DJ6

0

@luka1995 I nie odpali, to już będzie tak wyglądać, lepiej nie będzie. Dopiero zeszły Dembele sezon w miarę stabilny? No niezbyt ;) Skąd Fati na prawym skrzydle? Torres też nie, jak napisałem, również jest do pożegnania. Dembele wciąga nosem XD

DJ6

0

@Bajson No tak średnio bym powiedział, był nawet artykuł o tym, ale nie mogę go znaleźć, Raphinha jest piłkarzem ledwie powyżej średniej i nie widzę szans żeby było lepiej w następnym sezonie. Mamy lepszego, to Dembele, do kontuzji był pierwszym wyborem Xaviego nie bez powodu.

DJ6

0

@Bajson Tak, to prawda, bronią go statystyki, choć i tu jest dyskusyjnie, bo te statystyki wyróżniają się tylko na tle Barcelony, ale są dość słabe na tle ligi i Europy.

DJ6

0

@luka1995 Błagam, przecież na niego się patrzeć nie dało, już wolę dać szansę Abde niż znów patrzeć jak próbuje pokracznie dryblować, albo kompletnie nie dostrzega nikogo kto wbiega na pozycje. To nie jest profil zawodnika, którego chce Xavi, to powtórka z Griezmanna.

DJ6

0

Przyjście od stycznia to kiepskie rozwiązanie, ale chyba innego mieć nie będziemy. Dobrze by było pozbyć się Torresa, lub Raphinhi, a najlepiej obydwu, ale na to się nie zanosi. Bez oficjalki nie wierzę że się udało.

DJ6

0

@gaq To bardzo możliwe że nie odejdzie, stąd umowa od stycznia, w razie jakby się nie udało nikogo wypchnąć, ale jeśli mają być zmiany na lepsze to niestety tylko w tą stronę, bo sprzedaż przed kupnem nie przejdzie, za mało czasu.
A z Romeu to się nie rozpędzaj, bo możliwe że nikogo się nie uda kupić i skończy się na De Jongu i Garcii i zajechaniu pierwszego składu jak co roku :D
Poprzedni sezon wyraźnie pokazał że nawet osłabiony Lewandowski jest lepszy niż ktokolwiek kogo mamy (bo przecież nie ma sensu próbować Barbery, panie, kto to widział, a po co to komu?). Ten ruch to wyraźna reakcja na ten problem, pytanie tylko czy nie zbyt pochopna.
Też uważam że ważniejszy jest defensywny pomocnik, ale to nie jest zdanie Barcelony, która odpuściła już prawie wszystkich, których wymieniano w ostatnich miesiącach. Ale Torres na środku to też słaby pomysł, on najlepiej wyglądał na prawej i to też dupy nie urywał. Ale kto wie, może ktoś zaliczy przemianę jak Luuk De Jong, daję na to jakieś 0.01% :D

DJ6

1

@gaq Jaki Yamal? Co ty bredzisz? Chłopak ma dopiero 15 lat, jeszcze minie sporo czasu zanim znów o nim usłyszymy. Roque będzie zmiennikiem Lewandowskiego, póki ten nie zdziadzieje, z tych co wymieniłeś to tylko Fati i Torres są w stanie grać na środku ataku i to z marnym skutkiem, weź pod uwagę też że tylko Fati może grać na lewym skrzydle, bo Torres tam to okrutna porażka, a na środku to niewiele lepiej. Ze sposobem gry Roque to tylko środek ataku się dla niego liczy, chyba że przejdzie jakąś cudowną metamorfozę, ale chyba nikt w to nie wierzy.
Dodatkowo każdy z nich może jeszcze odejść, nawet więcej niż jeden. więc miejsca na pewno nie zabraknie.

DJ6

4

Chwila moment, ile zmiennych?! Chyba kogoś zabrało i nie chce oddać. Mam nadzieję że to zmiennie typu strzel głową z połowy boiska, zalicz 50 asyst w pół sezonu, czy zdobądź dwie ligi mistrzów w jednym sezonie. Nie uwierzę w nic póki nie będzie oficjalki.

