3

@Janiama Nie chce po prostu by cokolwiek, co dzieje sie w Polsce porownywac z holokaustem.
Oczywiscie jesli chodzi o marsze, czy niektore hasla, to mozna zawsze znalezc podobienstwa, propadanda nie zmienila sie az tak bardzo.
Nie czuje zagroznia faszyzmu czy narodowego socjalizmu w naszym kraju. Ci ludzi to skrajnosc, ktore jest barddzo mala, ale czujnym trzeba oczywiscie byc.

ps. moze Ty mi odpowiesz, dlaczego wielu krytykuje Korwina jesli wspomni o Adolfie, ale sami bardzo chetnie odwoluja sie do tego okresu?

3

@student97r I zeby byla jasnosc: jesli ktos bije homoseksuliste, czy kogokolwiek - to nie ma w tym ani Boga, ani honoru, ani ojczyzny.

0

@student97r Nienawisc/antagonizm jest wpisany w nasza nature, jest z nami od zawsze.
Ja wierze w balans. Kosciol to instytucja, nie zadna prywatna sprawa - moze pomoc, moze patrzec wladzy na lapy - jaka za komuny , ale moze tez narobic bigosu gdy zbrata sie z wladza.
Tak jak napisales - uogolnienia czesto przkrywaja rzczywistosc.
Pilnujemy siebie nawzajem by byl balans - @Odesseiron napisal cos, a ja mu odp. ze troche przesadzil. I git.

1

@student97r Ciekawe tez jest to, ze wielu celebrytwo uzywa wlasnie tego porownania (pani Cielecka czuje siw w PL jak w gettcie itd), ale gdy pan pod muszka cos wspomni o Hitlerze, to jest wielke oburzenie.

3

@student97r Ksiaz pedofil - ten zwiazek frazeologiczny jest juz na stale w naszym jezyku, kto wie, czy ktos bardzo mlody nie uzywa zamiennie - ksiadz lub pedofil.
Przy czym tez srodowiska tez nie zawsze pokazuje cala game tolerancji.

Wiem o czym mowisz, ale nie chce obecnej Polski porownywac do lat 30 w Niemczech, po prostu jakos niesmaczne to jest i troche obrazliwe dla nas.
Nienawisc jest, jest milos to i nienawisc, ale to nie znaczy, ze za chwile bedziemy mieli eksterminacje innych orientacji. Jakies lekcje chyba zostaly odrobnione?

0

@Janiama “Wszystko w Państwie, nic poza Państwem, nic przeciw Państwu” - to jest prawdziwa definicja faszyzmu - nie przypomina Tobie czegos?

19

@Odesseiron Chyba zbyt duzy skrot myslowy. Generalnie nie chce mi sie wierzyc, ze ktos w PL chialby eksterminacji homoseksualistow i innych ludzi o innej orientacji. Nikt nie napisal przeciez : strefa wolna od homoseksualistow i innych orientacji.
Raczej chodzi o to, ze ktos nie zyczy sobie natarczywej ideologii LGBT (jesli ktos ja za natarczywa uwaza).
Polska to kraj doswiadczony przez rezimy i wmawianie naszym krajanom checi czystek, troche mnie dziwi, bylismy ofiarami, nie sprawcami. Czy zdarzaja sie zgnite jaja? Pewnie, ze tak, ale niestety sa wszedzie i u nas naleza na szczescie do mniejszosci.
Moglo Ci sie tak skojarzyc, ale mimo wszystko to troche nie trafione i przerysowane.
Debaty w naszym kraju zdominowane sa przez swiatopoglad, to przypadek, czy zamysl?

0

@Chwytliwy grał w reprezentacji ?

1

@Bernard777 Rob/Richard Witschge chyba troche gorsi

0

@LuisSalvano tez mocna para

0

@Chwytliwy Franco legenda , a gdzie grał brat ?

0

@Avada Kedavra wysoko na pewno

1

@bartniczek7 nie mogło zabraknąć ;)

0

@Wawrzyszewski i beknął za to?

0

Najlepsi bracia w historii piłki nożnej?

0

@Tomek_TF "Zdymisjonowano" wielu fajnych uzytkownikow, inni strajkuja.

0

@TheNekro94 To dobrze.

2

@Bartek22 nawiazanie do poprzedniej dyskusji :)

5

@Odesseiron Juz kilka tygodni temu pisalem, ze tak zrobia ;)

0

@Janiama @TheNekro94 Szkoda, ze taka spina z tego wyszla.

0

Teaser.
Star Trek Picard (Patric Steward), 2020. Znane twarze sie pojawia - Siedzem z Dziewieciu, Data...


1

@Janiama Kazdy ma jakies tam klasyki, to Twoj klasyk - jakos po prostu utkwil mi w pamieci - nie mowie, ze jako jedyny tak robisz. Mojsze to mojsze ;)
Uwazam, ze duzo osob sie z Toba zgadza, bo czesto dobrze piszesz - jesli chodzi o pilke nozna. Swiat bylby tylko za latwy, gdyby byli pilkarze ZAWSZE mieli racje na tematy zwiazene z futbolem.

0

@TheNekro94 Spoko, nie pisalem tego zlosliwe, kazdy chyba jakos tam musi sie dowartosciowac, kazdy tylko troche inaczej. @Janiama z tym tylko nie ukrywa :)
No i kazdy lubi miec racje.

56

@Janiama Tak jeszcze pare razy i bedzie podchodzilo pod klasyk : Janiama i jego: "Pisalem, ze"; "Juz kilka miesiecy / tygodni temu, pisalem..."; "Pisalem niedawno, ale wiekszosc mnie wysmiala.."
:)

1

72 urodziny obchodzi pan Wojciech Kurtyka - szukalem porownania i padlo na Inieste wspinaczki.
"Kiedyś pytany przez laika, dlaczego przeżyłem w górach, odpowiedziałem przekornie: bo jestem tchórzem."
25 lipca 1947 niedaleko Lądka-Zdroju urodził się jeden z najlepszych wspinaczy górskich w dziejach.
https://pbs.twimg.com/media/EAT2skrW4AAv-Ze?format=jpg&name=4096x4096
https://pbs.twimg.com/media/EAT2skoXoAEPQ45?format=jpg&name=medium

1

@tadzik447 Fajne wszystkie wersje - Ortega wymiata.

2

Benassi - ale pudlo. https://streamable.com/lz21j

Romario Caicedo "po krotkim" https://streamable.com/cx8gm

2

@Geble hehe ;)
@ a hipsterzy czym właściwie sie poruszają?
To napisz cos jeszcze o Lexus, Nissan , Ford, Saab.

1

@Odesseiron właśnie z pamięci jadę i nie pamiętam środka.
@kerouac miał czarne Volvo V70 z 98 r.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?