0

@Mario96w Jeśli nisko zawieszasz poprzeczkę, to będzie pan zadowolony

2

Znowu zaczynają się wypowiedzi pomeczowe typu "Musimy ..." Czy ten koszmar się, k****, nigdy nie skończy?

0

@Colon Ale mnie rozśmieszyłeś. To chyba mój pierwszy uśmiech po 21. Dzięki

0

@Cvzx No trzeba wziąć te dowcipy na klatę jeśli ma się elementarną uczciwość

0

@Rewolucja123 Pedriego aż tak surowo bym nie osądzał, bo parę razy znalazł się w ofensywie, z kolei Dest dziś aż razi po oczach

1

@VamosRakieta Rakitić z bramką. Czy dzisiaj świętujesz z rodziną i sąsiadami?

3

Z poparciem Latynosów dla Trumpa jest trochę jak z wyborcami PiSu.
Trump obrażał tych pierwszych bezceremonialnie ale okazuje się, że otrzymał sporo ich głosów. Podobnie pisowcy oficjalnie udając troskę, kuluarowo uważają swoich wyborców za tępaków - patrz: ciemny lud to kupi i wiele innych dowodów nie wprost.

Czy da się do tego stopnia nie mieć godności? Jak to rozumieć? Jeszcze za te datki socjalne, to pewnie można przymknąć oko na obrażanie, ale czy Trump zrobił coś dla Latynosów?

0

@MESSIah16 A tam Judasz. Elastyczny był

9

Nawet Niklas Sule złapał Covid-19. Ponoć zaraził się kiedy maszynista bez maseczki poprosił go żeby przepchnął lokomotywę paręnaście metrów w kierunku peronu.

150

Znam już skład Dynama, więc dzielę się z Wami:

Golkipienko
Obrończenko, Defendenko, Wahadlenko
Skrzydlenko, Midfildenko, Pomocenkowicz, Pivotenko, Dośrodczenko
Napadenko
Ataczenko

10

@konrad1661 Doświadczenie mówi, że o innej niż zapowiedzieli. A zapowiedzieli 14.

2

@Slazmi Trudna sprawa, bo można nowy byt postrzegać z punktu widzenia materialnego, duchowego, umysłowego, podmiotowego, moralnego, etycznego itp itd.
Ten temat jest bardzo trudny, dlatego dla mnie jest nierozstrzygalny. Nie takie umysły jak ja nie są w stanie zamknąć dyskusji konkluzją.

Nie wiem. Nie odpowiem, bo to za trudne zagadnienie. Zbyt niejednoznaczne. Dla mnie rozmazane i bez wyraźnych granic. Choć w sensie fizycznym nowy byt powstaje tak jak opisałeś w końcówce wpisu.

Tyle moich rozkmin, muszę się wyluzować przed snem, a ten temat to kategoria superciężka.

Pozdrawiam serdecznie i do następnej pogawędki.

0

@Slazmi Nie zadowala mnie ta odpowiedź, bo napisałeś to co obaj wiemy.

I uciekłeś jednak od pytania. A ono nie było po to byś je zbył, tylko dostrzegł, że nazewnictwo i stan faktyczny mogą być odrębną sprawą. Rzecz w tym, że gdybyś uświadomił sobie przykład nasion i drzew i porównał do człowieka, to Twoje przekonanie o tym co napisałeś zostałoby nadwerężone. Oczywiście przy podejściu zobiektywizowanym i naukowym. Choć nawet jeśli uznać, że zarodek to nie człowiek, tylko zaczyn człowieka to przerwanie życia zarodka uniemożliwia wykształcenie człowieka (wg relacji nasionko - drzewo, zniszczenie nasionka to zniszczenie nie obecnego - bo go nie ma, a przyszłego drzewa).

Ta ucieczka jest wygodna gdy zajmuje się określone stanowisko, nieprawdaż?
Ale ja tu nie chcę przekabacać Ciebie. Szanuję Twój światopogląd i przyjmuję go całkowicie. Prawdę mówiąc, w tej kwestii jestem liberalny, ale skłaniam się ku osobom o większej wrażliwości jak Ty, stąd cenię wyżej przyszłych rodziców, którzy mówią o swoich zarodkach "moje dziecko". To bardzo ludzkie i ujmujące.

W każdym razie także bądź zdrów! I cieszmy się z tego, że nas powołano do życia.

1

@Slazmi W sumie po namyśle nie wiem czy nie walnąłeś jednak bzdury.
Po skoro zarodek to człowiek, to znaczy, że kiełkujące nasiono jest etapem rozwoju drzewa, czyli wg tego co napisałeś kiełkujące nasiono jest drzewem. A czy czujesz absurdalność zdania "kiełkujące nasiono jest drzewem"?

Jak sądzisz?

