Colon
Dołączył/a: luty 2018
32 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Danny Gaucho
Hulk zły!
3
@FC1899Barca @nwchades Ogolnie operowanie takimi ostatecznymi okresleniami, ktore maja wskazac odmiennosc czy odrebnosc nie wychodzi na dobre, zwieksza podzialy. My, wy, oni, czarni, biali, ksieza, lewacy, prawacy, poznanicacy, ci z Pragi, kibole, amerykancy... itd.
Jest to skupienie i szukanie negatywnych cech poszczegolnych grup, zapominajac , ze takie grupy rzadko zachowuja spojnosc (wewntetrzne podzialy), a sa tylko suma pojedynczch umyslow.
Tylko ze : od takiego myslenia nie jestw latwo uciec, chociazby ze wzgledu ekonomii czasu, ekonomii umyslu - umysl idzie czesto na skroty (stereotypy), to jest podytkowane ewolucyjnie. Jest to po prostu wygodne.
Bledne kolo.
Kazdy, chyba doslownie kazdy uzywa takich uogolnien.
3
H2O.
Nie moge odnalezc bardzo ciekawego podcastu na temat wody, ale troche mozna odtworczyc:
Choć woda jest bardzo prostym związkiem chemicznym – dwa atomy wodoru i jeden atom tlenu – wciąż nie potrafimy w pełni wyjaśnić jej anomalnych własności.
To fascynujące, że wciąż można dokonywać nowych odkryć na temat wody - mówi Daniel Mariedahl, doktorant na Uniwersytecie Sztokholmskim. - Niewielu wie, że już Wilhelm Röntgen, odkrywca promieniowania X, sugerował, że woda istnieje w dwóch formach i to może wyjaśniać jej dziwactwa i anomalie.
Największą gęstość osiaga woda powyżej punktu zamarzania (w temperaturze ok. 4 st. C).
Prawdopodobnie w temperaturze pokojowej woda nie może się zdecydować, którą formę przyjąć – o niskiej lub wyższej gęstości – więc stale fluktuuje między obiema fazami – mówi Lars G.M. Pettersson, profesor chemii teoretycznej na Uniwersytecie Sztokholmskim. – Można by rzec, że woda to nie jest skomplikowana ciecz, lecz dwie ciecze ze skomplikowanymi relacjami między sobą.
18
Jeszcze kilka ciekawych poje zwiazanych z aktualnymi tematami.
Ksenofilia - bezkrytycznie manifestowana otwartość i sympatia wobec wszystkiego, co odmienne w danej kulturze.
Ksenolatria- skrajna ksenofilia (odwrocony etnocentryzm).
(W rozwojowym modelu wrażliwości międzykulturowej Miltona Bennett’a podobne zjawisko opisane jest jako „odwrócony etnocentryzm” (reverse ethnocentism). To jeden z przejawów etnocentrycznej fazy obrony – oznacza, że inną kulturę ceni się bardziej niż swoją, wywyższa, zachwyca się nią, tym samym umniejszając wartośći kultury własnej (to swoisty rodzaj kompleksu narodowego/ etnicznego/ kulturowego).)
oraz Ojkofobia, za profesorem Bralczykiem:
"To jest termin i psychiatryczny, czy też zaczerpnięty z psychologii, ale też został stosunkowo niedawno odświeżony w politologii. On opisuje pewien syndrom, który polega na tym, że ludzie nadmiernie krytyczni wobec swojego ojczystego kraju mogą wpaść w pewien rodzaj niechęci już mało kontrolowanej. Bo te fobie oznaczają przecież coś nieumotywowanego wolą. Jeżeli ja mam agorafobię, czy klaustrofobię, to nad tym nie panuję, jestem poddany temu. I ta "ojkofobia” też mogłaby nie tyle wynikać z takiej kontrolowanej niechęci, ile z pewnego rodzaju przypadłości."
1
@Ermitano kiedys Sennheiser mial bardzo fajny i tani (nietypowe dla nich) model, ale zapolmmialem nr. MOze znajde.
1
@MichalZZZ przykra sprawa, w zasadzie to cholernie przykra. Znam niestety ten bol. Trzymajcie sie.
3
@kerouac Laysy octowe?
ps. zawsze wylapuje ukryty przekaz ;)
0
@Ermitano douszne czy nauszne?
5
W naszych dyskusjach krazacych wokol rasizmu, nie pojawilo sie chyba pojecie koloryzmu (colorism).
Jest to dyskryminacja w obrebie tej samej rasy, ze wzgledu na inny odcien tego samego koloru skory, np. zbyt ciemny.
ps. w Polsce to tego pecha chyba maja rudzi (oczywiscie zart).
1
mam nadzieje, ze maska tylko z lenistwa.
4
@YoNoEntiendoNada ta dyskusja moze zaciekawic @Lamora @MichalZZZ @mateuszdabski @kamilo0066 @shinthps @deyna2018 @TheNekro94 @Ghostface
0
@YoNoEntiendoNada serio (serio odnosi sie do 3go sezonu)? ja trzeci bardzo lubilem, drugi bardzo lubilem, a pierszy bardzo bardzo.
