DJ6
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Łódź
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Esteban_ nie bo Niedzielskiego spuścili, nie muszę ;)
4
Precz z Neymarem, musiałem patrzeć na tą primadonnę i symulanta aż PSG wreszcie mnie od tego uwolniło, oby Xavi twardo postawił na swoim, już dość szamba w Barcy, kolejny śmierdzący kloc tu nie jest potrzebny.
0
Haha już widzę jak jakikolwiek klub będzie kupował jedną z największych gwiazd piłki, po to by go wypożyczyć do klubu chamów i krętaczy XD
Zejdźmy na ziemię, nawet Xavi go nie chce i ma całkowitą rację, bo to ćwok najwyższych lotów.
Miguelsanz w formie, wysryw prima sort
0
@JarekS No ja też uważam że jest źle ze sprzedażami, ale nie sądziłem że będzie tak źle żeby dochodziło do sprzedaży tych na których liczymy, rynek jest dla Barcelony wyjątkowo bezlitosny, ale ona nieustannie się do tego przyczynia.
Jeszcze Fatiego jakoś przeżyję, chociaż uważałbym to za błąd, ale jest jeszcze Ezzalzouli i Pedrola, więc jakoś byśmy przetrwali przy preferowanym ustawieniu na czterech pomocników (precz z Felixem!).
0
@JarekS No to ja wiem, piszę precyzyjnie o tym w ten sposób od samego początku, po prostu uważam, że Barcelona sama nie zgodziła się na przedłużenie klauzuli lipcowej, ale została do tego zmuszona poprzez furtkę zawartą przez Sissoko w kontrakcie sprzed roku.
0
@JarekS Aha czyli wedle Twojej wersji, sprzedaż tych których chcemy się pozbyć jest tak zła jak wygląda i nie mając czasu pozbywamy się tych, którzy wydają się bardziej pożądani, a PSG jest jednym z nielicznych, który jest zainteresowany i może wyłożyć pożądane sumy? No to grubo, nieźle się stoczyliśmy...
Nie zwalam winy na Enrique, chodzi mi o jego koneksje z Barcą, jakby nie było gość na pewno ma jakąś wiedzę na temat kadry, szukając nowego nabytku myślę że mógłby zasięgnąć opinii ze swoich barcelońskich żródeł nt. np. Dembele, opinie spełniły jego oczekiwania i po niego ruszył.
Myślę że każdy nowy trener szuka nowych nabytków najpierw w znanych sobie miejscach.
0
@JarekS Jest mi ciężko uwierzyć że Barcelona sama zgodziła się na lipcową klauzulę sama patrząc na wypowiedź Xaviego, w której stwierdził że on i Alemany wiedzieli o tej prywatnej klauzuli, zostało to wypowiedziane tak jakby była to bardzo niewygodna rzecz dla nich i mieli naiwną nadzieję że jednak nikt jej nie wykorzysta.
0
@JarekS Dlaczego pojawił się dopiero teraz temat pójścia śladami Dembele przez Fatiego? Pytam, bo serio nie wiem. Bo Enrique?
0
@JarekS Nawet jeśli to Barcelona się zgodziła dobrowolnie na coś takiego, to w obu wersjach się zaorała, po prostu, oddawanie Dembele za tyle jest zwyczajnie śmieszne, nie mieli tu żadnych powodów żeby oddawać tyle pola negocjacyjnego...no chyba że wiedzą że sytuacja sprzedaży Lengleta, Desta, Kessiego i Barca Vision jest tak beznadziejna, że z niczym nie zdążą.
0
@Gappeq Wystarczy info że czekają na dokumenty, to nie są równania różniczkowe
0
@Gappeq Formuła 50/50 obowiązywała w obu klauzulach (w klauzuli sierpniowej to 25%).
Dla mnie najprawdopodobniejszym scenariuszem jest wyjaśnienie się w jakiś sposób sytuacji Mbappe i/lub Neymara dla PSG. Jeśli Paryżanie chcieliby go od początku, to już dawno złożyliby ofertę, zamiast czekać do samego końca lipcowej klauzuli. To była decyzja last minute i dzięki Sissoko nadal mogli go wykupić za 50mln.
