0

@kaamil1910 Pieniądz w obiegu dyktuje wartość waluty. Wydrukowanej waluty może być mniej, niż jest w rzeczywistości, bo ludzie coraz mniej używają gotówki. Co prawda w interesie NBP jest aby liczba się pokrywała. Jeśli się nie pokrywa, a gotówki by zabrakło, to zostałyby dodrukowane bankomaty. Jeśli się pokrywa, to po prostu zostaną uzupełnione w bankach z rezerwy, która sobie gdzieś leży.

1

@kaamil1910 a to dlaczego? Wytłumacz

@UbranyNaBialo no czas na inwestowanie w na przykład złoto, myślę że był wcześniej. Jednak jak ktoś nadal chce gdzieś zainwestować, to spoko - niech wypłaci.
Jednak wypłacenie i trzymanie w domu w skarpecie to głupota. Oczywiście, można tak trzymać, ale może niech ktoś poczeka aż spadnie panika.

4

@mrboom 4,16

4.6 niestety aż tak źle nie jest, a już na pewno nie 14,6 :D

43

Ludzie, wypłacanie pieniędzy z banków absolutnie wam NIC nie da.

1. Pieniędzy w bankach nigdy nie braknie długoterminowo, bo rząd może dodrukować dowolną ilość
2. Jeśli zabraknie krótkoterminowo, to tylko dlatego że ludzie się rzucą, ale to nie oznacza, że swoje pieniądze straciliście, a to że przecież w bankomatach nie jest trzymana nieskończona ich liczba i banki nie są przygotowane na zmasowane wypłaty. Pieniądze zostaną uzupełnione.
3. Wszędzie obecnie i tak macie płatności elektroniczne
4. Jeśli płatności elektroniczne przestałyby być akceptowalne, to załamie się cały system monetarny, a złotówka i tak straci całkowicie na wartości i wtedy też wam się banknoty nie przydadzą.

Jeśli nie chcesz szkodzić państwu polskiemu, polskim obywatelom i wprowadzać dodatkowe zamieszanie, NIE WYPŁACAJ PIENIĘDZY skoro już je tam wpłaciłeś, bo to NIC nie da.

0

@Naturopata USA ma króciutką historię ;)

5

Cena baryłki ropy przekroczyła 100 dolarów.

Wiecie co to oznacza?
Jest to rekord od 2014 roku, ponadto wraz z osłabnięciem złotówki przez to co dzieje się za nasza granicą (dolar tydzień temu 3,96 dzisiaj 14,6), ogólnie czeka nas jeszcze większa inflacja.

23

@Bykunn za nasza granicą ludzie giną, samoloty bombardują, czołgi jeżdżą, broń altyreryjne strzela, a Ty się dziwisz, że ludzie się boją? Nie każdy musi być mistrzem dyplomacji.

29

@Kurkmen w czasach satelit, dronów, śmigłowców, wszechobecnego monitoringu itd?

9

Ciekawe jak tam niemieckie kaski

5

https://x.com/synxchaosu/status/1496809651819659266

Trochę się zaśmiałem. Mam nadzieję, że Rosja zostanie zdyskwalifikowana z poważnych sportów, czyli przede wszystkim z szans na uczestnictwo w mistrzostwach świata.
Tamtejsze społeczeństwo musi zrozumieć co zrobił Putin. Niestety tam jest taka propaganda, że nie mają pojęcia. Myślą, że ich prezydent robi dobrze.

0

@tomek8756 że starają się znaleźć jakąś nadzieję czy z tego w jakiej sytuacji się znaleźli? Napisałeś nieprecyzyjnie

0

@Bykunn no to co piszesz że się wypowiedział :) Pewnie gówno powiedział (choć ciężko być mądrym w tej sytuacji)

9

@tomek8756 to dlatego Putin wjechał. Bo źle mówimy. Odklejenie lewicy kolejny level.

0

@Bykunn co powiedział?

13

Wie ktoś gdzie jest lewica? Czy już odpowiednie grupy neomarksistów spotykają się na starówkach czy w parkach i leżą plackiem na ziemi?

3

@Deviler zdecydowanie się zgadzam

@fart niestety trzeba brać to również pod uwagę

@Gosciuu oby

0

Niech ktoś mnie nie zrozumie źle, bo nikt nie powinien zginąć, jednak obecnie nie są to duże liczby, cywili wielu też nie oberwało. Dobrze że władze ukraińskie nie posyłają ludzi na pewną śmierć. Jaki jest sens umierać za chore ambicje rządzących, skoro dobrze wiadomo że Ukraina jest sama i 100x słabsza.


1

@Bobo25 @Abominacja oczywiście, demokracja statystycznie jest znacznie bardziej bezpieczna i przewidywalna.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@LaRoja nie wygląda. W Europie liczy się socjal i wsparcie nierobów i tęczowych aktywistów.

9

Dobrze, że Putin nie jest czarny, bo Zinchenko dostałby bana na granie od Premiere League.

1

@Abominacja uważasz, że Putin się pomylił? Mam wrażenie, że wyjdzie bez szwanku z tego.
Tu jego chore "ambicje" są problemem.

3

@Bobo25 Poczytaj sobie w jaki sposób i w jakim ustroju Hitler doszedł do władzy ;)

21

Przeraża mnie to jak sam jeden człowiek jest w stanie rozdawać karty


0

@deyna2018 Nie (15 znaków)

0

@Bobo25 już chyba serio brakuje pieniędzy w budżecie. Na takiej zasadzie, to nie wystarczy specjalnie szukać i co trochę znajdzie się auto, aby mandat wystawić.

@kuz dziwię się, że wjeżdżacie zawsze tyłem. Oczywiście, rozumiem że to "zawsze", to bardziej takie zazwyczaj, ale jednak. Na drodze rzadko kiedy można wjechać tyłem na parking, nic za tobą nie może jechać.

Ja raczej zdecydowanie częściej wjeżdżam przodem - jednak o takim przepisie nie wiedziałem.

1

@Sau_Ron Polska to niech nie daj Boże nie próbuje sama myśleć. Niech się słucha NATO.

0

@Bobo25 nie, nigdy o czymś takim nie słyszałem.

3

@Antimadridista_WR Ajax jest w bardzo dobrej formie i jadą jak walcem po wszystkich w lidze. Benfica jest trzecia. Benfica nic wielkiego w lm nie pokazała (choć mieli Bayern i nie wiem jak to oceniać, ale jednak FC Barcelonę), a Ajax wygrał wszystkie mecze w fazie grupowej, zdobywając. Tylko Bayern miał lepszy stosunek bramek strzelonych i straconych.

5

@D10SLEO "i can tell you very very very Ukraine this is this is this is you know very very important European Union"

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?