@Bykunn Tak, bo nadal on się na świat nie pchał. Każdy chyba ma świadomość, że żadna antykoncepcja nie daje 100 procent pewności. Więc sam tutaj potwierdzasz, że nie chodzi o ochronę kobiet tylko ochronę tego komfortu, że jak będzie wpadka to można wyskrobać bo dwójka egoistów ważniejsza od życia, które się na ten świat nie pchało. Ono się nie obroni. Rozumiem, że jakby inne kraje zakazały aborcji to my też się mamy dostosować bo tak jest w cywilizowanych krajach? Bo życie ma być lekkie i przyjemnie, każdy może ruchać bez zobowiązań bo tak wygląda teraz postępowa cywilizacja? Niech się ruchaja ich wybór, ale aborcja to decydowanie o usunięciu 3 życia. Pół godziny przyjemności stawiasz wyżej niż życie ludzkie. Myślę, że nie ma tutaj jednak miejsca na konsensus. Dla mnie ludzkie życie zawsze będzie wyżej niż komfortowe życie.
@Bykunn Ma nie być granic? Aborcja jako późna forma antykoncepcji to jakieś nieporozumienie. Rozumiem kwestię wyboru bo dziecko może mieć małe szanse przeżycia lub gwałt, ale pozbawianie kogoś życia bo się zapomniało zabezpieczyć? Litości. Albo się jest dorosłym i się ponosi konsekwencje swoich czynów albo nie. Nie naginajmy prawa pod kobiety i mężczyzn, które chcą sobie wyskrobać bo nie taki był plan. Dziecko na świat samo się nie pcha. Poza tym skoro mężczyzna ma płacić alimeny bo np kobieta się zadecydowała na dziecko, to w końcu facet jest do czegoś potrzebny czy nie? Wg skrajnej lewicy mężczyzna ma być dawcą spermy i alimentów. Żeby nie było - każda skrajność do niczego dobrego nie prowadzi. Prawicowa również. Natomiast pytanie czy muszą być jakieś granice wydaje się niepoważne. Jeśli coś źle zinterpretowałem to przepraszam ;)
@ElTomas Akurat w tym roku dziwne, że rolnicy mieliby nie protestować - chcieli zamknąć im dorobki życia, pozbawić wielu ludzi pracy, a część puścić z długami.
@Czeresniafcb Trincao wg mnie dużo więcej dawał niż totalnie beznadziejny Dembele z 1 połowy. Francuzowi chyba 3 zawodników zwróciło uwagę, żeby zaczął podawać bo co miał piłkę to biegł do przodu i tracił. Z Juve super, wczoraj tragedia.
@SmoothCriminal Tyle, że przy Valverde nie było postępu, zwycięstwa dzięki przebłyskowi Messiego czy Suareza. Z sezonu na sezon, z meczu na mecz było gorzej. Ja myślę, że jak wróci skutecznośc to będzie regularnie punktować w lidze. A jakby jeszcze Koeman dostał co chciał - pomocnika box to box, stopera i 9 to w ogóle.
@pacior95 Mnie martwią jego serie bezsensownych dryblingów, kiedy może podać. Dembele w pierwszej połowie totalnie bez głowy kiwał, to od razu druga na ławie.
Żal mi Koemana. Nie mógł kupić sobie 9 i pomocnika box to box jak chciał. Nie dostał 4 stopera. Układa z tego co małe. Widać ogromną zmianę w bieganiu, chęci wygrywania. Wczoraj dobre zmiany w przerwie. Mnóstwo sytuacji. I co taki Koeman winny, że marnowaliśmy świetne okazje a Neto puścił co puścił? Wg mnie wykonuje do robotę. Trzeba popracować nad skutecznością i pójdziemy w dobrą stronę. Martwi jeszcze słabiutki Messi.
@messi 94 Ja się nie zgodzę, że gramy wolno. Stworzyliśmy bardzo dużo okazji, nie pamiętam za poprzedników, żebyśmy kreowali tyle akcji na szybkości skrzydłami w 1 meczu. Brakuje wykończenia i przecinaka na defensywnym pomocniku.
