Kengo
Dołączył/a: listopad 2019
ZasiedmioGóroGród
32 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Nie sądziłem, że mogą mnie boleć oczy od patrzenia
na skład drugorzędnego zespołu... a jednak.
0
@barcelonaLM Tym bardziej, że pewnie na to się umawiali :D
3
Cristiano Ronaldo nie mógł uwierzyć, ze nie wygrał Player Of The Tournament po strzeleniu dwóch goli w finale.
Facet gdyby skakał z wysokości swojego EGO na poziom IQ to by poniósł śmierć na miejscu.
https://scontent.fwaw8-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/367397698_670562445102136_2508296357496750979_n.jpg?stp=dst-jpg_s640x640&_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=dd63ad&_nc_ohc=oX3nZaMNRb8AX9lZGKM&_nc_ht=scontent.fwaw8-1.fna&oh=00_AfCCpSoXVapOzD5haKxyW3x5f3QOX5vNMNEOypiYAJbNPw&oe=64DEFDA0
0
@Gall Co do pierwszej części wypowiedzi: przeczytaj to, co napisałeś stary jeszcze raz. To jak ktoś się regularnie prezentuje, czy pasuje profilem do reszty drużyny, czy kreuje odpowiednie zagrożenie... to jest STATYSTYKA. Korzysta z tego każdy. Na niej się opiera taktykę, dobór zawodników do jedenastki i całą resztę. Statystyka to baza danych, która te dane widziane ludzkim okiem przenosi na papier.
Co do drugiej części wypowiedzi: ale to sztab szkoleniowy i zarząd DOBIERAJĄ tych zawodników głównie pod względem statystyki, czyli pod względem cyferek.
0
@Gall Zabawne, że podałeś akurat te '20 lat', bo właśnie taki okres czasu temu Oakland Athletics w MLB postawiło na przełomowe wtedy analizy big data (na matematykę w skrócie) i dostali się do Play-Offów bijąc po drodze rekord najdłuższej serii wygranych w historii (mając jednocześnie jeden z najmniejszych budżetów płacowych w lidze). Każda dziedzina sportu potrzebuje czasu na rozwój. Nigdy nie wiesz, kiedy dany trend / rewolucja zawita do sportu, który śledzisz.
Co do matematyków - serio? Przecież dzisiaj każdy trener ma grono analityków/matematyków :]
Wiadomym jest, że hejt będzie się pojawiał. Grono konserwatywnych ekspertów nigdy nie lubi zmian, bo one zagrażają ich pozycji.
2
Jaki jest wasz ulubiony zespół z Premier League poza MCI Pepa? Moim zdecydowanie jest Brentford.
Bardzo lubię zespoły budowane w nowoczesnym stylu opartym na big data, które stawiają na rozwój, fakty, cyferki, odpowiedni profil zawodników względem reszty, plan długoterminowy, a nie sentymenty, hazard (to, co my zrobiliśmy w letnim okienku rok temu lub Chelsea pół roku temu), układy menadżerskie, indywidualny interes ponad dobrem klubu itp.
Większość beniaminków spada w swoim pierwszym sezonie po awansie do Premier League. Brentford po awansie na najwyższy szczebel rozgrywkowy zajęło 13 pozycję. W zeszłym sezonie była to już 9 pozycja.
Jeśli ktoś oglądał Moneyball z Bradem Pittem to w tym klubie zaszły podobne zmiany. Jeśli ktoś chce poczytać o rewolucji, która wydarzyła się w klubie kilka lat temu i która doprowadziła go tak wysoko zapraszam do tego świetnego artykułu z przed 3 lat: https://newonce.net/artykul/miliard-w-rozumie-co-robi-brentford-gdy-nikt-nie-patrzy
0
16 - Yamal
19 - Gavi & Balde
20 - Pedri & Fati & Fermin
21 - Abde
22 - Eric Garcia
23 - Ferran
24 - Kounde & Araujo
26 - Frenkie & Raphinha
27 - Christensen
Wygląda to optymistycznie pod względem potencjału. Jednak nie możemy zamknąć okienka bez sprowadzenia porządnego PO. To obecnie pozycja najbardziej bijąca na alarm w naszej kadrze. Jeśli tak się stanie i finanse nie pozwolą na żaden transfer jedyne wyjście to przejście na 3 ŚO. Mamy obecnie 5 zawodników pierwszej drużyny na tą pozycję + Frenkie w skrajnych przypadkach oraz rezerwy. Kompletnie nie widzę na PO ani Kounde ani Araujo - to marnowanie ich potencjału i zwiększanie ryzyka kontuzji.
1
Ofensywny tryplet na weekend
Początek dziś o 16:00
Kurs ~@2.25
https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiI5OTkwMTMyMjQzMTkwMjAwIiwicHJmIjoiUFVCTElDIiwiaXNzIjoiZm9ydHVuYXdlYiJ9.hTP_4j0EchWFIiGFcDlEP5imOWEAydncsmqE2SzoiNs&source=SB
5
Ktoś go nie dał na kapitanie w FPL? Nawet mi was nie żal :]
https://x.com/TPLCSports/status/1690085175290441728
8
Djene i technika? Ten sęk ostatniego oficjalnego gola w klubie strzelił 6 lat temu. Kiedyś w meczu z nami miał 3/15 celnych podań w jednej połowie, a jest obrońcą. Po słowach Bordalasa możemy wysnuć pewną prognozę, jakiego typu murawa czeka na Barcę.
Oby tylko nie był to kolejny mecz, gdzie aktywny czas gry to 2/3 regulaminowych 90 min.
