Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Ja tam bardziej czekam na podsumowanie sezonu w wykonaniu niejakiego Matheusa Fernandesa. :P
0
@Murazor Pewnie tak. Inna sprawa, że gdzie trzech prawników, tam pięć opinii...
0
@Roobo Proszę bardzo, statut UEFA:
Art. 49.1. UEFA posiada wyłączną jurysdykcję organizowania lub znoszenia rozgrywek międzynarodowych w Europie, w których uczestniczą Związki Członkowskie i/lub przynależne do nich kluby.
Art. 51.1. Żadne porozumienie lub sojusz pomiędzy klubami powiązanymi bezpośrednio lub pośrednio z różnymi Związkami Członkowskimi UEFA nie może być utworzony bez zgody UEFA.
0
@natanvip Za naruszenie statutu UEFY.
31
„Czy dalej uważasz, że do zdobycia mistrzostwa trzeba wygrać wszystkie pozostałe mecze?”.
Ale durnowate pytanie. Na jaką odpowiedź liczył pytający? „Nie, w sumie jeden jeszcze można przewalić”?
0
@mr_robot Nie załapał się na występ ligowy w starej fryzurze, nie załapie się i w nowej...
0
@equwesta Dla nich to jest tak daleko, że mogą nie być pewni, czy nazwa się zmieniła. :P
1
@Chinaski Myślę też trochę w kontekście ewentualnego referendum, bo w tych wyborach to nie wróżę Albie więcej niż dwóch mandatów, a pewnie skończą z żadnym.
4
@Magicc89PL Jutro „Mundo Deportivo” poda, że trzecia, „Sport” – czwarta, klub poda, że druga, każdy oczywiście będzie mówił prawdę, a w ogóle co nas to obchodzi, skoro „proces leczenia kontuzji przebiega w sposób bardzo satysfakcjonujący”, jak donosiła strona klubowa w styczniu. Jutro ktoś napisze, że operacja była nie w Porto, tylko w Leningradzie, nie prawa noga, tylko lewa. Cyrk, dawno nie widziałem tak poważnej sprawy z takimi niedopowiedzeniami i domysłami.
Naprawdę wierzę, że to „tylko” sprawa kolana, a nie coś jeszcze.
0
Według „AS-a” to czwarta operacja, czy jednak już piąta? Ktoś jeszcze tam prowadzi rachubę?
1
@Chinaski Dzięki za rozwinięcie. „Z motyką na słońce” to może rzeczywiście niefortunne określenie, ale nadal uważam, że jest to robione trochę na siłę. Po prostu uważam, że nie powinno być tak, że o tak fundamentalnej zmianie jak zmiana przynależności państwowej, secesji, opuszczenia UE itp. może zdecydować większość jednego głosu. A tu pewnie gdyby nawet wynik takiego referendum był minimalnie za niepodległością, to nadal niemal połowa zostaje przeciw. Większość 3/5 czy nawet 2/3 – taki próg bym widział.
Swoją drogą – czy orientujesz się mniej więcej, jaką rolę odgrywa dziś Salmond? Czy nie jest tak, że teraz już bardziej szkodzi niż pomaga sprawie niepodległości? Czy nie jest już „zużyty”?
0
@Chinaski Dla mnie to jest trochę na razie porywania się z motyką na słońce. Nie lepiej poczekać im jeszcze parę lat, skoro nadal w sondażach proporcje za i przeciw są bardziej wyrównane? Czy warto uszczęśliwiać na siłę społeczeństwo, w którym mniej więcej połowa nie chce niepodległości?
Rozumiem też, że SNP chce jednak jasnej decyzji w referendum, bo nie podejmowała prób rozwiązania unii z Anglią na drodze parlamentarnej, a raczej mogłaby, co najwyżej „ryzykując” batalię prawną z Londynem.
0
@chosenone W Irlandii Północnej raczej nie udałoby się na razie znaleźć większości za połączeniem z Republiką Irlandii. Inna sprawa, że znaczaca część reszty Wielkiej Brytanii ma to w trąbie, bardziej niż Szkocję.
