0

Nie sądziłem, że mogą mnie boleć oczy od patrzenia
na skład drugorzędnego zespołu... a jednak.

0

@barcelonaLM Tym bardziej, że pewnie na to się umawiali :D

3

Cristiano Ronaldo nie mógł uwierzyć, ze nie wygrał Player Of The Tournament po strzeleniu dwóch goli w finale.

Facet gdyby skakał z wysokości swojego EGO na poziom IQ to by poniósł śmierć na miejscu.

https://scontent.fwaw8-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/367397698_670562445102136_2508296357496750979_n.jpg?stp=dst-jpg_s640x640&_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=dd63ad&_nc_ohc=oX3nZaMNRb8AX9lZGKM&_nc_ht=scontent.fwaw8-1.fna&oh=00_AfCCpSoXVapOzD5haKxyW3x5f3QOX5vNMNEOypiYAJbNPw&oe=64DEFDA0

0

@Gall Co do pierwszej części wypowiedzi: przeczytaj to, co napisałeś stary jeszcze raz. To jak ktoś się regularnie prezentuje, czy pasuje profilem do reszty drużyny, czy kreuje odpowiednie zagrożenie... to jest STATYSTYKA. Korzysta z tego każdy. Na niej się opiera taktykę, dobór zawodników do jedenastki i całą resztę. Statystyka to baza danych, która te dane widziane ludzkim okiem przenosi na papier.

Co do drugiej części wypowiedzi: ale to sztab szkoleniowy i zarząd DOBIERAJĄ tych zawodników głównie pod względem statystyki, czyli pod względem cyferek.

0

@Gall Zabawne, że podałeś akurat te '20 lat', bo właśnie taki okres czasu temu Oakland Athletics w MLB postawiło na przełomowe wtedy analizy big data (na matematykę w skrócie) i dostali się do Play-Offów bijąc po drodze rekord najdłuższej serii wygranych w historii (mając jednocześnie jeden z najmniejszych budżetów płacowych w lidze). Każda dziedzina sportu potrzebuje czasu na rozwój. Nigdy nie wiesz, kiedy dany trend / rewolucja zawita do sportu, który śledzisz.

Co do matematyków - serio? Przecież dzisiaj każdy trener ma grono analityków/matematyków :]

Wiadomym jest, że hejt będzie się pojawiał. Grono konserwatywnych ekspertów nigdy nie lubi zmian, bo one zagrażają ich pozycji.

2

Jaki jest wasz ulubiony zespół z Premier League poza MCI Pepa? Moim zdecydowanie jest Brentford.

Bardzo lubię zespoły budowane w nowoczesnym stylu opartym na big data, które stawiają na rozwój, fakty, cyferki, odpowiedni profil zawodników względem reszty, plan długoterminowy, a nie sentymenty, hazard (to, co my zrobiliśmy w letnim okienku rok temu lub Chelsea pół roku temu), układy menadżerskie, indywidualny interes ponad dobrem klubu itp.

Większość beniaminków spada w swoim pierwszym sezonie po awansie do Premier League. Brentford po awansie na najwyższy szczebel rozgrywkowy zajęło 13 pozycję. W zeszłym sezonie była to już 9 pozycja.

Jeśli ktoś oglądał Moneyball z Bradem Pittem to w tym klubie zaszły podobne zmiany. Jeśli ktoś chce poczytać o rewolucji, która wydarzyła się w klubie kilka lat temu i która doprowadziła go tak wysoko zapraszam do tego świetnego artykułu z przed 3 lat: https://newonce.net/artykul/miliard-w-rozumie-co-robi-brentford-gdy-nikt-nie-patrzy

0

16 - Yamal
19 - Gavi & Balde
20 - Pedri & Fati & Fermin
21 - Abde
22 - Eric Garcia
23 - Ferran
24 - Kounde & Araujo
26 - Frenkie & Raphinha
27 - Christensen

Wygląda to optymistycznie pod względem potencjału. Jednak nie możemy zamknąć okienka bez sprowadzenia porządnego PO. To obecnie pozycja najbardziej bijąca na alarm w naszej kadrze. Jeśli tak się stanie i finanse nie pozwolą na żaden transfer jedyne wyjście to przejście na 3 ŚO. Mamy obecnie 5 zawodników pierwszej drużyny na tą pozycję + Frenkie w skrajnych przypadkach oraz rezerwy. Kompletnie nie widzę na PO ani Kounde ani Araujo - to marnowanie ich potencjału i zwiększanie ryzyka kontuzji.

