LOPEZ16
Dołączył/a: październik 2024
1 obserwujący
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@kibic1899 Jaki ratunek, jaka zagłada. W takie bajki wierzą chyba tylko foliarze. Czysty biznes i znikomy wpływ takich działań na koło życia.
0
@MesQueUnClub96 to, że ktoś mając darmowe porno kupuje OF
0
Milan, Inter - stare firmy, stare zasady. Trybuny pełne ultrasów, zapach fanatyzmu względnie kontrolowanego. Piękno futbolu, który nigdy nie był przeznaczony dla grzecznych chłopców.
0
Z wszystkich niewypałów transferowych najbardziej bolał mnie Coutinho. Wprawdzie chłopak taktycznie nie pasował, ale myślę, że większość z nas widziała go jako hybrydę pozycji Iniesty ze skrzydłem. Wyszło jak wyszło, ale co pograł w LFC wcześniej, to pograł.
A wy kogo najbardziej nie możecie przeboleć?
1
@Luciano99 ale zapowiadał się genialnie, trochę jak Coutinho
0
@Nightraider Z innej beczki to taki Ferran zarabia więcej niż Pedri. Pensja Roberta wobec naszych problemów finansowych też jest zdecydowanie zbyt wysoka, ale rozumiem, że chcieli pilnie podpisać 9 i tak wyszło. Problem w tym, że „tak wychodzi” nam mniej więcej co roku od jakiejś dekady.
Po odejściu Leo, Busiego, Suareza, Alby, Pique - mieliśmy mieć wolność finansową niemal na każdej płaszczyźnie, a jest 100x gorzej niż było.
5
@jacobFCB w swoim najlepszym sezonie w lidze mając ponad 30 spotkań zanotował bodaj g+a na poziomie 11, o czym my mówimy? Miał swój moment, ale to obliguje do takiego kontraktu? Nic dziwnego, że jako jedyny klub mamy takie problemy finansowe z takim podejściem kibiców.
0
@Comentateiro haha, już setny raz widzę pytanie o odrodzenie United. Gwarantuje Ci, że jedyne co się rodzi, to nadchodzący blamaż z jakimś kopciuszkiem.
27
Zarobki Fatiego to jakiś kosmos. Facet nie rozegrał nawet jednego w pełni udanego sezonu, a jest bodaj w top 5 najlepiej zarabiających w Barcelonie. To wizytówka naszej polityki płacowej. Kontrakty spisywane w przypływie emocji.
Kibicując Barcelonie czuję się trochę jak januszexie. Od lat skandale, szwindle, porażki na tle sportowym i wizerunkowym, kreatywna księgowość przesłaniająca sprawne zarządzanie.
Przez lata wyśmiewałem Pereza za jego podejście do legend (vide Casillas, Raul), ale co chłop ma umiejętności w zarządzaniu to jego.
3
Już dawno nie było takiego sezonu z tak głupio traconymi punktami. Jeśli przegramy mistrzostwo, to takie wyrwane nam punkty jak Atletico czy Celta będą bolały podwójnie.
0
@FCB_dimiC dzisiaj Valencia, jutro my, a Real ciągle po swoje
2
Niesamowity to jest klub. Naprawdę możemy uczyć się od nich mentalu. Można ich nie lubić za pajacerke, ale są niesamowici w odwracaniu wyników.
0
@kaamil1910 Ale ten post nie jest o udanych transferach, a udanych okienkach
1
Okienko 14/15: Suarez, Rakitic, Ter Stegen, Bravo, Vermaelen, Mathieu.
Okienko 16/17: Umtiti, Gomes, Paco, Digne, Cillessen
Okienko 17/18: Coutinho, Dembele, Paulinho, Semedo
A to tylko najgłośniejsze nazwiska, bo wspierane to było powrotami z wypożyczeń. I chociaż wiele z tych nazwisk nie wypaliło, to trudno nie odnieść wrażenia, że stać nas było prawie na cały świat. Były to też często przemyślane ruchy, które na starcie wydawały się być inwestycjami. Nawet taki Dembele pomimo złego zakończenia uchodził za turboskrzydlowego. Coutinho? Jarałem się tym transferem jak małolat.