0
@NGTRX @YoNoEntiendoNada @semafor Panowie, niestety nie potrafie odp. na pytanie czy Spike w kazdym swoim filme wykorzsytuje slynn Dolly Shot - na pewno robil to w wielu, znak markowy , fantastyczna sprawa.
https://vimeo.com/40689260
Jak z tym jest w BlacKkKlansman?
0
@YoNoEntiendoNada Fargo?
0
@YoNoEntiendoNada dla mnie kazdy chyba film Spike Lee nie schodzi ponizej dobrego poziomu. Szczegolne miejsce wlasnie "Do the Right Thing", "Ona sie Doigra (86)", "Jungle Fever", "Mo' Better Blues" oraz "Plan Doskonaly"
0
@YoNoEntiendoNada tak, z tego co slyszalem, to by pasowal.
A od najlepszego jakbys mial ponumerowac?
3
@Hushovt i co uchwycili klimat McGyvera?
Do MacGyvera podchodzi maly Jasio i prosi:
- Naucz mnie, jak skonstruowac helikopter przy uzyciu spinek do wlosow!
- Dobrze. Masz cztery spinki do wlosow?
- Nie mam.
- Nie szkodzi, spinki mozna zrobic z zapalek!
4
Czy jest tu ktos lepszy od szympansa? Brzmi prowokacyjnie, ale nie jest. wyjasnienie:
w przegladarce chyba nie mozna sie sprawdzic, ale na androida i ios juz tak, roznie sie nazywaja te aplikacja, np. chimp memory test
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jurajkusnier.monkeymemorytest&hl=en
1
@YoNoEntiendoNada Do The Right Thing tez byl inspirowany wydarzeniamy z 83 roku.
2
@Hushovt Brzmi od razu lepiej!
8
@Hushovt no dobrze, wiadomo, ze Korwin jest nielubiany.
ale ten cytat z Ciebie to jakbym JKM slyszal. Czy nie wylapalem ironii?
"I po co się z nimi pieprzyć?Wysłać wojsko na to bydło i do pierdla.Co innego protest pokojowy co innego anarchia."
"Powinno sie pacyfikować każdego kto realnie zagraża życiu innych osób tym bardziej na protestach gzie łatwo o awantury :)"
1
@semafor jestem wielkim fanem Spike, ale mam zaleglosci.
3
Milosc vs Nienawisc.
Spike Lee porownal Floyda do legendarnego Radio Raheema.
p.s kto ogladal BlacKkKlansman?
3
Czy jest tu taki maniak seriali, ktory widzial wszystkie (od dechy do dechy) wymienione pozycje?
ps. co to za lista? Seriale, ktore moga sie Tobie spodobac, jesli lubisz Breaking Bad.
1. The Wire (Prawo Ulicy)
2. Synowie Anarchii
3. The Sopranos
4. Fargo
5. Weeds
6. Deadwood
7. Happy!
8. Blood Drive
9. Orange is the New Black
10. Banshee
11. The Walking Dead
12. Oz
13. Boardwalk Empire
14. The Shield
15. Better Call Saul
1
@kerouac kiedys mialem wkretke, fajny klimat. Czarno - biale* robi swoje.
* czarno biale widzenie swiata oczywicie :D
0
@Arkadio90 wzajemnie.
0
z artrock.pl
Trzecia studyjna płyta szwedzkiej grupy Anekdoten. Muzyka pławiąca się w mellotronach (dwoje muzyków obsługuje tu ten instrument!), ze szczyptą wibrafonu i organów Hammonda, przepełniona atmosferą karmazynowej melancholii i zadumy (kolor ten pada tu nieprzypadkowo), kapryśna w nastrojach (potrafi być całkiem drapieżna, ale i kołysząca do snu). Można odnieść wrażenie, że niemałą inspiracją stał się dla muzyków projekt Morte Macabre z jego Symphonic Holocaust z 1998 roku. Da się to wyczuć szczególnie w długich, transowo monotonnych wyciszonych partiach. Przybyło wiele brzmień echotwórczych, jakby z dna studni. Prześliczny przeszło 10-minutowy Hole to najczyściej lśniąca perła tej płyty. Brzmi to jak zarzut (zaraz się okaże, że wcale nim nie jest), ale wszystkie płyty Anekdoten są do siebie bardzo podobne. Ciężko byłoby mi wyróżnić w każdej z nich coś, czego nie ma inna. Fakt ten jednak, o dziwo, wcale nie przeszkadza w odbiorze muzyki. Na mnie osobiście każdy dźwięk wytworzony przez Anekdoten wpływa uzdrawiająco. Tak jest i z tą płytą. Wspaniały lek na wszystko, poparty wieloletnim doświadczeniem poprzedników, bez skutków ubocznych.
3
Calkiem ciekawa grupa, chyba nam umknela w Muzycznym Analfabecie, ale moge sie mylic.
Szwedzki zespół grający rocka progresywnego, w muzyce którego można dostrzec liczne inspiracje dokonaniami King Crimson. W swoich utworach często wykorzystują melotron.
w odpowiedzi krotki opis.
#artRock #RockProgresywny
0
@MESSIah16 z napiwkiem w Las Vegas.
1
@kerouac to Ty pewnie tez fan Twilight Zone. Czy nie?