7

0.99 : 4.58 w xG na korzyść Barcy w dzisiejszym meczu. Wygrana w pełni nam się należała.

Memphis rozegrał tylko ~20 min. po powrocie po kontuzji i w tym czasie zdążył zanotować 1.57 xG + 0.30 xA (!!!) + idealnie wykonany rzut karny, którego sam wywalczył. Ręce składają się do oklasków. Oby tak dalej - w końcu masz z kim grać Latający Holendrze.

Ferran Torres - chłopcze, jaki Ty masz talent do znajdywania się we właściwym miejscu. Odkąd do nas dołączył zaliczył w La Lidze średnio 0.89 xGA na 90min. (!). Jak tylko piłka zacznie mu wpadać do bramki facet stanie się maszyną. Dziś 45 min. i 6 strzałów ...

1

Kilka rzeczy po całym meczu i kilkuminutowym spacerze na chłodnym powietrzu:

* zwycięstwo się Barcelonie w pełni należało, w przekroju całego meczu stworzyła zdecydowanie większej wartości zagrożenie
* Ferran ma niesamowity talent do właściwego odnajdywania się w lub okolicach pola karnego, dziś 45 min. i 6 strzałów + gol (szkoda, że i tym razem skuteczność nieco zawiodła)
* Depay 20-kilka minut od powrotu po kontuzji i 2 gole (karnego sam wywalczył i po profesorsku wykończył w górną część bocznej siatki)
* wiadomo, że nie zawsze Barca będzie tak dominować jak w poprzednich meczach. Ważne, by wciąż pokazywała tego ducha walki i chłodną głowę do końca.

3

Kilka rzeczy po pierwszej połowie:

* xG = 0.26 : 1.62, Frenkie dziś zepsuł już dwie 'setki'
* 3 z 4 strzałów Elche było na prawą stronę bramki MaTS'a - przypadek? Może tak, a może nie ...
* Luuk musi wejść w drugiej połowie i najlepiej nie na ostatni kwadrans.

1

Bardzo dobra wiadomość.

1

@Zielu2001 Nice podobno ma stać się czymś na miarę Salzburga (też mają dobrego sponsora i projekt sportowy) - sam osobiście im kibicuję. Nawet zainwestowałem w rynek bukmacherski dotyczący Nicei w TOP 4 po pierwszych 7/8 kolejkach Ligue 1.

57

Piłkarz Nicei robi sztuczkę w ostatnich sekundach meczu, a Neymar [...] [Footlool]

https://streamable.com/l049rb

Piękne to było :D

23



No i się wyjaśniło.

1

@Janiama To ma chyba związek z tym jak się pisze ręcznie np. w zeszycie :P

1

@Criss18Barca Nie sądzę. Depay jest przez wielu "ekspertów" oceniany za okres kiedy nie miał z kim grać. Teraz wrócił do bardzo dobrze zbudowanej linii pomocy i ataku (bez wielu poważnych braków) i od razu w kilka minut zaliczył 0.82 xG + gola.

1

@Mixtape Wszystko jest kwestią tego, kiedy padnie pierwsza bramka i dla kogo ;)

0

MaTS - Alba/Araujo/Garcia/Dest - Busquets/Pedri/FdJ - Dembele/Depay/Traore.

Taki skład dziś przewiduję, chodź tak na prawdę nie zdziwiłby mnie ktokolwiek z tej 11-nastki rozpoczynający mecz na ławce (po za MaTS'em i Albą).

0

@Sau_Ron Czyli nie rozumiesz. Gdyby nie miał sensu ani wartości nie byłby stosowany przed ekspertów, w studiach meczowych czy podczas meczów przez komentatorów.

0

@Sau_Ron Trzeba po prostu go w pełni zrozumieć, by znaleźć w nim wartość ;) Większość nie ma pojęcia jak jest liczony, jak go odbierać i dlatego go deprecjonuje.

7

xG = 0.45 : 0.78

Sociedad nic nie stworzyło po za tym karnym. Z drugiej strony Realowi też udały się tylko te dwa strzały z dystansu - ale piękne były, trzeba przyznać :)


https://x.com/Mispaaajo/status/1500211911387979788

16

Żadnego uczestniczenia w licytowaniu się o Norwega, żadnego CVC. Oba fakty są ze sobą połączone i mogą zepsuć obecny "zespół" nie tylko poprzez drabinkę płacową.

10

Po co mają go nam ogrywać, skoro już wiadomo że odchodzi za kilka miesięcy?

5

@4Fabregas4 Ile razy można to powtarzać ? De Jong nie jest i nie będzie DM Barcelony.

1

Barcelona ma wielu młodych zawodników już stanowiących podstawową jedenastkę + ściąga kolejne perełki (m.in. wygrywa wyścig z Realem, a kolejne mega uzdolnione pokolenie w La Masii już blisko).

Real: zabetonowany kręgosłup drużyny przez 30-latków+.

Marca: potrzymaj mi piwo.

1

@Rust_Cohle Dlatego napisałem 2/3, bo już tego nie śledziłem. Teraz w pełni się skupiam na pomocy Ukrainie (na jaką mnie stać), rodzinie oraz na utrzymywaniu wartości domowych finansów. Tj. pisałem wyżej - albo robić coś dobrze albo wcale, więc na FPL nie mam już czasu, ale powodzenia! :)

2

@Rust_Cohle FPL musiałem odpuścić jakieś 2/3 kolejki temu przez brak czasu (albo robić coś dobrze albo wcale) ;)

0

@Sau_Ron Jeśli dalej będą kreować tyle okazji to zawsze coś wpadnie, a i kibic będzie usatysfakcjonowany samą grą :)

1

Polecam obejrzeć z dźwiękiem na najlepszej rozdzielczości. Nie mogę się doczekać następnego meczu.

3

@Janiama Obecnie trzymam w zł tylko środki do życia na najbliższe 2 miesiące. Reszta w złocie, srebrze, BTC, euro, dolarze.

0

@Ls0811 Wiem o tym, ale masz do polecenia jakieś inne miejsce?

0

Sprzedawał ktoś biżuterię ze złota/srebra w mennicy ?

0

@Elvisek Nie bawię się w to :D

1

@Cholewiński3 Nie mógłbym Ci podesłać linków, z których ja korzystałem bo szczerze mówiąc czytałem tego bardzo dużo, regularnie od ponad roku i nadal to robię. Obecnie np. zacząłem stosować 24-godzinną głodówkę raz na 2 tygodnie.

0

@Vincitore O to chodzi. Każdy, kto przechodzi taką "metamorfozę" staje się nie tylko zdrowszym, ale i znacznie silniejszym człowiekiem - zarówno fizycznie jak i psychicznie.

0

@JimMorrisonFCB FPL musiałem odpuścić jakieś 2/3 kolejki temu przez brak czasu (albo robić coś dobrze albo wcale) ;)

0

@Gavinho Kranówka przefiltrowana. 11 szklanek dziennie - około 2.5/2.6l.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?