Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Majkel34 Tak nie może być, to był zgniły kompromis. Trzeba wejść kobietom do macic, zachipować i monitorować. A potem karać, karać i karać. Już Ziobro przygotuje odpowiednie przepisy.
Liczę też na dynamiczny rozwój branży łańcuchowej. Kobiety na łańcuch i do kuchni, tam gdzie ich miejsce.
Chwała, że przewodni blask Jarosława prowadzi nas przez meandry 21 wieku, nie pozostawiając miejsca na wątpliwości
2
Wystarczyłby karny dla Barcy i brak karnego za symulkę Ramosa i tyle byłoby ze wzrostu formy Realu. Zresztą w wielu miejscach przed el Clasico można było przeczytać o zwalnianiu Zidane'a. A w meczu Real zagrał solidnie ale oglądając ich mecze nie zauważyłem żeby grali lepiej czy gorzej niż w ostatnich 6 miesiącach. Stabilna forma by ogrywać zespoły La Liga i sporo za mało na LM.
A mecz Barcy z Juve zapowiada się doprawdy porywająco. Oba zespoły są w przebudowie, oba męczą się w ostatnich meczach, oba doprowadzają swoich kibiców do frustracji. I nadzieją jest to, że Juve nie wydaje się być zespołem na poziomie z czasów Alegriego. Na pewno można powalczyć o pewną pulę jeśli Koeman znowu nie wymyśli cudów taktycznych jak gra bez skrzydłowych.
1
@Woland10 Ale nie każdy matoł rozumie zwrot "bez komentarza". W tym zwrocie zawiera się oczywista argumentacja jednak nieukowi to za mało. Ucz się, czytaj, a otworzy się przed Tobą ciekawy świat
0
@Coutinho007 Narzekałem na brak skrzydeł w ostatnich sezonach, więc co zrobił Koeman? Pozbawił nas skrzydłowych w meczu z Realem. Ja nie wiem co się dzieje z trenerami w Barcy? Odbiera im rozum najwyraźniej
0
@Damian11 Jeśli szczęścia brakuje już w 3 kolejnym meczu ligowym to może nie jest tak różowo, ale rzeczywiście ekipa jest ciekawa personalnie. Ale jeszcze 2 wpadeczki i zrobi się nieciekawie.
Już po Juve może zrobić się gorąco w Katalonii.
Popieram optymizm kolegi ale sam nie mam takiego pozytywnego nastawienia
0
@SiSenior Bardzo nietrafiony komentarz, ponieważ wyłącza z dyskusji ważny argument dla sytuacji Barcy w tabeli. A częścią nieciekawe sytuacji jest brak obiektywnego sędziowania. Przynajmniej na etapie 5 meczów. Zobaczymy co dalej. Stwierdzenie skończcie płakać są uciekanie od jednego poważnego problemu, którym nie jest Koeman i jego zdolności trenerskie.
3
@Statistics Ale okropnie bełkoczesz i znowu uciekasz od merytorycznej dyskusji o szczegółach. Sędzia ma nie dyktować Barcy karnego w meczu z Sevillą bo Real nie dostał karnego na Camp Nou od 14 lat, albo bo w innym meczu Barca dostała poprawne karne? Ja pierdzielę, czy ty masz w tej tępej łepetynie owies?
0
Co do karnych wczoraj mieliśmy 4 możliwe scenariusze:
1. karny dla obu zespołów
2. brak karnego dla obu zespołów
3. karny dla Barcelony i brak karnego dla Realu
4. Karny dla Realu i brak karnego dla Realu
I teraz nawet gdyby nie znać przebiegu meczu i wiedząc, że sytuacje nie są oczywiste, ale znając decyzje sędziów z poprzednich meczów Barcy i Realu, jedynym możliwym rozwiązaniem była decyzja numer 4.
Nie wydarzyło się nic niespodziewanego. Wręcz przeciwnie, sprawa jest oczywista.
* A jak to wyglądałoby w tabeli gdyby sędziowie byli neutralni:
- potencjalne 2 punkty więcej po karnym z Sevillą i wczoraj decyzja nr 1 lub 2, czyli Barca ma 1 punkt straty do Realu i mecz zaległy.
* A gdyby sędziowie sprzyjali Barcy, tak jak teraz Realowi.
- potencjalnie 2 punkty więcej po karnym z Sevillą i wczoraj decyzja 3, czyli w tabeli Barca ma 2 punkty przewagi i mecz zaległy. Nie wspominając o kiepskich decyzjach sędziego meczu z Getafe, który pozwalał na zatrzymywanie akcji łokciami np. w polu karnym i nie wręczał, ślepota, żółtych kartek za takowe.
Moja frustracja jest dziś podwójna: nieszczególny rozwój strategii w grze ofensywnej zespołu i podwójne standardy sędziowania. Przy czym nawet nie będąc zwolennikiem Koeman, trudno mi go jednak krytykować ponieważ przy uczciwym sędziowaniu, Barca mogłaby swobodnie kręcić się w okolicy Realu z perspektywami ataku na pozycję lidera.
