0

@kewin Nie wiedziałem. Problem w tym, że zagrał skład zupełnie niż w ostatnim meczu w lidze, zatem niewiele to zmienia, niestety.

2

@patataj Ciekawe jest to, że Koeman zabieg z de Jongiem wchodzącym w linię obrony rywala już zastosował na początku sezonu, ale nie pamiętam, w którym meczu. Wtedy byłem przekonany, że to będzie nowinka Holendra, lecz całkowicie się z niej wycofał, nie wiedzieć czemu. Poczekajmy z wyrokowaniem czy to stały punkt programu.

Co do wykopów Stegena, oby był to skuteczny pomysł na ominięcie pressingu rywala , bo w tym sezonie wyprowadzanie piłki koronkowymi podaniami momentami wyglądało siermiężnie.


0

Następny mecz Valencią o 16.15 w sobotę. Nie ma mowy o regeneracji w niespełna 3 dni, z kolei Valencia przystąpi do meczu po 7 dniach przerwy. Pewnie bez rotacji się nie obędzie i stąd oszczędzanie dziś Busquetsa i Griezmana. I pewnikiem do defensywy wskoczy znowu Lenglet. I w odwodzie czeka jeszcze Coutinho.

3

@mekston Akurat z Juve widać było Messiego aż zanadto, w kontraście do kulejących kolegów, a zryw przy 0:3, to raczej zamysł taktyczny Juve by poszanować wynik. Ja tam nie widziałem jakiejś pracowitej Barcelony. W kontraście do dzisiaj.

2

@IronSanHybrid No właśnie to zawsze boli gdy można zarzucić swoim granie na stojąco, a dziś widać było tego zęba. Mam nadzieję, że taka postawa zagości na stałe.

1

@Chaoss Myślę, że ma na to realne szanse.
Raz, że ma znakomitą etykę pracy, dwa, wydaje się być w szczytowej formie i trzy, gra nareszcie w zespole, który hurtowo wypracowuje sytuacje, korzystając z dominacji nad rywalami. 2,5 sezonu i granica 300 bramek pęknie jak nic.

0

@KaroLOCO Ta, to prawda, ale to wynika z zadań Leo na boisku. Nie może być na pozycji napastnika skoro głównie cofa się by rozgrywać. I po dzisiejszym meczu widać, że tak zostanie.

1

@NeroTFP Nie wiem czy w taktyce Bielsy środkowi obrońcy zawsze nie przepadną. Cena wysokiego ustawienia. Jak u Pepa.

0

@Yoshi94 I od rozwiązywania takich problemów jest trener. Popatrz na ostatni mecz: Messi został obsłużony świetną piłką i załadował fantastyczną bramkę. A jak często jest wyprowadzany na czystą pozycję? Dlaczego trener rzuca go po całym boisku i nie przywiąże bardziej do jednej pozycji, oczywiście bliżej bramki?

9

Niewiarygodne jakie karne drukuje się w Serie A. Karny dla Juve był teraz czystą paranoją sędziowską. Podobnie sędzia załatwił Atalantę 2 karnymi za nabijane ręce na wiosnę i wywalczył Juventusowi remis. Zresztą karny dla Juve z Barcą mimo, że nie w Serie A, to kolejny kwiatek

2

@RaVvi A widzisz co betoniarstwo tu wypisywało i nadal wypisuje o Messim. To nie trener jest winny, tylko Messi się zasiedział w klubie.

Jest oczywiste, że Messi ma nadal wiele do zaoferowania klubowi, ale nikt nie umie Leo zagospodarować w racjonalny sposób. Akcje powinny przechodzić w większym stopniu przez innych piłkarzy, po to by a) Leo mógł czasem zniknąć z radaru obrońców i być bardziej zaskakującym b) żeby stworzyć możliwości zdobywania bramek poza Leo.

Messidependencja to wina ograniczeń trenerskich, więc nie wiem jak można wpaść na pomysł by obwiniać Messiego, że dźwiga ciężar ponad swoje siły. Żaden inny zawodnik nie jest w świecie futbolu tak obciążany, a gdyby dać komukolwiek zakres obowiązków ofensywnych Leo z ostatnich 5 lat, nikt by tego absolutnie nie udźwignął

2

Eureka! I dodajmy od razu, że to ułatwia czytanie gry rywalom. I od razu zapytajmy?
Od czego w zespole jest trener?

0

@arasz1819 Nie pogadamy. Z betonem nie ma rozmowy.

