1

@dlugi20 zablokowała cie pewnie xD

0

@BigVu Konsekwencja czyli najmocniejsza strona użytkowników tej strony.

1

@Manypijany Pimienta

0

@Greenalley Nikt nie oczekuje z miejsca ligi mistrzów a widocznej poprawy gry a tej u Koemana nie ma. I nie przekonuj mnie za Barca gra teraz lepiej niż za Setiena bo padnę ze śmiechu. Zespół stoi w miejscu od kilku tygodni. Ustawienie zostało zmienione i Barca nadal traci mnóstwo goli, daje sobie strzelić 3 bramki z Levante czy dwie z Granada. Dramat ww defensywie towarzyszy od początku sezonu aż do teraz, nic nie zostało naprawione. Ale dlaczego wprowadził Roberto który ewidentnie jest pod formą? Dlaczego za Araujo nie wprowadził Minguezy albo Desta?

0

@arasz1819 Przeciez to trener odpowiada za grę zespołu a nie prezydent czy jego brak. Nie wiem po co w ogóle wplatujesz problemy instytucjonalne klubu. Jeżeli bronisz trenera takim argumentem to nie świadczy dobrze o szkoleniowcu. Każdy w klubie ma przeciez swoje obowiązki. To tak jakbym powiedział że Bartomeu był dobrym prezydentem tylko miał pecha bo Setien źle zarządzał zespołem. Warunki pracy są bardzo podobne. W 2017 odszedł Neymar i Mascherano a teraz odszedł Suarez i Rakitic. Transfery zrobione na ich miejsce są podobnej jakości. Mecze co 3 dni to normalna rzecz która ma miejsce od wielu sezonów... To nie jest żadna nowość. Jaka Pandemia? Cały świat boryka się z tym problemem, warunki dla każdego takie same z tym że jedni mają pecha przez zakażonych piłkarzy inni mają szczęście i wszystkich zdrowych zawodników jak Barcelona. Porównanie działań obu trenerów jest całkowicie uzasadnione.

0

@arasz1819 Valverde miał 222 mln czy Bartomeu? Odszedł kluczowy piłkarz i przyszedł żółtodziób który ciągle był kontuzjowany, jedynie coutinho grał coś przez pierwsze pół roku. Po za tym Valverde często był zmuszony wystawiać na skrzydła Deulofeu czy Munira, w pomocy często biegał Gomes czy Denis Suarez. Transfer który dostał i spełniał oczekiwania przez pierwsze miesiące to Coutinho. Dla odmiany Koeman dostał Pedriego, Desta i Trincao a do zdrowia wrócił Dembele, transfer ze szkółki Araujo. Być może Messi czy Pique mieli trochę więcej jakości niż teraz natomiast Busquets czy Alba wcale nie brylowali w pierwszym sezonie Valverde. Po za tematem kadry zespół za Ernesto wyglądał jak monolit szczególnie w defensywie. Wiadomo zdarzały się słabsze mecze w Lidze Mistrzów. Valverde swego czasu wycisnął zdecydowanie więcej niż Koeman. Myślę, że Pimienta od przyszłego sezonu dostanie awans

0

@arasz1819 Ale argument o kadrze był dobry w pierwszej połowie roku, po ostatniej porażce z Granada i wczorajszym remisie z Levante narzekanie na kadrę jest nie na miejscu z szacunku między innymi do takich piłkarzy jak Messi. Barcelona przegrała z Granada a z Levante zremisowała mając kadrę dużo lepsza niż oba zespoły. Wspominam te dwa mecze bo były one kluczowe w kontekście końcówki sezonu i Barca miała obowiązek je wygrać. Valverde też nie miał bajecznej kadry w swoim pierwszym sezonie a mimo to robił wyniki. Koeman przez ostatnie tygodnie zapomniał o zmiennikach, wystawiał na każdy mecz identyczna jedenastkę nie robiąc rotacji,a przecież są tacy piłkarze jak Puig, Pjanic, Trincao, Dembele, Moriba, Firpo. Ci wymienieni zawodnicy oprócz Dembele są przyspawani do ławki i w ostateczności niektórzy z nich wchodzą na ostatnie 10/15 minut niektórych meczów, więc nie dziwota, że wchodząc na boisko nie spełniają oczekiwań. Ale powiedz mi jak wytłumaczyć wczorajsze zmiany Koemana? Te wczorajsze jak i z przestrzeni całego sezonu...

