0

@gordon7155 Nie napisałem, że u Gaviego brak chamstwa, bo nieraz je rzeczywiście widać. Mam tylko wrażenie, że u obu panów proporcje między nadmierną agresją w grze a chamstwem są różne.

Niestety w przypadku obu sędziowie zbyt często nie mają jaj.

Z Gavim jest chyba ten problem, że zdaje się mieć parasol ochronny od Xaviego i sztabu, „bo jest młody”. Świetnie, jak nie będą reagować mocniej, to lepiej nie będzie, zbyt często myli odwagę z odważnikiem...

Vinicius to jeszcze inna historia, bo on całym sobą demonstruje postawę totalnego „wszystko mi się należy”. Tego – na szczęście – u Gaviego w takim stopniu nie widzę.

12

Trzeba powiedzieć wprost – niemal całe środowisko hiszpańskich sędziów trzęsie portkami przed pokazaniem Viniciusowi szczególnie drugiej żółtej kartki. Zbyt wielu cyka się też przed podobnym gestem w stronę Gaviego.

Różnica jest „tylko” taka, że problemy Viniciusa są efektem raczej nieposkromionego chamstwa i prostactwa, niezależnego od przebiegu gry i akcji, a u Gaviego to raczej nadmierna agresja w samej walce o piłkę.

1

@jamesbond6 A wykrzyknik w tytule to już w ogóle hit. Normalnie „brejking nius” miesiąca.

Mocno się dziwię, że w taką stronę portal idzie akurat pod światłym kierownictwem Michała Gajdka. Jak tak dalej pójdzie, w kąciku medialnym „swojego” podcastu będzie cytował tytuły także stąd....

0

@Mavcin1980 Duża część klubów autentycznie go popiera i poczuli się wręcz, jakby Pana Boga chwycili za nogi, gdy usłyszeli o „wspaniałym” dealu z CVC...

Do tego gość nie ma praktycznie żadnych konkurentów. Zresztą tak samo jak inny dziad Rubiales.

1

@MateuszDoniec Ta liga nazywa się Primera Federación, zmienili nazwę przed sezonem. ;)

0

@Tridente2015 Ja zawsze myślałem, że po spadku w 2023 można wrócić w 2024, ale widocznie jednak nie kumam czaczy. :P

1

@Tridente2015 Ja tam im życzę powrotu już za rok. ;)

0

@xavi890 Przecież on opowiada o przebiegu meczu, który się odbył, a nie o takim, którego nie było, bo skład się „nie zgadza”. :P

0

@TridenteMSN Sprawa odpowiedzialności karnej klubu to jest inna para kaloszy.

„Czaję” natomiast to, że „na szwank naszą reputację i dobre imię” nie naraził Barcelony ten czy inny pismak, tylko... sam klub, wchodząc w taki układ. Bo sam ten układ z Negreirą jest nienormalny, choćby tam nie było źdźbła korupcji czy nacisków.

Było tego nie robić, a nie liczyć na to, że sprawa nigdy nie wyjdzie. A sprawa jest i żaden rozumny człowiek nie może temu zaprzeczać. Pewnie bez korupcji, ale i tak niedopuszczalna.

Mnie tutaj zwyczajnie brakuje, żeby ktoś z klubu miał jaja i zwyczajnie przyznał, że nie powinni tej relacji z Negreirą ciągnąć. Obawiam się jednak, że zarząd nie widzi w niej w ogóle problemu, tylko idzie w narrację „wszyscy nas nienawidzą”...

0

@Fenelon Laporta rzuca takimi ogólniaki, że można to zinterpretować w każdy sposób. Co by nie mówić, jest doświadczony wprowadzeniu narracji oblężonej twierdzy. ;)

0

@Rioletto Oficjalnie zarabia okrągłe zero.

0

@Fenelon Jaką plotę? Przecież on bije w dochodzenie hiszpańskiego wymiaru sprawiedliwości. Tej sprawy nie wymyśliły gazetki i inne pisemka. Chyba że nie chodzi o sprawę Negreiry i wrzucił wszelkie różne sprawy do jedno worka pod hasłem „biją nas jak zawsze”, to co innego.

1

@swiergol2 Skoro potrzeba dwóch miesięcy na jakąkolwiek konferencję w tej sprawie, to widocznie klub uznał, że sam da się wyszaleć mediom.

Na razie Laporta obrał taktykę głodnych kawałków w stylu „jak zawsze ONI chcą nas zniszczyć” i „nic nie mają”, kiedy każdy rozumny człowiek musi przyznać, że... mają. Wierzę, że taka taktyka się opłaci, ale jest dość specyficzna.

