Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Kiler wiecznie żywy :)
e: niech stracę - dam lajka :P
2
Jeżeli ktoś miał jechać na mundial żeby posiedzieć na ławce to należało zabrać Sebastiana Szymańskiego.
1
To samo chciałem napisać :)
Tylko że ta 3 podoba mi się najbardziej. Tylko może z Piszczkiem zamiast Jędzy (i Bereszyńskim na lewej stronie oczywiście).
Czy tylko mnie razi, że Krychowiak gra z 10?
0
Nie martw się. Jeżeli faktycznie zapłacą za Mbappe 180 baniek to nic ich przed karą nie uratuje. Dlatego podejrzewam ostrą wyprzedaż tego lata i poszukiwanie nowych sponsorów na gwałt.
0
Właściciel może pokrywać dług tylko do określonego poziomu (zdaje się że do 45 mln euro ale pamięć przy cyferkach mnie czasem zawodzi).
Jest tak jak piszesz: możesz sobie wpompować i 100 miliardów w klub ale jak bilans Ci się nie zgodzi to dostaniesz karę w ramach FFP. Proste.
1
Nie. Takie "dofinansowania" i lewe umowy sponsorskie nie są uwzględniane. Rzecz nie w tym żeby mieć gotówkę, tylko żeby umieć ją odpowiednio udokumentować.
Przypuszczam że do transferu (o ile można tak nazwać wykupienie umowy przez gracza) Neymara nie mieli aż takich problemów z rozliczeniem FFP. Pomimo upomnienia.
Sytuację zmienia transfer Mbappe. Koszta Neymara (umowa na 5 lat, wiec koszt rozkłada się na 44,4 mln rocznie) + ewentualna konieczność zapłaty za Mbappe (180 mln na 5 lat daje 36 mln rocznie). Tylko ta dwójka kosztuje bilans PSG 80 mln euro. Dużo bez nowych, dodatkowych wpływów lub sprzedaży zawodników. PSG z pewnością będzie sprzedawać tego lata.
0
Dlatego żaden z nich nie jest przewidziany na pierwszy skład. Arthur ma się spokojnie wkomponować w zespół. Pierwsze skrzypce i tak nadal będą w rękach Busiego i Rakiety. A jest jeszcze Paulinho. Nie ma sensu wydawać kasy, tym bardziej że za rok może przyjść jeszcze jeden bardzo utalentowany młodzian ;)
2
Akurat Odriozola pasuje do stylu Barcelony jak sukces do naszej kadry na MŚ.
0
Przyjdzie Arthur przecież. Miejsce Iniesty zajmie Cou, Denis zapewne zostanie. Być może Samper coś pokaże a przynajmniej uzupełni kadrę. Jest też (tyle że kontuzjowany) Alena. Damy radę.
Na ten moment potrzebujemy zmiennika w miejsce Paco jeżeli ten odejdzie.
0
Gdzie my znajdziemy prawego obrońcę pasującego do stylu, z paszportem UE i za rozsądne pieniążki? Wyłącznie w La Masii ale nie na dziś.
Z gotowych graczy wziąłbym wyłącznie Kimmicha. Jeżeli Pep wybrał go do Bayernu to jest gotowy zagrać i u nas. Tyle że jest nie do ruszenia.
Bellerin mnie totalnie nie przekonuje. Patrząc na powołania nie jestem tutaj wyjątkiem. Natomiast Odriozola byłby pewnie świetnym wzmocnieniem dla każdego klubu poza Barceloną - nie pasuje do naszego stylu.
Pozostaje więc poszukać perełek jeszcze nie ogranych i liczyć że się sprawdzi - czyli zrobić to co nam ostatnio nie wychodzi.
0
Tyle że skład ustala Valverde. Nie ma solidnego prawego obrońcy, więc jeżeli Abidal mu takowego nie kupi to może sobie chcieć SR20 w pomocy...
0
Ciekawe w kierunku kogo?
2
1. Nawałce kończy się kontrakt i zwyczajnie go nie przedłużą.
2. Twoje rozumowanie jest godne mema z Januszem.
3. Argentyna ma lepszych piłkarzy (w końcu to wicemistrzowie świata) a gra w porównywalnie tragicznym stylu. Wywalenie Messiego będzie rozwiązaniem?
0
Dwa lata temu Polacy grali jak równi z Niemcami. Nie ma porównania ;)
0
Może "Polska dawaj! 2018" :P
10
Tak szukając pozytywów: wczoraj komentatorzy dawali radę trzeba przyznać. Dawało się odczuć czarny humor ale lepsza taka prawda niż fausz.
Na długo w pamięci zapadnie mi rozwinięcie skrótu 4K i "Grosik bądź dziś złotówką!" :D
0
Tutaj nie było nawet planu A...
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/19/df/5b2fff44f265f_p.jpg?1529906452
1
Od meczu z Duńczykami (pamiętne 0:4) nasza kadra gra po prostu słabo. Brakuje pomysłu, wszystko opiera się na Lewym. Jak ma dzień to jest dobrze a jak nie jest w formie to się kompromitujemy.
