2

Frenkie ma jakiś gorszy okres pod względem skuteczności - w ostatnich dwóch meczach zepsuł trzy 'setki', które prawdopodobnie całkowicie zmieniłyby przebieg i intensywność tych meczy.

1

@GeneralXavi Lekko drgnęły kąciki ust :D Ja już od kilku miesięcy wspominałem, że przy naszej obecnej sytuacji warto trzymać większość (jeśli nie wszystkie) oszczędności np. w złocie, euro, dolarze. Sam dokupowałem euro czy dolara kiedy były po 4,60 / 4,00 zł.

2

@BART97 @takisobiektos Takie są realia Premier League, że za 3/4 transfery perspektywicznych bądź ogranych zawodników tyle trzeba zapłacić. Tym bardziej, że każdy wie że siedzą na 'żyle złota'.

0

Ogromny progres zaliczyło Newcastle i to bez wydawałoby się "topowych" transferów. Widać, że jest tam pewien plan - budować ten klub powoli, inteligentnie.

Ostatnie 7 meczy to 6W-1R-0P (bilans bramkowy 12:4 - 1.71 : 0.57 na mecz). Howe znakomicie ich poukładał i zbalansował. Niech za dowód - prócz wyników - poświadczy ich wyjazdowy mecz z WHU, gdzie prezentowali się lepiej od gospodarzy.

Jestem bardzo ciekaw, jak dalej potoczy się ten projekt.

2

Jedyny plus dzisiejszego wieczoru - Pena zdecydowanie MVP.

1

0.19 : 0.10 w xG po pierwszej połowie.

Galata dziś skutecznie w defensywie, a nam bardzo brakuje dokładności i obecności w polu karnym. W drugiej połowie Luuk/Auba przymusowo na boisko (ewentualnie obu, gdy wynik przed ostatnim kwadransem nie będzie satysfakcjonujący).

12

@Colin94 Nie ma tego złego. Dziś na pewno będzie Ci się chciała bardzooo odwdzięczyć :D

7

Uaktywnił się adres BTC z czasów Satoshiego Nakamoto, na którym znajduje się 489 monet. Według Whale Alert, adres ten nie wykazał żadnej aktywności przez ostatnie 11 lat, a ostatni raz transakcja na tym portfelu miała miejsce w 2010 roku, kiedy BTC był wart 50 dolarów. Po dzisiejszym kursie bitcoina, monety te mają wartość 20 milionów dolarów. Wartość jego bitcoinów wzrosła o 42 mln %.

Najtwardszy HODL'er :D

3

A tuż po meczu:

4

Według hiszpańskich mediów Nasser Al-Kehalifi miał wraz z Leonardo zejść do szatni, by siłą dostać się do pokoju sędziów. To im się nie udawało, pomimo wymierzanych kopnięć w drzwi.

Całą sytuację próbowali uspokoić pracownicy klubu, ale nie za bardzo byli w stanie dotrzeć do wściekłych działaczy. Jeden z nich nagrywał całą sytuację i miał usłyszeć, że zostanie zabity, jeśli nie przestanie kamerować zajścia.

Agresywne zachowanie włodarzy paryskiego klubu zostało podobno skrupulatnie opisane w meczowym protokole przez sędziów. Można się więc spodziewać, że UEFA wyciągnie z tego jakieś konsekwencje. [Footroll]

Ten romantyzm i walka do końca nawet po ostatnim gwizdku. Za to kochamy football! Dziękujemy wam za bronienie wartości tej pięknej dyscypliny.

0

@pyra92 0,76, co nie zmienia faktu, że wszystkie trzy gole psg "podarowało" Realowi, chodź trzeba przyznać, że gdyby Los Blancos nie naciskali i nie walczyli do końca to Francuzi by takich błędów nie popełnili.

1

@bartekvisca Jastrząb, który przez wiele miesięcy miał gołębie serce i zwodził ludzi ...