0
@Gappeq Skoro czekają na papiery, to zostały wpłacone, reguła 50% z lipcowej klauzuli obowiązuje również w tej prywatnej i o to właśnie cały ambaras, bo Barcelona chce większy procent dla siebie, podobno Dembele nie dotrzymał jakiś tam warunków żeby otrzymać pół. To właśnie dzięki prywatnej klauzuli cena zatrzymała się na 50mln mimo upływu terminu.
0
@yoli Nie zrozumiałeś mnie, więc jeszcze raz, oddzielna jest kwestia formalności i tego na co mu pozwalała umowa, a tego co zrobił. Gdyby jego deklaracje i szacunek do Barcelony były prawdziwe, to wiedząc jakie klub ma problemy mógł poczekać z decyzją do zwiększenia klauzuli, zamiast tego poszedł na rękę PSG i swojego agenta, bez jego zgody ten list z intencją wpłacenia klauzuli nie miałby żadnej wartości.
Oczywiście że miał do tego prawo, nigdzie nie napisałem że nie miał.
0
@JaroCoach wszystko z PSG zostało zakończone i kwota jest zdeponowana, jedyne co mogłoby odwrócić sytuację to rezygnacja PSG z transferu przez negatywne wyniki testów medycznych (żeby je przeprowadzić potrzebują papierów od Barcy), lub zmiana zdania Dembele. Jak widzisz szanse na obie opcje są bliskie zeru.
0
@Aragorn33 i uważasz że Dembele wybierze Al-Hilal zamiast PSG? Daleko mierzysz ;) Ja osobiście wątpię że taka oferta w ogóle istnieje :D
1
@Aragorn33 Jeśli to jest kwestia dokumentów, to pieniądze już są zdeponowane, PSG musiało wpłacić, bo taki jest warunek prywatnej klauzuli, mieli na to tydzień. Barca nie może nie sprzedać Dembele do PSG, bo Francuzi spełnili wszystkie warunki i jeśli Barca się nie wywiąże to czeka ją srogi pozew, mogę jedynie przeciągać, a robią to żeby mieć większy procent z tych 50mln. Jedyny powód dla którego Dembele by do PSG nie trafił, to jakby negatywnie przeszedł testy medyczne, wtedy PSG może legalnie zawrócić transakcje, ale to tylko ich wybór.
4
Ależ oni mają wyobraźnię, aż się poplułem z tym Al-Hilal XD Transfer już się dokonał, to tylko formalności, Dembele może już tylko trafić do PSG, to tylko kwestia podziału pieniędzy i desperacja ze strony Barcy.
0
@Deraxium Jeśli poważnie myślą nad Silvą, lub Felixem, to nie wystarczy.
1
Po ostatnich wypocinach tego jegomościa, to średnio mi się chce wierzyć w cokolwiek z jego wysrywów
0
@yoli Brak szacunku polega na tym że PSG zgłasza się do Dembele w ostatnich chwilach przed wzrostem klauzuli i mówią mu razem z Sissoko, dawaj gódź się teraz to zapłacimy mniej, a ten, po tych wszystkich deklaracjach, miłościach i przy niemal bezwarunkowym wsparciu Xaviego, mówi ok, bo przecież i tak dostaniemy 25mln.
3
@JarekS Barca się zgodziła na warunki z lipca? Z tego co widzę, to Barca nie miała nic do gadania, bo umowa z Dembele była tak skonstruowana, że wystarczyło formalnie i na papierze wyrazić chęć kupna Dembele za 50 mln przed upływem terminu i klauzula blokowała się na tej sumie w ramach prywatnej klauzuli, która jest niezależna od klauzuli La Liga.
Oczywiście to Barca zaorała się sama godząc się na taką klauzulę rok temu i to oczywiste że opóźnianie przesłania dokumentów oznacza że z PSG wszystko już jest ustalone, a wojenka trwa jedynie między Barcą a zawodnikiem o procent z wykupu.
Pytanie czy słusznie? Trąci desperacją, bo Barca sama jest sobie winna za taki kształt umowy, wiedzą że w mediach są postrzegani jako zrobieni kompletnie na szaro przez Sissoko, więc próbują pokazać, że też coś mogą zrobić.
Jeśli faktycznie doszło do złamania jakichś warunków umowy to Barca ma pełne prawo o to walczyć, ale znając ich to pewnie po prostu robią pod górę, bo ich dupa piecze i mają nadzieję coś jeszcze uszczknąć.
