0

@kondziu88 fizyczni i szybcy to grają w Evertonie albo Norwich. Tylko nie oczekuj wtedy wynikow.

5

samo pozostanie Xaviego nie jest jakos wyjatkowo smieszne i cos co nie zdarza sie w innych klubach, w zasadzie to noramalna rzecz, nie ma trenerow ktorzy wszystko wygrywają, smieszne sa okolicznosci.
Dwie dokladnie:

1. najwazniejsza: Laporta po zwolnieniu Koemana mowiacy ze u niego nie ma sezonow przejsciowych, a wszyscy wiedzielismy ze Koeman zostal zwolniony nie przez brak wynikow, ale dlatego ze nie byl "czlowiekiem Laporty" (podobnie jak Saras w koszykowce i Pascual u recznych)

2. zapowiedz Xaviego o odejsciu - ona sama w sobie byla smieszna bo Xavi zachowal sie jak jakis wielki czempion ktory po latach pelnych sukcesow oglasza zakonczenie kariery, ale juz pal licho w to, natomiast jesli cos takiego oglaszasz to miej odrobine honrou i nie zmieniaj swojego zdania, rozumiem gdyby ten sezon zakonczyl sie wielkim trofeum, LM lub liga, mozna zdanie zmienic, ale nie w takich okolicznosciach

Ogolnie to mysle ze za jakies pol roku bedziemy miec powtorkę z tego sezonu, czyli Xavi w grudniu albo styczniu bedzie oglaszał ze odchodzi na koniec sezonu. Pamietajmy: w nastepnym seoznie zeby wygrac lige bedzie potrzebne mozliwe ze nawet ponad 100pkt, w madrycie Mbappe bedzie strzelal nie mniej niz dzis strzela we Francji. Xavi sezon pewnie przegra bardzo szybko wiec i kolejnego spektaklu z oglaszaniem decyzji o zakonczeniu pracy spodziewam sie stosunkowo szybko.

1

@Albatros Xavi sam byl pilkarzem wiec wie ze pilkarz moze popelnic blad ktory skutkuje zwolnieniem trenera. Ale trudno zeby sprzedac pilkarza. Wina zawsze poleci na trenera. Sam Xavi grał przeciez w druzynach ktore swoją grą zwalnialy trenerow.

7

prawda jest taka ze przyszlosc Xaviego-trenera zdecydowala się jednym bezmyslnym zagraniem Araujo. Nie mam watpliwosci ze to błąd Araujo zabil Xaviego. Bo Barca w 11 na 11 dalaby sobie rade z PSG, była po prostu lepszą druzyną, a i Dortmund byl spokojnie do miniecia. W finale nawet porazka raczej nie spowodowalaby odejscia Xaviego.
Tak to jest, kiedys ktos powiedzial ze latwiej jest zwolnic trenera niz sprzedac 20 pilkarzy.
Sam bylem mocno sceptyczny w kierunku Xaviego ale tylko ktos nastawiany bardzo anty-Xavi lub po prostu nie rozumiejacy futbolu nie dostrzega ze w ostatnich 2 miesiacach gra bardzo znaczaco sie poprawila. Niestety zabraklo potwierdzenia tego w wynikach, ale uwazam ze za to nie ponosi do konca winy sam Xavi. Jednak zycie i sport są brutalne.

1

Alemany i Jordi odeszli. Byly opowiadane bajki jakoby szukali nowych wyzwan. Tak szukali ze ciagle są bez pracy. Odeszli bo ich wizja druzyny byla niespojna z wizją Laporty.
Wcale sie nie zdziwie jak Deco tez za chwile odejdzie gdy okaze sie ze Laporta postanowi zostawic Xaviego na kolejny sezon.

0

@PatrykBarca wszystko pieknie ale nie o karnym tu mowa :)

1

duzo sie pisalo o faulu na Ferminie, ale chyba nikt nie podkreslil jak cudne podanie zaserwowal w tej akcji Don Pedri do Fermina - totalna bajka, podanie w stylu "genialnych", szkoda ze nie bylo tu karnego bo o tym podaniu rozpisywalyby sie media jesczze dlugo.

0

Zamiast dokupywac do mlodych ktorzy juz są w Barcelonie, pilkarzy 25-29 lat to kupują +30latkow a potem zdziwieni ze sukcesow nie ma.

0

@aleksandrowielki no trudno zeby nie byla skoro obecna definiuje ci kontretną kwote jaka mozesz uzyc na transfery. tebasowe 1:1 to po prostu pelna swoboda w transferach.

0

@aleksandrowielki ale wiesz co znaczy zasada 1:1? wcale nie to ze jak uzyskasz 100mln mozesz wydac 100mln. Tylko to, ze mozesz sprzedac za 0mln a kupic za 100mln. Po prostu jestes nieograniczony w transferach.

5

Podsumowanie wyborow samorządowych.
Prezydenci miast (zgodnie z ustawą, ponad 100 tys mieszkancow, łącznie 107 miast):
Niezrzeszeni / bezpartyjni - 52
Koalicja Obywatelska - 41
Lewica - 6
PiS - 4
Trzecia Droga - 2
Konfederacja - 1
Koalicja Obywatelska / Lewica (wspólny kandydat) - 1

1

@kigani Fort zagral raptem kilka meczow, chociaz np. z Kadyksem juz tak rewelacyjnie nie bylo. To wrozenie z fusow nie mozna kolejnego 18latka wrzucac na gleboką wode. juz byl taki klub z anglii co myslal ze 20latkami cos wygra. nie wygral nic.