Inna sprawa, że separatyści szkoccy trochę rżną głupa, bo zapowiadali, że referendum z 2014 będzie „raz na pokolenie”, a po porażce od razu zaczęli dążyć do kolejnego jeszcze przed sprawą Brexitu. A to Brexit jest teraz niby głównym pretekstem.
1
@Chinaski Już i teraz tę większość SNP i Zieloni mieli, a z kolejnym referendum się nie wyrywali. Mimo wszystko wolą iść drogą jakiegoś porozumienia z Londynem, żeby ewentualne referendum odbyło się na jakichś cywilizowanych warunkach, jak w 2014.
Dla mnie to jest w ogóle nieporozumienie, że tak ważne sprawy, jak wyjście z UE czy separacja jakiegoś regionu odbywa się zwykłą większością zamiast jakiegoś wyższego progu typu 55–60% albo nawet więcej.
0
Klub robi z całej sprawy tak niezrozumiałą tajemnicę, jakby Fati złapał jakąś kiłę czy coś w ten deseń. O co tu u licha chodzi?
2
Szkoda, że my tej jego sytuacji kontraktowej do końca nie znamy. :P
2
A ci dalej jątrzą, gamonie bezwstydne. Przecież Josep Maria powiedział, że żadnej afery nie ma. Kto śmiałby mu nie wierzyć...?
4
Rozważa się wiele rzeczy i... na tym rozważeniu zwykle się kończy.
0
@napiorek2320 Tak naprawdę to już chyba tylko Fati wie, ile tego było. Przez zasłonę milczenia spuszczoną przez klub oficjalnie wiadomo tylko o jednej, ale w to chyba nikt nie wierzy...
0
@zgiru Na strobie UFEY nie wiem, ale tu jest niezła grafika: http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2021/05/04/16201431635987.jpg
0
@kwizatz Nie miał jeszcze szansy. ;)
2
Tu w zasadzie można zrobić szablon „Znakomite statystyki Messiego w meczach z...” i wstawić nazwę dowolnego rywala. :P
4
@kuz Tak, bo w katalońskim „r” na końcu słowa prawie zanika, w liczbie mnogiej z „rs”na końcu też.
Tak samo też klub używa raczej formy katalońskiej socis zamiast socios.
Jak by nie patrzeć, pierwszy językiem FC Barcelony jest kataloński.
8
@kuz Culés jest po hiszpańsku, culers po katalońsku. Angielski nie ma nic do rzeczy.
0
@forest Dziękuję. Tego mi właśnie nieraz brakuje w tamtejszych mediach – co, gdzie, kiedy? Czasem nawet tak prostej rzeczy nie potrafią napisać, u nas to jednak nie do pomyślenia w mediach sportowych, żeby cytowali jakichś gości i nawet nie podali, kto to u licha jest.
Ale to i tak tylko jeden. A drugi pewnie wróży z fusów...
1
Kim jest dr Puig, kim jest dr Ripoll? Oni zajmują się Fatim, widzieli jego kolano, czy stawiają „diagnozy” i wyciągają „wnioski” z doniesień pismaków?
1
@swer2251 I po tym artykule dalej nic za bardzo nie wiadomo, krąży z osiem różnych wersji, jak ten cały układ naprawdę wygląda. Jeśli faktycznie Barça zapłaciła za niego 6 mln, żeby wydać jeszcze 9 mln i mimo odpalać jeszcze Betisowi 50% za ewentualną sprzedaż, to Betis może tylko zacierać ręce. Barça tak już trochę mniej.
1
@Matej Dolicz jeszcze 6 mln za sprowadzenie go z Brazylii i już jest minus.
0
„Sytuacja Emersona jest bardzo niejasna”.
Niejasny to jest zwłaszcza cały jego transfer z Brazylii i warunki między Barçą i Betisem. Od początku ktoś leci w kulki.
0
Wątpliwe, żeby liga na to poszła, bo jednak od lat zwyczajowo mecze przedostatniej kolejki są grane równocześnie (z wyjątkiem meczów o tzw. nic).