8

@ksobi najlepsze tutaj i wszędzie jest to, ze wielu użytkowników rozdziela wpływ trenerów na koncentrację i przygotowanie zawodników.

Za Kovacia zawodnicy Bayernu też psuli, popełniali błędy w defensywie, Muller się skończył itp, itd. Przyszedł Flick i Muller jest top5 na świecie, zawodnicy są skoncentrowani, skuteczni i silni mentalnie.

Koemanowi zdecydowanie bliżej do Kovacia. Nie ciągnie zawodników do góry.

17

Wczoraj prawie dobry trener, prawie przygotował zespół do meczu, w którym Braitwaite prawie wykorzystał rzut karny i prawie strzelił gola z akcji, obrona zagrała prawie bezbłędnie a zespół prawie strzelił gola na 2:1. W efekcie Barca prawie wygrała mecz, po którym prawie całkowicie straciła szansę na dołączenie do Realu i Atletico.
Dodatkowo Barca jest prawie na miejscu gwarantującym miejsce w LM.

Przyjrzawszy się paru meczom wstecz, "prawie" przytrafia się z regularną częstotliwością. Gdyby wyeliminować "prawie", Barca byłaby w nieco innym miejscu.

Obawiam się, jednak że Ronald "Prawie" Koeman to właśnie taki trener. Prawie skrojony na Barcelonę.

14

@MESSIah16 , @Pavo, @Nocturno, @Mow_mi_Douglas, @Hosh, @usztafik, @lucas/catalan, @hoeniker , @Mathew16, @Xwowrak i do siebie też to piszę.

Znowu biali (a jakże) faceci urządzają świat kobietom i ochoczo dyskutują o ich prawach. To się nigdy nie zmieni. Porządek świata jak w wytwórniach filmowych, gdzie napalony pomyleniec decydował, która panienka dostąpi zaszczytu otrzymania roli. Główne zainteresowane jak to najczęściej bywa są poza dyskusją.

Przynajmniej sobie i paru kolegom wyżej mogę pogratulować, że decyzję zostawiamy kobietom, ale jak widać ta zaściankowa potrzeba kontroli życia innych jest dla kilku innych kolegów nie do pokonania.

Generalnie nie wiem co ta prawicowa strona ma w głowie z zasady, ale nieważne jaki jest temat, tacy ludzie nie akceptują nigdy tego, że ktoś myśli inaczej. Ja wpierda**m pomidorową to wszyscy mają ją wpierd***ć i basta. No nie może być, ze każdy pójdzie w swoją stronę. Ale betoniarstwo.

0

@MESSIah16 Popieram kolegę, najbardziej rozsądne podejście ze wszystkich. Nie wiem skąd u ludzi taka chęć by urządzać życie innym.

3

@PatrychoO "Murzynek Bambo"

4

@BigVu Xavi to byłby kolejny "wynalazek" z DNA, czyli trener bez doświadczenia, bez sukcesów, bez sprawdzonego warsztatu. Barca zatrudnia tak od lat, a 5 sezonów bez wygranej LM ( za chwilę 6) każe zadać poważne pytanie o ten model zatrudniania trenerów.

24

Przypomina mi się sezon Realu, w którym w grudniu mieli przegrana ligę. To był ostatni sezon Ronaldo o ile dobrze pamiętam.
Dziś jesteśmy w tym samym miejscu. Strata punktowa jest potworna, ale czynnikiem decydującym jest jakość gry, a konkretnie jej brak. Trudno było wyobrazić sobie gorsze wejście w sezon, ale Koeman miażdży wyobraźnię.

Tyle, że Real się wypalał, a Barca powinna teoretycznie nieco rosnąć. Na razie wzrostu nie widać, ani na tle średniaków, ani mocarzy, ani z Leo, ani bez Leo.

Nikt nie oczekuje mistrzostwa, ale chociaż nadania jakiegoś stylu, powtarzalności. Póki co, tego nie ma. A z Koemanem jest tak, że długo miejsca w klubach nie zagrzewa, nie umie pracować w dłuższej perspektywie, więc spodziewam się, że pobyt Holendra będzie smutnym, nieefektywnym epizodem w naszym klubie.

2

Szkoda tej zawiechy. Koncentracja, koncentracja - nad tym pracuj a będzie dobrze.

2

Pedri zastąpił Leo, a Firpo - Albę. Inne nazwiska, a schemat taki sam.

0

Trochę to żenujące jednak, że rywal postawi sprawny autobus, albo jak Eibar dzisiaj zagra w trzech liniach zwartymi formacjami, sporo pobiega i Barca zostaje mniej więcej zneutralizowana.
Co do zmarnowanych sytuacji zawsze w przypadku meczów Barcy, gdy rywal miał 4 dobre sytuacje a strzelał 1 bramkę i Barca wygrywała, mówiłem w myślach " tym różni się zespół klasowy od średniaka". To co mam teraz myśleć?

0

Bardzo syntetycznie.

2

@IronSanHybrid Dopada człowieka, przynajmniej mnie, bezradność i zobojętnienie. To musi się pojawić gdy rzeczowo oceniasz sytuację. Nie ma obecnie perspektywy na lepiej. Odbudowa raczej potrwa kilka sezonów.

1

Messi ponoć na tratwie ratunkowej płynie właśnie do Paryża.

8

Barca Koemana niebezpiecznie idzie w stronę Man United Moyesa. Rywale tracą szacunek, przyjeżdżają na Camp Nou po punkty. Rywale nie okazują bojaźni. Przerwane zostają wieloletnie serie, bijemy negatywne rekordy.
Nie ma stylu, pomysłu, jakości, twardości, zwartości. Zawodnicy są zdekoncentrowani, chaotyczni. Popełniają mnóstwo indywidualnych błędów. Przerwane zostają wieloletnie serie.
Sytuacja kadrowa nie jest dobra, ale krawiec bardzo słabiuteńko szyje.

