2

Nie ma lepszej rozrywki niż wzajemne dementowanie się tych bajkopisarzy, fantastów i medialnych śmieszków. :)

0

@AndOne88 To samo z wolnymi bezpośrednio przed polem karnym, prawie ich nie ma. Niedawno mieliśmy 2. rocznicę ostatniej bramki Barçy z wolnego i beka, bo i słusznie, ale też okazji było naprawdę mało...

2

@xavi890 Złota Piłka będzie przyznana w październiku, a głosowanie będzie w sierpniu.

0

@Yoshi94 Nie, nie, wtedy nie tylko nie grał, ale Xavi nie zabrał go nawet na mecz. Na następny zresztą też, póki okienko się nie skończyło. ;)

1

@Yoshi94 To pół roku później. Zimą 2022 mówił dokładnie tak: „Albo piłkarz przedłuży kontrakt, albo poszukamy rozwiązań dotyczących jego odejścia. Nie ma innego rozwiązania i innych rozważań. Byliśmy bardzo klarowni, przede wszystkim ja, wobec Ousmane’a. Dotarliśmy do takiej sytuacji, która jest niezrozumiała, on chce zostać, ale decyzja nie została podjęta. Jako klub też musimy podjąć swoją decyzję”.

https://www.fcbarca.com/103366-xavi-albo-dembele-przedluzy-kontrakt-albo-musimy-znalezc-rozwiazanie-dotyczace-jego-sprzedazy.html

1

„Alemany znalazł się w nieciekawym położeniu, kiedy oświadczył, że Ousmane już nigdy nie zagra dla Barçy”.

No nie, ktoś tu coś pomieszał solidnie. Przecież to sam Xavi mówił wtedy, że albo Dembélé podpisze nowy kontrakt, albo coś wymyślą, żeby odszedł jeszcze zimą. Chyba że Xavi nie mówił za siebie.

0

@LS Głosowanie będzie w sierpniu, więc i tak start nowego sezonu nic za bardzo nie zmieni.

3

@LS W jaki sposób przejście do klubu z Arabii na sezon 2023/2024 miałoby wpłynąć na wyniki Złotej Piłki za sezon 2022/2023? :)

0

@Varezq Ogólnie co do „L'Esportiu” się zgadzam, to jest gazeta typowo katalońska i do tego jednoznacznie niepodległościowa. Oni zwyczajnie uważają taki finał Pucharu Króla za finał rozgrywek w obcym kraju. A skoro grał w nim Real, no to tym bardziej mają ten Real w trąbie i wolą napisać cokolwiek o ich rywalu, byle nie o nich.

Po prostu z perspektywy „L'Esportiu” grali sobie o puchar obcego kraju, a np. Barcelona gra na co dzień w lidze obcego kraju. Za swój uważają tylko Katalonię. Przynajmniej są konsekwentni.

2

Jak to w ogóle brzmi, jakby był w Barcelonie lata i przegapił cztery presezony, a nie jeden. :P

0

„Barcelona zamierza też ograniczyć dzienne wydatki operacyjne o około 30 milionów”.

Aż jestem ciekawy, ile to procent z całości tych wydatków, o jakiej skali ograniczeń mówimy.

9

Jak to Xavi czasem mówi: „szkoda, że tak mało gra”. :P

2

Czy owoce swoich reporterskich dociekań przedstawiły już „Tygodnik Zamojski” i mieleckie „Korso”?

0

@payn100 Pytanie, czy Messi i tak dociągnąłby do 2026 jako piłkarz Barcelony.

Tu jest jeszcze inny problem – samą w sobie przebudowę Camp Nou trudno będzie sprzedać marketingowo, bo nie będzie niestety jednego momentu otwarcia. Wrócą na dalej przebudowany na stadion i będą grać przy trybunach częściowo ukończonych, a częściowo na placu budowy. Nie będzie efektu nowości, banery z Messim reklamującym stadion oddany do użytku na pół gwizdka trudno mi sobie wyobrazić.

0

„(...) kiedy to na kilka dni umowa Francuza wygasła”.

