DJ6

0

Zielony1992

Nieradzenie sobie z grą z kontry to jedno, a stanie w miejscu i patrzenie jak Kaka czy Ronaldo biegną sobie z piłką bez żadnego obrońcy w pobliżu to drugie. W większości akcji Vilaareal chciał się obronić na stojąco, a przy tak dynamicznych zawodnikach to po prostu niemożliwe.

DJ6

0

Villareal grał arcypasywnie w obronie, to też Real nie miał problemów w przebijaniu się przez tą "defensywę". Uważam że wiele drużyn osiągnęłoby taki wynik z tak grającym Villarealem, dlatego Real wręcz bawił się w ofensywie. Nasi strzeliliby z 10 bramek :P

DJ6

0

W pierwszej połowie widać było że chłopaków rozdrażniły te dwie bramy i zaraz wzięli się do roboty, ale Altetico przewidziało taka ofensywę i kiedy było trzeba bronili się do upadłego. Bramka Ibry była tak naprawdę szczęśliwym zbiegiem okoliczności, bo mało kto spodziewał się że na czterech chłopa skaczących do dośrodkowania żaden nie sięgnie. Aguero i spółka wiedzieli co robić żeby utemperować naszych. Druga połowa niestety kompletnie nie poszła po naszej myśli. Były zaledwie przebłyski motywacji z pierwszej połowy, a po jakichś 20 minutach kompletnie zeszło powietrze. Barca przede wszystkim nie osiągnęła podstawowego elementu swojej gry, nie utrzymywała się przy piłce. Zamiast podawać do kumpli którzy mogli spokojnie przyjąć piłkę i kombinować dalej, to podejmowali ryzyko, podając do tych, którzy musieli ostro walczyć o samo dojście do podania, a co dopiero myśleć o jakimś dobrym rozegraniu dalej. Maxwell już grał jako tako, ale w tym meczu tylko podkreślił pozycję Abidala w zespole. Myślę że najbardziej zawiodła pomoc. Głupie błędy Sergio, brak pomysłu na grę Xavi'ego, dziwne decyzje Iniesty. Nie zasłużyliśmy na wygraną, a dodać należy że tak naprawdę Atletico wcale nie grało jakoś super dobrze.

DJ6

0

Powoli tracę cierpliwość do Ukraińca. Ja rozumiem że każdy potrzebuje czasu i przede wszystkim dużo gry żeby zacząć grać dobrze, Ale Dmytro ma straszne braki szybkościowe, a co chyba gorsze bez sensu fauluje. To już nie pierwszy raz widzę jak Chyhrynsky powala kogoś bez sensu i nie mówię tu tylko o faulu na Capelu, ale o innych jego spóźnionych interwencjach. Jeżeli młody i utalentowany zawodnik gra gorzej od Milito który miał parenaście miesięcy przerwy od piłki i jest to jego drugi mecz to chyba coś nie halo.

Maxwell też zawodzi, w ofensywie jest ledwo widoczny a w obronie gra mu się średnio, bo nigdy nie był wybitnym obrońcą, no ale on chociaż był tani...

Na razie jest tak że w ofensywie brakuje błysku i ostatnio jest tak że chłopaki biorą się do roboty jak maja już przy dupie, ale czasem brakuje już czasu. A defensywa też w ogóle taka niemrawa, no ale to już przez indywidualne błędy.

DJ6

0

Ech ten Robinho...uszanuję decyzję Pepa (z resztą kogo to obchodzi :P ) , ale moim zdaniem Luis Suarez to lepsze rozwiązanie. Urugwajczyk ma ogromny potencjał i już pokazuje bardzo wiele w Ajaxie. Myślę że taki ktoś by się bardziej przydał, bo Suarez jest piłkarzem bardziej kompletnym, oprócz świetnej gry po ziemi jest w miarę silny i dobrze radzi sobie w powietrzu.O technice, silnym strzale i dobrych podaniach wspominać nie muszę, Luis zaliczył do tej pory mnóstwo bramek i asyst i jeśli już mamy uzupełniać atak zdecydowanie wolałbym jego niż Robinho, który jest mniej uniwersalny i jak mu mecz się nie układa to przez 90 minut.

DJ6

0

Tak jak przedmówcy zdecydowanie wolę bardziej Luisa Suareza. Ten gość haruje jak wół dla całej drużyny, strzela dużo goli i bardzo często asystuje. Szybkość, technika, podanie, mocny strzał, niezła siła fizyczna. Pod okiem Pepa i Tito mógłby stać się piłkarzem sporo lepszym od Robinho.

DJ6

0

Widzę że ludzie znaleźli sobie kolejną ofiarę w postaci Henry'ego, żałosne. Dmytro zagrał nieźle, gra dużo lepiej niż grał Caceres , ale i tak musi jeszcze trochę podkręcić tempo. Doczepianie się do Valdesa to już totalny absurd i polecam nie którym wizytę u okulisty.