10

Co za dwumecz Realu z psg xD

Przez 3/4 dwumeczu psg miało wszystko pod kontrolą, 2:0 i nietrafiony karny + 2 nieuznane gole.

W ostatniej połowie tracą bramkę po błędzie Donnarummy i podaniu do rywala na drugim metrze, po rykoszecie od swojego obrońcy i po podaniu swojego obrońcy do Benzemy.

xG dwumeczu = 2.22 : 3.37 na korzyść psg, wynik = 3:2

Nie sposób się nie uśmiechnąć xDD

1

Tak z ciekawości: gdzie sprzedajecie złoto inwestycyjne? Może korzystacie z papierków?

9

Obecna sytuacja z Araujo w głowie mi się nie mieści. Piłkarz już prezentuje zadowalający poziom, a potencjał ma wręcz nieograniczony. Może być naszym "VvD" jak to się już przyjęło. Jemu skąpimy kilku mln rocznie, ale na Norwega, który rozsadzi na nowo drabinkę płacową mamy rozbijać bank ? Lapcio - proszę Cię, oby to była tylko gierka w celu podbijania ceny Hallanda potencjalnym rywalom.

43

Jeden z najlepszych transferów Barcy w historii. Czysto technicznie odegrał znaczącą rolę w zdobyciu wielu trofeów, a także w stworzeniu prawdopodobnie najlepszego tria ofensywnego w historii. Koniec końców dał jeszcze zarobić ponad 200 mln euro.

16

Nadmienić też należy, że Nico & FdJ pod wodzą Xaviego nie klepią już tylko do tyłu i do najbliższego, więc tym bardziej chwali im się taka statystyka :)

0

@KrystianR Wyjmij kij z wiadomej części ciała :D

1

Rok 2020: Ale ze mnie kawał drania.
Rok 2021: Widać, że jeszcze nie poznałeś mnie.

Rok 2022: I tu was obu zaskoczę.

0

Riquard Puig w bardzo defensywnie grającym Wolves w Premier League ? Nie widzę tego.

1

@Bocheno1 Dzięki za pamięć :D

6

O Ferranie zostało napisane już chyba wszystko w ciągu ostatnich kilku dni, więc dodam tylko w ramach ciekawostki:

* w barwach Barcy w La Lidze i LE rozegrał 687 min.
* zdążył zanotować 6.43 xGA (0.84 na 90min. - wyższy współczynnik ma tylko Depay, lecz ten wykonywał kilka karnych w tym sezonie), z których zdobył 2G + 3A (spokojnie mógł mieć nawet 3 gole więcej)
* świetnie wejście do drużyny (po za skutecznością, która mam nadzieję nadejdzie z czasem)

4

9 miesięcy później - rekordowy przyrost noworodków! :D

0

Chojrak: Adama!
Adama: Qué ?
Chojrak: Siła! Masa! Brak ... :D

1

PIO PIO PIO !!! Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, komu się to nie skojarzyło z bramką wiadomego Pana w barwach Barcy.

https://streamable.com/zhunpq

9

To w Ekstraklasie tak wolno ?

3

Pożyczka na 50 lat z takim oprocentowaniem dla jednej z TOP #5 lig w Europie, gdzie lista drużyn zmienia się co sezon. Im więcej samobójców tym mniej samobójców ...

14

Nieźle ostatnio Xavi trafia ze zmianami :D

* Pedri vs Valencia (3 min. po wejściu gol po plecach Auby)
* Dembele vs Ath. Bilbao (1G + 2A przez ~25 min.)
* Luuk vs Ath. Bilbao (gol ~3 min. po wejściu)
* Ferran vs Elche (gol kwadrans po wejściu)
* Depay vs Ath. Bilbao i Elche (~25 min. na boiskach i strzelone dwa gole)

26

@BART97 Przesadziłeś. Wtedy w takim klubie nie postawił by stopy na boisku. Bardzo duży progres zrobił już w rezerwach.

9

W końcu możemy zacząć podziwiać Twój potencjał w pełnym zakresie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?