Okienko 24/25: Olmo, Pau Victor za 3 miliony. Ten pierwszy już poza Barca. Komentarz zbędny.
0
@draxidox z jednej strony to zamach na wolność, z drugiej zarządzanie społeczeństwem i kierunkowanie przyszłości. Kwestie logiczne i moralne trudne do szacowania, bo z jednej strony bezdzietni przykładają cegiełkę swoją pracą do przyszłych emerytur, z drugiej strony jest to niewystarczające i system ten w końcu szlag weźmie. Jestem absolutnym przeciwnikiem ograniczania wolności, ale ten przypadek jest specyficzny.
2
Wszystko to marność. United na poziomie Southampton, City w największym kryzysie od dekady, Barca z problemem zarejestrowania jednego piłkarza (piękne perspektywy), Milan, Juve ochłapy dawnej świetności. Sypią się legendy.
6
A ja go lubię i podoba mi się jego schodzenie do środka i zyskiwanie przestrzeni. Artykuł taki z Koziej trąby, bo ocenianie 21 latka pod kątem statystyk, w których nie pogorszył się (ALEEE TERAZ BARCA GRA BARDZIEJ OFENSYWNIE), to argumentacja na poziomie może i wyrwał zęba, ale tylko dlatego, że poszedł do dentysty. Balde nie jest idealny i daleko mu do ideału, ale jest przebojowy, szybki, w defensywie bez baboli. Brakuje mu przede wszystkim ostatniego podania.
Myślę, że ma jeszcze sezon na dotarcie się, to jeszcze młody chłopak. Gdzie był Xavi w jego wieku? Barca przyzwyczaja ludzi do tego, że 17latkowie grają już na poziomie, ale tak naprawdę do 23-24 roku życia piłkarze nominalnie się rozwijają. Później prime 25-32 i ewentualne wyjątki pokroju Roberta, Zlatana.
0
A ja uważam, że dyskwalifikacja Carlsona jest prawidłowa. Szachy to coś więcej niż sport, to tradycja i rodzaj gentleman’stwa, skoro nie stosuje się do starej jak świat zasady z ubiorem, to nie musi uczestniczyć w turnieju. Irytuje mnie wszędobylska potrzeba postępu. Zmieniają loga, zmieniają wartości, wszystko rozmienia się na drobne. Także - oby szachy uchowały się i pozostały w obecnej formie. Również jeśli chodzi o tradycje ubioru.
1
@MesQueUnClub96 Gdyby wątek ten był epizodyczny, nienachalny i nie wpływałby znacząco na fabułę to nie, gorzej, gdy fabuła budowana jest wokół takiego wątku. Widzisz, nie bez powodu jakieś 90% najlepszych produkcji serialowych czy filmowych nie posiadało takiej propagandy. A wiesz dlaczego? Bo kiedyś wartość dzieła stanowiła fabuła, muzyka, efekty specjalne, poziom aktorstwa, a dzisiaj znane produkcje wybijają się na kontrowersjach, często światopoglądowych.
9
To, że w świecie popkultury, zwłaszcza na zachodzie, przesuwa się okno Overtona - to jest jasne i widoczne. Natomiast sposób w jaki to czyni Netflix jest już nawet zabawny. Na początku jakieś subtelne produkcje, przekaz podprogowy, propaganda iście Goebbelsowska, a dzisiaj? Zaczynam „Black Doves”, tam w pierwszym odcinku hurr durr - problemy egzystencjalne homoseksualnego szpiega/agenta, który spotyka się z parą gejow będących ucieleśnieniem wszystkich stereotypach cnót i cech pary homoseksualnej. W międzyczasie Keira - niegdysiejsza piratka - tłucze większych od siebie facetów.
Naprawdę to już zaczyna przypominać science-fiction.
