się z transferów płatnych w ratach - co jest normą przy praktycznie każdym transferze. Wyjątek stanowi opłacanie klauzuli ale to w ogóle nie jest transfer w ścisłej definicji tego słowa.
2
Też tak uważam. Realnie 5 do max 10%. I nie zapomnijmy, że z tej kasy jeszcze trzeba odprowadzić podatek.
0
Zawsze.
Klauzula to zapis umowy między zawodnikiem a klubem. Nie ma innej opcji, żeby ktoś mógł skorzystać z zapisów umowy jeżeli nie jest jej stroną.
Tak samo transfer nie jest "zapłatą" za zawodnika tylko wynegocjowaną opłatą za rozwiązanie umowy z zawodnikiem. Tak naprawdę nie "kupuje" się zawodnika bo to nie jest towar.
0
Widzę że niektórym tutaj wydaje się, że kluby trzymają tak sobie 35 mln. na koncie i jak zajdzie potrzeba to robią szybki (i darmowy :P) przelewik i sprawa załatwiona :D
Sevilla głupia nie jest. Wie, że jeżeli nie rozłoży nam transferu na raty to będziemy mieli problem z płynnością, gdyż musimy też zapłacić za Arthura i wynegocjować jego półroczne przyśpieszenie odejścia.
0
Być może zasada nie dotyczy wychowanków danego klubu. Ale nie wiem nic na ten temat. Byłoby to o tyle logiczne, że w przypadku wychowanków nie ma mowy o kwocie transferowej i amortyzacji płatności (FFP), więc i tak długość kontraktu nie ma znaczenia. A może jest jeszcze inaczej? Aż tak dogłębnie nie wnikałem w transfery a PZPN i Legia były łaskawe odmówić mi swoich materiałów jak chciałem na ten temat pisać pracę magisterską ładną parę lat temu.
0
O ile się nie mylę to kontakt może być max 5 letni (3 letni dla zawodników młodszych niż 18 lat).
0
Mniej więcej to że praktycznie wszystkie transfery są płatne w ratach, więc skoro i tak kupując kogoś będą płacić w ratach, to lepiej dostać więcej... w ratach. Trudno o większą logikę.
0
Bezsensowne porównanie bez kontekstu. Co byś wolał dostać 35 mln czy 38 rozłożone na 4 lata?
0
Proponowaliśmy im wyższą kwotę ale rozłożoną na raty. Swoją drogą to przez idiotyczny upór dostaną kilka baniek mniej. Żelazna logika...
0
https://www.uefa.com/insideuefa/about-uefa/news/newsid=2563921.html
Nie wiem czy było. To chyba jednak krok w kierunku ukarania PSG?
0
Szkoda że Mina nie pasuje do stylu Barcelony - ale już liga angielska powinna być dla niego idealna, no może za wyjątkiem City. Spokojnie powinniśmy za niego wyciągnąć z 50 mln funtów.
Chyba że Valverde ma jednak na niego pomysł ale wydaje mi się, że raczej go oddamy.
0
Kondyche oczywiście. Proszę bez politycznych aluzji :p
0
134 minuty licząc doliczony czas. Trzeba mieć konsystencję że proszę siadać. A teraz testy psychologiczne :)
0
Jeżeli Mina wykona decydujący karny zaraz to wcale mnie nie zdziwi oferta za taką kasę tylko w funtach
4
Do domu! Tostojady! ;)
Mina klasa :)
Ciekawe co sobie myśli Vermaelen oglądając ten mecz?
0
To jaką klauzulę ma Mina? Są chętni? ;)
0
Nie zwróci się. Z jednej koszulki klub na góra kilkunastoprocentowy zysk (a realnie kilka %). Do tego CR raczej nie odda zysku z reklam, chyba że dadzą mu astronomiczny kontakt, a wiemy że nie dadzą. Więc na czym mają tyle zarobić? Musiliby renegocjować kontrakty ze sponsorami i mieć nagły wysyp nowych + prawa do transmisji musiałby pójść ostro w górę czego nie należy się spodziewać.
1
Z jednej strony tak z drugiej liga holenderska prezentuje w ostatnich latach coraz niższy poziom i obawiam się, że im dłużej tam będzie tym trudniej będzie mu potem dostosować się do gry na dużo mniejszej przestrzeni.
5
Ta. Podobno dają też 120 mln za CRa i jeszcze proponują mu umowę na 4 lata.
5
Takim klubom jak Monaco czy Lyon dużo łatwiej namówić młodzika do transferu, bo tam nie ma takiej presji wyniku i w konsekwencji można postawić na młodzież (Legio ucz się!).
Jak namówisz bardzo utalentowanego 18 latka do gry w rezerwach z perspektywą awansu za 2-3 sezony do pierwszego zespołu? Skoro może on grać w takim Monaco czy Lyonie nawet w LM a nie na 3 czy nawet 2 poziomie ligowym?
Wychowankom trzeba dać szansę i liczę że Valverde to zrobi w tym sezonie. Nie będzie już takiej presji w Barcelonie B i trener tam też jest kilka klas lepszy. Teraz trzeba cierpliwości. Zawodnikom i sztabowi. I kibicom.
1
A ja straciłem do niego całe zaufanie w ostatnich 10 minutach meczu z Japonią. Ja dziękuję za taką reprezentacje i za takie decyzje.
To nie było ani słabe ani smutne. To było żałosne :(
5
Spokojnie możemy im pozazdrościć wyników. Nasi też są regularni ale to raczej smutne niż pocieszające.
3
Przed meczem byłem gotowy nawet bronić Nawałkę. Po tym co pokazali, szczególnie gdzie mają kibiców, liczę na kogoś z jajami w jego miejsce.
Tylu ludzi poleciało do Rosji a Ci odwalają szopkę jakby ten wynik cokolwiek im dawał. Totalna kompromitacja...
0
Czuję się jakby opluł mnie ktoś kto jest naprawdę blisko mojemu sercu :(
0
Każdy normalny będzie wolał Japończyków
2
Ja również.
0
Tym bardziej należało Japończyków naciskać i zmusić do otwartej i ostrej gry. Gra się chyba dla kibica, nie? Ja czuję się oszukany po tym meczu. Żal mi stylu i uważam że takie pozorowanie, szczególnie po słabych wcześniejszych meczach, jest po prostu żałosne...
0
Żałosne widowisko...
1
Dobre pytanie. Ale pytasz w sensie na dziś czy jako opcja na przyszłość?