Kilka jak kilka, on podpisał nowy kontrakt po dwóch tygodniach, w połowie lipca. ;)

2

To jest żenada, mówiąc wprost. Inna sprawa, że ostatnio naprawdę mało samych takich szans. Fauli „wywalczonych” tuż przed polem karnym jak na lekarstwo.

6

@MarioVeB! Są trzy punkty od miejsca dającego Ligę Konferencji. Oczywiście wiadomo, że zdobywając puchar grają w Lidze Europy, ale „o nic” to na pewno w lidze NIE grają.

1

@JarekS To jest epokowa, kluczowa dla przyszłości klubu inwestycja, a mam wrażenie, że znaków zapytania wcale nie ubywa.

Inna sprawa, że niemal każdy, kto wskazuje na te znaki zapytania, jest albo „agentem Bartomeu”, albo „starym zgredem”. No tak to niestety nie działa...

27

@KrwawiaceoczyVEB Otóż sprawdzali:



To, że czegoś nie ma na FCBarca.com, to nie znaczy, że tego nie ma nigdzie indziej. ;)

0

@sk13 Przede wszystkim takie sprawdzanie każdego faulu na kartkę wykluczają obecne przepisy i procedury.

0

„Zgodnie z prawdopobieństwem” dostaliście już w tym sezonie z 12 czy 13 czerwonych kartek, więc spisek przeciw Betisowi jest widocznie ogólnohiszpański. :)

0

@Krzysztof1987 To pewnie tak, ale jednak kaliber spraw jest inny. ;)

0

@Krzysztof1987 Tylko to jest naprawianie jednego błędu drugim tak naprawdę. Mimo wszystko chyba jeszce gorzej, bo zawsze rywal może powiedzieć, że odpuścił rzecz oczywistą i taki sędzia ma przerąbane do końca meczu, jak nie dłużej. Trochę błędne koło, niestety.

No i jeszcze inna rzecz – ludzie z kanciapy VAR nie mogą sobie odwijać sytuacji bez powodu i wracać do każdej minionej sytuacji. Oni też są z tego (teoretycznie) rozliczani. Nie mieliby więc jak stwierdzić, że wcześniej „dali dupy”.

0

@Krzysztof1987 To musiałby dostać podpowiedź od asystenta bardzo szybko, bo w obecnym brzmieniu Przepisów Gry kartkę można pokazać tylko przed kolejnym wznowieniem gry.

Czyli jeśli wszyscy sędziowie (ci na boisku, przy linii i w kanciapie VAR) przegapią coś i nie zdążą się zorientować najpóźniej w czasie najbliższej przerwy w grze, to nic nie mogą już zrobić.

0

@Krzysztof1987 Moim zdaniem druga kartka była bardziej zasłużona niż pierwsza.

0

@eRsko87 Pytanie, czy aż tak daleko iść z zakresem VAR-u, bo już teraz niektórzy sędziowie boją się własnego cienia i podejmowania jakichkolwiek kluczowych decyzji bez niego.

Gdyby konsultowali się w sprawie niemal każdej kartki, część z nich rozleniwiłaby się do bólu. Już i teraz w takiej Hiszpanii większość sędziów ma zerowy autorytet, bo albo nie są konsekwentni, albo nie mają jaj, albo nie potrafią panować nad meczem, albo wszystko naraz. :)

2

@Krzysztof1987 VAR nie może podpowiadać co do zwykłej żółtej.

0

@Maynard666 To po co zabiera go na mecze? Naprawdę jeżdżenie na wycieczki z pierwszą drużyną zbyt wiele mu nie daje. Taki Pablo Torre pewnie by się pod tym podpisał...

0

10 podań Torresa w godzinę, ja wysiadam. :P

1

@Greenalley No nie, tu w słabym świetle jest postawione akurat wszystko inne poza „agresją i intensywnością”.

I słusznie, bo „przecinakiem” jest niezłym – i tego przecież tutaj nie skrytykowano, wręcz przeciwnie. Ale inwencji z piłką przy nodze to u Gaviego mniej niż choćby rok temu. I o to chodzi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?