0

Kilka osob polecalo tu komunikator Wire - czy dalej go uzywacie, podobno juz jest platny - subskrybcja.

tutaj porownanie 22 komunikatorw (jezyk niemiecki, ale mozna sie domyslac) - rowniez jako duza tabelka. Na dole ostateczny wynik.

https://www.orcas.de/whatsapp-facebook-skype-telegram-signal-threema-wire-viber-hangouts-icq-jabber-simsme-hoccer-yooyuu-discord-vergleich/

1

@Repcak22 i kupi jej coca cole. Tak

7

@Arkon A jesli chodzi o premiera to kibice pilkarscy wybrali Donalda Tuska. Chociaz to dziwne, bo byla taka piosenka kiboli ...Donald...

2

@Valverde_In Biedna Ewa Kopacz nawet jedna duszyczka sie nie zlitowala.. ;)

1

Glosowanie zamykam. Donald Franciszek Tusk - the dominator na LR.
https://strawpoll.com/b6kg9kdp/r


164 glosy w sumie

65 Tusk Donald (39.63%)
20 Olszewski Jan (12.20%)
17 Morawiecki Mateusz (10.37%)

2

@PatrykBarca Dunga

0

Donald wyraźnie prowadzi.
https://strawpoll.com/b6kg9kdp

1

Wczoraj toczyla sie zazarta dyskuja na temat najlepszego premiera.
Czy ktos wygral? Tego nie wie nikt, zobaczymy jak to na glosy w ankiecie sie przelozy.

https://strawpoll.com/b6kg9kdp

ps. Pawlak byl dwa razy, ale jest tylko raz uwzgledniony. Nie, bym cos sugerowal ;)

0

@Janiama jedynie lot to dramat, chyba, ze leciales biznesowa.

3

@Janiama Inna jest geneza rasizmu przede wszystkim tam i u nas oraz inna skala. Pisales wczoraj, ze w bylym NRD jest wiekszosc rasistow, tak jak w Polsce, nie uwazam, by skala rasizmu u nas byla duza - to krzywdzace dla nas porownanie, szczegolnie biorac pod uwage marze neonazioli z NPD.

Poczytaj o Skradzione pokolenia (ang. Stolen Generations) oraz zobacz film "Polowanie na Kroliki".
Marzen o Australii nie chce Tobie odbierac, bo to jeden z lepszych krajow, ktore widzialem - od standardu zycia, przez sport, po nature, ale maja swoja ciemna strone.

2

@Janiama piekny kraj (Australia), bylem, ale problem rasizmu jest. Rowniez degenaracja Indigenous people (slowa Aborygen raczej sie nie uzywa)

1

@norbi77 fajnie, ciekawe polaczenie!

1

Troche the Walking Dead.

https://x.com/i/status/1267921499501060098

Wczoraj @Viscael11Barca wstawial material Larrego Eldera, kto ogladal, jakie opinie?

0

@kamill// PiS-PO - to jest to?

0

@kamill// a nie jest?

0

@kamill// no i nudno sie zrobilo ;)

1

@kamill// Pisalem troche nizej o tym zjawisku, ze wiele srodowisk (nie mowiac o rasach) jest bardzo niespojnych / nawet podzielonych wewnetrznie, co po czesci wynika z naszej natury.

1

@kamill// A czy niektorzy homoseksualisci nie odcinali sie od natarczywej czesci LGBT?
A czy ultra katol Terlecki nie odcina sie od biskupow?
Zawsze sie (na szczescie) znajda ludzie z przegladem pola. (Pola?)

2

@kerouac tez niedawno to @Ratamahatta pisalem, nawet raz brzmial jak rano ogolony Korwin.
Co tu jest nie tak.

0

@darek60 Olin - Lysy jedzie do Moskwy.

0

@bias kto mial lepsze uderzenie? On czy Poldi?

3

Louis Theroux (BBC) - jednen z najlepszych dokumentalistow. Znam tylko 3 filmy (ale nadrabiam), ktore realizowal, ale sa wybitne. Cieakwe, ciezkie tematy.

Tlumaczenie troche dziwne, ale wygodnie bylo kopiowac. Opis kilku tytulow:

-Czarny nacjonalizm - bez opisu
-Louis podróżuje do Kalifornii, aby poznać niektóre z najważniejszych osobistości amerykańskiej neonazistowskiej ruchu.
- Louis poznaje Kościół baptystów Westboro z Topeka , Kansas - którego członkowie są prawie wszystkie z jednej rodziny i są niesławny skrajnej homofobii i pikiety w pogrzebach poległych żołnierzy.
- Louis idzie wewnątrz kalifornijskiego San Quentin - jeden z najbardziej znanych amerykańskich więzieniach - spotkać morderców seryjnych, członków gangu, na więźniów i strażników ryzyka.
- Louis Theroux podróżuje do Johannesburga , gdzie mieszkańcy znaleźli się coraz bardziej oblegany przez przestępstwa, jak wygląda w kwestii prawa i zaburzenia.
- Louis odwiedza szpital Coalinga Psychicznego w Kalifornii, w której znajduje się ponad 500 skazanych pedofilów . Spędzać czas z tych poddawanych leczeniu, Louis walczy z tym, czy może on nigdy sobie pozwolić wierzyć ludziom, których cała historia jest zdefiniowany przez oszustwa i oszustwa.
-Louis Theroux spędza czas z małą i bardzo zaangażowanej subkultury ultra-nacjonalistów żydowskich osadników na Zachodnim Brzegu.
- Piętnaście lat po dokumentowania świat męskich wykonawców porno w Los Angeles, Louis Theroux powraca, aby znaleźć firmę zmaga się z potopu porno w Internecie. odwiedza on także ludzi widział na swoim pierwszym filmie dokumentalnym, aby zobaczyć, jak ich życie postępują.
- Louis przestrzega rasowych napięć wzbudziło dwóch strzelań policyjnych w mieście Milwaukee , jednego z najbardziej ubogie w Stanach Zjednoczonych.
- Louis osadza się z rodzin żyjących z poligamicznych życia , odkrywając, że dla wielu, więcej partnerów oznacza więcej miłości i więcej szczęścia, ale dla innych, liczne relacje doprowadziły do zazdrości, zdenerwowany i złamanych serc.

cala lista
https://pl.qwe.wiki/wiki/Louis_Theroux's_BBC_Two_specials

edit - lista jest niepelna, odcinkow jest wiecej.

0

Trzeba tam wrzucic te polska piosenke, niech ciemni i bladzi Amerykanie sie od nas Polakow ucza, ucza tolerancji i akceptacji.


3

@Janiama Szczegolnie w Niemczech Wsodnich czarnoskorzy sa bardzo lubiani.

0

@SeeleyBooth Ter Stegen wlasnie w filmie o ryzu gadal.

4

Dobrze, ze te nicky uzytkownikow zaczynajace sie na "N" a konczaca na "GGA" (w srodku jest jeszcze "I") rzadko biora udzial w dyskujach, bo dziwne by to wygladalo zwazywszy na obecna sytuacje w Stanach.

0

Nigiri z węgorzem, no no.

1

@Symson dzieki.

3

@Danny Gaucho Ej, ej jakich pilek, to Wilson.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?