Prawdą jest że te dwie bramki Atletico to prezent od Barcelony (w rolę św Mikołaja wcielił się Busquets, a przy drugiej bramce pomógł mu ukraiński elf), ale przy takim ataku można sobie na to pozwolić :)

DJ6

0

Nie no a już myślałem że gorszej prasy od rodzimego Faktu na świecie nie znajdziemy, ale jak widać za granicą ostro się starają o taki tytuł...

DJ6

0

Busiu

Chciałeś napisać 3:1 dla Brazylii, Datolo strzelił honorówe z dystansu(kiepski zawodnik swoją drogą).

DJ6

0

Ja oglądałem. W skrócie: Brazylia taktycznie i nudno, acz skutecznie, Argentyna chaotycznie, momentami pięknie. Robinho był nieobecny, Kaka miał asystę i to był prawie cały jego wkład w mecz (głownie przez Mascherano). Messi dostosował się do reszty drużyny choć momentami powiało magią. Dani Alves tak sobie, ale wszedł tylko na kilkanaście minut. Argentyna ciągle atakowała, ale duet Lucio - Luisao był nie do przejścia. Brazylia szalała natomiast przy stałych fragmentach.

DJ6

0

Nie da się ukryć że tylko jedna drużyna w tym meczu grała w piłkę, Barcelona dominowała cały mecz a w drugiej połowie po prostu miażdżyła posiadaniem piłki. Wszystkie ewentualne kontry były z miejsca gaszone, każda górna piłka np. od Givena była natychmiast przejmowana co przy tych rosłych i silnych piłkarzach Man City nie jest proste. W grze było wiele niedokładności, nawet u tych czołowych graczy, parę razy błysnęli magią, w tym Ibra (dobre ustawianie się). Świetnie grał Jeffren, widać było że obrońców City zaraz szlag trafi :P Oprócz rutyny i siły nie widzie zbyt dużych różnic między Gudjohnsenem a Dos Santosem. Ibrahimovic jakiś taki mało pewny siebie, myślę że gdyby był lepiej nastawiony do tego meczu to te dwie setki strzeliłby bez problemu, zamiast tego były podania do bramkarza, a każdy kto widział Zlatana w akcji wie że gościu potrafi za**bać bombę. Chłopaki robili co mogli ale zabrakło szczęścia i precyzji.

DJ6

0

Skąd wy ludzie wzięliście tego Vermaelena? Przecież nie było i nim nawet wzmianki, poza tym dopiero co podpisał kontrakt z Arsenalem. Mam nadzieję, że wam chodzi o Vertonghena z Ajaxu.

Sanchez to jeszcze nie ta liga, do tej pory prezentował się dużo mniej obiecująco niż np taki Jonathan Dos Santos, który zagrał ledwie kilka meczy w presezonie. Na pewno tak uniwersalny gracz jest przydatny, ale Victor jakiś taki niemrawy był, na jego miejsce jest kilku innych którzy mogą buchnąć talentem, więc uważam że to dobre rozwiązanie.

DJ6

0

Pyrzo_Barca

Dokładnie. Według mnie bujda na resorach. Eboue jest za dobry na rezerwę, a poza tym wątpię żeby Arsenal sprzedawał swoich czołowych zawodników po tym jak oddali Adebayora i Toure.

DJ6

0

szabla91

Chyba Miguel Torres, Xavi Torres to niedawno odszedł od Barcy Athletic.

DJ6

0

piotrek19912710

No teraz to akurat Nasri nie byłby zbyt korzystnym zakupem, Z tego co pamiętam to sobie nogę złamał i jest out na chyba 6 miechów, a czy wróci do formy po tak długim czasie to kolejna historia. Jakby się to nie stało to nawet nawet, chyba bardziej za Iniestę niż Xavi'ego.

DJ6

0

stifler111

On cytował...

DJ6

0

yukmouth

Ja kibicuje Barcelonie przede wszystkim dlatego że jest naprawdę niesamowita, ta drużyna potrafi zagrać nieziemsko,a poza boiskiem klub jest bardzo aktywny i to w bardzo pozytywnym sensie. Jeśli chodzi to Real to mógłbym się przyczepić do jego historii, ale to już chyba się wszystkim przejadło (choć w razie czego mamy na nich haka :P), głównie nie pasuje mi ich polityka oraz to, jak prezentują się ich zawodnicy. Gago, Guti, Pepe, Ramos, Marcelo, a teraz jeszcze C. Ronaldo (jeszcze paru by się znalazło) to boiskowe chamy i prostaki. Co do kibiców Realu to nie mam do nich za wiele, ale chyba każdy przyzna że wśród nich znajdą się prawdziwe ciemniaki, tak samo jak u naszych. Kibicowaniem Barcelonie rekompensuje sobie też tą beznadzieję, którą niektórzy nazywają polską piłką, nie identyfikuje się z żadnym polskim klubem piłkarskim bo to niema po prostu sensu. Barcelona jest moim wymarzonym klubem pod wieloma względami.