11
@AdiKingu96 A jak Ci się podobała kaszanka Messiego przy 1 golu, albo kaszanka z niepodyktowanym karnym?
2
A propos aborcji, są pewne przesłanki, że Koeman za jakiś czas zostanie z Barcy usunięty: Wczoraj w strzałach ogółem: Barca 6 Real 13.
Koeman nie ma pomysłu na grę ofensywną, niestety. Kolejny gol wg schematu Leo-Alba-napastnik. Gdzie ta świeżość, gdzie te rozwiązania?
Czekam cierpliwie, kompletnie jednak nie wierząc w naszego trenera.
4
@Statistics Zawsze gdy się nie chce odnieść do konkretnych sytuacji, można zamieścić ogólny prześmiewczy wpis jak ty tutaj i udawać, że wszystko jest ok. Twoje wpisy prawie zawsze są głupie i puste, na poziomie obsługi VAR-u w lidze hiszpańskiej.
Ostatnie zdanie to już apogeum twojej głupoty: Koeman nie będzie poprawiał taktyki i wprowadzał zmian w grze, bo pewnie będzie nieszczęśnik rozmyślał o sędziach. Jak wpada się na takie brednie?
I potem mamy Real w lidze, który kojarzy się z poddrukowywaniem wyników i zaślepionego użytkownika, który nie umie rozważyć sytuacji obiektywnie. Nieszczęścia chodzą parami, jak widać
0
Noty Barcy na whoscored.com
6,67-6,94- 5,74-6,52-6,59-6,13-6,51- 6,36-7,07-6,57-7,70
Rzadko taką nędzę widuję przy nazwiskach Katalończyków
7
Biblijnie, musimy się pogodzić, że mamy 7 lat chudych w perspektywie. No to zostało jeszcze 5 lat i 8 miesięcy. To szybko minie.
0
@Encore Rozumiem pociągać za koszulkę, ale on go tak długo trzymał,cholerny półgłówek, że można by z koszulki Ramosa hamak zrobić. Co ca głąb. No nie mogę przeżyć tej głupoty.
3
I jak tu dać @pax-owi herbik? No to dałem kilka przy wpisach kolegów.
4
@NGTRX On przypomina ochleja, który na co dzień napierdziela żonę i mówi jaką jest su*ą, zabrania jej się odzywać i każe siedzieć w kuchni, po czym łamie sobie obie nogi i mówi do wybranki: odłóżmy na bok małżeńskie waśnie, będzie na nie jeszcze czas. Teraz trzeba wspólnie wyleczyć moje nogi. Zdrowie członków rodziny jest najważniejsze!
8
Przecież ostatnie 2 mecze ligowe były niezadowalające i mogliśmy zauważyć to regres oraz ofensywną bezradność. Nie dajmy się nabrać na egzekucję węgierskich kelnerów.
Mecz przykrył nieporadność na atakowanej połowie, ale też nie całkiem, bo mało było zespołowości, a raczej dwójkowe ewentualnie trójkowe przebłyski.
Jeśli z Realem zobaczę pod koniec meczu 15 strzałów w statystykach, to wtedy można mówić o postępie.
54
Świetny, wymowny obrazek wczoraj gdy pisowskie czy katolickie czy pseudokatolickie oszołomy świętowały wyrok trybunału podrzucając Kaję Godek.
I co oni świętowali? Że kobieta będzie musiała donosić przyszłe dziecko pozbawione np. mózgu, czy posiadające deformacje uniemożliwiające życie, tylko po to by je urodzić i patrzeć jak umiera?
Czy to było świętowanie, że inna kobieta zostanie przeczołgana i upokorzona, nie mówiąc o traumie i konsekwencjach psychicznych jakie poniesie?
Jaki średniowieczny taliban się tu zrobił, to aż trudno uwierzyć. W 1990 roku w życiu nie spodziewałem się, że dożyję takiej władzy i takiego ciemnogrodu. I świadectwo, że co 2 osoba mnie mijająca reprezentuje zbliżony antydemokratyczny sposób myślenia jest przygnębiająca.
Polacy mentalnie absolutnie nie należą do grona cywilizacji zachodnich. Nowoczesny styl życia jest tylko powłoką, a pod tą powłoką połowa społeczeństwa, została w Azji.
Co na to kobiety?
3
Atletico od kilku sezonów drepcze w miejscu, a pytania o to czy Simeone jest w stanie dać coś więcej zespołowi nabierają coraz więcej mocy. Pierwszy raz zacząłem się zastanawiać nad tym z dobre 3 sezony temu i progresu nie widać.
2
Sule gra tylko do 60 minuty bo kończy mu się przepustka. Potem do sztolni musi wrócić, wagony z węglem ciągnąć
2
No nic, pozostaje przyjąć taki werdykt z pokorą.
3
Jak ten wieczór pięknie się zaczyna!!!
