Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Joaquin88 Czyli grupa 1. Tzn. ludzie, którzy nie przedłużają gatunku są bardziej wartościowi społecznie, mimo, że ich rezygnacja z dzieci prowadzi do zaniku gatunku. Przewrotne myślenie. Dzięki temu, że przy takich ludziach człowiek zniknąłby z planety, zniknęłaby jednocześnie przemoc wobec innych.
Nie wiem czy o to chodzi.
1
@NaFazieHitman Dzięki, nie wiedziałem. Skoro wiem już, że nie przyniósł mnie bocian to może odpowiesz na pytanie?
2
@YoNoEntiendoNada Kolego, są to ludzie emanujący hipokryzją i posiadający gówniane standardy moralne. Nie ma tam nic poza chęcią symbolicznej władzy nad kobietami.
O to chodzi, portal piłkarski, który mogą czytać 10, 12 - latkowie robi rankingi pornograficzne (gdzie była moderacja?), a oni nie wiedzą problemu.
Doskonale wpisuje się to w politykę: rodzić po trupach, ale za życia można mieć dzieci w dupie. Przykłady PiSu traktującego niepełnosprawne dzieci jak śmieci, i odmawiającego 80 mln na psychologię dziecięca są wymowne. Dla hipokrytów z La Rambli fakt, że ktoś zachęca do pornografii i może to trafić na młodziuśkich chłopaczków nie dociera, a takie zażarte boje toczą o płody. Ich troska jest fałszywa i niespójna z tym jak bardzo te dzieciaki mają w nosie potem.
3
@NaFazieHitman Uciekasz od niewygodnych rozważań.
Uczciwi, nieskalani moralnie, miłośnicy antykoncepcji, którzy nie będą mieli dzieci, są stawiani od Ciebie wyżej niż osoby mające dzieci, ale dokonujący też aborcji.
Pytam, którzy ludzie są bardziej wartościowi dla społeczeństwa?
Oczekuję konkretnej odpowiedzi: ci pierwsi czy drudzy?
1
Koeman się skończył w niedzielę.
4
@NaFazieHitman A wyjaśnij mi różnicę między płodem usuniętym po poczęciu, a niedopuszczeniem do powstania tego samego płodu, co dorośli ludzie praktykują regularnie. Z tego co wiem, notorycznie prewencyjnie wycina się płody różnymi metodami antykoncepcji.
Dla mnie o wiele bardziej proludzki jest ktoś kto usunął 5 płodów i ma 5 dzieci, niż ktoś kto dokonał aborcji prewencyjnej jaką jest antykoncepcja. Ten pierwszy typ przyczynia się do wzbogacenia ludzkości o 5 osobników gatunku ludzkiego ale @NaFazieHitman będzie oskarżał go o morderstwo. Tymczasem ten drugi typ dokonujący aborcji prewencyjnej nie wzbogaci puli ludzkiej o żadne dziecko, obficie stosując antykoncepcję, tymczasem u Ciebie stoi w hierarchii wyżej.
Ty mówisz innymi słowy, że jak zniszczysz chleb, który zaczyna się piec w piekarniku to jesteś mordercą. Ale jak zniszczysz ziarna pszenicy, które są potrzebne do zrobienia tego chleba, to wszystko jest ok. Tymczasem efekt jest ten sam - nie ma co zjeść.
Nie dla wszystkich jest oczywistym to co dla Ciebie, a na pewno sztucznie poprawiasz sobie samopoczucie czując się, niesłusznie, moralniejszym od myślących w odmienny sposób.
0
@Ghotti Jak na te zarobki to nie jest olśniewający deal. Akurat w samej grze destruktywnej Austriak nie powala i nie uważam go za zawodnika z topu . Z punktu widzenia Barcy, nie jest to powód do bólu głowy. Zresztą, sami jesteśmy w takiej czeluści, że nie ma o czym mówić.
7
Przypomnę, że z Pique jako liderem obrony w decydujących meczach LM traciliśmy kolejno 4, 4 i 8 bramek. Pique i myśl trenerska kolejnych szkoleniowców starcza do przyzwoitego trzymania gardy w lidze, ale absolutnie na nic więcej. A nawet i z tym jest coraz gorzej. Alba zawalił z Liverpoolem, w finale z Athletic również pokazał, że w ważnych potyczkach nie jest zawodnikiem, na którym da się polegać.