0

@Slazmi Zgoda z etapem, ale nie mówiłem tu o sensie gatunkowym, tylko uformowanym osobniku ze wszystkimi układami, sercem, zdolnością odczuwania bólu i itp. itd. Jeśli ktoś nie widzi w zarodku człowieka, nie mam z tym żadnego problemu.

6

@masq Niech każdy sam zdecyduje. Ja nie mam zamiaru narzucać innym swojej moralności. I niech jedna kobieta nie narzuca jej drugiej. A już tym bardziej facet.

Dla mnie nie ma problemu gdy dziewczyna się schleje, weźmie tabletkę "dzień po" albo wyląduje po tygodniu na stole. Jej sprawa. A nad jej zarodkiem nie będę płakał. Jednak to ona poniesie konsekwencje moralne, duchowe, etyczne, życiowe.

I dlatego żeby nie szło to dziewczynom tak lekko, potrzeba edukacji w szkole i uświadomienia, że potencjalne dziecko czy nowy byt, to nie jest ogórek do spłukania w kiblu. Jeśli takie decyzje miałoby się podejmować, to po rozwadze, namyśle, rozważeniu za i przeciw itd.

Poza tym oczywiście aborcja na życzenie nie może być finansowana przez państwo. Własne błędy nie mogą byc finansowane przez obywateli.

Ale nad prawa zarodków zawsze przedłożę prawo żyjącego, dorosłego człowieka. Bez wątpliwości.

4

@masq Zabrany? Czuję, że coś doniosłego napisałeś, ale być może nie do końca rozumiem. Zawsze fundamentaliści mają problem z moimi opiniami. Traktować zlepek nie samodzielnych komórek jako człowieka jest możliwe, ale wiele osób ma inne zdanie, tyle samo ważące

8

@Barcza223 Pomieszało Ci się. Zarodek to nie dziecko. Zarodek jako byt nieodrębny nie będący człowiekiem nie ma takiej wartości. Tak samo 3-latek nie ma dowodu osobistego, a przecież to przyszły dorosły. Etap ma kardynalne znaczenie.

9

@NaFazieHitman Ale nie masz prawa decydować o tym co robi Twoja sąsiadka ze swoim ciałem. Jeśli nie chce żeby z zarodka rozwinął się płód a potem niemowlak może podjąć decyzje o usunięciu, zalążka człowieka. To jest zarodek, ewentualnie płód. Tylko zarodek i tylko płód, w żadnym wypadku oddzielny, samodzielny byt.

16

@Barcza223 Płód nie ponosi żadnych konsekwencji. Analogicznie domniemane 200 płodów, które nie zostały powołane do życia też "ponoszą konsekwencje" wskutek antykoncepcji. Nie wzrusza mnie los zarodków czy płodów

8

@Barcza223 Odpitol się od kobitek i ich macic

1

@Rewolucja123 Analizy zawodników też robisz w takim tempie?

4

Dramat. Kwintesencja sprzedajności

0

Julia, te okularki to na krótkowzroczność, dalekowzroczność czy dla efektu wizualnego?

1

Przewiduję, że Real bez problemu rozprawi się z Interem. Problem w tym, że mój wniosek wynika z tak głębokiej i wybitnej analizy, że nie ma mowy o pomyłce.

0

@Teletubis Może dla dzieci

0

Barca ograła Villareal 4:0? To gdzie jest teraz Barca a gdzie Villareal?

5

@YoungTalents Prawdą kościoła była kiedyś płaska ziemia w centrum wszechświata. To też się nie zmieniło Twoim zdaniem? To jest niezmienne?

0

Ciekawe czy pod koniec sezonu będziemy oceniać Koemana jako zemstę zza grobu Bartomeu. Na razie decyzja Bartomeu kosztuje Barcę najgorszy start od wielu, wielu lat.

0

@PanPatrykk Nie wiemy czy obniżka wynika ze złych rozwiązań trenera (ja ku temu się przychylam), czy z wieku Leo i trwałego spadku umiejętności.
Ja obwiniam trenera, ponieważ liczyłem na to, że Messi zostanie odciążony w ofensywie i skorzysta z przestrzeni, które zrobią mu koledzy. Tymczasem Leo nadal ma przed sobą ścianę piłkarzy, a drybling nie jest aż tak dynamiczny jak kiedyś.
Poza tym Leo ma jakiś problem z decyzyjnością. Za długo holuje piłkę, opóźniając akcje.
Precyzja podań też jest jakaś nie taka.
Nawet skuteczność obniżyła się. Co prawda rzadko ma patelnię, ale z reguły ich nie potrzebował, jednak obecnie celownik jakby się rozkalibrował.
Może to zniżka chwilowa, ale granie wszystkiego od deski do deski też nie pomaga w nabraniu świeżości.
Poczekajmy, póki co punkty w tabeli pokazują, że mamy najgorszego trenera od 20 lat.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?