34

Wielka Brytania nawet już zablokowała ruch lotniczy dla Rosji, a nie zrobili tego Niemcy. Pewnie czekają aż wszystkie kraje pójdą w ślad Polski, Czech, Łotwy czy Estonii i wtedy będą zgrywali głupa, że oni też chcieli i już blokują (wszystko dookoła będzie zablokowane, więc i tak bez tego samoloty nad teren Niemiec by nie wleciały).

1

@kamilop mnie by było wstyd tak dukać

0

Smutne jest to, że w takiej sytuacji, kiedy komunikacja międzynarodowa jest szczególnie ważna, my mamy prezydenta, który praktycznie nic nie potrafi powiedzieć po angielsku.
Przeciętny maturzysta mógłby mu robić za tłumacza. Może i tak by było kiepsko (jak na wymagania), ale wciąż dużo lepiej.

48

Jeśli ostatecznie uda im się obronić, to trzeba ich koniecznie włączyć do NATO i może nawet do UE, jeśli będą tylko chcieli.

14

Stano momentami zaczął odjeżdżać i udawać, że się zna na każdy temat, ale śmiać mi się jak już któryś raz czytam, że nie szanuje innych ludzi.
Część widzów nie rozumie, że on w HP często wciela się w odpowiednią rolę. Gadając z lewakiem będzie szukał argumentów prawicowych, gadając z prawkiem będzie szukał argumentów lewicowych.
W temacie piłki nożnej też nikomu raczej krzywdy nie zrobił. To, że czasami nie jest obiektywny, nie znaczy że jest złym człowiekiem

https://x.com/JablonskiDoktor/status/1497349744003276801

0

@Emhyr gdzie można poczytać o tych błędach?

0

@potrojnakorona pytanie jaka to będzie konkretnie pomoc.

5

@IronSanHybrid rada bezpieczeństwa potępia jakąś inwazję, wow niesamowite. Jeszcze niektórzy mają czelność się wstrzymywać, bo weto rosji to już oczywiste. W ogóle co za idiotyczny system, na upadku Polski się wzorowali?

0

@normasubiektywna i tu się zgadzam :)

0

@busquets5
"puknij się w głowę, Ukraina miała x razy mniej zawodowych żołnierzy, a cywile którzy dostali broń ledwo potrafili ją obsługiwać"


ale nie ma co dyskutować. Oby nikt z Ukrainy nie był oceniany źle, a Putin został całkowicie skreślony i zapamiętany jako ten najgorszy i przegrany przez historię.

0

@Tomo_95 dzisiaj tak na to patrzysz, jeśli przegrają, to za jakiś czas ludzie spojrzą historycznie na Rosję jak na militarnego kolosa i malutką Ukrainę, która miała czelność się z nim bić.

Oby tak nie było i oby się wybronili.

2

@busquets5 jeśli Ukraina straci Kijów i w konsekwencji kolejne miasta, to za 20 lat tacy jak Ty będą opisywali Zełenskiego: "morderca który zachęcał do walki i wydawał rozkazy, to nie miało prawda się udać, zostali pozostawieni sami sobie, nie mieli wsparcia, powinni się poddać od początku"

Oby tak nie było i oby się wybronili.

25

Cokolwiek się wydarzy w nocy w Ukrainie, to mam nadzieję, że Polacy przestaną gadać te bzdury, które są zawsze w okolicach rocznicy Powstania Warszawskiego czy innych heroicznych bojów naszych przodków.
Przebyłem sporo dyskusji w internecie i na żywo z 21-wiecznymi mędrcami Polakami i słuchałem wciąż tych samych argumentów: "i tak nie mieli szans", "poszli na pewną śmierć", "mieli nadzieję że wygrają? To byli zwykli głupcy", "idioci podejmowali walkę z dużo silniejszym wrogiem"... Może do niektórych pustych łepetyn coś dojdzie, że czasami w życiu nie decyduje racjonalizm i chłodne kalkulacje.
Powodzenia Ukraincy

15

Grupy przestępcze prowadzące dezinformację na La Rambli? Będę miał teraz was wszystkich na oku jeszcze bardziej, niż wcześniej.

