Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@LukaszFan ale biorąc Alvareza, nie kupisz skrzydłowego...jedno albo drugie, pieniędzy na oba na 100% nie będzie.
3
@escarabajo ale on wiesz, wpierw musi iść do BVB, Lipska, Newcastle i się "sprawdzić" w TOP5, po czym kibice i zarząd stwierdzą, że to super wybór, tylko nie ma akurat wolnych 120 mln euro...
0
@LukaszFan "Nie ma dryblingów" bo nie ma zawodników tak grających...i zamiast kogoś typu Godts czy Diamonde, zarząd i kibicą wolą wyjebać +100 mln za Alvareza, który też dryblingu nie ma...
0
@Roobo wincyj pomocników trzeba. Casado za Ronny'ego i FdJ za Lewego i ciśniemy!
2
Barcelona bez chociaż jednego klasowego skrzydłowego jest zupełnie przeciętną drużyną w ataku...i tak, poza paroma spotkaniami pewnie jest od ok 20 lat.
Rzucanie pomocników po skrzydłach jest bez sensu...nam nie potrzeba żadnego Alvareza, tylko właśnie kogoś na lewe skrzydło - czy to Godtsa czy tego Diamonde. I to powinien być priorytet, bo w razie kontuzji Raphinhi i Yamala po prostu leżymy w kontekście atrakcyjnej dla oka gry.
0
@Arden wolałbym van de Vena.
0
@Kamiloza91 1. to już wolę np. Guerre do pomocy. Klasycznego środkowego pomocnika, który nie spowoduje braku transferu na skrzydło, bo będzie tam znowu środkowy pomocnik do przerzucenia.
2. Olmo jest na sprzedaż - nie ma miejsca dla niego przy Ferminie i Gavim.
3. My potrzebujemy obrońcy lewonożnego obrońcy do jedenastki, czekamy na totki, jak spadną ruszamy po van de Vena.
4. Największy transfer powinien być zrobiony na lewy atak - Mika Godts.
1
Balde za 50 mln do United? Jeszcze jak, my wtedy Cancelo za 15 mln (na 2 lata będzie ok) i El Karouani za darmo jako zmiennika. Jesteśmy 35 mln na plusie i wracamy do 1:1.
Potem czas na sprzedaż Olmo, Araujo i Casado, a za to kupimy Van de Vena i przyjdzie Mingueza za darmo jako zmiennik Kounde. W sprzedaż ter Stegena i Peni nie wierzę, a Lewandowski mam nadzieję, że nie dostanie nowego kontraktu.
Zmiennika Pedri'ego szukałby bardziej w La Liga, może np. Guerra?
Za Rashforda oczywiście Mika Godts, to powinien być cel nr 1 na letnie okienko. Chłopak zapowiada się cudownie, oczywiście za chwilę ktoś napisze, że się musi ograć w TOP5...tylko jak się ogra i dalej będzie czarował, to będzie kosztował 150 mln euro.
A napastnik? Nie ma nikogo na teraz za normalne pieniądze, poczekajmy na Mundial, inne ruchy transferowe, może się ktoś objawi albo pojawi okazja na ciekawe wypożyczenie (Havertz?).
0
@Maker0 Cancelo > Davies, Garcia > Stanisic, Fermin > obecny Musiala....
0
@clyde zupełnie jak np. pracownicy poczty polskiej - są objęci ochroną jak funkcjonariusz publicznych, ale nie ponoszą odpowiedzialności karnej jak funkcjonariusz publiczny.
3
Raphinhia musi zostać, przy czym powinniśmy rozglądać się już za zastępcą. Ten Mika Godts wygląda fantastycznie i byłaby to fajna opcja do rotacji.
W kadrze mamy sporo innych niepotrzebnych zawodników, z Olmo na czele, który powinien być pierwszy do sprzedaży, bo docelowo nie widzę miejsca jednocześnie dla niego, Fermina i Gavi'ego. Wiadomo, że FdJ się nigdzie nie ruszy, jest też Bernal.