DJ6

0

Lol, fajne stwierdzenie, na pewno nie tylko jemu ulżyło,inni bramkarze też pewnie śpią spokojniej...do czasu aż Ibrahimovic się rozkręci :)

DJ6

0

soxementoBARCA

W czwartek.

DJ6

0

lemoniada

No i dobrze, nie zrozum mnie źle, uważam że Mascherano to świetny piłkarz, ale to zawodnik do pierwszej 11, a u nas Yaya powinien być niekwestionowanym numero uno na tej pozycji. Poulsen to nie taka zła opcja, zna się na swojej robocie i jako uzupełnienie jest w sam raz. Vertonghen raczej nie, oglądam mecze Ajaxu dość regularnie i Belg jak na razie nie jest, moim zdaniem w stanie zagrać na naszym poziomie.

scala81

Burdel jest niewątpliwie, ale to się zmieni. Van der Vaart, Huntelaar, M. Diarra prawie na pewno odejdą, do tego dochodzą Negredo, Drenthe, Van Nistelrooy, Sneijder, Garay, a może nawet i Robben. Większość tych zawodników ma pełne prawo czuć się "wydymanymi".

DJ6

0

Sorki za offtop

Xabi Alonso trafi jednak do Realu...za około 30 mln, oficjalna strona Liverpoolu potwierdziła. Kolejna przegięta cena według mnie.

DJ6

0

No no , całkiem nieźle to wyszło. Widać było że chłopaki chcą więcej bramek wklepać ale jakoś się nie kleiło. Z młodzików, jak już wcześniej wspomnieliście znakomicie pokazali się Pedro i Jeffren. Szczególnie cieszę się z Pedro, bo w przeciwieństwie do Jeffrena nie błyszczał jakoś oślepiająco w tamtym sezonie. Dos Santos bardzo dobrze rozgrywał, był, według mnie trochę lepszy od Victora Sancheza, który grał nielicho. Busquets już jest kozak :) Brama Beckhama przepiękna, Donovan też zachrzaniał jak szalony. Maxwell moim zdaniem bardzo pozytywnie, jak na pierwszy raz z nową drużyną i to po kontuzji grał naprawdę dobrze. Ogółem jestem zadowolony, trzeba doliczyć zmianę strefy czasowej i inne tego typu ważne szczegóły, Guardiola jeszcze dokręci parę śrubek i będzie cacy.

DJ6

0

blazze

Marcelo miał tylko jedną akcję indywidualną na początku, która bardziej wynikała z błędu obrony niż jego wybitnych umiejętności. Poza tym nic nie pokazał, w ofensywie był tylko tyczką do oddawania piłek najbliższemu, a w defensywie biegał bez sensu. Salgado był natomiast dość szybki, agresywny i zdecydowany. Widać było u niego tą rutynę, ciężko było go przejść, a w ofensywie robił co mógł(wiek jednak nie ten). I po co ta napinka?

DJ6

0

sciah

Zgadzam się, Arbeloa to niewątpliwe wzmocnienie, bo obrona Realu wciąż kuleje, szczególnie ta lewa strona. Gdy oglądałem wczorajszy mecz Realu nie mogłem uwierzyć że najlepszym ich obrońcą wydawał się być Salgado, Marcelo to naprawdę jakiś kiepski żart.

DJ6

0

Przenosiny do VFB raczej nie wiele by dały, bo Hleb już tam był i wie jak tam grać a poza tym liga niemiecka na dziś to nie jakiś Everest piłki nożnej. W Interze to inna historia, Mourinho chce grać bardziej ofensywnie i kombinacyjnie niż dotychczas, co patrząc na ich transfery i grę w presezonie może wypalić. Osobiście jestem za tym żeby został bo musimy mieć kogoś za Iniestę, a Hleb ma potencjał żeby go zastąpić(Gudi jest bardzo solidny ale na "grubsze" mecze raczej nie teges).

DJ6

0

Z tym całowaniem to ocipieli chyba...

DJ6

0

czołowych drużyn Premiership* miało być.

DJ6

0

No, muszę powiedzieć że zagraliśmy bardzo dobrze, jak na taką średnią wieku. Pragnę zauważyć że Tottenham to potencjalnie jedna z czołowych Premiership, taka tuż za wielką czwórką tej ligi. W dodatku od początku na boisku byli prawie sami podstawowi zawodnicy tej drużyny, wiec naprawdę niema co marudzić. Rochina i Jeffren niewątpliwie mają to coś, pokazali to dziś na boisku.

DJ6

0

Już dłużej nie wytrzymie :P Dajcie wreszcie officiala!

DJ6

0

marcinXbarca

Też jestem bardziej za Villą niż Zlatanem i wątpię żeby podawane kwoty za Szweda były prawdą.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?