1

O to jednak można nie dać się stłamsić Juve i ich docisnąć? Z ostatniego meczu Barcy to nie wynikało. No ale Atalanta ma ................................, no właśnie co ma?

6

@Lopezz80 To jest oczywiste, tyle, że fatalną dyspozycję części kolegów i nie do końca przekonujące pomysły Koemana przykleja się do Leo. Oczywiście na ogół ludzie nie doceniają czegoś takiego jak podania progresywne, otwieranie gry, czy dźwiganie ciężaru gry w środkowej strefie. Jakiś ignorant poogląda jak np. CR7 finalizuje akcje kolegów i bredzi o zgasłym Leo i wybitnym CR7.
A ja obejrzałem uważnie mecz Barcy i Juve (0:3) i widziałem CR7, który nie dorasta Messiemu do pięt. Jak wielu innych jednowymiarowych piłkarzy. Podobnie Lewy przerastający w ostatnim sezonie CR7 o głowę, nadal jest piłkarzem bardzo ograniczonym w stosunku do Leo. Tyle, że funkcjonuje w perfekcyjnie funkcjonującej maszynie i to wspaniale wykorzystuje. Messi przez wiele sezonów maskował niedoróbki zespołu w ofensywie indywidualnym geniuszem, ale widać, że nawet on ma swoje granice.

0

@Azi Świetnie odwróciłeś tok rozumowania tym pytaniem. Uwielbiam takie zabawy słowem.

0

@YoNoEntiendoNada Koledzy wyczerpali temat pisząc o zaletach i wadach Puiga, przypuszczeniach dlaczego nie ma dla niego miejsca w zespole.

Dodam tylko, że Puig zanotował w jednym meczu 2 asysty, co jest wydarzeniem nie notowanym u naszych pomocników od lat. Nie wiem czy to przemawia na korzyść Puiga, ale bez niego zespół wcale nie wygląda dobrze. Czyli zakładam, że trener twierdzi, że z Puigiem ekipa wyglądałaby jeszcze gorzej. Przy zdychającej, pozbawionej kreacji pomocy, nasz trener twierdzi, że Puig nie ma nic do zaoferowania.

Nie chcę się mądrzyć, ale pamiętam jak Puig w meczu z Atletico (2:2) na Camp Nou wybiegł w wyjściowej "11" i wyglądał znakomicie. U Setiena chłopak sobie sporo pograł, ale jak przyszło co do czego postawił na innych i na tym przegrał. I znowu, nie wiadomo czy z Puigiem byłoby lepiej, ale bez Puiga bywało nie za dobrze.

Ja lubię u Puiga nieszablonowość, odwagę, pomysłowość, bezkompromisowość i żywiołowość, czyli cechy u nas nieobserwowane u nikogo poza Leo i Dembele.

0

@arasz1819 Nie no wiadomo, że chciałem wszystkich zwalniać po miesiącu. To oczywiste.
"Moje widzimisię jest ważniejsze niż to żeby wypaliło"
Hmm
Ale o co chodzi?
O czym Ty piszesz?
"Nie mogę się nazywać kibicem?"
???

Nie ma jak prowadzić dyskusji.

4

@Simusamu10 Nie dość, że ta forma jest znacznie lepsza, to wpis Błażeja jest bardzo, bardzo rzetelny. Bardzo dobrze się takie wprowadzenie do meczu czyta.

2

@Rewolucja123 I kolejny bohateiro między słupkami przeciwnika.

0

@arasz1819
Hipotetycznie masz rację. Trener musi mieć co najmniej pół sezonu, a najlepiej sezon do pracy, by go rzetelnie ocenić. A czasem nawet więcej.

Ale jest jedno ale. Skoro mam przekonanie o Koemanie jako przeciętnym trenerze i dostaję tego potwierdzenie na murawie przez 4 miesiące, trzymam się mojej opinii. Co więcej, logicznie żadnej poprawy nie będzie. Nie będzie bo to przeciętny trener. W przypadku Koemana jego klęski to potwierdzenie mojej wiedzy o nim.

Ty wychodzisz z innego założenia. Ma czystą kartę u Ciebie, dajesz mu czas na rozbieg i czekasz na poprawę z upływem czasu. I ok, bardzo sensownie, w Twoim rozumowaniu nie ma nic wadliwego.