Bo Ter Stegena czy Araujo ciężko będzie gdzieś sprzedać za sensowne pieniądze, bo każdy wie, że chcemy ich się pozbyć, co wyklucza de facto dobrą kwotę ze sprzedaży.
Na lewego środkowego obrońcę to poczekajmy jak Totki spadną i ruszamy po lewonożnego van de Vena, bo przy wysokiej linii bardzo szybki obrońca dobrze się odnajdzie.
Na "9" nie widać nikogo konkretnego w naszym budżecie, paradoksalnie bym temat odłożył na przyszłość i poszukał jakiegoś ciekawego wypożyczenia jak np. Havertza, a nóż odpali. Do tego Cancelo wykupić i będzie fajnie.
I najważniejsze - to, że wejdziemy np. do zasady 1:1 i kogoś sprzedamy nie oznacza automatycznie, że każde dostępne euro musimy wydać! warto coś zostawić w rezerwie, w razie poważnych kontuzji żeby mieć też możliwość ruchów zimą, albo jeżeli pokaże się niespodziewana okazji rynkowa, ktoś nagle wyskoczy z formą itd.
3
@RoberDzik szanując się człowiek wziąłby Hiszpanię, jedyny prawidłowy wybór. Wszystko inne jest obrzydliwe.
1
Z 20 najdroższych transferów w historii Barcelony moim zdaniem tylko co najwyżej 7 można uznać za naprawdę udane. Nie jesteśmy dobrzy w kupowaniu drogich zawodników. Dużo lepiej wychodzą nam "strzały" z nieoczywistymi wyborami. Więc nie rozumiem tego wyczekiwania na 1:1, żeby znowu zadłużyć klub na 100 mln euro czy więcej. Zawsze jest ten sam schemat:
1. piłkarz gdzieś się wyróżnia.
2. wszyscy uważają, że jest ogólnie spoko, ale nie sprawdził się jeszcze na odpowiednim poziomie.
3. idzie do innego klubu, gra zajebiście.
4. Barcelona się zgłasza i słyszy zaporową cenę.
Tak było z Haalandem w Salsburgu, z Lautaro jak jak grał w Argentynie, Dembele z Rennes i wielu innymi....
Nas nie stać na klasowych piłkarzy zweryfikowanych na najwyższym poziomie i tyle. Nasz skauting musi wreszcie zacząć robić dobrą robotę i wyłuskiwać tych najlepszych z aspirujących, tak jak zrobiliśmy to poniekąd w drodze wyjątku z Pedrim.
Bo żeby dostrzeć aktualnie Alvareza czy Bastoniego to naprawdę skautingu nie potrzeba...jeżeli takich graczy mają tylko "znajdować", to można ich wszystkich od razu wywalić....
1
@macio_944 a ja wręcz przeciwnie - uważam, że Alvarez nie nadaje się do wymiany pozycji z Yamalem i Raphinhią. Potrzeba kogoś o innym profilu, kto też zejdzie na skrzydło i da radę.
Ja bym bardziej widział Yildiza.
8
PSG pokazuje nam, że można grać na wysokim poziomie, ofensywnie, ładować bramkę za bramką grając BEZ klasycznego środkowego zawodnika. Wystarczy, że cała trójka z przodu jest klasowa i mobilna.
0
@Aequlibre co traci? bez Yamala i Raphinhi, to byśmy nudny mecz zafundowali kibicom na świecie, taka prawda.
1
Tak na szybko licząc:
1. 900,00 brutto to koszt 1084,00 zł po stronie pracodawcy. Pracowników jest ponad 55 000, z czego 92% na pełny etat. Załóżmy, że pozostali są średnio na 1/2. Dajmy na to, że jest 52 800 etatów. To 1084 x 12 x 52800, co daje nam ok 686 mln zł.
