0

@ifoa Sam się właśnie podsumowałeś ale nawet o tym nie wiesz xD

1

@norbi77 Jak nie xD

0

@mkord I jak tu dyskutować jak ludzie nie mają pojęcia o podstawowych rzeczach
Taką butelkę wykorzystasz max 2-3 razy.
Szklaną można było w nieskończoność a jak się zbiła lub była uszkodzona to była idealna do recyklingu.
Poczytaj sobie o recyklingu plastiku, powodzenia.

5

@Who_you_mam Tak często:D
Jakby tak było to wszędzie by się śmieci walały.
Tak jak pisze takie rzeczy mają miejsce ale nie jest to powód by wywalać na to tyle kasy.
Mamy świetnie rozwinięty system gminny który działa a teraz każdy z osobna będzie musiał zajmować się tymi butelkami, absurd.
Jeśli faktycznie chcemy pozbyć trochę więcej butelek z ulic bo to tak czy siak będzie się działo to można to zrobić za ułamek ceny i wynająć firmy które będą to sprzątały na poziomie gmin.

0

@mkord No tak i było to jeszcze lepsze.
Więc miało to jeszcze większy sens.

2

@Kgorecki2500 Nie zmieniła się jeszcze bo wyprzedają pewnie zapasy starych.
Butelki muszą mieć specjalne oznaczenie.

21

@D10SLEO To go przerosło xD
On myśli że zarabia na tym haha

8

@Who_you_mam xD
Idioci którzy to robili nadal będą robić.
Myślisz że kaucja to zmieni?
Po za tym w Polsce to nie jest problem.
W porównaniu do innych krajów Europy i nas jest czysto a palenie butelkami to margines.
Będziemy wydawać kilkadziesiąt miliardów by gówno z tego mieć hah


7

@tbas A jakie to były butelki?
Hmm czyżby szklane?
To miało sens bo szkło jest zajebiste jeśli chodzi o recykling

58

@Who_you_mam Nadal czekam na argumenty w jakim celu mamy to robić i nie mogę się doczekać.


2

@ifoa No fajnie ale wiesz że taką butelkę można przerobić zazwyczaj tylko dwa razy?
Recynkling plastiku mało ma wspólnego z ekologią.
Robimy rzeczy które nie mają żadnych poważnych powodów by je robić.
To się nazywa głupota.

1

@gaucho104 Czyli mówisz że masz swój butelkomat.

0

@Kasy małpki który nie są objęte systemem kaucyjnym.

1

@Safrani Butelki 3 litrowe to akurat. Bardzo rzadki widok.
Większość to są butelki do 2.5l albo 5l jeśli chodzi o wodę.
Ta butelka wody 3,001l co lata po internetach to akurat bardzo dobry pomysł by uniknać kaucji bo 5 litrowa jest bardzo nieporęczna przede wszystkim dla starszych osób.

1

@heniusss Dobra ale gdzie są korzyści z tego?
Już pomijam że ludzie nie mają miejsca by składować butelki i wywozić je raz na tydzień, co innego jak ma się dom i miejsce na nie.
Po za tym co z osobami starszymi które np nie mają auta?
Jak mają te kilkanaście/kilkadziesiąt butelek przewieźć?

2

@Safrani Tak martwi mnie to że będą musieli wydać na to kasę bo znając życie to przerzucą to na konsumenta czyli na mnie.

No jest to jakiś plusik ale uważam że jeśli chodzi o syf i walanie się butelek gdziekolwiek to Polska jest bardzo czystym krajem i nie jest to problem.

1

@LeoMessiiBarcaPepa Tak bo je zgniatam

20

System kaucyjny ja to widzę tak:

Strata miejsca na składowanie
Strata czasu na oddawanie
Strata pieniędzy w przypadku nie zrobienia dwóch powyższych rzeczy co większości przypadków tak się skończy
Podrożeje wywóz śmieci bo firmy zajmujące się odpadami na pewno podniosą opłaty ponieważ nie będą już miały aż takich przychodów z koszy zbiorczych
Ogromny koszt w infrastrukturę czyli automaty
Ogromny koszt w utrzymanie systemu czyli transport i koordynację


Ktoś widzi jakikolwiek plus tej głupoty?
I nie piszcie o ekologii bo plastikowe butelki tak dobrze poddają się recyklingowi jak dobrze wyglądał Real Madryt w ostatnim meczu ligowym.


0

@mekston No tak ale mówimy o wszystkich rozgrywkach

1

@Schoogs @maroon
Według moich informacjami to Messi miał serię 5 takich meczy.
Później był jeden mecz przerwy (remis z Benfiką 0-0) i po nim kolejne 3 mecze z dwoma bramkami.
Edit: skąd ty to bierzesz xD
Messi w tym sezonie nie miał takiej serii

2

@Lionel_Messi10 Chyba dostał dwa razy w lidze teraz więc trzeci raz pod rząd zawodnikiem meczu :)

1

@Kgorecki2500 Do domu spoko myślę.
Na pewno nie jest to butelka którą bym targał gdzieś po mieście:D

8

Szybciej niż myślałem


13

Trudno dyskutować z faktami.


2

@Kgorecki2500 Nie ma to jak zmienić decyzję pod presją ludności odnośnie swojego dziecka.
Chłopaka tylko żal że będzie musiał czas marnować przez politykę ojca.

0

@lithotripter No nie wiem czy dziwne.
Patrząc na to że rodzice masowo wypisują swoje dzieci z tego przedmiotu to nie jest ani trochę dziwne.
Na razie nie ma oficjalnych danych z gmin ale niektórzy szacują że może to być zaledwie kilkanaście procent uczniów którzy chodzą na tą lekcje.

0

@lithotripter Nie.
Według informacji to afałek wypisał jako pierwszy rodzic.

1

@Karzel Raczej nie fejk bo Nowacka już wylewała w stronę Trzaska z tego powodu

7

Ciekawe czy Trzaskowski będzie tak samo zjechany jak Nawrocki za taką samą decyzje.
Czekam na opinie niektórych użytkowników z Rambli którzy też wylewali żale z tego powodu.


1

@macio_944 Uważam że Ator to pajac i mnie irytuje strasznie ale czy no naprawdę tak trudno odpalić ten filmik by dowiedzieć się po kilkunastu sekundach że on to robi dla rozrywki i sam w to nie wierzy?

Swego czasu sam lubiłem posłuchać różnych teorii spiskowych wyłącznie dla beki czy programów typu "starożytni kosmici" no ale nie oznacza że wierze w to.
Pewnie znajdą się kretyni którzy myślą że to prawda ale takimi komentarzami sam odlatujesz.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?