Edit. Napisałeś, że Koeman też się uczy. Problem w tym, że to nie prawda. Facet popełnia wciąż te same błędy. Wydaje mi się, że w czasach kiedy trzeba podejmować ważne decyzje i budować kadrę opierając ją na nowych młodych zawodnikach potrzebny jest trener który ma wizję i nie będzie opierać gry zespołu na jednym i tym samym schemacie jakim jest podanie do Messiego. Ten ktoś musi sprawić, że zespół będzie się w odpowiedni sposób rozwijać. Prawdę mówiąc nie przypominam sobie tak źle zorganizowanej Barcy w grze defensywnej, proszę Cię tylko nie pisz, że bramki stracone są tylko indywidualnymi błędami zawodników. Nieodpowiednio zorganizowany zespół, błędy w ustawieniu sprawiają, że nawet po głupio straconej piłce w środku pola zazwyczaj pachnie bramka w polu karnym Barcelony.

0

@norbi77 E tam obowiązki. Wyszedłeś z jaskini bo wywołałem cie do lasu

0

@arasz1819 No dobra. Koeman zaliczył już prawie cały sezon w Barcelonie, można na ten moment wyciągnąć pewne wnioski. Jak wyobrażasz sobie nadchodzący sezon skoro w obecnym zespół w ostatniej i kluczowej fazie sezonu przegrywa z Granada i remisuje z Levante? Druga sprawa to decyzje personalne podczas meczów i brak jakiegokolwiek zapasowego planu na mecz. Dodam jeszcze, że Holender w Valencii czy Evertonie też nie spełniał oczekiwań. Powiedz mi teraz dlaczego w nadchodzącym sezonie z Koemanem na ławce miałoby się to wszystko zmienić na dobre skoro w trakcie obecnego sezonu trener nie wyciąga żadnych wniosków i powtarza wciąż te same błędy o których napisałem wyżej.

0

@Greenalley fizyczny i atakujący futbol? Masz na myśli to rozgrywanie piłki do boku po to aby za chwilę wycofać ją do tyłu? Taktykę dobiera się głównie pod zawodników, takie klepanie piłki na połowie przeciwnika miałoby rację bytu gdyby było do kogo dośrodkować piłkę. Obecnie atak pozycyjny Barcelony to jeden wielki chaos. Powiedz mi przyjacielu co twoim zdaniem poszło nie tak we wczorajszym meczu? Trochę to dziwne, że Barcelona w końcówce sezonu traci punkty na zawołanie. Co zrobił wczoraj Koeman aby Barcelona dowiozła do końca przynajmniej tą dwu bramkową przewagę którą mieli do przerwy? Przypomnę że zremisowali mecz 3-3 prowadząc do przerwy 2-0. Dlaczego Koeman wprowadził Roberto za Araujo, co miało na celu wprowadzenie Puiga na kilka minut meczu?

0

@arasz1819 Jest cisza, gdyby było inaczej to pod tym postem dowiedziałbym się, że jestem osłem, że nie znam się na futbolu, że jestem dzieckiem i że mam się więcej nie kompromitować. To nie jest prowokacja, poprostu chciałbym po wczorajszym meczu poznać zdanie zwolenników Koemana. Co tym razem poszło nie tak?

0

@itmustbejoke Boli Was wielki Sergi Roberto

0

@Khardan Ale ja nie twierdzę, że to jest złe. Pytam dlaczego jest taka kompletna cisza.

0

Minęło już 15h od meczu, a ja nie widzę obrońców Koemana którzy to wręcz wysmiewali każdego kto miał czelność powiedzieć złe słowo na Holendra. Chwila zwątpienia? O co chodzi?

2

@Kettger Na temat Pracy Koemana zostało powiedziane już chyba wszystko. Na tej stronie zdania są podzielone co do jego przyszłości ale ten kto ma oczy widzi, że facet nie spełnia oczekiwań. Laporta zapewne zna już jego przyszłość. Myślę, że od przyszłego sezonu Pimienta zostanie trenerem pierwszego zespołu.

2

@Kettger Ostatni sezon Valverde *

0

@LatajacyHolender To dlaczego Koeman wpuścił Puiga na ostatnie 5 minut?

15

Koeman dopiero w sobotę ogarnął, że można na wahadle ustawić skrzydłowego po tym jak zrobił to Simeone wystawiając tam Carrasco. Pionierem taktycznym Holender chyba nigdy nie będzie.

0

@Greenalley lepsze 3:0 z Liverpoolem niż 4:1 z PSG na Camp Nou. Koeman na ten moment nie dorasta Valverde do pięt. Pierwszy sezon Valverde, Barcelona w lidze strzelila 99 bramek przy czym straciła 29. Zakończyła sezon z 93 pkt. U Valverde na skrzydle często musiał biegać Deulofeu bo Neymara już nie było a Dembele większość czasu kontuzjowany. Był Munir czy Alenia. Dla porównania gdzie jest Barca Koemana? Uważasz że Koeman jest lepszy trenerem od Hiszpana?

