1

„Sport” niech już najlepiej zamknie gębę na kłódkę w jakiejkolwiek sprawie wokół Gündoğana, dość już się ośmieszyli jak na ten miesiąc. :P

1

@sevs Chociaż tak samo jak w Hiszpanii od 2019 nie było w Ekstraklasie żadnego absolutnego beniaminka do czasu awansu Puszczy.

Ale w Hiszpanii to już solidny beton, tylko siedmiu absolutnych beniaminków w XXI wieku. U nas ponad dziesięciu.

1

@SuperPatsonFCB Nie ma aż tak wielu drużyn do wyboru. Pewnie najbliżej awansu do Primera División mogłaby być Andorra, poza tym w pierwszej lidze nie grali tylko Mirandés, Amorebieta i Racing Ferrol. Ewentualnie Alcorcón i Eldense, jeśli wejdą z baraży.

4

A i tak to Eibar najbardziej sfrajerzył awans. Od początku marca byli na pierwszym miejscu, by w ostatnich dwóch czy trzech meczach wypuścić pierwszą dwójkę, do której stracili punkt, a później od razu przegrali z Alavés w półfinale baraży.

0

@Recha_0684 A co ma być w związku z tym albo czego miałoby nie być?

2

Iskra Kielce to być może jedyny klub sportowy, który nie tylko raz, ale nawet dwa razy miał w swojej nazwie... nazwy innych miast. Ktoś powie, że Łomża i Barlinek to nazwy marek, ale to i tak są jaja. :P

1

@brd42 Nie. Tylko udaje, że nie dostaje podwyżki.

2

Čeferin i jemu podobni zawsze będą mieli argument z tym, że kasa idzie też na szkolenie i rozwój. Niech grają po 30 meczów w Lidze Mistrzów co sezon, to będą mieli szkolenie i rozwój na poziomie międzygalaktycznym...

0

A to on jest już w ogóle nowym zawodnikiem Barcelony?

2

No to nie „poznaliśmy” daty, tylko „Mundo Deportivo podało”. Równie dobrze mógłby te daty podać każdy z nas, strzelić coś w styczniu...

0

@Pustelnik Do przedwczoraj. ;)

1

Wczoraj mogliśmy się dowiedzieć, że decyzję musiał podjąć właśnie wczoraj. :P

0

@xavi890 Raczej chodzi o to, że trafił do drugoplanowego „klubiku” z Zagrzebia zamiast od razu do Dinama. :)

0

@xavi890 Oficjalnie to na razie nie ma ani jego, ani milionów, chyba że nie nadążam. ;)

0

Albo to jest perełka na boisku, albo to jest perełka w kieszeni agentów, bo inaczej trudno zrozumieć rzekomo 5-milionowy transfer z 11. drużyny drugiej ligi chorwackiej (zespołów jest tam 12).

Niech mu się wiedzie.

2

@David_Martin Najzabawniejsze jest to, że ta bekowa prasa sportowa w Hiszpanii sprzedaje się kilkakrotnie lepiej niż np. znacznie bardziej rzetelny „Przegląd Sportowy” (o ich stronie nie mówię, bo to akurat syf).

Widocznie miejscowy Jordi czy Jorge oczekuje takich śmiechowo-komediowych treści, jakie oferują te pseudogazety czy inne „El Chriniguito”...

A ta loteria z 1, X, 2 to święta prawda. Tak samo jak rzucają 150 nazwiskami potencjalnych nabytków co okienko – akurat może ktoś trafi, że „był pierwszy”. :P

0

@Janas11224 Jak rozumiem, @JarekS ma na myśli to, że w znacznej mierze tego doświadczenia nie zbieraliby już ci, którzy awansowali, tylko ci, którzy przyszliby do drużyny po awansie.

0

@Barca_bwo Ale to nie oni narzucają sobie większą liczbę meczów, żeby zarabiał na tym ktoś inny. ;)

4

Po prawdzie to żaden news. To samo kilka lat temu mówił Stoiczkow, tylko nie o 2019 roku, ale jeszcze o 2017.

0

@varosso Takie rozwarstwienie futbolu europejskiego zaczęło się na większą skalę właśnie z powstaniem Ligi Mistrzów i późniejszym doczepianiem po X drużyn z niektórych krajów. Jakoś do przełomu lat 80. i 90. drużyny z ZSRR, Rumunii, Jugosławii, a wcześniej z Polski i Czechosłowacji spokojnie nawiązywały walkę o najwyższe cele w Europie...

1

@kanver_ I właśnie jedną z przyczyn tego rozstrzału są właśnie obecne reguły gry...

1

@Maker0 Newcastle może być jeszcze w trzecim koszyku, bo to zależy od tego, kto wejdzie z eliminacji. Chociaż mimo wszystko skrajnie mało prawdopodobne.

4

„Pewnych udziału w następnej edycji Ligi Mistrzów jest już 26 ekip”.

To jest złoto. 26/32 miejsc obsadzonych bez eliminacji, a o cztery miejsca dla pozostałych mistrzów w Lidze „Mistrzów” wytłucze się w eliminacjach ponad 40 mistrzów. :)

2

@Bogan I to w tej samej gazecie był tamten tekst. :P

0

@MACIEK 22 No to te „uwarunkowania genetyczne organizmu” też trzeba brać pod uwagę w negocjacjach, bo siłą rzeczy ktoś taki jest z góry „mniej zdatny” do wykonywania swojej pracy.

Jeśli ktoś chce pracować na magazynie i jest w stanie unieść X kilogramów dzień w dzień, a inny też jest w stanie zrobić to samo, ale tylko przez trzy dni w tygodniu na pięć, no to sorry... I nie ma większego znaczenia, czy to jego wina, czy nie. Widocznie nie jest w stanie i już.

Nie ma obowiązku grania w piłkę na najwyższym poziomie, jeśli jest do tego zdolny raz na jakiś czas. To samo z przykładowym Vermaelenem – świetny gość, sympatyczny człowiek, ze znakomitymi meczami. Które zdarzały się raz na jakiś czas, bo organizm mówił, że nie nadaje się do regularnej gry na najwyższym poziomie.

0

@th@les Powiedzonko z rydzem to zmyłka, nie ma nic wspólnego z grzybami. Rydz to też inna nazwa lnianki, z której robiono olej, gdy brakowało tłuszczu ze zwierząt. Ta nazwa chyba stąd, że nasiona lnianki są podobnego koloru do rydza, tak rdzawy.

13

„Więzienie: Myślę, że zrobił to dla mnie, ale nie po to, by wykonać kolejny cios”.

Przykro mi, tego rebusu rozwiązać nie umiem...

1

@BrzydkiAS Nie no, ja mam nadzieję, że nikt tu na portalu nikomu nie płaci za pojedynczy tekst...

12

Sugerowałbym jednak poczekać z takimi tekstami do oficjalnego ogłoszenia transferu. Już mieliśmy tutaj Wijnalduma jadącego na EURO 2020 z Barcelony razem z Depayem i de Jongiem...

2

Jak tam Valverde z parkingu? Rozstrzygną tę sprawę w tej dekadzie czy dostanie dyskwalifikację po zakończeniu kariery, jak niektórzy polscy sędziowie za korupcję sprzed 20 lat?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?