1

@arasz1819 Jedyne z czym poradził sobie lepiej polski trener to Nawałka z wyjściem z grupy na EURO. Poza tym bez względu na to kto trenuje, efekty są żałosne. Po tym co pokazał Sousa jestem zniesmaczony, katastrofalna defensywa i brak monolitu na boisku. A czy walka do ostatniej kolejki coś zmienia? Nie wiem, efekt jest taki sam jak zawsze. Czy Brzęczek wypadłby gorzej? Z rywalami pokroju Słowacja z reguły wygrywał, z rywalami typu Hiszpania przegrywał w fatalnym stylu, ze Szwedami nawet nie wiem. Na pewno byliśmy lepsi defensywnie ale bardzo słabi w ofensywie.
Ja też żadnej "myśli polskiej" nie widzę. Jej najzwyczajniej nie ma. Chyba trzeba pogodzić się, że będziemy w sam raz na awans do turniejów, ale za słabi by coś ugrać.

W moim przekonaniu kompetentny trener wyszedłby z Polską z tej grupy. Defensywę można ułożyć, a Zielu i Lewy odpowiednio obudowani mogą dać więcej. Niestety zabawy Bońka w leczenie brzęczkowej choroby spóźnionym zatrudnieniem Sousy również nie pomogły zespołowi. Sousę wsadzili na wysokiego konia oczekując cudu, podobnie jak Setiena swego czasu, i najzwyczajniej z niego spadł.

0

@masterandservant MVP mistrzostw dostaje się za całe mistrzostwa a nie tylko za fazę play-off. Żeby dojść do play-offs najpierw trzeba wyjść z grupy a bez fenomenalnego Leo, nawet to byłoby wątpliwe.
Ze Szwajcarią kluczowa asysta, z Belgią kluczowy odbiór, po którym poszła sekwencja podanie Leo, podanie pomocnika i bramka. Kluczowy był agresywny pressing Messiego i tym samym strata piłki przez Belgów. Jedyne 2 mecze bez kluczowych zagrań Leo to bezbramkowe i bardzo defensywne zawody z Holandią i Niemcami. Odrywanie statystyk od kontekstu (czyli bardzo defensywnego stylu gry też jest błędem)
Nikt na tym mistrzostwach nie miał aż tak wielkiego wpływu na ofensywę swojego zespołu jak Leo. Chyba tylko jeden gol Argentyny był bez jego udziału, a to miazga.
A komu wręczyłbyś nagrodę MVP, bo zawsze jak zadaję to pytanie w odpowiedzi słyszę hmm, ehh, stękanie, dukanie i Leo nie był najlepszy, ale nikt nie potrafi pokazać kto był lepszy.

0

@Encore On na dobrą sprawę nigdy się nie zaczął. No niby tam miał koło 20/10 w Minnesocie ale dla mnie to nigdy nie był franchise player. Nie umiałbym powiedzieć na której pozycji jest dobry. Tak naprawdę na żadnej. On się już nie liczy w NBA.

1

@Encore Kevin Love w tym składzie niszczy moją psychikę. Nie rozumiem fenomenu nabierania się na tego gracza

0

@masq Wiele z bramek Ronaldo wynika ze świetnego ustawiania się. Żeby strzelić z 5 metrów to trzeba mieć odpowiedni timing i positioning. Każdy może stanąć na 5 metrze ale rzadko kto we właściwym momencie i czasie.
Dla mnie wiele czynników należy brać pod uwagę oceniając faktyczną wartość zawodnika czy jakość w konkretnym meczu. Dziś komentatorzy np. najbardziej zachwycali się Sanchezem.

2

@masq Oszukujesz rzeczywistość tym komentarzem. A kto ma Lewemu np. karniaki wywalczać albo patelnie wykładać? Przecież nawet gol z Hiszpanią to jego fenomen własny a nie 100% sytuacja.

0

@Uukasz_93 Popatrz na armię jaką ma za plecami CR7 i strzelił 2 gole z gry, a Lewy przy naszych ułomkach 3. Moim zdaniem Lewy potwierdza klasę najlepszego napastnika na świecie. Lukaku z 3 golami z gry też gra w o wiele silniejszej reprezentacji.

1

Mbappe niech tak dalej czaruje na mistrzostwach to do 30-tki będzie wskakiwał na poziom CR7. Cristiano jako 22 latek rozwalał system a z tego roku pamiętam 2 wielkie mecze Mbappe w LM ale w EURO na razie cichutko.
Do roboty Mbappe!

17

Czyli skoro czytałem, że CR7 prowadzi Portugalię, to znaczy, że Benzema prowadzi Francję. Oczywiście kto jest przytomny widzi, że żaden z panów nikogo nigdzie nie prowadzi w tym meczu.

3

Mbappe niech się położy na jakiejś leżance w przerwie bo pod koniec 1 połowy mocno słabnął

2

Z Hiszpanii FC Lahoz w najwyższej formie.

