1

@ShowMe Po to ten ruch w wyrokiem trybunału. Pokażą jaka lewica zła, zwalą winę na protesty i jeszcze zrobią full lockdown. Kaczyński to chory człowiek, ale niezły strateg.

1

@Karolina109 Ja mam a2 mobile. Doładowuje za miesiąc. Nielimitowane rozmowy i SMS-y. Do tego internet też nielimitowany, ale z jakimis progami prędkości. Nie trzeba brać abonamentu tylko wykupić pakiet.

0

@NeroTFP A śledziłeś ile czasu mu zajęło wejście na ten poziom w Realu? ;)

0

@Cwaniak4 City Guardioli dość podobne wyniki ;) Poczekamy, zobaczymy po jakimś czasie czy dalej będziemy tak gubić punkty.

0

@NaFazieHitman Dokładnie. Jak na moje strasznego dramatu nie ma. Jeśli natomiast nie będziemy wygrywać następnych meczy ligowych - będzie problem. Miałem też wczoraj wrażenie, że szybko siedliśmy kondycyjnie. Ciekaw jestem czy ciężkie treningi Koemana za niedługo pozytywnie wpłyną na wydolność zespołu. Jesli na koniec sezonu będziemy na 2 miejscu, a nieźle powalczymy w LM to będzie sezon udany. Kilku graczy jak Fati, Dest czy Pedri mogą stanowić o sile przyszłej Barcy. Może szansę dostanie Puig i Arajuo, oby odpalił De Jong. Przebudować do końca kadrę do końca i stworzyć zespół z perspektywą. Ciekaw jestem kiedy szansę dostanie Ilaix Moriba - widziałbym go za jakiś czas w 1 drużynie.

3

Odniosę się do wczorajszego El Classico. Już na chłodno, gdy emocje opadły. Wynik 1:3 jest w mojej opinii dość mylący. Do momentu rzutu karnego (w mojej opinii słusznego i kretyńsko zawalonego) wyglądaliśmy nawet dobrze. Wyjątkiem był zagubiony Pedri i Busquets, który nie nadążał. Pierwsza bramka idzie na jego konto. Olał totalnie powrót i nie wiem jeszcze do kogo miał pretensje. Po straconym golu od razu wyrównaliśmy - kolejna taka sytuacja po Sevilli. Bardzo na plus - Dest. Wyglądał, jakby grał w Barcelonie od wielu lat. Skuteczny i pokazujący się do gry Fati bardzo mi imponuje - póki co nie widać po niż presji. Coutinho niestety miał kluczową piłkę - niedługo później wszystko się zemściło bo w tamtym momencie zepchnelismy Real do obrony. Alba nie dawał rady kondycyjnie - ale to normalne po przerwie w grze spowodowanej kontuzją. De Jong nie najgorzej, ale wciąż nie jest zbawieniem drugiej linii. Najsłabsze wczoraj było moim zdaniem prawe skrzydło - Dest nie miał z kim pograć bo Pedri nie odnalazł się zupełnie na tej pozycji. Brakowało też ewidentnie napastnika, takiego silnego i dobrze grającego tyłem do bramki. Real ma takiego Benzema, który robi świetną robotę pod tym kątem. Widziałbym u nas na 9 gracza typu Maxi Gomez z Valencii. Coutinho też zdaje się tracić formę - ciekaw jestem jak na jego pozycji poradziłby sobie Puig. Na prawe skrzydło chciałbym wstawić kogoś z dwójki Trincao/Dembele. Portugalczyk nieźle zagrał w LM kiedy był w podawowym składzie. Nie widzę miejsca dla Griezzmanna - chyba że za Coutinho. Co do Koemana - plus za stawianie za młodzież nawet w takim meczu, minus za samobójcza zmianę. Jeśli chodzi o kadrę - pozbyłbym się Griezzmanna, Umtitiego, Martina B., Coutinho (przy dobrej ofercie). Potrzebny na gwałt zawodnik na 9 i jakiś przecinak na defensywnego pomocnika. Ciekaw jestem dalszej sytuacji w klubie. Mimo wszystko, w końcu da się oglądać Barcelonę, co było trudne w ostatnich latach.