0
@Danny Gaucho Tam jeszcze były wykreowane szanse (najwięcej) i kluczowe podania (najwięcej) , ale zostawmy to. Jest konsensus i to chodzi.
0
@Danny Gaucho Cały wpis akceptuję, ale wybacz ostatnie pytanie jest nieco żenujące, a konkretnie wyjęcie z kontekstu dryblingów i odbiorów. Piszesz poważnie i nagle coś takiego na koniec, pomijając inne statystyki. Czy Ty wybierasz w pakietach albo gole i asysty albo dryblingi i odbiory, albo może kluczowe podania i straty? Co tak trudnego jest w spojrzeniu całościowym? To pytanie odebrało trochę powagę wpisowi. Ale tylko trochę.
Ja w ogóle mam w nosie 11 wszech czasów tego i owego bo to bezsensowna zabawa. Wiadomo, że jeśli już to w ataku będzie Gerd Muller czy brazylijski Ronaldo lub Pele a nie Messi, ale to nie znaczy, że całościowo musieli zagrać lepszy turniej. Jednak liczą się momenty, gole w finałach itp, itd bo cholernie dużo ważą więc między nami jest pełna zgoda jeśli chodzi o Messim poza ową "11".
A prywatnie spojrzę na wspomniane konteksty i mogę ocenić rzetelniej, z wnikliwością i rzeczywistość będzie wyglądać nieco odmiennie. I tu już niekoniecznie się zgodzimy.
3
@Danny Gaucho Tak mi się zdaje, że spłyciłeś temat. Gole i asysty. Normalnie z osobami, które widzą tylko gole i asysty nie dyskutuję, bo uważam to za amatorszczyznę nawet ignorancję, ale Ty chyba to zrobiłeś z jakiegoś innego powodu, ale nie do końca wiem jakiego, bo z moich obserwacji wynika, że głupot nie piszesz.
A gdzie mecze ich przebieg, kontekst, czyli jakość reprezentacji?
Nie wiem czy wiesz, że były dostępne po MŚ 2014 analizy, pokazujące, że występ Leo był statystycznie najlepszym od czasów Maradony na MŚ 1986. Oczywiście zaawansowane statystyki, a nie dla chłopców przy trzepakach.
Kolega @Don-Corleone wrzucił dryblingi i odbiory(to akurat wymowne bo w ćwierćfinale odbiór Leo dał po chwili bramkę), ale Messi też miał najwięcej wykreowanych szans oraz kluczowych podań.
Oczywiście nikt rozumny nie będzie udowadniał, ze Leo wypadł lepiej od Maradony w 1986, ale tu jest pytanie o otoczenie: jaki team i trenera miał Diego a jaki Leo? W 1990 roku Maradona grał na MŚ w okolicznościach podobnych do tych Leo z 2014, gdy zespół grał skrajnie defensywie i trzeba było rzeźbić. Tam już Diego nie miał jak poszaleć. I dla mnie pytanie czy w 2014 roku Maradona byłby w stanie zagrać lepiej niż Messi? Pozostawiam pytanie bez odpowiedzi.
Można porównać gole Bońka z 1986 I Leo z 2014 i pokazać jak świetnie nie oddają rzeczywistości. Bo gole i asysty to tylko wycinek tego co pokazuje Messi, a to wiesz doskonale z meczów Barcy.
2
Wczoraj było kilka zbliżeń na Koemana i w pierwszej połowie mimo ostatecznie wyniku 2:0 był wyraźnie poirytowany. Zresztą komentatorzy zauważyli, ze w Barcelona rozgrywa akcje na stojąco. A ja w głowie miałem pytanie czy guru Koemana nie jest czasem Setien. Jeszcze gdyby tam nie było spalonego przy akcji Węgrów, to można byłoby zgrzytać zębami na całego.
Znamienne było, że przełomu dokonał Messi po indywidualnej akcji, co jest bardzo wymowne. Do tego momentu gry zespołowej było tyle co kot napłakał. Potem mieliśmy sporo akcji dwójkowych. A niektórzy potem potrafią mieć pretensje, że Messi załatwia sprawy sam. Jak widać to nie Messi się tak rozpycha w zespole, ale sytuacja w meczach (czyli nieudolność kolegów) często wymaga taka interwencji od Leo.
Po takim meczu trudno o powiew optymizmu, ale kto wie? Może coś się w tych mękach narodzi sensownego.
13
Pedri daje mi najzwyczajniej frajdę z oglądania. Oczy się cieszą gdy widzi się jak ten chłopak bawi się graniem. Umarł artysta (Iniesta), niech żyje artysta.
0
@joloskyyPo coś użyłem formuły "żeby się wkrótce nie okazało" zamiast "okazuje się"
13
@Hubso To trochę brzmi jak zdanie: Kepa będzie stał w bramce, mam nadzieję, że nie będzie katastrofalnej wpadki
7
Żeby się wkrótce nie okazało, że po pobycie Koemana w Barcy wszystkie jego osiągnięcia to:
- treningi były intensywne
- na konferencjach nie owijał w bawełnę