DJ6
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Łódź
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Taki mecz z mocnym (mimo że osłabionym) rywalem był nam bardzo potrzebny. Dawno nie widziałem takiego spokoju i kontroli nad meczem, cieszy mnie szczególnie pewny Romeu i Gavi, który zdecydowanie odżył na tej pozycji, o De Jongu pisać nie trzeba - Pan Piłkarz.
Nowe nabytki wyraźnie chciały zabłysnąć i im się to udało, wydaje się że z nimi otwiera się zupełnie nowy wachlarz możliwości, dla mnie bardzo ważne jest żeby Felix zgrał się z Balde, bo wiadomo że on prawie zawsze będzie ścinał do środka, więc porozumienie z Balde będzie kluczowe do rozszerzenia gry po tej stronie.
Cancelo to póki co zupełnie nowa jakość na prawej obronie, szybkość, siła, technika i zmysł taktyczny, dzisiaj wyszło mu wszystko i dla mnie zawodnik meczu.
Kounde chyba zamierza wygryźć Araujo, bo nie dość że jest skuteczny w obronie (choć nie bezbłędny), to jeszcze super porusza się z piłką i rozgrywa.
Do idealnego meczu brakło mi tylko bramki Yamala, ale nie będę się czepiać, bo świetnie się bawiłem, a o to przecież chodziło.
0
@Rupert_Haubica to bez znaczenia, to i tak był jedyny turniej gdzie nie byliśmy totalnymi dziadami, niemal ta sama drużyna dwa lata później na mundialu u ruskich była równie żałosna co trepy z wczoraj.
9
Od lat kibicuję naszym rywalom, nie toleruję tej patologii, nie trawię tego oszustwa, nie wierzę w ani jedno słowo tych łajz, od dawna powinni grać przy pustych trybunach. Z wyłączeniem Euro Nawałki jesteśmy pośmiewiskiem od dekad, życzę im jak najgorzej
0
Moim zdaniem to on lub Olmo powinni być na naszym celowniku, ze względu na nasze problemy finansowe to oczywiście Olmo wydaje się bardzo odległy, dlatego Williams jest bardzo atrakcyjną opcją. Yamal póki co jest wspaniały, ale stawianie tak mocno na 16latka jest szaleństwem i może się skończyć katastrofą.
Zobaczymy co pokaże w tym sezonie Raphinha.
0
@eye63 Nie piszę o wykończeniu, tylko o całej akcji, która była bardzo dobra i zarazem ostatnia taka Barcelony w tym meczu. Pisząc że zeszło z nich powietrze, nie miałem na myśli że to przez niewykorzystanie tej akcji, tylko że od tego momentu grali źle, lub beznadziejnie do końca meczu.
0
@eye63 tak, to była pierwsza i ostatnia taka akcja Barcy w tym meczu.
0
@Tomek54321 Jeszcze wyraźniej napisałeś że Erneścik sobie z ligi zrobił boisko treningowe, z czym się nie zgadzam bo nie była to jego zasługa, tylko świetnej formy Messiego i Ter Stegena, oraz stosunkowo słabej ligi i tego dotyczyła moja wypowiedź. Gdyby nie ta dwójka, to Barca Valverde leciałaby równie przeciętnie co Barca Xaviego, bo wyglądało to bardzo często okropnie.
3
@Tomek54321 Zapomniałeś jaki wtedy wpływ na te wyniki miał Valverde, a jaki Messi i Ter Stegen, którzy ratowali nam dupy tak często, że powinni dostawać 90% zarobków całej kadry, nie wspominając już o mocno upadającym poziomie Primera Division, te mecze były równie ciężkostrawne jak ten dzisiejszy. Według dla mnie to Barca wygrywała te trofea pomimo Valverde.
8
Który to już raz widzimy tak wyraźny brak pomysłu na grę, brak dynamiki i zgrania. Każdy piłkarz Barcy wydawał się dzisiaj zupełnie osobnym ciałem, nawet niewielka dawka pressingu Osacuny powodowała panikę i jeszcze większy nieład, tak to można sobie pykać mecze towarzyskie, po tej pierwszej zmarnowanej okazji Lewandowskiego na pustą bramkę zeszło z nas powietrze i jakbyśmy grali tam za karę.
