0

W naszej polskiej skali też mamy tak, że są dwa duże kluby, które niby mają dobre szkółki, ale w praktyce tylko jeden z nich jest bardzo ważny dla kadry, a drugi jest kompletnie bez znaczenia - mam tu oczywiście na myśli Lecha i Legię.

0

@Pedri16Future Pubill lepszy od Le Normanda?

0

@Aequlibre a ten Moleiro to nie kolejny zawodnik do męczenia buły jako "fałszywy" skrzydłowy, kiedy Munoz jest bliżej charakterystyki Nico?

1

Komentarz usunięty

0

@Who_you_mam ale on od 2-3 lat jest po prostu nr 3 na tej pozycji w Hiszpanii, więc to był pewnik, o ile Cucurella i Grimalndo są bez kontuzji.

0

Czy oglądając kadrę Hiszpanii nie macie wrażenia trochę, że Gavi jedzie po prostu w miejsce Fermina?
Super, że nie zawiodłem się w kwestii tego, że Eric to pewniak był.
a ten Borja Iglesias pokazuje jak słabo obecnie w Hiszpanii z "9"...kiedyś taki Aduriz się w kadrze nie mieścił, a dzisiaj pewnie miałby pewne powołanie i status przynajmniej mocnego rezerwowego ;)

1

@marcin62 Tak na szybko licząc:
1. 900,00 brutto to koszt 1084,00 zł po stronie pracodawcy. Pracowników jest ponad 55 000, z czego 92% na pełny etat. Załóżmy, że pozostali są średnio na 1/2. Dajmy na to, że jest 52 800 etatów. To 1084 x 12 x 52800, co daje nam ok 686 mln zł.
2. ZFŚS - podstawowy odpis to 2943,23 zł rocznie na etat. To kolejne 155 mln zł.
3. Dino pracuje od 6 do 22:30, tj. 14,5h dziennie. Poniedziałek - sobota to 87h. Załóżmy, że dodamy 1 pracownika na zmianę poza jedną wybraną godziną w czasie dnia. To daje nam dwa pełne etaty. Z uwzględnieniem pkt 1 daje to dodatkowe przynajmniej 6874,60 na etat, razem 13 749,2 zł. Mnożąc to przez 12 miesięcy mamy 165k rocznie na sklep. Sklepów na koniec 2025 było 3094. Daje to kolejne 510 mln zł.

Przy delikatnym zaniżaniu tych ww. wartości, wartość żądań związkowców wynosi nie mniej, niż 1 mld 351 mln rocznie.
Zysk netto Spółki za rok 2025 wyniósł 1,5 mln zł... Nie wiem jak ktoś sobie wyobraża spełnienie tych żądań. Wyraźnie widać, że Spółki nie stać na to po prostu i traktują związkowców jako oderwanych od rzeczywistości wariatów, z którymi nie ma jak rozmawiać. Jeden sklep Dino przynosi średnio 40k zł miesięcznie zysku. Wiadomo, że ta liczba jest tylko statystyką, niektóre przynoszą znacznie więcej, inne znacznie mniej. Nie będzie to dużym ryzykiem założenie, że przy spełnieniu żądań związkowców część sklepów miałaby ujemny wynik finansowy, co w średnioterminowej perspektywie oznaczało by ich zamknięcie i likwidację tych stanowisk pracy.
Tutaj sytuacja jest trochę jak z górnikami "bo nam się należy", a to że firmy nie stać na podwyżki/premie/dodatki/ułatwienia, to mamy w dupie. Różnica tylko taka, że tam państwo dołoży z naszych podatków. Na pracowników Dino już nie.
Niestety, ale pracownicy Dino co do zasady nie mogą liczyć na zarobki jak większych marketach. Przyjęli jako sieć strategię otwierania się w małych miejscowościach, co automatycznie oznacza mniejsze obroty, mniej zamożnych klientów etc. Problemem może jest tylko to, że pracownikom na wstępie nie wytłumaczono dokładnie, że przy takim modelu firmy raczej nigdy nie będą mogli liczyć na nic więcej, niż pensja minimalna. To by było po prostu uczciwe. Ktoś bierze wtedy taką pracę, albo nie.
Sytuacja oczywiście może wyglądać trochę inaczej w sklepach w większych miastach od np. ok 50k mieszkańców - tam wynik finansowy sklepów może by im pozwolił na wygospodarowanie trochę lepszych wynagrodzeń, ale za chwilę związkowcy by pozagryzali wszystkich, że jednym pracownikom dają a drugim nie. Dlatego pewnie Dino doszło do wniosku, że jedyna opcja, to nie dawać nikomu. Moim zdaniem powinni podzielić sieć tak, aby każdy sklep był osobną sp. z o.o. i tam gdzie jest możliwość dostosowywać warunki zatrudnienia do rynku tam to robić, co by pewnie paradoksalnie chcieli zrobić, a tam gdzie nie ma na to możliwości finansowych, to nie.