2. ZFŚS - podstawowy odpis to 2943,23 zł rocznie na etat. To kolejne 155 mln zł.
3. Dino pracuje od 6 do 22:30, tj. 14,5h dziennie. Poniedziałek - sobota to 87h. Załóżmy, że dodamy 1 pracownika na zmianę poza jedną wybraną godziną w czasie dnia. To daje nam dwa pełne etaty. Z uwzględnieniem pkt 1 daje to dodatkowe przynajmniej 6874,60 na etat, razem 13 749,2 zł. Mnożąc to przez 12 miesięcy mamy 165k rocznie na sklep. Sklepów na koniec 2025 było 3094. Daje to kolejne 510 mln zł.
Przy delikatnym zaniżaniu tych ww. wartości, wartość żądań związkowców wynosi nie mniej, niż 1 mld 351 mln rocznie.
Zysk netto Spółki za rok 2025 wyniósł 1,5 mln zł... Nie wiem jak ktoś sobie wyobraża spełnienie tych żądań. Wyraźnie widać, że Spółki nie stać na to po prostu i traktują związkowców jako oderwanych od rzeczywistości wariatów, z którymi nie ma jak rozmawiać. Jeden sklep Dino przynosi średnio 40k zł miesięcznie zysku. Wiadomo, że ta liczba jest tylko statystyką, niektóre przynoszą znacznie więcej, inne znacznie mniej. Nie będzie to dużym ryzykiem założenie, że przy spełnieniu żądań związkowców część sklepów miałaby ujemny wynik finansowy, co w średnioterminowej perspektywie oznaczało by ich zamknięcie i likwidację tych stanowisk pracy.
Tutaj sytuacja jest trochę jak z górnikami "bo nam się należy", a to że firmy nie stać na podwyżki/premie/dodatki/ułatwienia, to mamy w dupie. Różnica tylko taka, że tam państwo dołoży z naszych podatków. Na pracowników Dino już nie.
Niestety, ale pracownicy Dino co do zasady nie mogą liczyć na zarobki jak większych marketach. Przyjęli jako sieć strategię otwierania się w małych miejscowościach, co automatycznie oznacza mniejsze obroty, mniej zamożnych klientów etc. Problemem może jest tylko to, że pracownikom na wstępie nie wyłuszczono dokładnie, że przy takim modelu firmy raczej nigdy nie będą mogli liczyć na nic więcej, niż pensja minimalna. To by było po prostu uczciwe.
Sytuacja oczywiście może wyglądać trochę inaczej w sklepach w większych miastach od np. ok 50k mieszkańców - tam wynik finansowy sklepów może by im pozwolił na wygospodarowanie trochę lepszych wynagrodzeń, ale za chwilę związkowcy by pozagryzali wszystkich, że jednym pracownikom dają a drugim nie. Dlatego pewnie Dino doszło do wniosku, że jedyna opcja, to nie dawać nikomu. Moim zdaniem powinni podzielić sieć tak, aby każdy sklep był osobną sp. z o.o. i tam gdzie jest możliwość dostosowywać warunki zatrudnienia do rynku, co by pewnie paradoksalnie chcieli zrobić, a tam gdzie nie ma na to możliwości finansowych, to nie.
2
@Terroriser jak zapomniany, "spedrolić akcję" mi zostało w pamięci do dzisiaj ;)
1
@Karol145 i dobrze zrobili, związki zawodowe to wyższy stopień upośledzenia umysłowego. I jeszcze jakieś strajki po podwyżki to już w ogóle nie powinny być prawnie dozwolone, tylko normalnie pracodawca powinien mieć możliwość ew. dyscyplinarki. Jeżeli komuś nie pasują warunki płacowe to przecież nikt na siłę go nie trzyma w takiej firmie, nie ma przymusu pracy. Składasz wypowiedzenie i szukasz szczęścia gdzie indziej.
0
@FcPortoFan1999 Pogoń pokazała swoje ambicje oddając Koulourisa za nędzne 4 mln euro.
0
@FcPortoFan1999 oby tylko nie Widzew, bo szkoda by było, by potencjalny silny pucharowicz w perspektywie 2-3 lat się wysypał. To samo z Legią, której z jednej strony nie lubię, a z drugiej wolę zdecydowanie ją w pucharach niż jakieś Zagłębie czy Górnika, które nie dotrwają do jesieni.