DJ6

0

@JarekS Niestety masz rację, ja jestem zdania że transfery Raphinhi, Lewandowskiego, Kounde i przede wszystkim Torresa były nietrafione/niepotrzebne.
Za Kounde mogliśmy spokojnie sprowadzić środkowego i prawego obrońcę o mniejszym prestiżu, ale większej przydatności, nie twierdzę że Kounde jest jakąś porażką, ale nie uważam też że był absolutnie niezbędny.
Raphinha ma inny profil niż potrzebuje Xavi, jego sytuacja przypomina mi Griezmanna, dobre statystyki, ale słaba, często fatalna gra.
Z Lewandowskim to już w ogóle wiadomo że był to głównie transfer wizerunkowy, a ja zdecydowanie byłem za tym aby przebidować z Aubameyangiem, De Jongiem i Depayem.
O Torresie to chyba pisać nie trzeba.
Inigo Martinez vs N'Dicka...to jest dopiero żarcik, przecież to jest idealna okazja żeby wprowadzać młodego na salony, Christensen ma 27 lat i jest podatny na kontuzje, w tej sytuacji chłopak o potencjale N'Dicki jak najbardziej stanowi dla niego konkurencję. Martinez myślę że sobie poradzi, ale nie jest dla Christensena żadnym rywalem, a jedynie zabezpieczeniem, a po jakiś 2 latach pożegnamy go za darmo.
Takich sytuacji było więcej, ja nadal uważam że Grimaldo przy odejściu Alonso i Alby byłby świetnym rozwiązaniem, dobry konkurent dla Balde, też 27 lat, czyli potencjalnie niewiele gry na swoim najwyższym poziomie, więc nie blokowałby Balde, który ma 19 lat, podczas gdy Alonso będzie jego zmiennikiem w ostateczności, a my będziemy obgryzać pazury patrząc na jego wyczyny.

DJ6

2

Dajcie spokój z tą "naszą" kadrą narodową, to jeden z największych scamów w Polsce, zlikwidować i zaorać na jakieś 20 lat, aż pozdycha ta cała skorumpowana hałastra i może kiedyś się uda.

DJ6

1

@add1337 to nadal możliwe, bo nie mogą go jeszcze zarejestrować

DJ6

0

Ech, co za lipa, wiedziałem...

DJ6

1

@JarekS No właśnie, Barca ciągle robi wokół siebie hałas, nie wiem na ile jest to niekompetencja, a na ile celowe robienie sensacji, ale wygląda to mocno amatorsko i takie są też efekty. Widać to szczególnie w kwestii defensywnego pomocnika, ponosimy porażkę za porażką i z każdym kandydatem obniżamy loty, a przez lata karykaturalnych zaniedbań na tej pozycji nie mamy wyjścia, musimy kupić gotowca, bo nie mamy nikogo, kto byłby gotów wskoczyć za Busiego z wewnątrz.

DJ6

1

@Harnas2 To jeszcze nic nie przesądza, ale też nie pomaga ;P

DJ6

1

@JarekS Emocje będą takie, że będą nam sprzątać wszystkich sprzed nosa, bo nie możemy nikogo sprzedać na czas, a to dlatego że wszyscy wiedzą jak zdesperowani jesteśmy i będą przeciągać jak długo tylko chcą, bo wiedzą że nam bardziej zależy niż im.

DJ6

0

O ile gościu nie jest zakochany w naszym herbie, to możemy o nim zapomnieć,
przebić Barcę jest teraz dziecinnie prosto.
Jeśli nie sprowadzimy jakiegoś docelowego prawego obrońcy, to podejrzewam że Garcia zostanie, bo Kounde znów będzie się miotać między środkiem i bokiem obrony w zależności od urazów Araujo, a Martinez będzie zmiennikiem Christensena.
Wątpię żeby Xavi brał pod uwagę Juliana Araujo ;)

DJ6

0

@FCB17 byłoby miło, ale pójdzie na wypożyczenie, Xavi go nie chce.