3

@Bykunn mniej więcej taki przekaz robią teraz jego koledzy partyjni :)

11

Skoro zwolennicy Miszalskiego uważają, że generalnie ma on duże poparcie w mieście, wszystko robi zajebiście, a to była tylko akcja prawicy, gdzie ok. 30% jest przeciwko, ale 70% jest za, to ja tutaj tylko przypomnę, że nic nie stoi na przeszkodzie, by wystartował w wyborach przedterminowych i ponownie został Prezydentem.
Przecież nie stchórzy, prawda?

0

@Hosh a ile innych polskich klubów w historii awansowało 3 razy z rzędu do fazy ligowej/grupowej w pucharach? a samo dojście tam to już przyzwoite dobicie rankingu. Takie GKS będzie roztrwaniać to, co inni wypracowali...pkt będzie robić 4, ale będzie dzielona przez 5, a nie przez 4.

2

Dzisiaj wszyscy: brawo GKS...za dwa miesiące: co za kompromitacja polskiej piłki, jak można było odpaść z jakimiś Litwinami/Łotyszami etc.

0

@LukaszFan ale dla bezwartościowych hejterów to z kolei są fatalne wiadomości ;)

0

No i pięknie, najsilniejsza możliwa reprezentacja pucharowa Ekstraklasy się szykuje, generalnie drużyny dobrze dobrane pod puchary pod względem szans i posiadanych współczynników. Legia i Raków chyba rozstawione przez wszystkie rundy el. LKE, Lech w LM rozstawiony wszędzie, Jagiellonia też chyba do LKE przez LE spoko droga, tylko Górnik musi jakiś jeden dwumecz z trzech wygrać, będąc nierozstawionym. Jest realna opcja na 5/5 w fazie ligowej.

1

@MessiForeverTheBest dla mnie 2 ze Stormfront i 3 z Soldier Boyem były akurat najlepsze, sezon 5 na pewno lepszy od fatalnego 4, ale zakończenie dla mnie raczej słabe. Reżyser nie chciał skończyć jak GOT, więc musiało wyjść średnio na koniec.

0

Jak oceniacie finał The Boys? Usatysfakcjonowani czy raczej zawiedzeni?

19

Kto też miał nadzieję, że chodzi o Mikę Godtsa? xD

8

@mkl87 wszystko w porządku? słonko za mocno może nie przegrzało? trzeba na siebie uważać w te bardziej pogodne dni ;)

2

Guardiola teraz pewnie poczeka na Mundial, jeżeli Hiszpania go nie wygra, to może zastąpi de La Fuente? Bo jednak Mundial 2030 jest w Hiszpanii, a to może go skusić, jest fajne młode pokolenie, które będzie za 4 lata w swoim prime...
a jeżeli Hiszpania wygra, to co mu zostanie? Guardiola to dość "luksusowy" trener, nie widzę go w biednych klubach z Serie A, w PSG jest Enrique z mega mocną pozycją, Bayern ma Kompany'ego, a My mamy Flicka...do Realu wiadomo, że nie pójdzie, inne klub z Premier League też raczej na razie odpadają.

7

Eric dzisiaj pokazuje, że powołanie na Mundial powinno być oczywistością.

0

oby jakoś przetrwać pierwszą połowę, potem wejdzie Raphinhia i coś zaczniemy w ataku grać.

0

Kurde, Czułameni w pierwszym składzie. Myślicie, że dałoby się na szybko zakontraktować i zgłosić Usyka, żeby jakoś zrównoważyć jakoś siły?

0

Nie ma co otwierać korków z szampanem, pamiętacie transfery Villi czy Suareza? To, że kogoś sprzedajemy wcale nie oznacza, że schodzimy z całej pensji danego zawodnika...

0

Totki wygrały i są bliżej utrzymania :( a liczyłem po cichu na wyprzedaż i transfer van de Vena.

3

@LAMC_10 ale raczej będzie 3 ZP dla Alexii, a nie 4 dla Aitany.

0

@marcin62 tylko Messi co do zasady był zwolniony z pressingu i biegania, często robił ledwo po 7-8 km w meczu, dlatego mógł taśmowo grać wszystko po kolei. Jakby musiał pressować jak Raphinhia, to musiałby mieć albo mniej minut, albo by miał więcej kontuzji. Coś za coś. Za Flicka to pewnie nie, ale może kolejny trener zrobi to samo z Yamalem.

0

@Kazragore jeżeli po obejrzeniu dzisiejszego meczu doszedłeś do wniosku, że największe braki Barcelona ma na "9" to cóż...

0

Unai Emery to powiedziałby nawet, że 4-0 to niebezpieczny wynik.

1

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@Sulimo muszą to już dowieść...szczególnie, że jest pewna szansa na rozstawienie w fazie play-off eliminacji LM.

0

Rashford, Ferran, FdJ, czyli bracia pierdolec na boisku xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?