0

Ale dlaczego takie rzeczy mają się nigdy nie powtórzyć? Bo nie chcecie aby czasy monopolu się skończyły? Następnym razem gdy Superliga powróci to smutni panowie w garniturach nie będą mieli nic do gadania.

0

@asas1237 Widać gołym okiem, że gra nie klei się z przodu. Postawił kilka miesięcy temu na 3-5-2 i tak to się toczy aż do dziś. A na ławce skrzydłowi Dembele i Trincao który po dwóch udanych meczach został posadzony na ławkę i siedzi tam do dziś. Po za tym Puig który ostatnio praktycznie w ogóle nie dostaje minut. Można powiedzieć, że i Konrad pokazywał się z dobrej strony na początku sezonu jednak z niewiadomych przyczyn zrezygnował z niego, a później do niego nie wrócił gdy wylecieli z gry Fati czy Coutinho. Zresztą same zmiany przeprowadzane w okolicach 70 minuty mówią same za siebie.

3

@Janiama w momencie gdy Barcelona była w fatalnej sytuacji w tabeli to była połowa sezonu Koemana w Barcelonie, za wcześnie na krytykę. Wielu kibiców miało nadzieję na wyciągnięcie pewnych wniosków, skorygowanie błędów ale tak niestety się nie stało. Teraz mamy końcówkę sezonu, zbliża się czas rozliczeń i gołym okiem widać że Holender nie spełnia oczekiwań więc pojawia się też krytyka. Gdyby Barcelona nie odrabiała start do lidera to w tym momencie byłyby spekulacje na temat nowego szkoleniowca na przyszły sezon.

3

@Chakalaka Ale jak to? Przeciez Koeman stawia na młodzież!

1

@amanter dokładnie, Trincao i Dembele w kadrze ale i tak powiedzą ze Koeman robi świetna robotę, wszystko jest git wszystko dobrze robią i dobry przekaz leci

12

Ja mogę się wymienić. Mogę dać ogrodowego krasnala w zamian za Pjanicia. Postawię sobie chłopa w ogrodzie

0

@Greenalley Ernesto Valverde jest winien obecnej sytuacji Barcelony? W swoim pierwszym sezonie mierzył się z podobnym wyzwaniem co obecnie Koeman. W swoim pierwszym sezonie Ernesto musiał sobie radzić bez Neymara i Mascherano którzy byli absolutnie kluczowymi postaciami w zespole i mimo tych przeciwności losu wygrał dublet, wygrywał z Realem czy Atletico, w lidze przegrał tylko jeden mecz z Levante. Porównaj sobie pierwszy sezon Valverde do tego sezonu Koemana. Albo wytocz jakieś poważne argumenty ze rzeczywiście Valverde jest czemus tutaj winien bo jak narazie strzelasz ślepakami w komentarzach.

0

@Greenalley Naucz się czytać ze zrozumieniem. Skoro przez cały sezon zespół nie zrobił postępu to jak inaczej ocenić pracę trenera. Takim jak Ty wydaje się, że znacie się na futbolu jak nikt inny. Zaczynasz komentarz zwracając się do mnie osiołku przez co pokazujesz poziom swojego ilorazu inteligencji. Kim Ty w ogóle jesteś żeby nazywać kogoś oslem. 16latkowie porejestrowali konta i próbują wciskać komuś teorie nie podpierając się żadnymi poważnymi argumentami. Stfu

1

@pax Mam dokładnie takie samo zdanie na temat pracy Koemana. Autor postu napisał, że tak myślący ludzie nie znają się na piłce, a sami w większości uważają, że Valverde był słabym trenerem i to głównie przez pryzmat dwóch słabych meczów w lidze Mistrzów na przestrzeni dwóch sezonów. Dla przykładu teraz mamy Koemana który w jednym sezonie nie dość że przegrał w lidze mistrzów to w lidze przegrał wszystkie ważne mecze, a mimo to jest pod ochroną. Tak jak wspomniałeś, obecnie nie widać kolektywu w zespole, gra jest uzależniona od Messiego bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

0

@Barca25 Koeman w tym sezonie przegrał prawie wszystkie mecze z mocnymi rywalami w ten sam sposób,a mimo to jest pod ochroną nawet tych co uważają Valverde za słabego trenera. Tak z ciekawości, podoba Ci się praca Koemana?

0

@FCBesia Byku tu nie chodzi o tytuły, a o całokształt. Drużyna jest zależna od Messiego bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, nie widać kolektywu i innego pomysłu na grę. Barca przegrała prawie wszystkie mecze z mocnymi rywalami. Na 12 możliwych punktów przeciwko Realowi i Atletico zdobyli tylko 1. Brak odpowiedniej reakcji na wydarzenia boiskowe. Źle dobierane strategie na mecze.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?