DJ6

0

@MateuszDoniec mogę sobie tylko wyobrazić Wasze zmęczenie i frustrację takimi pozbawionymi oznak intelektu wpisami, nie załamuj rąk, wbrew pozorom są tu jeszcze myślący ludzie :D

DJ6

0

Akurat tutaj jakaś wielka krzywda się nie stała, bo wielkie talenty na tą pozycję już mamy, ale byłoby miło sprowadzić kolejnego z potencjałem. Jeśli jednak te koszty się potwierdzą, to za cholerę się nie opłacało. Teraz młodego czeka ciężki test, liga znacznie silniejsza, a konkurencja w kadrze zabójcza.

DJ6

0

@Arczi87 no ok, po części się zgadzam, ale można przesadzić w obie strony, stąd kontuzje wielu ważnych graczy i masa wygranych meczy po 1:0, często na farcie. Uwielbiam Xaviego, ale to nie znaczy że będę udawać, że nie widzę jak popełnia błędy poprzedników.
Jeśli skończy się na Gonzalezie, który w ogóle nie jest postrzegany jako defensywny pomocnik przez Xaviego, to czeka go tylko ławka i cofnięcie De Jonga w rozwoju o 4 lata.

DJ6

3

@misieq96 Jeśli zmuszą Xaviego do postawienia na Gonzaleza, to możemy być pewni że defensywnym pomocnikiem będzie De Jong, a Gonzalez wskoczy tylko w razie jego kontuzji bądź stanie meczu 5:0. W Barcy są tarcia ego, Xaviego nie da się do nikogo zmusić, woli zajechać podstawowych zawodników niż rotować tymi, których nie chce.

DJ6

1

@Chudini123 szczerzę wątpię żeby chciał iść do Arabów już teraz, myślę że jednak chce coś jeszcze osiągnąć w karierze.

DJ6

1

Girona zostanie przy 10 milionach, których Barca nie ma i dziękuję, po rozmowach.

DJ6

1

Sprzedaż Kessiego to dobra decyzja, prócz zaledwie kilku przebłysków nie oferuje wiele więcej niż Roberto, jednak w obliczu zbliżających się wypożyczeń Torre i Gonzaleza oraz grze na czterech pomocników nasza ławka nie tylko będzie słaba, ale wręcz przestanie istnieć, zakładam że Diaz nie zostanie sprowadzony, nie wykluczam że kwestia defensywnego pomocnika zatrzyma się na De Jongu, więc w teorii będziemy uzupełniać skład młodzikami, a w praktyce zarżniemy wyjściowy skład jak co roku ostatnio.

DJ6

2

Ten transfer jest na dobrej drodze do upadku, warto było machać szabelką i przepierdalać pieniądze pod zastaw? Nie można było uregulować co się da i brać tylko okazje rynkowe? A teraz tylko błagalne spojrzenia, nerwowe przeglądanie dokumentów po raz nty i rzucanie pustych frazesów o niby jakieś wielkiej marce, której nikt nie odmawia.

DJ6

2

Cóż, do przewidzenia, z Roque też nie otwierałbym szampana, skoro rejestrowanie wolnych i własnych zawodników jest wielkim problemem.

DJ6

0

@DonCarletto no I jesteśmy w punkcie wyjścia :D

DJ6

0

@DonCarletto no ok, ale Guler chce grać już teraz, przy nich sobie nie pogra na pewno

DJ6

0

@DonCarletto Nie no, Guler może i wielkim talentem jest, ale przy Modricu i Kroosie teraz to niemal amator :D

DJ6

1

@DonCarletto mam na myśli Gulera w sytuacji gdzie jest Bellingham i Modric

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?