6

Ta sytuacja z Eriksenem wzmacnia moją życiową dewizę, ze trzeba się cieszyć każdą chwilą, szukać powodów do zadowolenia i czerpać garściami z życia. Wiem, że zdanie "nie znamy dnia ani godziny" brzmi jak frazes ale to naprawdę ma pokrycie w rzeczywistości. Młody chłopak w sile wieku, bogaty, w jakimś sensie spełniony i nagle jego życie zawisło na włosku. Wstrząsające

22

W mediach jest sporo pozytywnych sygnałów co do Eriksena. Można być chyba umiarkowanym optymistą.
Ta sytuacja pokazuje, że nawet ciągły monitoring, nowoczesna medycyna i znakomite zaplecze nie da rady zapobiec wszystkim wypadkom, a człowiek jest tylko człowiekiem, ze swoimi słabościami.

0

Czy mały Duńczyk to Danio?

0

Walianie grają niezbyt wyrafinowaną piłkę.

3

O proszę jaka analogia Barcy z NBA. W Denver gra MVP ligi Jokić a w 1/2 konferencji gładkie 0:3 w tyłek. Barca też ma MVP futbolu światowego i rozpada się na naszych oczach od kilku sezonów.
Te sytuacje pokazują ile może największa gwiazda, nieumiejętnie obudowana lub ze zbyt słabym składem. A dodatkowo w futbolu gwiazda jest tylko 1 z 11 piłkarzy swojego zespołu, więc trudniej zdominować mecz niż w koszykówce.

0

A Granada gra na EURO?

1

@4Fabregas4 Co do Depaya, nie ma co krakać z wyprzedzeniem, ale rzeczywiście w środowisku barcelońskim nie jedna gwiazda przepadła, albo nie rozwinęła skrzydeł na miarę oczekiwań. Co innego Ligue 1 a co innego La Liga. Tu Depay swoim CV nikomu nie zaimponuje na murawie, a ciekawe jak będzie wyglądać jako jeden z wielu trybików w maszynie. Miejmy nadzieję, że dojrzał (szczególnie mentalnie) od czasów Man Utd.

Też mnie zastanawia dlaczego Koeman miałby z sukcesami wprowadzić do zespołu nowe nabytki, skoro ostatni sezon zakończył się w tym względzie spektakularną plajtą. Zmarginalizowanie Pjanicia, zwinięcie Desta do poziomu każącego kupować jego następcę, przyspawanie Trincao do ławki po kilku udanych występach z ławki i jedynie Pedri się obronił, ale to taki wybitny talent, że nawet początkujący trener by go wystawił.

Potrafię sobie doskonale wyobrazić jak Aguero miota się w ofensywie jak Griezman, a Garcia popełnia błędy w stylu Minguezy. Personalia się zmienią ale miotła będzie ta sama.

0

@GeneralXavi Od 9 do 15 stopni w nocy to ciągle nie jest dużo. I poranki są rześkie. To co powiesz jak będzie o 10 więcej w dzień i w nocy?

2

@GeneralXavi Przecież w tym roku jeszcze nawet nie było upałów

2

@Cochise Dzięki, poprawione. Poddawać przecież jest nonsensowne

1

@zadafcb A przy orgazmach 6 razy głośniej

3

@koksik2700 Pewnie jakiś Birminghamczyk. Wikipedia podaje, że 1 137 100 ludzi

15

@mekston Rtęć też jest podawana w wątpliwość

0

@BorzyKrzys Nie piszę z telefonu, jest on u mnie marginalny, nie pozwoliłbym zrobić z siebie warzywa.

1

@Ghostface Chyba pierwsza osoba, która zrozumiała o co mi chodzi. Czyli o ludzi bez definicji własnej. Okropieństwo.
@don'T.R.I.P.e zabrzmiało jak plastik, ale czytałem inne Twoje wpisy więc mnie nie nabierzesz

4

Co kojarzy się z ludźmi wydmuszkami, ludźmi nijakimi, ludźmi, którzy są przezroczyści, zawsze idą z falą, ludźmi, którzy są jak z taśmy fabryki?
Dla mnie to picie coli albo picie latte, bieganie lub chodzenie na siłownię bo taka jest moda, słuchanie na co dzień muzyki odtwarzanej w sklepach odzieżowych, imprezy religijne (chrzty, komunie itp) tylko po to żeby ładnie album wyglądał, każda sekunda życia z telefonem.

Co tu można by jeszcze dodać?

3

Jestem pewien, że ktoś wygra EURO.

0

A ciekawe co ekspert od młodego narybku, Wojciech Fibak, powiedziałby o Świątek? Na ile wieczorów oceniłby jej inteligencję? W sam raz na jeden czy dwa? I czy z przyjacielem-milionerem z mariny z Monaco, czy może jakimś bogatym śliniącym się krezusem z Paryża? No. Ciekawe co pan Fibak by powiedział? Ten ekspert od żeńskich talentów.

3

Havertz idzie po Złotą Gałę. Jeszcze gol w finale OJRO i garnek zaklepany.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?