0

@VenoM Pique z LM z ostatniego meczu nie pobije ;)

1

@FioletoweOczy Nie do końca się zgodzę. Wczoraj dostaliśmy szybko bramkę a wyrównaliśmy i przy odrobienie szczęścia mogliśmy prowadzić. Z Sevilla też szybko wyrównaliśmy. Brakuje ewidentnie silnej 9 z przodu, która się zastawi i przytrzyma piłkę. Dzisiaj bez tego nie da się grać z najlepszymi. Do tego Busquets wczoraj zawiódł mimo dobrego początku sezonu.

0

@BarcaInfo Wolę zwycięstwo bez wielkich emocji xD

0

@arekfanBarcy Niby możesz, ale jakieś podatki się płaci. Nie jest to takie zero/jedynkowe.

0

Część. Czy korzystacie z PPK? Z jednej strony wydaje się to spoko, bo "państwo" dopłaca i niby jest prowadzone przez prywatne firmy więc państwo nie może się dobrać. Natomiast z drugiej strony później mogą dowalić jakieś podatki od wypłaty, albo pobierania kwot miesięcznych wypłat wyższych od x. Nie wiem czy nie zrezygnować (bo automatycznie jest się przypisanym) i te pieniądze odkładać na jakiś fundusz emerytalny i mieć święty spokój. Jakie wasze opinie? Ja po prostu po akcjach z OFE i ogólnie akcjach państwa polskiego nie ufam, że państwo nie położy na tym lapy. Niezależność jest bardzo ważna.

1

@Mysliwy Wstydzisz się pochodzenia, mimo, że nie miałeś na nie wpływu? Rozumiem poczucie wstydu, za to kto nami rządzi i jakie podejmuje decyzje itp, ale sam fakt bycia urodzonym w Polsce to wstyd? Ciekawe. Rozumiem, że zawsze się będziesz wstydził, czy jakby hipotetycznie Polska była jak np USA czy Niemcy to wstyd zniknie?

0

@MesQueUnClub_87 Technicznie rzecz biorąc nie można się zrzec, jeśli nie ma się jednocześnie innego obywatelstwa. Kiedyś Cejrowski o tym mówił. Nie żebym ja chciał, tylko tak mi się przypomniało.

1

@szkutnik91 MD może sobie pisać takie rzeczy? Mają wgląd do decyzji?

1

@Joe_Pesci Luis się po prostu zestarzał. Szacun się należy, natomiast dobrze, że zwolnił miejsce młodym.

0

@barcelonaLM w innych krajach osoby doradzające w sprawie pandemii są znane z nazwiska. Czasem całe komisje. U nas ktoś doradza i nie mogą tego zdradzić bo jeszcze się coronawirus dowie i po ptokach.

0

@Lares Zgłoś do programistów.

0

@Kapitan_SW Aguero jak wygląda w tym blondzie xD

0

@Barca1992 OD soboty będzie strefa czerwona w całym kraju i git xD

2

Wiem, ze nie ma co wyciągać pochopnych wniosków, ale gra defensywna uległa poprawie dzięki pressingowi. Póki co straciliśmy 2 gole w 4 meczach w lidze (karny i stały fragment) oraz 1 w LM też karny. To daje 5 meczów bez utraty gola z gry. Oby tak dalej.

2

@tunczas4 Duży plus jest taki, że regularnie może grać Fati i nawet taki Pedri czy Trincao dostają minuty. Jakby był Suarez to raczej grałby w 1 składzie i automatycznie 1 miejsce mniej.

0

@MesQueUnClub_87 Wczoraj pod kątem strat bardzo znacząca różnica na plus względem poprzedniego meczu.

