7

@jojupek A skąd Ty akurat wiesz, gdzie kto był?

1

@FerNiKloVe Geniuszu, gratuluję brania wszystkiego na serio. ;)

1

@martin86 Bardziej przerażające jest to, że taki sposób „dziennikarstwa” zdecydowanie się opłaca, bo są odbiorcy...

0

Skończy się jeszcze tak, że przyjdzie Agüero, żeby obłaskawić Messiego, tyle że ten i tak pójdzie do PSG. :P

0

O, dziś kolejne wyssane z palca „doniesienia” z szatni. Czekam z niecierpliwością na szczegóły!

0

@Bisz Ale kto mówi o wyciąganiu tych drużyn z lig krajowych?

1

@cosinus90 Nie była.

0

@totalcrack UEFA jako instytucja zareagowała raczej odpowiednio, z tym się zasadniczo zgadzam, ale Čeferin posuwa się jak dla mnie za daleko ze swoim językiem.

0

@brains Analogia z czapy, niestety. To bardziej tak, jakbyś próbował otworzyć sklep w kraju gospodarki centralnie sterowanej poza systemem.

0

@marchisio10 Z całym szacunkiem, ale to nie jest akurat sprawa UEFY i Čeferina (zresztą nie był wtedy nawet szefem UEFY).

2

@Ciuus Agnelli to swoją drogą, ale gość tego nie mówi jako Aleksander Čeferin z Lublany, tylko szef jednej z największych instytucji sportowych na świecie. Też mógłby dać sobie na wstrzymanie, przynajmniej publicznie. Chyba go trochę sytuacja przerosła.

1

@zwyklykibic93 Powiem więcej – nikt jeszcze go nie ma. :P

0

@Criss18Barca PiS i tak nigdy nie miał prezydenta w Rzeszowie.

1

@parpe Na pewno jest na Barca TV+.

1

@shoZu Nie do końca. Tytuł zależy i od Atlético, i od Barçy. Obie ekipy są zależne wyłącznie od swoich wyników.

0

7. miejsce też daje grę w Europie, bo Barcelona zdobyła Puchar Króla. Różnica jest taka, że 5. i 6. miejsc to awans do fazy grupowej Ligi Europy, a 7. miejsce daje eliminacje Ligi Konferencji Europy.

0

@Bisz Ale przecież ileś razy Pérez mówił, że w ligach krajowych mają zostać. Inna sprawa, że po czasie i tak pewnie chcieliby je opuścić...

12

Superliga to zupełnie nie moja bajka, ale po cześci rozumiem Péreza, gdy mówi o reakcji UEFY, bo Čeferin odlatuje mocno ze skalą histerii i żenady. Obrona własnych interesów to jedno, ale po prostu pewien ton nie przystoi, zwłaszcza na takim stanowisku...

0

Ten brazylijski diament to pewnie nawet minuty w lidze nie dostanie. A szkoda, bo już zapomniałem, jak się porusza (wygląd jeszcze pamiętam).

Skoro nie wszedł z Getafe to chyba wejdzie tylko przy 5:0 do przerwy. ;)

0

@Rewolucja123 Ha, ha, to nie do mnie miało być. :P

0

@XXYYZ To czemu tyle o tym jęczy, że staną na krawędzi przepaści, jeśli Superliga nie ruszy teraz-już-zaraz?

0

@janek_centrum Trenerzy i piłkarze to w tym całym cyrku niewiele mają już do powiedzenia. W ogóle sama rywalizacja sportowa ma coraz mniejsze znaczenie...

0

@CzarekMessi Ta zasada, że założyciele nie mogą spaść, jest kluczem i podstawą podstaw całej zabawy, więc nie wyobrażam sobie, żeby ci założyciele mieli z niej rezygnować. Zgodnie z doktryną Agnellego, że to jest niesprawiedliwe, żeby jakiś zespół „bez przeszłości w turniejach międzynarodowych i tylko dzięki jednemu świetnemu sezonowi” śmiał grać w elicie.

0

@qbarca Ronaldo akurat chyba rzeczywiście odszedł szukać nowych wyzwań, jakkolwiek to brzmi.

0

@VenoM I większość z nich nie miałaby gdzie grać, bo póki co każdy wystawia na boisko 11 graczy, a nie 44.

0

@XXYYZ Spytaj Péreza. Według niego mniej lub bardziej wyolbrzymione problemy Realu to problemy futbolu, tak sobie tymi pojęciami żongluje. Prawie cały ten wywiad jest o tym, że stoją nad przepaścią i bez Superligi robią krok naprzód.

A futbol ≠ Real. Jest jego ważną częścią, ale tylko częścią.

0

W jaki sposób, tak konkretnie, powstanie Superligi miałoby uratować beznadziejnie od iluś lat zarządzane Bordeaux? Tak bywa, czasem kluby bankrutują, Rangers upadli, Parma upadła. Trudno, przykre, ale nic nie jest wieczne. Upadek jednego czy drugiego klubu nie jest końcem futbolu. Nawet upadek Realu nie byłby końcem futbolu. Zbyt często Pérez używa słowa „futbol”, mając na myśli... Real.

0

„Najważniejsze, żeby drużyny nie musiały sprzedawać swoich najlepszych zawodników” – a komu miały by ich sprzedawać? Manchester City czy PSG miałyby po 60 zawodników w pierwszym składzie czy jak?

W ogóle jak czytam to biadolenie o tym, że „jak w ogóle możemy rywalizować z magnatami o nieograniczonych budżetach”, to mam wrażenie, że od jakichś 10 lat City i PSG powinny na przemian wygrywać LM, a u nas taka Legia zdobywać co sezon tytuł z przewagą 25–30 pkt nad resztą. Na szczęście same pieniądze nie grają, bo jakoś tak chyba nie jest.

0

@axegrinder Bardziej jak stary Puchar UEFA, więcej niż jedna drużyna na federację. W Pucharze Europy grali tylko mistrzowie i obrońcy tytułu.

0

@lucca87 Zależy gdzie. W Wielkiej Brytanii był sondaż, gdzie nawet wśród kibiców tej szóstki klubów przeciw było 74%. O fanach innych klubów nie wspominając, bo wiadomo.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?