13

Swoją drogą - jaki wpływ na podwyżkę Messiego i Neymara, ma właśnie ta cała afera podatkowa? Musieli zwrócić Skarbowi Państwa ogromne sumy, a owe podwyżki w kontraktach... mają im zrekompensować te 'straty'. Jeśliby ktoś pociągał za sznurki w tej sprawie, to ekonomicznie całkiem ładnie dowalono Barcelonie.

8

albo gra FIFĄ :D

4

Odpowiedź z klasą! :)

3

Nie wierzę w te plotki, ale jeśli Neymar będzie chciał odejść, to trudno. Żaden zawodnik nie stoi ponad klubem.

11

Wcale się im nie dziwię, że chcą wynieść się z kraju. Natomiast, zgodnie z przepisami bodajże prawa międzynarodowego, a także i w zgodzie z logiką - uchodźca, to ktoś to uchodzi przed wojną do najbliższego kraju niezagrożonego wojną. Także ci, którzy przybywają do Europy, to nie uchodźcy, a imigranci. Używaj adekwatnych określeń, bo to co piszesz jest błędem semantycznym.

2

Bravo grał w KMŚ z tego powodu, że być może już nigdy w swojej karierze nie będzie miał okazji na występ w tych rozgrywkach i zdobycie pucharu, a MATS jest młody i istnieje ogromna szansa, że taką możliwość uzyska. Podobnież jest w przypadku CdR i LM. Claudio nie ma ich w swoim CV, a Marc i owszem. Jestem przekonany, że od następnego sezonu nastąpi roszada. Ter Stegen w La Liga, a w pozostałych spotkaniach Bravo. Tak żeby każdy mógł być spełniony, jeśli chodzi o trofea.

6

W takim razie, skąd spłyną pieniądze na nowy kontrakt dla Neymara i podwyżkę dla Messiego? Wydaje mi się, że bez sponsora, skończyłoby się to katastrofą finansową lub sprzedażą kogoś z tridente.

3

I nasz polski akcent - Tomasz Hajto. O ile mnie pamięć nie myli, to z lubością kolekcjonował czerwone kartki, a w żółtych był nawet rekordzistą.

3

Roy Keane. Andoni Goikoetxea. Pepe. Paul Gascoigne. Eric Cantona.

2

Czytałem kiedyś książkę 'Wójt. Jedziemy z Frajerami.' Co prawda, to głównie polskie realia, ale tzw. 'smarowanie' jest wszechobecne. I to nie chodzi o to, że płaci się drużynie, żeby przegrała, czy obrońcy, aby sprokurował karnego, ale drużynie przeciwnej obiecuje się pokaźną premię za zwycięstwo. To dość mocna mobilizacja, a do tego problematyczna sytuacja prawna, jeśli chodzi o postawienie zarzutu korupcji. Nie mam żadnych dowodów ws. Mleczarza, ale wydaje mi się, że ów sposób może być mu nieobcy.

5

Miasto Boga polecam. Mnie zmiażdżył.

3

W UE istnieje coś takiego jak Dyrektywa Rady 2003/86/WE z dnia 22 września 2003 r. w sprawie prawa do łączenia rodzin.

Cała rodzina składała się na podróż do Ziemi Obiecanej dla jednej osoby. Po jakimś czasie, ów osobnik będzie mógł wystąpić o sprowadzenie do UE pozostałych członków. Także licz te 7 tyś razy 3-4 przynajmniej.

9

Dotarłem do informacji, że owi przyjaźni przybysze będą mnie ubogacać kulturowo na mojej ulicy! Czas wybrać się na strych do 'dziadków' i pogrzebać w kufrze...

4

Czasy kiedy Chińczyk pracował za miskę ryżu już dawno minęły. Teraz to Europa konsekwentnie staję się zaściankiem wobec Państwa Środka. Kto wie, może dzięki fortunie będą w stanie za kilkanaście lat stworzyć w miarę konkurencyjną ligę. A finał KMŚ dla tryumfatora europejskiej Ligi Mistrzów nie będzie już jak mawiał Siwy Portugalczyk 'dwoma meczykami'.

6

Islam zawsze był taki. Nieraz chcieli podbić Europę, ale nasi dzielni rycerze wierzący w Boga i walczący o własną ziemię, stawiali im czoła. Bitwa pod Poiters - 732 r. Bitwa morska pod Lepanto - 1571 r. Odsiecz wiedeńska - 1683 r.

Tymczasem w Europie panuje marksizm kulturowy, 'publiczny ateizm', multikulti, sodomia, zamordyzm gospodarczy i tego typu od stu lat przeprowadzane na europejskich narodach żywe eksperymenty. Już nawet nie trzeba nas najeżdżać. Żadna armia nie wystrzeli ani jednego naboju. Zaatakowani tweetami i postami, odpowiedzą gwałtami i morderstwami, o napiętnowaniu nie wspominając. Zachodnia Europa została podbita przez islam. Za 20-30 lat będziemy mieć tego żywy dowód. Kraje, które walczą o świeckość będą państwami wyznaniowymi. Na tym skończy się ich walka z chrześcijaństwem, że im łby dzicz pourywa. W myśl zasady muzułmańskiej, gorszy jest ateista niż innowierca. Została walkę o Europę Wschodnią, o normalność. Jeszcze trochę, a postępowa część UE będzie emigrować do naszego kraju.