W końcówce eliminacji daliśmy sobie wbić dwa gole Czarnogórze i nagle wynik był zagrożony. Potem nie udało nam się pokonać kolejno finalistów MŚ: Urugwaju, Meksyku i Nigerii. Potem rzutem na taśmę i znowu tracąc 2 bramki, pokonaliśmy Koreę. Nasz bilans z wcale nie najmocniejszymi finalistami wygląda tak: 1-1-3
A balonik pompowany i pompowany nie wiem czemu.
Wczoraj obstawiałem 0:2 żeby chociaż mieć jakieś pocieszenie jeżeli nasi przegrają. Ale nawet w porażce zawiedli. Brak stylu, brak pomysłu. Nuda i gra "Ja do Lewego, Ty do Lewego".
Pora poszukać nowego selekcjonera. Bo choć ciężko to przyznać ale Nawałka już nic nowego nie wymyśli.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
Mina - człowiek o za długich palcach
0
Stawianie 5 zawodników koło Leo niewiele znaczy jeżeli pomocnicy nie dadzą rady dostarczyć piłki nie tylko do niego ale do żadnego z jego kolegów. Decydująca jest pomoc i odległość między formacjami.
Wczoraj oglądałem sobie mecz, podeszła moja żona, popatrzyła chwilę i zapytała czemu Chorwatów jest więcej? Nawet ona (choć o piłce nie ma zielonego pojęcia) zauważyła z miejsca różnicę między obiema drużynami. Skoro w kadrze łapało się z 8 Chorwatów i tylko 3 Argentyńczyków to nie trzeba rozmyślać nad przyczynami porażki i zastanawiać się czy to wszystko wina Leo.
4
Po obejrzeniu wczorajszego hitu wiem jedno: nie chcę by Barcelona kiedykolwiek próbowała grać jak Argentyna. Smuci mnie, że są tutaj osoby, które narzekają na Rakitica i nie doceniają jego wkładu w grę naszej drużyny :(
Można mieć super gwiazdy w ataku ale jeżeli pomoc nie jest w stanie wygrać środka pola to nawet Messi Ci nie wygra meczu.
0
Pastore jest wyceniany na 15 i nie sądzę aby ktoś dał za niego więcej skoro za rok kończy mu się kontrakt.
0
Nie chcę się czepiać Miny bo wierzę w tego chłopaka ale to porównanie nie ma sensu. Młodemu zawodnikowi można wybaczyć błędy, nawet jeżeli traci się przez to bramkę. Tak było na przykład z Pique, który dzięki temu że popełnił banalny błąd przeszedł po taniości do nas z ManUTD. I nikt go nie skreślił.
Ale Mina nie popełnia pojedynczych błędów drobnego kalibru. On zwyczajnie popełnia proste - wręcz szkolne błędy, które w Barcelonie nie mogą mieć miejsca. Czymś innym jest dać się okiwać zawodnikowi dużego kalibru a czymś zupełnie innym kiedy nie trzyma się linii, gubi się krycie albo bez sensu wychodzi zbyt wysoko otwierając rywalom miejsce do kontry.
Gdyby Mina był wychowankiem a nie kosztował parę mln. euro to z pewnością by jeszcze nie zadebiutował w pierwszej drużynie. Dostał szansę - pokazał że jeszcze ma braki - trzeba dać mu szanse. Niech pogra sezon albo dwa na wypożyczeniu. Bez takiej presji jaką ma u nas. I zobaczymy co z niego wyrośnie.
0
Jeżeli przeczytałbyś uważnie i ze zrozumieniem artykuł to zauważyłbyś że nie jest tam powiedziane o sprzedaży, bo w grę wchodzi też wypożyczenie o czym mówi się już od dłuższego czasu.
A gdybyś uważnie śledził grę zawodnika to widziałbyś, że brakuje mu obycia w europejskiej piłce i taki sezon gry (a nie siedzenia u nas na trybunach) w na przykład Betisie - bardzo by mu pomógł.
Co nie zmienia też faktu, że jak pojawi się odpowiednia oferta (np. z BVB) to sprzedaż może też wchodzić w grę.
I dziękuję Ci bardzo za tego geniusza. Nie uważam się za takiego ale zawsze miło kiedy jakiś "Wojtuś" Cię komplementuje :)
0
Jeżeli pozostali zawodnicy nadal będą stali w miejscu i czekali co zrobi Messi to na pewno nie wyjdą z grupy.
Jaki jest problem Argentyny? W kadrze nie potrafią grać na jeden kontakt w efekcie czego zawsze są o tempo spóźnieni. A nie ma na mundialu ekipy, która miałaby równie duży potencjał w ofensywie.
0
Zastanawia mnie czy osoby zadające takie pytania nie oglądają spotkań Barcelony czy nie widzą tego jak się prezentuje jakiś zawodnik?
0
i believe i can fly
0
Zdecydowanie mu wyszło ;)
Ale nie bierz tego do siebie. Moja wypowiedź miała być wybitnie z przymrużeniem oka
0
1,5 zawodnika Barcelony mniej na boisku :p