2

@koksik2700 nie lubię zimy ogólnie :)
A mój komentarz to taki żart, raz w życiu wypadałoby zobaczyć xd

6

@MesQueUnClub96 co za szczęściarze

0

@AbelKabel a ok, ja nie mogę porównywać Polski do Szwajcarii, a Ty możesz porównywać Polskę do innego kontynentu.

@Gall mnie chodzi o dostęp do broni nie konkretnie w kwestii wojny.

33

Anonymous jak zwykle robi więcej, niż konkretni politycy. Pamiętam jak dzielnie walczyli, żeby nie wprowadzić ACTA w internet (to pierwsze).
Kto wie czy gdyby tamta ustawa przeszła, to czy teraz byśmy mieli możliwość komentować sytuację na żywo i wiedzieć co się dzieje.

5

@Kusco15 wiedziałem, że ktoś za chwilę wyjedzie z USA. Ty patrz na Szwajcarię

@Abominacja broń miotająca pociskami przeznaczona do obrony osobistej i ochrony mienia indywidualnego i społecznego.

19

miałem malutką nadzieję, że Lewica choć po aktualnych wydarzeniach zmądrzeje, ale niestety na głupotę nie ma lekarstwa. Tak, na wojnie i w czasie niebezpieczeństwa są tylko czołgi i myśliwce
Osobiście od zawsze jestem proponentem, aby zwiększyć dostępność do broni w Polsce (zwiększyć, a nie sprzedawać jak bułki w sklepie)




0

@potrojnakorona przecież wysłali z 2 tygodnie temu, co prawda w końcu ostatecznie nie wysłali, ale mieli wysłać.
Masz jakieś stare info albo jednak wyślą.

0

@Adamski69 no nie, zobacz sobie zresztą że w nocy nic nie pisał, raczej normalnie spał, nie musi teraz pisać że nie wyrabia xd Wiem, bo wstałem wcześniej od niego i nic nowego nie było :)

ale może wygląda to, że się "czepiam", bo sam go obserwuję od paru lat i już widziałem sporo popisów jego ego - wtedy takie coś też się inaczej czyta. Mimo wszystko go obserwuję i doceniam.

21

Robi spoko robotę i łatwy dostęp do szybkich informacji, ale takie robienie z siebie bohatera też jest bez sensu xd


3

@Bykunn mam nadzieję, że siła i motywacja zwykłych ludzi coś zmieni

@tobiasson92 nie wiem jak doszedłeś do takich wniosków, że oczekuję wysłania wojsk

30

Wstyd za to jak się zachowują Niemcy. Może chociaż w zamian się zajmą jakimś poważniejszym tematem. Może tym, żebyśmy nie palili węglem?

10

@agrad0 nie, tak to się nie odbywa. Pieczę wtedy nad tym prawem będzie sprawowało NATO i zazwyczaj samoloty są odeskortowane przez myśliwce, a nie są zestrzeliwane. Nie gadajcie głupot.
Jestem przekonany, że decyzja jest wspólna z UE i NATO.

17

Dyskusje na twitterze i wymiany zdjęć ze spotkań, by oceniać które opcje w polskiej polityce były bardziej pro-rosyjskie, a które pro-niemieckie, jest po prostu obrzydliwe.
Oczywiście najwięcej takich dyskusji budują ludzie związani z POPiSem. Ten kraj jest obrzydliwie zniszczony politycznie.
POPIS i ich wyborcy rzucający się nawzajem sobie do gardeł, to najgorsza zakała tego kraju.

21

Brawa dla Twittera
Nasza moderacja mogłaby się uczyć :)


0

@anxted i pozostałe 3 reprezentacje

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?