0

@cules100pro Na razie całe te starania klubu o powrót Messiego wyglądają – moim skromnym zdaniem – na wymysł pismaków. Bo i nie widać żadnych konkretnych oznak tych starań (rezultatów tym bardziej, ale na to za wcześnie).

0

@cules100pro „Więc ponownie pytam co Ty piszesz?” – to dość zabawne pytanie, bo wcześniej mnie nie pytałeś o nic. :P

A już na serio – musisz jeszcze mieć możliwość zarejestrowania takiego transferu. Przychody pojawiłyby się później, nie rozumiesz? Nie wiem, jakie fikołki musiałby wykonać klub, żeby zarejestrować Messiego w najbliższym okienku, skoro na razie trzeba szukać wariantów awaryjnych, żeby zarejestrować nowe umowy kilku obecnych zawodników.

Oczywiście latem sytuacja będzie lepsza niż była zimą, ale Ty – obawiam się – przestawiasz kolejność zdarzeń. Tebasa średnio obchodzą przyszłe hipotetyczne przychody.

0

@cules100pro Ale te dochody nie wzrosłyby od razu i nie miałyby wpływu na limity FFP w najbliższych okienkach (a zwłaszcza letnim). Nie mówiąc o tym, że z przychodami nie będzie aż tak wesoło z powodu przeprowadzki na Montjuïc.

0

@JarekS Jak się poskłada te różne cuda i dziwy, to aż czasem aż trudno uwierzyć, że takie pseudoartykuły piszą „dziennikarze” rzekomo siedzący po uszy w futbolu.

26

@xavi890 Mimo wszystko ta „buda” jest większa od Parc des Princes...

8

Z przymrużeniem oka trzeba traktować doniesienia i jednych, i drugich, bo i jedni, i drudzy mogą mieć „informacje” wyssane z palca. W końcu mają długie i bogate tradycje wymyślania bzdur.

1

Razem usilnie walczą, żeby ściągnąć hiszpańską piłkę na mieliznę. Na szczęście to nie takie proste...

1

„Jako culé sądzę, że ten, kto nie uważa, że powrót Messiego będzie dobry, nie jest culé”.

A kto nie z nami, ten przeciwko nam. :)

17

Chłop spektakularnie wręcz „polepszył” sytuację swojego syna, zabrakło jeszcze tylko wzmianki o rasiźmie...

0

@Tasde To w sumie po kiego grzyba robić jakiekolwiek konferencje. ;)

0

Niezależnie od wszystkiego, na takiej konferencji powinno jednoznacznie paść odpowiedź na pytanie, skąd w ogóle wziął się w klubie pomysł na tego typu powiązania z urzędującym wiceszefem komitetu sędziów.

A jeśli Laporta sam o tym nie powie, to niech ktoś ma jaja zapytać. Bo to jest niewytłumaczalne.

3

Przerwa reprezentacyjna w pełni, temat Messiego zawsze gotowy do odgrzania!

6

I tak z grubsza gdzieś od dziesięciu okienek transferowych.

1

Zakaz dotykania słupków i poprzeczki przez bramkarza? Przecież to służy też najzwyczajniej w świecie wyczuciu położenia i odległości od obramowania. Co za młotki...

To niech może jeszcze zabronią strzelającemu ustawiania piłki, niech sędzia sam ustawia. Przy wolnych też. :P

0

Te analizy nawet całkiem trafne, tylko nie możemy mieć pewności, czy nie powstały pięć dni temu z potrzeby chwili.

Natomiast fragment „ma tendencję do patrzenia na swoje prawidłowe lub nieprawidłowe decyzje (na telefonie komórkowym) w połowie meczu” jest dla mnie trochę niepokojący. Byłbym wręcz za tym, żeby sędziowie nie korzystali z telefonów W OGÓLE aż do zakończenia meczu.

Nie dość, że taki sędzia może po przerwie na siłę szukać „rekompensaty” dla „skrzywdzonej” drużyny, to jeszcze otwiera sobie pole do patologii typu połączenia wiadomo kogo z „Fryzjerem” właśnie w przerwach meczów...

1

@miguel8 Myślę, że na 99%, tylko nie proszą o to wiceszefa komitetu sędziów. Tu jest główny problem (oprócz absurdalnych kwot).

0

@Yoshi94 Ja po prostu zapomniałem, że to ten sam człowiek. :P
Już samo to jest skandalem, pomijając 159 innych wątków tej sprawy...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?