3

Myślę, że Messi najbardziej potrzebuje odpoczynku. Jest w słabej formie i widać przemęczenie. Antoine jest słaby, ale kondycyjnie na pewno lepiej się prezentuje xD

0

@klemens100 Nie mówię, że covid nie istnieje i że nie jest groźny. Odnoszę się tylko do sposobu liczenia samych zgonów na grypę. "generalnie nie wpisuje się grypy jako przyczyny śmierci". Nie widzę powodu, żeby ten profesor miał kłamać. Jest Prezydentem Polskiego Towarzystwa Chorób Metabolicznych i V-ce Prezydentem Polskiego Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych. Więc jest tu zdecydowanie inne podejście do metodologi liczenia zgonów. Tyle, co do reszty się nie spieram. Nie jestem koronasceptykiem ;)

1

@Zed1992 Smutne to, ale Busquets gra teraz klasę lepiej niż taki De Jong.

0

@klemens100 Jedyne do czego miałbym lekkie zastrzeżenia to maseczki i śmiertelność grupy. Maseczki - warto nosić takie, które rzeczywiście coś chronią (maseczki ffp2 n95). Śmiertelność grypy nie jest dobrze oszacowana. Fragment wywiadu z https://polskatimes.pl/prof-kuna-samotnosc-i-brak-czulosci-niszcza-nasza-odpornosc-przeciwwirusowa/ar/c15-15222604
"Powiedział pan, że SARS-COV2 powoduje dość typowe wirusowe zapalenie płuc, co sprawia, że jedne z osób nie mające żadnych chorób współistniejących, wychodzą z niego, a inne nie?



Mamy bardzo wiele czynników, które o tym decydują. Oficjalnie w Polsce na grypę, mówię o sezonie 2018-2019, chorowało 3 miliony 800 tysięcy osób, ale zmarło niewiele.



Tak dużo?!



Tak, to oficjalne dane. Na COVID-19 mamy do tej pory 100 tysięcy zachorowań. Kiedy chory na grypę umiera, nie piszemy, że umarł na grypę, tylko, że umarł z powodu niewydolności krążeniowej, zapalenia płuc - wpisujemy różne rozpoznania, ale generalnie nie wpisuje się grypy jako przyczyny śmierci. Wiemy, że jeśli ktoś ma cukrzycę, niewydolność nerek i zachoruje na grypę, to kombinacja grypy i przewlekłej choroby zawsze zwiększa ryzyko. Są nawet takie piękne badania i to polskie, z Uniwersytetu Jagiellońskiego, z których wynika, że ryzyko udaru mózgu u osób chorujących na grypę wzrasta osiem razy, a udar potem zabija, podobnie z zawałem serca - ryzyko w grypie rośnie 10 razy i też się umiera, ale na zawał. Z tych, którzy dostaną udaru, prawie 40 procent umiera, ale jako przyczynę zgonu wpisuje się udar, a nie grypę. Natomiast, z COVID-19 zrobiono tak, że jeśli atakuje osobę z chorobami przewlekłymi i jeśli taka osoba umrze, a miała wynik dodatni, to wpisuje się, że umarła na COVID-19."

0

@TomaszWitaszek


zamień przdnie opony miejscami, zobaczysz, albo zamień z tyłem... plus spraw ciśnienie w oponach

0

@adaskooow W miedzyczasie epizod w serialu Wataha :D

2

Śledzi ktoś jak radzi sobie Arthur w Juve? Gra coś w ogóle?

0

@klemens100 Stużuk ponownie trafił do szpitala. Jego 25-letnia była żona Sofia informowała, że jest w "ciężkim stanie" i "nieprzytomny". Dodała, że miał "problemy z układem sercowo-naczyniowym... jego serce nie daje sobie rady". "Jego stan jest bardzo ciężki. Nikt nie może z tym nic zrobić" - przekazała w mediach społecznościowych - Cytat onetu. Trafił do szpitala i miał problemy. Z tego artykułu nie wynika, że problemy pojawiły się w wyniku COVID. Jest to zbyt mało doprecyzowane. Najlepiej byłoby sprawdzić oryginalne posty, natomiast one nie są po angielsku, więc nie jestem w stanie dobrze przetłumaczyć.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?