Cochise
Dołączył/a: wrzesień 2011
158 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
17
Czołobitność wobec Zizou przybiera karykaturalną formę. Madryccy pismacy popadli w taką egzaltację, jakby Francuz wyciągnął z piekielnych czeluści Real na światło dzienne, gdzie jednym meczem zgarnął Mistrzostwo Hiszpanii, Puchar Króla i Ligę Mistrzów. Oj, Wielka Smuta panuje w stolicy, skoro jedna jaskółka sprawiła tyle przyjemności mości Perezowi i jego dziennikarskim najemnikom. I śmieszno, i straszno.
14
Spojrzałbym na sprawę trochę inaczej. Film Ida był finansowany przez PISF, czyli z pieniędzy obywateli, a więc nie jest to produkcja prywatna, lecz 'państwowa', 'narodowa'. Z prywatnych pieniędzy można kręcić sobie filmy jakie tam się chce, ale skoro składają się na to Polacy, to taka produkcja powinna realizować jakieś cele publiczne.
Wielkie, dumne i bogate Narody z rozmachem odtwarzają na ekranach swoje największe zwycięstwa, tryumfy, postępy technologiczne naukowe, cywilizacyjne. Po to, aby budować pozytywny mit o własnym państwie. Biedniejsze też mogą to czynić, oczywiście na mniejszą skalę.
Jeśli nieustannie będziemy skupiać się na nieudanych powstaniach, przegranych wojnach, ciemiężeniu nas, jaki pozytywny aspekt przekażemy światu i potomnym? Jaki obraz Narodu stworzymy? Permanentnie ubiedzonego, pokrzywdzonego, niezdarnego, a może i takiego, gdzie za paznokciami tkwią brudne demony nienawiści i rewanżyzmu na Bogu ducha winnych prostych ludziach.
W ponad tysiącletniej historii miewaliśmy wspaniałe epizody. Myślę, że na zdrowie naszej ojczyźnie wyszłoby, gdybyśmy starali się przekazać urbi et orbi, że Polska to także wielcy bohaterowie, zwycięzcy, wspaniali naukowcy, odkrywcy, generałowie. Nikt za nas tego nie zrobi. A przecież taki pozytywny mit poszedłby w eter i na pewno by owocował.
9
Elementarną zasadą demokracji jest to, że Naród jest suwerenem, a większość ma rację i sprawuje rządy. Na PiS głosowało prawie 6 mln obywateli. Marsze KODu wg różnych źródeł przyciągają między 10, a 50 tysięcy. Pojmujesz dysproporcję?
11
W demokracji liczy się wola większości, a nie Prawo. Nie rozumiem ludzi, którzy krzyczą, że demokracja jest zagrożona. Jest właśnie dosłownie realizowana.
1
Thiago powiedział, że nie rusza się z Bayernu. Jak nie City, to gdzie?
2
Może trochę zbyt wcześnie na takie pytanie, ale jak sądzicie - kogo jest w stanie sprowadzić do City Guardiola?
4
Po zakończeniu tzw 'komuny' nie nastąpiła żadna lustracja, dekomunizacja owego zbrodniczego systemu, a także ich gałęzi, czyli polityków. Po upadku III Rzeszy mieliśmy denazyfikacje. Demontaż ZSRR w wielu krajach zakończył się ostatecznym odsunięciem od walki o stołki byłych apartczyków zbrodniczego systemu np. w byłym NRD, w Czechach. W III RP zasiadający po stronie władzy czerwonej nie tylko nie zostali osądzeni, ale i również wciąż sprawują władzę. Wielu polityków to PZPRowcy (z PiSu także), ZSLowcy (PSL). Nomenklatura po uwłaszczeniu się transformowała się w nowy system, nazwany powszechnie demokracją z kapitalizmem kompradorskim jako ustrojem gospodarczym. Jako, że tabuny polityków, a także dziennikarscy klakierzy są umaczani w poprzednim reżimie, to muszą tańczyć na melodię jaką ich mocodawcy zanucą. Wiara w to, że istnieje w Polsce jakakolwiek demokracja, wolność jest infantylna. Ex-Rząd RP na czele, którego stał D. Tusk (TW Oskar), a później E. Kopacz był przedłużeniem mutacji komunizmu. To samo tyczy się innych rządów, w tym obecnego. Walka o władzuchnę trwa między frakcjami dawnego PRLu, a Naród się na to łapie. Dobry-zły glina. Teatr za nasze pieniądze.
9
W tym momencie, Barcelona i Bayern idą łeb w łeb. Wymarzony finał LM.
2
Gramy koncertowo. Jedyny mankament - nieodnotowane bądź niewykartkowane faule Realu.
2
Odpowiedz mi na takie pytanie. Laporta jak i jego zwolennicy powołują się na czyste koszulki etc. Rozumiem, że jesteście za sprzedażą Messiego i nieprzedłużeniem kontraktu z Neymarem. W jaki sposób byście te umowy sfinansowali?
1
A nie wiedziałem, chyba muszę uważniej zajrzeć w genealogię ;)
0
Bardzo dobrze, że dostał czerwoną. Jeszcze sędziowie powinni karać w ten sam sposób nurkowania i udawanie. Może wreszcie byłby to męski sport.
2
Tak, tak :) Tak logicznego paxa uwielbiam czytać :)
8
Gdyby miał lepsze kontakty niż Bartłomiej, to by rządził FC Barceloną.