A ostatnie mecze w SP pokazały, że w zespole mankamentów jest znacznie więcej niż te z defensywą. Barca nie umie przejąć kontroli nad meczem w żadnym momencie, kiedy rywal jest przyzwoicie przygotowany taktycznie i wykazuje ponadprzeciętną determinację. Zawodnicy z tyłu są jacy są, ale skład w ofensywie kryje spory potencjał. Najzwyczajniej Koeman nie odciska piętna. Nie potrafię określić stylu tego trenera, kiedy z każdym solidniejszym rywalem mamy szarpaninę i kopaninę i wdajemy się w wymianę akcja za akcję.
0
@michaleu Musisz popracować nad empatią
1
@MESSIah16 A ja kliknąłem: "zlikwiduj konto @MESSIah16 ". Czyli to nie zadziała?
1
@Bartunek Jako ofiara polskiego systemu edukacyjnego lat 90-tych też chciałem coś napisać
10
Dokładnie 15 lat temu, 17 czerwca 2008 roku, Pep Guardiola został zatrudniony jako trener Barcelony.
0
Ale, że polskie błoto wciągnęło Brzęczka? I co teraz?
4
Ja bym dał poprowadzić kadrę pani Sylwii z "1 z 10"
29
Nie wystawia Puiga, ale trenera bronią wyniki. A nie nie, wyniki nie. No to styl - a nie nie, styl też nie. Wizja i planowanie - nie to też nie. W każdym razie Koemana coś broni - i to coś co go broni powoduje, ze Puig grać nie może.
1
@VamosRakieta Wiem i przyjmuję Twój punkt widzenia ale ja identyfikuję problem gdzie indziej. Trener - problemem naczelnym jest Koeman. Wróci Fati, gra się poprawi odrobinę, ale spodziewam się, że znaczącej poprawy jednak się nie doczekamy
3
@Janiama Ale to trener ustawia taktykę i zawodników. U Dembele i de Jonga występują regularnie problemy z niechlujnością w poszczególnych zagraniach. Dembele ostatnio jest aż porażający a de Jong w 1 połowie odwalił takie 2 zagrania, że aż się za głowę chwyciłem. Wygląda na to, ze Koeman nie panuje nad swoim cyrkiem, bo takie niedoróbki, które opisałeś u Dembele wychodzą u różnych zawodników w różnch sektorach boiska. Mam wrażenie, że szwankuje koncentracja.
1
@VamosRakieta Ja akurat jestem zdania, że w ofensywie potencjał jest bajeczny, ale ten trener nie ma pomysłu na zagospodarowanie indywidualnych talentów zawodników. Nie ma schematów a jest miotanie się indywidualne lub akcje dwójkowe. Mówiłem w sierpniu, że Bartomeu zatrudniając Koemana załatwia kolejny zmarnowany sezon Barcy i tak to widzę.
4
Gdyby Athletic nie strzeliło wyrównującego gola, mielibyśmy całkowite zaciemnienie obrazu korzystnym wynikiem. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak rzucałem mięsem w czasie meczu, ale obraz gry jaki zaserwował Koeman wyprowadził mnie z równowagi.
Ten porażający brak pomysłu na akcje ofensywne. "Disjointed" mawiają komentatorzy brytyjscy. Po 5 miesiącach drużyna nie ma wypracowanych schematów atakowania zespołowo. Można było się dać zwieść nieco szybszą i płynniejszą grą Barcy w 3 meczach ligowych, ale okazuje się, że wynikało to z klasy rywali. Inaczej grało się z nieprzygotowanym Ahletic (choć i tak było ciężko), a inaczej ze zmodyfikowaną wersją tego zespołu, która wykazała większą agresywność i skuteczność niż w lidze.
5 goli straconych z Sociedad I Athletic. Jesienią Barca traciła gole po niewytłumaczalnych błędach indywidualnych, ale wydawało się , że system defensywny był solidny. Teraz rażące błędy indywidualne się skończyły, ale co gorsza zawodzi cała formacja defensywna. Wystarczy być agresywnym i Barca pęka.
Jak to wszystko rozumieć? Nie wyszły 2 mecze? Czy projekt Koemana się sypie? Czy powrót Fatiego i Pique wiele zmieni, bo mam wrażenie, że tu nie chodzi tylko o personalia.