0
2 punkty nad Bilbao, walka o trzecie miejsce będzie rozpalała nasze wyobraźnie :D
2
@macio_944 Dla mnie niedorzeczne są decyzje Raphy i Lewego wczoraj. Lopez to rezerwowy młodziak, mógł uderzyć w bramkarza, Pedri zmęczony i pomocnik, ale Lewy nietrafiający w piłkę? Rapha bawiący się w lobowanie przy wyniku na styk?
0
@BorzyKrzys Ale co ma mój wygląd do oceny aparycji piosenkarki? Przecież ja nawet jej nie hejtuje, poza tym na tym polega właśnie ocena, dla przykładu mogę wyróżnić taką Natalie Portman czy Keire ze swojego prime i wręczyć solidne 8/10.
2
Pierwszy raz odczułem wczoraj irytację grą Lewego. Naprawdę kibicuję mu od BVB, śledziłem dziesiątki jego meczów, zawsze twardo za Polakiem rodakiem, bo drugi taki za życia może się nie trafić, ale zaczynam rozumieć hejterow Lewego. Robert pozoruje pressing, nawet w pierwszych minutach, gdzie powinien biegać jak małolat, często podbiega na drugie tempo do obrońcy wiedząc, że mu nie zabierze piłki i w trakcie tego biegu macha rękami do zawodników widmo aby wyłączali opcję dogrania. Takie to wszystko imitowane, żeby nikt nie miał pretensji. Od miesiąca jest naprawdę poza grą, zero w rozegraniu, gra plecami do bramki dużo słabsza niż kiedyś, przestał strzelać, a w wywiadach jak gdyby nigdy nic. Liczby w sezonie ma genialne, ale jego czas się kończy.
0
@BorzyKrzys Anielski głos i przeciętna uroda. Kojarzy się z typową gospodynią domową z american dream lat 60, chyba nawet trochę pozuje na taką. Moim zdaniem 7/10 maks.
1
Coraz bardziej zawodzi też mój ulubieniec - Lopez. Mam nadzieję, że nie skończy jak wielu przed nim świecąc w jakiejś Celcie czy innym Betisie.
2
@ali3gator Z tym, że Realowi trzy bramki wsadzi i Rayo. A Girona swego czasu leciała jak burza w lidze. Dobre, genialne nawet 2-3 miesiące o niczym nie świadczą.
35
Po takim meczu ciężko mieć pretensje do Flicka. Chyba tylko przedszkolak rzucałby się na Niemca. Weszli skupieni w mecz? Weszli. Zabiegali Atletico? Zabiegali. Wygrali środek pola? Wygrali. Atletico ile miało szans? 3? A my? 5-6 setek panowie, setek.
Jeżeli więc nie wygrywamy takiego meczu, to gdzie popełnia błąd trener? Sadzając słabego w ostatnich meczach Olmo na ławie? Bardzo dobry ruch.
Powoli zaczyna do mnie docierać to, co napisałem niżej - nam brakuje jakości na pozycjach.
2
Przez lata nasi człapali i narzekaliśmy na marny pressing i niskie tempo. Mieliśmy jakość kosztem starań w wielu meczach. Teraz mamy ogromną wolę walki, wysokie tempo, intensywny pressing i marną jakość.
Dzisiaj Pedri stanął na wysokości zadania, grał na miarę Barcy. Ale cała reszta poniżej oczekiwań. Lewy pod formą - zmarnowana seta. Rapha ciągle aktywny, ale z jego gry niewiele dzisiaj wynikało, zmarnował dwie sety. Lopez… zmarnowana seta przy uderzeniu z 10 metra, do tego wiele błędnych decyzji.
No i Casado. Kolejny bardzo przeciętny mecz, ale w tym okraszony asystą dla Paula i niewykorzystana asysta dla Sorlotha.
2
@juarez Rapha zmarnował dwie sety, Lopez jedna, Lewy jedna i Pedri w końcówce druga.