15
A ja się nie łudzę, ale chciałbym, żeby wszechdostępna była bajka o mrówce i koniku polnym. Swoją drogą Pax jesteś bardzo inteligentnym człowiekiem, z którym uwielbiam dyskutować, bo mogę się nauczyć czegoś nowego - z wyjątkiem polityki. To co napisałeś powyżej - populizm na poziomie g*****. Aż mi jest przykro.
0
ZZ to masakryczne pasibrzuchy i jedno z przyczyn tragedii tego ustroju.Nie przypominam sobie, żeby służba była konkurencyjna, Czy mam możliwość wybrania dowolnego płacenia składki? Straszliwe brednie z Twojej strony Pax :) Edukacja? Poczytaj o KEN I wszystkich zakulisowych gierkach z tym związanych :) Poza tym jaka jest różnica dla właściciela co do kopalni? Jemu chodzi tylko i wyłącznie o zysk, skoro kopalna przynosiła mega straty i była zacofana gospodarcza, to po co komu taka kopalnia? Chcesz w państwie będącym zagłębiem węglowym płacić 900 zł za tonę, podczas gdy kraje obfite np w ropę za paliwo płacą ok 50 gr? NONSENS
0
Komunizmu nie było, masz 100% rację. Bo ten ustrój to totalny debilizm, nikt nie jest w stanie go wprowadzić. Poczytaj o Pol Pocie.
Zgadzam się, ale tylko po części. Raz, że zamknięto, a nie sprywatyzowano. Dwa są prywatne kopalnie, które całkiem nieźle prosperują. Trzy jeśli rozmawiamy o nierentownych instytucjach dlaczego do tej pory nikt nie sprywatyzował służby zdrowia i edukacji?
1
Zapominasz, że przed wejściem do UE, przyjmowaliśmy umowy stowarzyszeniowe, bez których nikt by nas nie przyjął :)
2
Pax wymieniłeś same genialne filmy, w tym mój ulubiony :)
2
Czy użyłem wobec kogoś jakiegoś obraźliwego sformułowania? Jeśli tak, to przepraszam.
1
Jeśli zamierzasz oglądać do snu, to nie dasz rady obejrzeć Odysei Kosmicznej. Momentami film jest monotonny, aczkolwiek przesłanie jest ponadgalaktyczne :)
4
Syria, Korea Północna, Kuba - tam nie ma króla i monarchii ? Do tego to głównie państwa socjalistyczne? O co Ci chodzi człowieku? Jak UE podnosi poziom życia? Zanim byliśmy w Unii to średni wzrost gospodarczy był ok 5-7 %, teraz jest 1-3%? O czym Ty mówisz? Członkostwo w UE nas zrujnowało. Co z tego, że mamy baseny. stadiony i opery skoro fabryki są zamykane? Gdzie Ty żyjesz? Dzisiejszy świat wcale nie pokazuje, że ten ustrój jest zły, bo niemal wszędzie rządzi demokracja lub dyktatorzy. Skąd Ty się urwałeś?
2
Wyspę Tajemnic oglądałeś? Jak chcesz zajebiście się skupić na myśleniu to polecam Odyseję Kosmiczną 2001. Jak troszkę mniej to Into The Wild,
2
Co za bezsensowny słowotok. Gdzie masz na Ukrainie monarchię? Hahaha. Ostatnio jak Polska miała monarchię była jednym z najbardziej liczących się państw na świecie. I uwaga - jako jedyna miała swobodę religijną. W roku którym uchwaliliśmy konfederację warszawską, to w bardzo podobnych ramach we Francji nastąpiła rzeź hugenotów. Poucz się historii, bo inaczej ta rozmowa jest jak do szafy.
1
Akurat komentarz ze strony kibica KRÓLEWSKICH wpisuję się tutaj idealnie w ramy Barei. Idź być udawanym Królewskim gdzie indziej.
1
Ilu króli zginęło? Naprawdę wierzysz w takie bzdury? Władza pochodzi od ludu, narodu......To co mamy zabić lud, naród?
2
Łatwiej jest zabić JEDNEGO króla (co niejednokrotnie w historii się zdarzyło) niż ok 50 % ludzi vel demokracja.
8
Swoją drogą i Sokrates, i Arystoteles uważali demokrację na ogromne zło (a żyli w demokratycznej Grecji). Czy po latach, wiekach ktokolwiek uważa ich za oszołomów lub debili? W takim razie czy człowiek krytykujący w Polsce samą demokrację także z automatu ma być oderwanym od rzeczywistości? Ja chcę monarchii. Chcę króla, który nie będzie musiał się korumpować i będzie dobrze rządził, bo............. władzę przekaże swojemu synowi, a więc ma w tym interes. I nie będzie zbędnych urzędów, bo przez to mniej wpłynie mu do skarbca! Tymczasem, politycy realizują zasadę - po nas choćby potop. I tak, tak czekam na hejty, że jestem ze średniowiecza.
3
Da się bardziej rozgrabić kraj niż przez te 8 lat? Nie głosowałem na PiS, ale czy są w stanie tak niszczyć państwo jak PO? Szczerze wątpię.
7
I oczywiście największe pranie mózgu w historii - żadnej lewicy w sejmie nie będzie. Ja się pytam dlaczego PiS ma gospodarczo program socjalistyczny? Toć jak PO rządziło, też było lewicowe sam p. Tusk powiedział, że jest socjaldemokratą. Mamy PSL, a więc były ZSL - komuchy. Kukiz, który miota się od prawicy do lewicy. Nowoczesna, wydmuszka i koło ratunkowe PO - partia marksistowskich bankierów z BŚ i MFW. Jak to nie ma lewicy w sejmie? Co to za manipulacje? Ludzie, trzeba się wyrwać z tego chorego snu.