2
Po co nam taki profil defensywnego bocznego obrońcy przy odejściu Dembele i braku jego zastępstwa? Pozostaje czekać na fakty i ignorować tego typu informacje.
0
@Deviler @Cotutajsiedzieje
Yt becnie ma ponad 13 081 091 040 użytkowników (stan na 16 lipca 2023).
"OF liczy ok. 30 mln zarejestrowanych użytkowników (2020)" . Przez ostatnie trzy lata na pewno wiele użytkowników przybyło, ale najprawdopodobniej liczba ta nie przekracza 100 mln.
Widzicie różnicę? Sądzicie, że przeciętnie zarobki top 5-10% z 13 miliardów na YT zarabia tyle, co 5-10% z OF? Myślmy logicznie.
0
@Cotutajsiedzieje 5-10% to mało? xD
Jaki % kanałów na YouTube zarabia takie pieniądze jak te 5-10% OnlyFans?
0
Ile lat dajecie OF (OnlyFans)? Deep fake, AI, sex roboty...
Za ile lat kobiety stracą możliwość pójścia drogą na skróty?
https://www.reddit.com/r/Damnthatsinteresting/comments/15jywv2/apparently_chinese_robotics_company_working_on/?utm_source=embedv2&utm_medium=post_embed&utm_content=post_title&embed_host_url=https://pulsembed.eu/p2em/8qwKd3SDV/
0
Program "Moja woda" pozwala uzyskać dotację na instalacje do zbierania i wykorzystywania wody deszczowej i roztopowej.
Do programu przystąpić mogą właściciele nieruchomości z domem jednorodzinnym, który został oddany do użytkowania.
Dotacja może pokryć koszty elementów instalacji, ale także ich transportu, montażu i uruchomienia.
Dokumenty można składać do połowy 2024 r., ale przeznaczone na program pieniądze mogą skończyć się wcześniej.
Program pozwala na zwrot 80% poniesionych kosztów do kwoty 6 tyś. zł.
Więcej informacji: https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/biznes/nawet-6-tys-zl-od-panstwa-za-deszczowke-co-trzeba-zrobic/br0te7c
3
Nasunął mi się pewien wniosek podczas oglądania jednej z najlepszych serialowych produkcji wszechczasów. Dlaczego każdy z nas jest w pewnym sensie jak Walter White z serialu Breaking Bad?
Na nas wszystkich ciąży wyrok śmierci.
On tylko dowiedział się, kiedy to się stanie.
1
Przypominam, że już za dwa dni deadline w Fantasy Premier League.
Kadry skompletowane? Jakiś wariat nie ma Haalanda w składzie? :D
18
Każdy, kto oglądał Todibo w Barcelonie musiał zdawać sobie sprawę, że chłopak idealnie do nas pasował profilem piłkarskim i miał bardzo duży potencjał.
Do jego odejścia przyczyniła się kryzysowa sytuacja finansowa i/lub brak odpowiedniej etyki pracy. Tak czy inaczej był to znakomity transfer.
2
Po pre-sezonie najbardziej cieszą mnie notowania Ansu, Ferrana, Fermina i oczywiście Yamala. Ansu widać, że z każdym tygodniem prezentuje się coraz pewniej i wygląda coraz lepiej tj. Ferran w roli środkowego napastnika. Fermin & Yamal to mogą być bardzo wartościowe, rezerwowe wzmocnienia - zwłaszcza w rolach jokera.
Który Totek was irytował najbardziej i dlaczego był to Richarlison? :]
0
Ofensywny dublet na dzisiejszy i jutrzejszy wieczór (Barca + Pogoń)
Poczatek dziś o 20:00
Kurs ~@2.80
https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id=OTQyMDIzMjIwMzY3NTMwMDr7v72vTzBD4voGw-U%3D
3
To jest jakiś kompleks czy mania większości? :]
https://scontent.fwaw8-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/366092686_666884892136558_8522097947130032030_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=_yclgu4d2SMAX_nYuQm&_nc_ht=scontent.fwaw8-1.fna&oh=00_AfBNkYXiD_ZNLRSdFgPPkpqgBmpyMFXn9j36_ou4vYsjxA&oe=64D4FE9E
2
Feminizm zwrócił się przeciwko kobietom. Gdybym był mizoginem powiedziałbym, że faceci nawet w byciu dzisiejszymi kobietami są lepsi ^^
50
W Australii żyje 49 milionów kangurów, a w Urugwaju 3,5 miliona ludzi, co oznacza, że gdyby kangury najechały Urugwaj, każda osoba musiałaby walczyć z 14 kangurami.
0
@RoberDzik My nie. Zarząd tak.
13
Nasze finanse za Bartomeu były w aż tak złym stanie?
0
Bycie piłkarzem, a bycie trenerem to dwa różne poziomy stresu.
https://i.iplsc.com/-/000HHLJ42H9VPT0M-C322-F4.webp
0
W 1859 roku facet w Australii wypuścił na wolność 24 króliki.
Po 70 latach ich populacja wzrosła do 10 miliardów.
https://scontent.fwaw7-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/364772528_677390957766646_8530294301635112061_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=1&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=6wfYRKXkk0oAX8ivO7M&_nc_ht=scontent.fwaw7-1.fna&oh=00_AfDcYRoxo1NI3lst-TimTA8yTskAO13NTBABR4Yjxi7YMQ&oe=64D0D658
0
@Esteban_ Ani takiego równouprawnienia jak dziś. Widać, do czego znaczącemu % płci pięknej to posłużyło :]
0
Te dzisiejsze nastolatki...
https://i1.jbzd.com.pl/contents/2023/08/YsZ0F2JRAgXaBEypcvi0flVI6iSosiYP.mp4
0
@A4ron 10x więcej niż podałeś