5

Bernat na początku swojej przygody z Bayernem spisywał się naprawdę nieźle. Im dalej w las, tym gorzej. W ostatnim meczu wszedł na samą końcówkę spotkania - też miał dłuższy rozbrat z futbolem, spowodowany kontuzją. Problemy zdrowotne Gwiazdy Południa są groteskowe. Na dobrą sprawę to niemal cały blok defensywny jest regularnie trzebiony. Benatia i Badstuber kontuzją za kontuzją. Teraz wypadł im Boateng i znowuż Martinez. Oj, nie zazdroszczę Guardioli. W spotkaniu z Wieśniakami na środku obrony grał...Joshua Kimmich.

5

Po dłuższej kontuzji wraca do treningów. Co do jego gry - całkiem przyzwoicie. Najlepiej w bloku defensywnym Bayernu prezentują się Boateng i Martinez, potem Benatia, a najsłabiej Badstuber.

3

Konsumpcjonizm, doskonalenie własnej egzystencji, wolność finansowa, chęć ciągłego rozwoju - naturalne. Ego.



Każdy postępuje tak, żeby było mu jak najlepiej i nie ma w tym nic złego. Stąd najlepsi prawnicy i optymalizacja podatkowa. Myślę, że to zachowanie większości piłkarzy. Pytanie jest inne, co do ciężkiej cholery dzieje się w Hiszpanii? Dom publiczny mają w prawie podatkowym? Piłkarze innych klubów z La Liga też mają z tego tytułu niestrawności? Czy może to jakaś vendetta?

8

Pytanie jest fundamentalne - Czy w obecnej sytuacji kadrowej w linii pomocy, Paul Pogba jest na tyle niezbędny, aby wydać na niego tak astronomiczną kwotę?

5

Twin Peaks jest nieprawdopodobny. Cały urok serialu nie polega na tropieniu tej jednej zbrodni i mordercy, ale na magiczno-onirycznym rysie malowniczego, spokojnego miasteczka, w głębi którego spoczywa odwieczne dobro i zło. Nietuzinkowi bohaterowie dopełniają dzieła. Ich problemy - od poważnych po duperelowate są przedstawione zupełnie oryginalnie. Niesamowita zabawa formą i treścią. Ahh, można by dłuuuugo pisać.

10

Jeśli kogoś interesuje przeszłość członków KOD-u, to tutaj jest świetne opracowanie. Dla tych co są w stanie zmierzyć się z Prawdą.

http://www.piens.pl/kto-jest-kim-piekne-opracowanie-postaci-kod/#comments

11

Ten cały strach odgrywa się w głowach ludzi. Nie będzie ani lepiej, ani gorzej, ale społeczeństwo jest już napompowane i to się liczy.

Dopóki istnieje pieniądz fiducjarny (a nic nie wskazuje, że coś się zmieni w tej kwestii), te całe ratingi to spekulacje i zbędna rozrywka intelektualna.

12

Za to hejting zdecydowanie w górę. Z wypiekami na twarzy czekam na to, co będzie dalej.

3

Ogólnie to miała być forma żartu, a nie zarzut wobec Redakcji. Po raz pierwszy oglądam Przyjaciół, chyba mi wybaczysz ten zachwyt Chandlerem?

34

A w formularzu czytelnictwa zaznaczyłem, że jesteście na czas z newsami. Seppuku czy Harakiri?

1

Ktoś z Was czytał lub oglądał Myszy i Ludzie? Dawno żadna książka i film (który obejrzałem parę minut po przeczytaniu książki) nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Serdecznie polecam.

2

Kapitanie :D Dawno Cię nie widziałem :) Tak, zaglądam tutaj od czasu do czasu. Zerknij na mój profil, a zobaczysz, że moja mała, skromna petycja ws. powstania czegoś na wzór La Rambli przeistoczyła się w rzeczywistość :)

1

Nie, nie, nie - to moje zdanie. Taki klub jak Barca w Pucharze Króla obserwuje losowanie, po czym treściwie mówi - ok. To inne kluby mają przed nami zgrzytać zębami. A jakim składem będziemy grać, to jest zupełnie nieważne. Puchar Króla jest od tego, żeby ci mniej eksploatowani, także mogli się wykazać i suma sumarum zdobyć własne trofeum, a przynajmniej walnie się do niego przyczynić.

3

Rozumiem, gdyby to była LM. Jednak w CdR co to za różnica na kogo trafimy, szczególnie kiedy Real Madryt sam się wyeliminował? Trzeba wszystkich pokonać i tyle. A kadra jak się się okazuje jest naprawdę konkurencyjna.

3

A 'maracański kot' Ramallets?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?