I przypomnijcie sobie jak grała Barca Valverde przegrywając SP, a jak Barca Koemana. Valverde został wtedy zwolniony, a teraz będąc w nie lepszym miejscu mamy perspektywę "rozwijania" zespołu przez człowieka, który najwyraźniej nie ma pojęcia jak to zrobić.
0
@Colon A to był Superpuchar Olimpijski?
1
@Rewolucja123 Tak, co do trójkątów, słabo wygląda pozycjonowanie zawodników i piłkarz z piłką ma kiepskie opcje. Rozumiem pressing rywali ale aktywność naszych jest za mała. Powala niechlujność de Jonga w prostych sytuacjach - nie przystająca do oczekiwań od tego formatu gracza
1
@kamyk_23 No właśnie, chodzi o takie podstawy. Mamy obniżone wymagania i nawet ich spełnienia nie możemy się doczekać.
1
Gdy gramy cofnięci nie umiemy wyprowadzić kontry, gdy gramy atak pozycyjny nie mamy pomysłu na rozegranie. Jak tak można przygotować zespół do meczu?
0
Gdyby drzewa rąbało się nie toporem a topornością, to dzisiaj topornością gry Barcelony można by wyciąć Amazonię. To jak tam panie Koeman - jest coś w zanadrzu na 2 połowę?
0
@Rewolucja123 Tak, tylko prześlij mi skan, he he. Ale Wy jesteście genialni. Każdego z Was czytam, każdego cenię, a nawet mogę powiedzieć, że lubię (oczywiście to miłość internetowa) ale, że tak rozpalicie wyobraźnię użytkowników? No no
1
@Janiama @Rewolucja123 @pax
Ale ferment zasialiście. To ja Was pogodzę, dopóki nie będziecie mieli licencji UEFA Pro przestaję Was czytać, he he
1
@Janiama Obiektywnie może oceniać cyborg, któremu wprowadza się dane. Każda analiza własna jest subiektywna, może być lepsza czy gorsza, bardziej lub mniej rzetelna, ale zawsze będzie subiektywna.
Ja też mogę powołać się na brak korzyści i po konsultacji z byłym piłkarzem o odmiennym zdaniu niż Twoje powiedzieć, że de Jong przy strzale zachował się bardzo źle.
Argument o doświadczeniu boiskowym jest ważny i dlatego szanuję wszystkie Twoje wpisy, ale nie decydujący. Dlaczego? W studiu telewizyjnym 2 byłych piłkarzy inaczej zanalizuje tę samą sytuację i co mam powiedzieć? Że jeden jest obiektywny a drugi nie.
W istocie obaj przedstawiają swoje subiektywne zdanie (jak Ty) w oparciu o własne doświadczenie (jak Ty), bez odnoszenia korzyści (jak Ty) i mogą dojść do odmiennych wniosków. Ileż to zażartych dyskusji byłych piłkarzy słyszeliśmy?
A potem obaj mogą powiedzieć zdanie, które wzajemnie wyklucza ich opinie "nie jest subiektywnie", co znaczy, że mijają się z prawdą.
Ja nie podważam Twojej analizy, mi się ona podoba, tylko z formalnego punktu widzenia jest to zdanie subiektywne i zawsze takie będzie. Przeczenie temu może być odczytane jako przejaw arogancji.
1
@Coutinho007 Ale spojrzenie Janiamy też jest subiektywne. Pewne kwestie są najzwyczajniej nierozstrzygalne.
To co napisałeś brzmi de facto "Na taką analizę, zgodną z tym co myślimy czekaliśmy"
1
Tok myślenia 4 lub 5-latka jest niepojęty. Wczoraj w jednym z centrów handlowych poszedłem do toalety. Oprócz mnie było tam paru facetów, w tym jeden z z kilkuletnim malcem. Tata poszedł do pisuaru, mały do kabiny. Po jakiejś minucie ciszy, mały woła z kabiny na całą toaletę: "tata, już zrobiłem siku, ale tylko pół. Pół siku zrobiłem"
Cholera, do teraz zachodzę w głowę co chłopczyk miał na myśli.
0
@NaFazieHitman Nieliczny puchar - bardzo ciekawy zwrot językowy