Jedyne co mnie martwi to brak zmienników dla obrońców, brak przecinaka na defensywnym pomocniku i środkowego napastnika. Dziś zabrakło w zasadzie tylko skuteczności. Trener się wkurza na ławce i krzyczy za niewykorzystane okazje co jest na plus. Zrobił dobre zmiany, nie boi się posadzić słabych zawodników niż przerwie. Druga połowa zupełnie inna. Irytował mnie jeszcze Leo zupełnie niepotrzebnymi wieloma dryblingami kończącymi się stratami, frustracją i spuszczaniem głowy bo w obronie niczego nie dawał. Gdyby Ansu wykończył podanie Lengleta to pewnie byłby mecz do 1 bramki. Ja widzę duża zmianę w drużynie, walkę i dużo kreowanych sytuacji pomimo braku środkowego napastnika. Jestem rozczarowany skutecznością, ale mimo to podobają mi się zmiany i że trener nadal konsekwentnie stawia na młodych. Wymowne jest to, że Busi nie nadąża. Czas Pique też się kończy.
@pacior95 Grał Messi i niestety był słabiutki. Nieskuteczny, uwikłany w niepotrzebne dryblingi plus mało udzielający się w obronie bo głównie spacerował.
16
@Bykunn A kto powiedział, że jestem katolem? Ty masz chyba jakiś problem z tym. Pojęcia nie masz gościu co myślę o kościele.
24
@Bykunn Tak, bo nadal on się na świat nie pchał. Każdy chyba ma świadomość, że żadna antykoncepcja nie daje 100 procent pewności. Więc sam tutaj potwierdzasz, że nie chodzi o ochronę kobiet tylko ochronę tego komfortu, że jak będzie wpadka to można wyskrobać bo dwójka egoistów ważniejsza od życia, które się na ten świat nie pchało. Ono się nie obroni. Rozumiem, że jakby inne kraje zakazały aborcji to my też się mamy dostosować bo tak jest w cywilizowanych krajach? Bo życie ma być lekkie i przyjemnie, każdy może ruchać bez zobowiązań bo tak wygląda teraz postępowa cywilizacja? Niech się ruchaja ich wybór, ale aborcja to decydowanie o usunięciu 3 życia. Pół godziny przyjemności stawiasz wyżej niż życie ludzkie. Myślę, że nie ma tutaj jednak miejsca na konsensus. Dla mnie ludzkie życie zawsze będzie wyżej niż komfortowe życie.
4
@Bykunn A którzy to specjaliści podają 12 tydzień? Chętnie poczytam. Tutaj jest rozwój płodu tydzień po tygodniu tak dla zobraozwania. https://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-dziecko/przebieg-ciazy/ciaza-jak-rozwija-sie-plod-tydzien-po-tygodniu-aa-ydKH-kEQA-WEJd.html
27
@Bykunn Ma nie być granic? Aborcja jako późna forma antykoncepcji to jakieś nieporozumienie. Rozumiem kwestię wyboru bo dziecko może mieć małe szanse przeżycia lub gwałt, ale pozbawianie kogoś życia bo się zapomniało zabezpieczyć? Litości. Albo się jest dorosłym i się ponosi konsekwencje swoich czynów albo nie. Nie naginajmy prawa pod kobiety i mężczyzn, które chcą sobie wyskrobać bo nie taki był plan. Dziecko na świat samo się nie pcha. Poza tym skoro mężczyzna ma płacić alimeny bo np kobieta się zadecydowała na dziecko, to w końcu facet jest do czegoś potrzebny czy nie? Wg skrajnej lewicy mężczyzna ma być dawcą spermy i alimentów. Żeby nie było - każda skrajność do niczego dobrego nie prowadzi. Prawicowa również. Natomiast pytanie czy muszą być jakieś granice wydaje się niepoważne. Jeśli coś źle zinterpretowałem to przepraszam ;)
0
@ElTomas Akurat w tym roku dziwne, że rolnicy mieliby nie protestować - chcieli zamknąć im dorobki życia, pozbawić wielu ludzi pracy, a część puścić z długami.
0
@draxidox Serial "Nawiedzony dom na wzgórzu". Serial - ale bardzo polecam. Z filmów - obecność.
0
@Czeresniafcb Trincao wg mnie dużo więcej dawał niż totalnie beznadziejny Dembele z 1 połowy. Francuzowi chyba 3 zawodników zwróciło uwagę, żeby zaczął podawać bo co miał piłkę to biegł do przodu i tracił. Z Juve super, wczoraj tragedia.
1
@ElKamil Tylko mniej byśmy kreowali, bo zająłby jakiemuś młodziakowi miejsce w składzie.
4
@SmoothCriminal Tyle, że przy Valverde nie było postępu, zwycięstwa dzięki przebłyskowi Messiego czy Suareza. Z sezonu na sezon, z meczu na mecz było gorzej. Ja myślę, że jak wróci skutecznośc to będzie regularnie punktować w lidze. A jakby jeszcze Koeman dostał co chciał - pomocnika box to box, stopera i 9 to w ogóle.