Bardzo słaby mecz, który wygraliśmy bardzo szczęśliwie, oby takich jak najmniej, oglądanie tego było męczarnią.
2
Emocje z transferów już mi opadły, zastąpiły je ciekawość i szczypta ekscytacji, bo co jeśli jednak się to uda? Przyda się wreszcie trochę optymizmu nawet jeśli rozsądek temu zaprzecza ;)
0
@syngoku1 @Litman I to jest błąd, bo zamykając się na alternatywne rozwiązania ułatwiamy rywalom grę. Nie mamy tak dobrych piłkarzy jakich miał Guardiola żeby grać to samo ustawienie, dlatego znacznie bardziej ceniłem posiadanie w kadrze Depaya, Aubameyanga i De Jonga niż jednego Lewandowskiego. Bez Balde 3-5-2 będzie wręcz idiotyczne.
Oczywiście w tym wszystkim wielką rolę odegrały finanse, ja od początku powtarzałem że Abde będzie sprzedany, jednak był cień szansy że jednak zostanie, no ale zdanie Mendesa było ważniejsze.
1
@dawidek2010 Torres zaliczył tam najgorsze występy w swojej karierze, to gorsze rozwiązanie niż gra w 10ciu. Natomiast co do Felixa to mnie nie zrozumiałeś, on nie gra jak typowy skrzydłowy, tylko jak np. Coutinho, nie rozszerzy gry, tylko będzie schodził do środka.
0
@yoli Zgadzam się że jest wszechstronny, ale nie będzie szedł z piłką do linii, tylko zawsze będzie szedł w pole karne, mi chodzi o to że z odejściem Abde i ewentualną kontuzją Balde nie mamy tam nikogo, kto pójdzie przy linii.
0
@yoli Co znaczy chcieliście? Gdzie napisałem że chciałem Felixa? On nie jest skrzydłowym, będzie tam grać, ale zawsze będzie ścinał do środka, jak Coutinho.
10
No to sru, oficjalnie nie mamy żadnego skrzydłowego po lewej stronie, jeśli Balde się pokruszy to nikt nawet nie pomyśli o rozszerzeniu gry na tej flance.
Abde mnie nie zachwycił, ale warto było mieć taką opcję, bo nigdy nie wiadomo jak się potoczy każdy mecz, straciliśmy pewną alternatywę i oby nas to nie ugryzło boleśnie w tyłek.
0
Akurat stoperów mamy sporo, ale właściwie tylko Kounde wydaje się odporny na urazy więc to nadal niemałe ryzyko pozbywać się gościa, który jednak doświadczenie ma już konkretne, a ja osobiście bym go nie jeszcze nie skreślał, jest u niego miejsce do rozwoju i stabilizacji.
Może się okazać że Faye będzie miał więcej okazji do gry niż myśleliśmy, ale w sumie jestem przekonany że De Jong będzie pierwszą opcją Xaviego w razie wysypu kontuzji.
1
Ech, jednak Mendez dopiął swego, przed Nevesem udało się obronić, ale Felixa nie dało się trzymać z daleka. Cóż, jeśli Xavi będzie się upierał w koncepcji czterech pomocników, to Felix ma swoje miejsce, jednak jeśli pozbędziemy się też Ezzalzouliego, to nie mamy z lewej żadnego nominalnego skrzydłowego, powstaje więc pytanie, po co pozbywaliśmy się Pedroli? Bo chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie chce tam widzieć Torresa?
Cóż, na pewno styl Barcy bardziej leży Felixowyi niż Atletico czy Chelsea, ale z tego co można było o nim przeczytać, to nie były jego jedyne problemy.
Skoro już tu jest, to życzę mu szczęścia i oby dał z siebie wszystko, potencjał z pewnością jest.
28
Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego jak bardzo jest nam potrzebny prawy obrońca. Czy Cancelo był najlepszym wyborem? Moim zdaniem na wybór bardziej miały wpływ koneksje z Mendezem niż realny wybór sztabu szkoleniowego. Jednak patrząc na wszystkie opcje jakie Barcelona brała pod uwagę to według mnie każda z nich była w podobnym stopniu ryzykowna co Cancelo.
Miejmy nadzieję że to wypali, bo na papierze chłop pasuje, więc trzeba trzymać kciuki.