0
Właśnie spojrzałem na terminarz Arki do końca...i chyba faktycznie mamy już drugiego spadkowicza. Oby trzecim była jakaś Korona, Radomiak, Cracovia czy inna drużyna bez planów, celów i ambicji.
0
Za półtorej miesiąca Mundial, odpadliśmy ze wszystkich rozgrywek, w lidze duża przewaga, gdybyśmy mieli zbudowane normalne relacje na lini Flick - Barcelona - Federacja - de La Fuente, bo by można wynegocjować po cichu, że zawodnicy którzy mają jechać na Mundial dostaną teraz więcej odpoczynku poza meczem z Realem, a w zamian Federacja i de la Fuente zwolni ich z meczów LN w tym roku.
Moim zdaniem pewniakami na Mundial są bracia Garcia, Cubarsi, Pedri, Fermin, Yamal i Ferran.
Do tego walczyć będzie pewnie Gavi (i ten za Pedriego mógłby teraz więcej pograć) i Olmo, konkurencja w środku pola jest ogromna (Rodri, Pedri, Ruiz, Zubimendi i Fermin to pewniacy). Balde jest pewnie 3 w kolejce i tylko kontuzja Cucurelli lub Grimaldo da mu szansę powołania.
0
ale jak to możliwe? przecież pismaki, a za nimi ludzie wydali już wyrok wcześniej. To Sąd jest uprawniony do zmiany wyroku wydanego przez pseudodziennikarzy i ich czytelników? Nie może tak być.
1
@Tasde każdy patrzy ze swojej perspektywy, mi wskazanymi wyżej elementami pozwolili zaoszczędzić masę pieniędzy ;) nie każda partia jest dla każdego, jak ludzie pracują 8-16 na uop, to takie partie jak ta nie będą dla niego, proste. Natomiast jak ktoś chce czegoś więcej w życiu dorobić, to wybiera takie partie, co mu mogą w tym pomóc. Tak naprawdę, to często trzeba ledwo 2-3-4 dobrych ustaw, by pomóc ludziom się bogacić. Tylko i aż tyle.
1
Może i ludzie Morawieckiego sobie trochę brali dodatkowych pieniędzy, ale tak naprawdę ze wszystkich rządów jakie mieliśmy, to byli najbardziej pro-przedsiębiorczy. Wprowadzenie małego CIT-8 w wysokości 9%, potem opodatkowanie CIT w formie ryczałtu (tzw. podatek estoński) czy wprowadzenie Fundacji Rodzinnych to topowe pro-rozwojowe rozwiązania prawne, w kontrze do tych socjalistów z reszty PIS i PO, którzy tylko kombinują jak tu ludzim podjebać pieniądze i rozdać je w socjalu.
Dlatego bardzo liczę na nową partię Mateusza Morawieckiego, bo robił naprawdę konkretne i korzystne zmiany prawne.
0
wygrana RSSS w CdR sprawia, że w 1/2 Superpucharu zagramy z Atletico, a Real z RSSS?
2
@Kgorecki2500 do Widzewa pójdzie xD
2
@Messibestplayerintheworld decyzja koniec końców należy do zawodnika. Nasza widowiskowa gra, młodzi świetni zawodnicy jak Yamal czy Pedri, to są nasze atuty. Nie wiem czemu wszyscy zakładają, że tylko pieniądze się liczą. Są ważne, bo to czy zarabiasz 4 czy 5 tysięcy złotych miesięcznie ma wielkie znaczenie, ale np. przy 6 czy 7 mln euro za sezon to w grę wchodzą wtedy też inne czynniki. Nasz klub ma wielką wartość pod względem marketingowym (też w kontekście nagród indywidualnych), jest w świetnym miejscu do życia (Barcelona), jak wspomniałem gra efektowną piłkę, które mogą uwypuklić silne strony zawodników ofensywnych....więc nie zgodzę się, że tylko pieniądze są decydujące.
1
@Messibestplayerintheworld że będą pod większą presją finansową, Juventus też nie jest w idealnym miejscu pod względem finansów.