1

@ranger3120 a to faceci są madrzejsi? wystarczy ze poczytasz la ramble.

0

@Antimadridista_WR tak jest na kazdej stronie. sporbuj wejsc na stronie arsenalu czy united i prowkowac ich opiszac ze jestes kibicem innej druzyny. wylatujesz. to sa normlne reguly gry. tutaj wlasciciel po prostu jest slepo zapatrzony w kase z klikow dlatego toleruje wszystko.
tak dziala inna strona barcy, blaugrana, bo tam zaden bialy rycerzyk nie podskoczy. tutaj sie panoszą bo wszystko im wolno. tak jak viniciusowi na boisku tak tutaj maja parasol ochronny

0

@P33ck ten final LM to jakies trofeum? pewnie tak jak w Totenhamie co wydali CD z tej okazji i cala Anglia sie z nich smiala?
1x liga i 1x copa - 3 lata
Xavi ma 1x lige. ale inter nie ma w lidze za rywala reialu tylko ogorkow juventus, milan ....

1

@Kidd z Interu zdecydowanie wolalbym Calhanoglu.

38

Karny na Lucasie Vázquezie:
Soto Grado: João (Cancelo, przyp. autor), w drugą stronę będzie tak samo.
Potencjalny karny na Fermínie:
Soto Grado: Więcej siły! (do Fermína)

to sa wlasnie te szczegoly ktore świadczą o tym ze sedzia gwizdał tak jak mu nakazali przed meczem. W pierwszej sytuacji sędzia ocenia (mowi to wrecz do pilkarza Barcy) ze sam delikatny kontakt (wymuszony przez Vázqueza) powoduje karnego. W drugiej: ze trzeba być twardym!

0

@JimMorrisonFCB doprawy? bo wypowiedz laporty nie dotyczyly niczego co on tam nabrazgral na gorze. jednym slowem, jesli to jest dowcip dla ciebie to smiejesz sie sam nie wiesz z czego.

0

@Culer9002 tez widac ze za bystry nie jestes.

0

@JimMorrisonFCB w takim razie ten zart dotyczyl czego aby sie posmiac. wyjasnij.

0

@mekston w zadnym z tych meczow nie bylo VAR. moze tego nie wiesz, ale nie dziekuj za uswiadomienie.

0

@Mow_mi_Douglas madrycki pyszałek jakich wielu w tym polskim psudodziennikarskim swiatku

0

@Michal03 Felix bedzie wypozyczony pewnie. Cancelo raczej wykupią. I slusznie bo nie mozna co sezon wymieniac pol kadry.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

Balde w tym sezonie byl tragiczny. Krytyka spadala na jego glowe niemal po kazdym meczu. Fatalny, zeby nie powiedziec koszmarny w defensywie ale i co dziwne, fatalny tez w ofensywie(te jego setki wrzutek do nikogo).
Tylko wypadl z kontuzją, kibice nie widzą go kilka tygodni i nie mogą co kilka dni "podziwiac" jego gry, i zaczyna sie powrot do łask, tak to dokladnie dziala. Jak oczy nie widzą, serce nie boli.
Cancelo w defensiwie jest slaby ale i tak jest lepszy od Balde, o ofensywie to nawet nie ma co mowic bo to inna półka.
Bedzie wielki problem co zrobic z lewą stroną obrony, bo Cancelo to nie jest, nie byl i nie bedzie lewy obronca. Balde natomiast jest po prostu sredniej jakosci pilkarzem, a jak na obronce bardzo wrecz slabym w defenswyie. A na rynku nie ma zadnego bardzo dobrego lewego obroncy, bo bardzo dobrych to w ogole w Europie praktycznie nie ma a o dobrych tez ciezko, w zasadzie wyczarowanie dzis lewego obroncy graniczy z cudem.

1

@Kamiloza91 ze co nie tobil? Balde to byl koszmar do szecianu. Facet i nie umie bronic i przestal atakowac. juz pare tygodni go nie ma i zapomnialo sie jak gral fatalnie to zaczyna sie wynioszenie go na oltarz.

0

@Mixtape co z tego ze stal przy bramkarzu skoro nie mial zadnego wplywu na akcje? nie zaslanial nie utrudnial interwencji. gol 100% legalny.

0

jesli chodzi o Xaviego to najbardziej sie boje nie samego faktu pozostania ale tego kogo on moze nasprowadzac. Zubimendi widzi mi sie jak kolejna wielomilionowa katastrofa tarnsferowa - ociezaly, bez podania, bez umiejstnosci gry w ofensywie i defensywie pilkarz ktory nie jest w stanie przebic sie nawet do bardzo przxecietnej obecnie reprezentacji Hiszpanii (w pomocy nie bylo ani Gaviego ani Pedriego a i tak przegrywal rywalizacje).

0

@Messibestplayerintheworld no przeciez oriola sam chcial. po tym jak nie sprowadzono mu innego "gwiazdora" zubimendiego. ty sie ciesz ze przyszedl oriol a nie bask, bo dzis mialbys oriola ale made in zubimendi i mniej o 60mln w exelu ksiegowym.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?