0
@pacior95 Mnie martwią jego serie bezsensownych dryblingów, kiedy może podać. Dembele w pierwszej połowie totalnie bez głowy kiwał, to od razu druga na ławie.
0
@Ghotti Liczę, że skuteczność niedługo też przyjdzie i będziemy regularnie punktować. Granie młodymi zaowocuje w przyszłości.
0
@mint A kto ma grać w pomocy? Pjanic jedynie coś pokazuje.
101
Żal mi Koemana. Nie mógł kupić sobie 9 i pomocnika box to box jak chciał. Nie dostał 4 stopera. Układa z tego co małe. Widać ogromną zmianę w bieganiu, chęci wygrywania. Wczoraj dobre zmiany w przerwie. Mnóstwo sytuacji. I co taki Koeman winny, że marnowaliśmy świetne okazje a Neto puścił co puścił? Wg mnie wykonuje do robotę. Trzeba popracować nad skutecznością i pójdziemy w dobrą stronę. Martwi jeszcze słabiutki Messi.
0
@JohnBarça A co by Puig pomógł skroro jedynie wykończenia brakowało? Sytuacji była cała masa.
2
@messi 94 Ja się nie zgodzę, że gramy wolno. Stworzyliśmy bardzo dużo okazji, nie pamiętam za poprzedników, żebyśmy kreowali tyle akcji na szybkości skrzydłami w 1 meczu. Brakuje wykończenia i przecinaka na defensywnym pomocniku.
4
Jedyne co mnie martwi to brak zmienników dla obrońców, brak przecinaka na defensywnym pomocniku i środkowego napastnika. Dziś zabrakło w zasadzie tylko skuteczności. Trener się wkurza na ławce i krzyczy za niewykorzystane okazje co jest na plus. Zrobił dobre zmiany, nie boi się posadzić słabych zawodników niż przerwie. Druga połowa zupełnie inna. Irytował mnie jeszcze Leo zupełnie niepotrzebnymi wieloma dryblingami kończącymi się stratami, frustracją i spuszczaniem głowy bo w obronie niczego nie dawał. Gdyby Ansu wykończył podanie Lengleta to pewnie byłby mecz do 1 bramki. Ja widzę duża zmianę w drużynie, walkę i dużo kreowanych sytuacji pomimo braku środkowego napastnika. Jestem rozczarowany skutecznością, ale mimo to podobają mi się zmiany i że trener nadal konsekwentnie stawia na młodych. Wymowne jest to, że Busi nie nadąża. Czas Pique też się kończy.
0
@pacior95 Grał Messi i niestety był słabiutki. Nieskuteczny, uwikłany w niepotrzebne dryblingi plus mało udzielający się w obronie bo głównie spacerował.
5
@robaqxcore91 Cała druga połowa była dominacją, przed kartką również.
0
@pacior95 teraz każdy mecz jest ważny? Jest możliwość jego odejścia po sezonie. Warto zacząć się uczyć gry bez niego.
0
@Bartek22 Podejrzewam, że Trincao może być lepszym rywalem niż Perez.
0
@masik86 Tego nie wiemy. Perdi po słabym meczu z Realem nie zgasł - z Juve super mecz. Może to świadczyć o silnej psychice.
4
Kolejny plus Pedriego jest taki, że mamy już 2 nastoletnie diamenciki, więc presja może się jakoś rozłożyć skoro nie skupi się na 1 graczu.
3
@nokia666 A skąd wiesz ile on gra i jak trenuje? :)
1
@Vito9 Ogólnie murawa była tragiczna.
1
@Vito9 Roland chyba doznał urazu po interwencji pod koniec 1 połowy z Juve bo się położył po akcji.
1
@Yoshi94 Antoine ma jakąś blokadę. Wczoraj kolejna akcja w której powinien strzelić i tego nie robi.
2
@izabella No tak, trener nie może zwrócić uwagi Messiemu, że powinien wykorzystywać okazje. Leo najwyżej może zwrócić uwagę Koemanowi.
0
@macio_944 Mniej emocjonalny jego gość, który wrzuca filmiki jak płacze nad konstytucją? xD
1
@pax Zazwyczaj jak w komentarzach skład się podoba to wynik już nie bardzo.
0
@kiper09 Póki co straciliśmy w całym sezonie 2 bramki z gry, 2 z rzutów karnych i 1 po rzucie różnym. Bywało gorzej.