Jednak ja mam inne założenie i inny punkt wyjściowy do swoich wniosków. Moje zdanie jest bardzo wyraziste i narażam się na ataki w związku z tym, ale spodziewam się, że czas przyzna mi rację.

Jeśli nie, możesz mi wtedy wypomnieć moje krytyczne podejście. Może jednak Koeman okaże się Ranierim z Leicester.

5

@Messibestplayerintheworld Wydaje mi się, że myślenie o mistrzostwie w tym sezonie to marzenie ściętej głowy. Lepiej nie nastawiać się na fajerwerki.

0

@arasz1819 Mój kandydat to zapewne Klopp? Naprawdę to jest dyskusja na poziomie?

Czyli Ty jesteś tak wnikliwy, że wiesz rzeczy, których nawet nigdy nie pomyślałem. Nie dziwota, że jestem dla Ciebie miernym rozmówcą skoro mocą swojego intelektu przenikasz mój mózg i wydobywasz myśli nawet nie znane właścicielowi.

Mogę prowadzić racjonalną dyskusję. Jeśli ktoś używa konstrukcji "Pewnie myślisz, że" albo "coś zapewne było" to wchodzi w krainę bajkową, a mnie to nie interesuje.

Nie wiem skąd sceptycyzm równa się napaleniu 15-latka. Wszystko piszę spokojnie, rzeczowo. Najgorszy start od 3 dekad, to fakt z czegoś wynikający, a że nie umiesz przyjąć innych interpretacji niż swoje? Trudno, to cecha miernych dyskutantów.
A ostatnie 2 zdania, to trzaśnięcie drzwiami jak napalona nastolatka przed rodzicami bo nie słyszy tego co by chciała usłyszeć.


0

@Bocheno1 Dzięki za nominację, ale nie możesz się obrażać bo się w czymś różnimy.
Messi z fochem - skąd to przekonanie? Uzasadnij, bo ja nie widzę absolutnie żadnych przesłanek, żeby tak stwierdzić. Messi jest wybitnie zaangażowany w mecze i pokazuje pełen profesjonalizm. A ostatnie 2 spotkania wręcz go roznosiło na murawie. I tego Koeman nie umie wykorzystać dla zespołu.

Co do trenera, nie. Nie wywalać. Niech udowodni niepodważalnie, że się nie nadaje i wtedy go wywalić. Trzeba połknąć tę żabę. Barca ma nadal bardzo silny personalnie skład, który nie uzasadnia męczarni ze średniakami z La Liga.

A może się mylę i za jakiś czas będziesz mógł mi ten wpis wypomnieć, zgoda?

1

@Bocheno1 Messi z fochem to Twój wymysł. Jak dyskutować gdy ktoś pisze takie bajki?

1

@arasz1819 A Twoje jednowymiarowe spojrzenie jest wspaniałe? Ja trzymam się faktów, a fakty są na razie bezlitosne. Jeśli nie rozmawiamy w oparciu o fakty, to rozmawiamy o niczym. Zresztą byłem przeciw zatrudnieniu Koemana i na razie "spełnia" moje oczekiwania. Więc co mam myśleć?
Facet, którego podważałem przed zatrudnieniem, na razie rozczarowuje, zgodnie z moimi oczekiwaniami. To mam się cieszyć?
Na razie nie wykazałeś w żaden sposób, że w czymkolwiek się mylę. Czynniki są takie, że Barca ma silny skład, a na pewno w ofensywie i ta ofensywa zawodzi, więc ewentualne błędy w defensywie nie są rekompensowane.

1

@Azi Opamiętajcie się, to jest post o Cichopek, a za chwilę wyląduje w gorących dyskusjach.

2

@Beztroskii Jestem za, niech mi dopieką

13

Dzisiaj Barca znowu będzie wyglądać jak dziesięciu chłopa, którzy próbują pchać samochód zagrzebany w błocie. Pchają, chłopy stękają, jęczą, meczą się, pocą, samochód buja się wprzód i wstecz, już jest blisko, już zaraz się wygrzebie a może i nie. Wszystko w bólach z wysiłkiem bez finezji, tylko ciężka, toporna praca, byle wygrzebać ten cholerny samochód.
A nad nimi majster, którego taktyką jest donośne "razem, razem, razem".

Ale się zmęczyłem pisząc ten komentarz, a dzisiaj trzeba znieść 95 minut tego pchania.

5

Ważna informacja z pierwszej strony "Faktu", którą doczytałem w osiedlowym sklepie:

Cichopek tańczy w starych butach!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?