Umowa to umowa, z drugiej jednak strony można przypomnieć sytuację z Griezmannem i Atletico, które również uciekło się do szantażu i się ugięliśmy, chociaż umowa była inna, więc teraz pytanie, czy tak już ten biznes wygląda?
0
@RivaldoVitorBorba Trudno powiedzieć, może w ten sposób zaszkodziłby negocjacjom, bo z tego co widać, to pracują nad zmniejszeniem części Dembele z tych 50mln.
4
Miguelowi peron spierniczył, jakby brakowało problemów Barcelonie to jeszcze trzeba zepsuć relacje, czemu nie. Widać po tym wpisie, że profesjonalizm mu jest obcy, bo to jeden z głównych argumentów dlaczego Guardiola i Enrique tak działają, kto by ich zatrudnił, gdyby w każdym klubie wypychali swoich najlepszych piłkarzy do Barcelony za grosze, albo sprowadzali z niej szrot za TIRy gotówki? To po pierwsze, a po drugie to przecież nie tylko oni decydują o transferach, a tym bardziej sumach i długości umów.
Kretyn.
2
Teraz, gdy tak to się przedstawia, to naprawdę można czuć pogardę wobec tego człowieka, niestety dlatego te wszystkie wypowiedzi zawodników traktuję z mocnym przymrużeniem oka, bo później pojawiają się takie akcje. Oczywiście nie ma co tu porównywać Dembele do takiego Pedriego, De Jonga, czy Ter Stegena, ale zawsze trzeba podchodzić z rezerwą do tych wyznań miłości.
Najbardziej w tym wszystkim szkoda Xaviego, wiadomo że jednym z powodów postawienia na Dembele był brak kasy, ale on zrobił z naszego trenera po prostu idiotę i ja bym na jego miejscu już nigdy mu ręki nie podał.
Pozostaje doprowadzić sprawę do końca i zapomnieć.
1
Powiem tak, absolutnie nie wierzę że sprowadzenie Silvy jest możliwe, ale gdyby jakimś cudem udało się Barcelonie wymienić Dembele na Silvę...no kuźwa byłbym w szoku XD
1
Żałowałem że Neymar do nas przyszedł i cieszyłem się gdy wreszcie odszedł, teraz cieszę się że go nie chcemy.
1
O! Za darmo? Ale kiedy, mają na myśl koniec umowy, czy kolejną schowaną klauzulę?
0
@Litman Klauzula 100mln przynajmniej przez tydzień praktycznie nie istnieje, jeśli to wszystko prawda, to stoimy pod ścianą, a PSG może się nawet dogadać na mniejszą sumę niż 50mln, ale te 50 to max co możemy wyciągnąć (no chyba że 60 w ratach, ale to jeśli Laporta wyliże im stopy). PSG tym listem intencyjnym wyeliminował sobie klauzulę 100mln, a to dzięki wpisowi Sissoko, który zapewnia taki myk mimo upływu terminu.
Oczywiście trzeba pamiętać że część z tych 50mln idzie na konto Dembele, stąd mowa o takich sumach jak 25,30,35mln.
1
Redakcja zapomniała dodać że w wpisie Romano jest jeszcze info o tym że PSG ma tydzień na zrealizowanie tej prywatnej klauzuli.
Czyli myślę że to będzie wyglądało tak, że PSG próbuje wynegocjować kwotę niższą niż te 50 mln przez ten tydzień, jak się nie uda, to wpłacają pełną kwotę i siema, o czymkolwiek ponad te 50 nie mamy co marzyć. Teraz pozostaje pytanie ile z tego trafia do Dembele.
Wiemy już od dawna że PSG ma pełen arsenał negocjacyjny, dzięki któremu potrafi wręcz zmusić drugą stronę do transferu na swoich warunkach, już teraz, dzięki pomocy Sissoko, ograli nas niemiłosiernie, zobaczymy czy Barca ma w ogóle jakieś narzędzia do kontry.
0
@Volk Ano tak, że, jeśli to prawda, to agent Dembele zapewnił sobie taki wpis w aktualnej umowie między Dembele i Barceloną. Wystarczy wyrażenie formalnej intencji na papierze przed upływem terminu i klauzula blokuje się na starej sumie (50mln).