0
Wreszcie, jeśli wierzyć wcześniejszym informacjom, to mocno zgapiliśmy się z ofertą Tottenhamu, ale kto wiedział że aż tak będzie trudno
1
@slayer piękno w tym że Lewandowski już nie będzie w Barcelonie, nie obchodzą mnie konsekwencje, oglądanie go i słuchanie ciągłych usprawiedliwień komentatorów to okrutna męczarnia.
1
To by było zbyt piękne żeby było prawdziwe
0
Jeśli teraz nie wyjdziemy z grupy to staniemy się po raz kolejny pośmiewiskiem
0
@Rivaldinho11 i oby tak zostało, ja też chciałbym De Jonga, ale za mało medialny i tylko jakiś tam środkowy pomocnik, nuda dla fifiarzy
0
De Jong, lub Pedri, ale że to ma charakter komercyjny to pewnie Gundogan, Lewandowski i Felix są tylko brani pod uwagę.
0
Jeśli do tego dojdzie to mnie będzie szkoda, podobała mi się jego współpraca z Balde, na razie idzie mu gorzej niż na koniec ubiegłego sezonu, ale widać dużo chęci i myślę że jest o krok od powrotu na właściwe tory.
Alternatywy raczej nie budzą optymizmu, Gavi, który zaczyna się mocno męczyć na tej pozycji, Abde który jest dobry jedynie w określonych warunkach, oraz Felix, który na tą chwilę wygląda na zgniłe jajo i może jest szansa wydobyć z niego ten potencjał, ale nie wiem czy Xavi jest w stanie to zrobić.
0
Niesamowite że zawodnik, który był pewniakiem do odejścia na długo przed otwarciem okna transferowego odejdzie rzutem na taśmę i to na wypożyczenie. Wszyscy znają nasze potrzeby i sytuację i wykorzystują ją bez skrupułów, a przyczynia się do tego wizerunek Barcelony i zachowania jej działaczy.
Swoją drogą ciekaw jestem czy zostałby jako zmiennik, gdyby nie koszta i odroczone wypłaty, według mnie jest lepszy niż Martinez.
Czekam na oficjalne wieści, bo to już bardzo męczące.
7
Wygląda na to że Barcelona pozbyła się wówczas problemu, bo jeśli Lipsk, który świetnie radzi sobie z młodymi talentami nie znalazł na niego sposobu, to znaczy że głowa niezbyt mądra, a talent chyba nie taki jak się spodziewano.
Moment w którym Moriba odchodził był najlepszym dla młodych zawodników w Barcelonie od dawna, klub bez kasy desperacko szukał w rezerwach uzupełnień i nowych gwiazd, dodatkowo Moriba posiadał profil, którego Barcelonie bardzo brakowało.
Wyszło jak wyszło i nie ukrywam że odczuwam niemałą satysfakcję z takich informacji ;)
0
Co za bzdura, po jednym meczu ma się czuć zraniony XD
0
Ale meczycho, dawno takiego nie było, cieszę się że udało się to wyciągnąć, bo przejście z 0:2 na 3:2...
Yamal zaskakująco dobrze sobie radzi, sądziłem że Primera bardziej go stłamsi, jednak widać u chłopaka pomysł i świeżość, dziś miał pecha, bo zasługiwał na bramkę jak cholera.
Obrona dziś zawiodła na całej linii, Alonso i Roberto co chwila prowokowali zagrożenie, ale i Christensen grał słabo, chyba coś się tam z nim dzieje, dobrze że Ter Stegen część wyciągnął, bo mogło być po meczu znacznie wcześniej.
Musimy zacząć traktować Lewandowskiego jak Luuka De Jonga i rozgrywać przez niego możliwie jak najmniej, licznik strat w wyniku złego przyjęcia, bądź zagrania nie w tempo jest od miesięcy u niego bardzo wysoki.
Torres znów zrobił swoje, szkoda że podawał potem do Fatiego, bo mógł walić, ale nie było z tego konsekwencji.
Super mecz, oby takich więcej, ale z takimi błędami jak dzisiaj, bo ktoś lepszy sklepie nas niemiłosiernie.
0
To jest po prostu dramat, znów kluczowi zawodnicy odpadają i to już na początku. Na dodatek znowu LM ucierpi, bo nawet jak zdąży to przecież nie będzie w formie.
Nadal mamy kim grać, ale jak tu zbudować monolit przy takiej niestabilności z każdej strony.