1

A dlaczego nie mogłem wejść na fcbarca.com? Czy zdarzyło się cokolwiek niespodziewanego? No właśnie.

3

Messi zablokował potencjał Araujo

0

@Cobra303 Oj ładnie to to nie było, przypomnij sobie. Co 4 mecz był niezły wizualnie plus morze cierpienia. Jak teraz.

0

Jestem względnie zadowolony. Trzeba przyznać, że Ronald Martino, przepraszam Koeman, prowadzi zespół do wyrównanego boju z Bayernem, przepraszam Eibarem.

I to uwolnienie potencjału pod nieobecność Leo, toż to wulkan możliwości.

PS. Bayern, przepraszam Eibar - 6 rzutów rożnych.

2

Jestem baaaaaaaardzo za. Tam jest kompetentny trener, który mógłby wydobyć najlepsze cechy z Puiga, wkomponowując przy okazji w zespół. Gdyby Puig poległ to w sumie też nie musi oznaczać zbyt wiele.
Bo albo mówilibyśmy o problemie z adaptacją zagranicą/w nowym środowisku. Albo o specyfice ligi włoskiej, a może o braku profesjonalizmu Puiga. Nie wiadomo.
Sam fakt, że gdzie indziej się nie powiodło, nie oznacza, że Riqui nie jest stworzony do środowiska Barcy, choć decyzje kolejnych trenerów o odsunięciu go od składu dają do myślenia. A może musi w końcu trafić na swojego Pepa.

1

@stool Może chce nam ukraść sezon.

0

Ladron to anagram imienia Ronald po hiszpańsku, czyli złodziej. Przypadek?

8

Barca dziś zagra podprogowo przestraszona. Popatrzcie na anagram słowa EIBAR.
BAIER. W tej nazwie są ukryte demony Barcy z przeszłości.

0

@Janas11224 Jeszcze trzeba wspomnieć o dwóch doktorkach Jerzym Żołądziu i Janie Blecharzu. Oni dbali o psychikę i fizjologię Adama i wydaje się, że bez ich udziału sukces byłby niemożliwy do osiągnięcia.

A czy osiągnął więcej niż Adam? A co Tajner osiągnął bez Adama? A co osiągnął Adam bez Tajnera? Sam sobie odpowiedz.

0

@Anita94 No nie jest. W zdrowej rodzinie dziecko chętnie poda ci potem szklankę wody.

Poza tym omijasz jeden znaczący szczegół. Żeby miał kto tę szklankę podać trzeba przez 20 lat a często i dłużej wykonać potężną i ciężką pracę, a tego egoiści nie potrafią sobie nawet wyobrazić. Więc nie porównuj może dwóch nieporównywalnych sytuacji.

0

@NeroTFP Cześć egoisto. Czy naczelny? Pewnie jeden z wielu. Trudno, co zrobić. Przykro mi. Szkoda. Cóż począć. I podziękuj mamie

0

@jeyx77x Może tak będzie, ale ja tego nie widzę. Ok przyjdzie cudownie jakiś nowy Pep, wykrzesze wszystko co się da z zawodników, kupimy świetnych graczy i zaczniemy gromić.

Dla mnie jest to niewyobrażalne gdy patrzę na strzępy dawnej Barcy.

0

@MaziFCB To nie jest wysmarowane, to jest moja ocena kwalifikacji trenerskich Koemana dokonana jeszcze przed jego zatrudnieniem. Nie mmam podstaw by w niego wierzyć. Lub ewentualnie mogę tylko wierzyć, bo realizm jest brutalny.
Kadra Barcy jest wybrakowana, źle skomponowana.
Zakładam, że na kosztowne transfery nie będzie pieniędzy przez dłuższy czas, a złote okienka zostały koncertowo spartaczone kuriozalnymi nabytkami.
I pamiętaj, w Madrycie jest jeszcze solidne Atletico.

2

@NaFazieHitman Uważam, że się głęboko mylisz, ale marzę, żeby ten mój komentarz okazał się bzdurny. Trzymam kciuki za to co napisałeś.

1

@MESSIah16 Jakby powiedziała Pawłowicz to jest jałowa para. Zresztą prywatnie uważam tych celebrytów z dziećmi dopiero po 40, lub jedno dziecko max, za nieuleczalnych egoistów skupionych na sobie. Nawet nie wiem po co oglądać zdjęcia takich pustych ludzi. W mojej hierarchii zawsze wyżej są ludzie mający rodziny, kult indywidualizmu budzi politowanie bo wiele mówi o człowieku.
Zawsze dodaję, ciesz się egoisto, że Twoi rodzice myśleli inaczej bo by ciebie nie było. I to jest fakt.

1

Całkiem realistycznie, Madryt będzie posiadaczem mistrzostwa kraju przez kolejne 4-5 lat. Co wskazuje na inne rozwiązanie? Kadencję Koemana zaliczam na poczet 2 jałowych sezonów. Więc to będą już łącznie 3.
Dodatkowo kiepska sytuacja finansowa uniemożliwi jakiekolwiek wartościowe transfery i przebudowę składu.
Oczywiście Pedri, Dest, Ansu to przewidywalnie będzie fundament nowej Barcy, ale zbyt wiele czynników musiałoby zagrać razem by wróżyć sukcesy.

To jak, gotowi na lata bez trofeów?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?