5

Ktoś go nie dał na kapitanie w FPL? Nawet mi was nie żal :]
https://x.com/TPLCSports/status/1690085175290441728

8

Djene i technika? Ten sęk ostatniego oficjalnego gola w klubie strzelił 6 lat temu. Kiedyś w meczu z nami miał 3/15 celnych podań w jednej połowie, a jest obrońcą. Po słowach Bordalasa możemy wysnuć pewną prognozę, jakiego typu murawa czeka na Barcę.

Oby tylko nie był to kolejny mecz, gdzie aktywny czas gry to 2/3 regulaminowych 90 min.

2

Po co nam taki profil defensywnego bocznego obrońcy przy odejściu Dembele i braku jego zastępstwa? Pozostaje czekać na fakty i ignorować tego typu informacje.

0

@Deviler @Cotutajsiedzieje

Yt becnie ma ponad 13 081 091 040 użytkowników (stan na 16 lipca 2023).

"OF liczy ok. 30 mln zarejestrowanych użytkowników (2020)" . Przez ostatnie trzy lata na pewno wiele użytkowników przybyło, ale najprawdopodobniej liczba ta nie przekracza 100 mln.

Widzicie różnicę? Sądzicie, że przeciętnie zarobki top 5-10% z 13 miliardów na YT zarabia tyle, co 5-10% z OF? Myślmy logicznie.

0

@Cotutajsiedzieje 5-10% to mało? xD

Jaki % kanałów na YouTube zarabia takie pieniądze jak te 5-10% OnlyFans?

0

0

Program "Moja woda" pozwala uzyskać dotację na instalacje do zbierania i wykorzystywania wody deszczowej i roztopowej.

Do programu przystąpić mogą właściciele nieruchomości z domem jednorodzinnym, który został oddany do użytkowania.

Dotacja może pokryć koszty elementów instalacji, ale także ich transportu, montażu i uruchomienia.

Dokumenty można składać do połowy 2024 r., ale przeznaczone na program pieniądze mogą skończyć się wcześniej.

Program pozwala na zwrot 80% poniesionych kosztów do kwoty 6 tyś. zł.

Więcej informacji: https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/biznes/nawet-6-tys-zl-od-panstwa-za-deszczowke-co-trzeba-zrobic/br0te7c

3

Nasunął mi się pewien wniosek podczas oglądania jednej z najlepszych serialowych produkcji wszechczasów. Dlaczego każdy z nas jest w pewnym sensie jak Walter White z serialu Breaking Bad?

Na nas wszystkich ciąży wyrok śmierci.
On tylko dowiedział się, kiedy to się stanie.

1

Przypominam, że już za dwa dni deadline w Fantasy Premier League.
Kadry skompletowane? Jakiś wariat nie ma Haalanda w składzie? :D

18

Każdy, kto oglądał Todibo w Barcelonie musiał zdawać sobie sprawę, że chłopak idealnie do nas pasował profilem piłkarskim i miał bardzo duży potencjał.

Do jego odejścia przyczyniła się kryzysowa sytuacja finansowa i/lub brak odpowiedniej etyki pracy. Tak czy inaczej był to znakomity transfer.

2

Po pre-sezonie najbardziej cieszą mnie notowania Ansu, Ferrana, Fermina i oczywiście Yamala. Ansu widać, że z każdym tygodniem prezentuje się coraz pewniej i wygląda coraz lepiej tj. Ferran w roli środkowego napastnika. Fermin & Yamal to mogą być bardzo wartościowe, rezerwowe wzmocnienia - zwłaszcza w rolach jokera.

Który Totek was irytował najbardziej i dlaczego był to Richarlison? :]

0

Ofensywny dublet na dzisiejszy i jutrzejszy wieczór (Barca + Pogoń)
Poczatek dziś o 20:00
Kurs ~@2.80

https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id=OTQyMDIzMjIwMzY3NTMwMDr7v72vTzBD4voGw-U%3D

2

Feminizm zwrócił się przeciwko kobietom. Gdybym był mizoginem powiedziałbym, że faceci nawet w byciu dzisiejszymi kobietami są lepsi ^^


50

W Australii żyje 49 milionów kangurów, a w Urugwaju 3,5 miliona ludzi, co oznacza, że gdyby kangury najechały Urugwaj, każda osoba musiałaby walczyć z 14 kangurami.

0

@RoberDzik My nie. Zarząd tak.

13

Nasze finanse za Bartomeu były w aż tak złym stanie?


0

Bycie piłkarzem, a bycie trenerem to dwa różne poziomy stresu.

https://i.iplsc.com/-/000HHLJ42H9VPT0M-C322-F4.webp

0

@Esteban_ Ani takiego równouprawnienia jak dziś. Widać, do czego znaczącemu % płci pięknej to posłużyło :]

0

0

@A4ron 10x więcej niż podałeś

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?